چگونگی راه اندازی استارتاپ می‌تواند بسیار گیج کننده باشد. ممکن است فردی خلاق با ایده‌ای ناب باشید، اما درباره چگونگی راه اندازی استارتاپ اطلاعات کافی نداشته باشید. در این مطلب از استارتاپت، قصد داریم شما را با تمامی جوانب راه اندازی استارتاپ به صورت مرحله به مرحله آشنا کنیم.

استارتاپ چیست؟

برای دانستن چگونگی راه اندازی استارتاپ، ابتدا باید بدانیم استارتاپ چیست. رایج‌ترین پاسخی که برای سوال «استارت آپ چیست» به ذهن می رسد، تعریف اریک ریز (Eric Ries)، خالق رویکرد استارتاپ ناب است:

استارتاپ یک موسسه انسانی است که برای ایجاد محصول یا خدمتی جدید در شرایط عدم قطعیت طراحی شده است.

اما واقعا به زبان ساده استارتاپ چیست؟ معمولا استارت آپ، یک شرکت نوپا و کارآفرین است که در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. فعالیت این‌گونه شرکت‌ها معمولا با ۱ تا ۳ بنیان‌گذار آغاز می‌شود که با ایجاد یک محصول، خدمت یا پلتفرم جدید، روی تامین تقاضای بازار تمرکز می‌کند. گرچه ۶۶٪ استارتاپ‌ها از طریق سرمایه‌گذار یا گرفتن وام، تامین مالی می‌شوند، اما معمولا در طول مراحل اولیه، تامین مالی استارت آپ‌ توسط اعضای تیم موسس انجام می‌گیرد.

آشنایی با چگونگی راه اندازی استارتاپ

استارت آپ‌ ها برای رشد و بزرگ شدن با استفاده از تکنولوژی تلاش می‌کنند و توسعه، از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها است. همچنین استارت آپ‌ ها در راستای حل یک مشکل به وجود می‌آیند. به قول یوشیم ویجناند (Jochem Wijnands)، بنیان‌گذار TRVL.com معمولا استارت آپ‌های موفق می‌خواهند یک مشکل را حل کنند و جهان را به جای بهتری تبدیل نمایند.

شاید با خود بگویید تفاوت استارت آپ‌ها با کسب و کارهای کوچک چیست؟
‌استارت‌‌‌آپ‌ها یک کسب‌وکار نوپا و جدید هستند که تصور و تعریف عموم را درباره کسب‌وکار تغییر داده‌اند. اما آن‌چه ذهن بسیاری از علاقه‌مندان به حوزه استارتاپ را مشغول کرده،‌ این موضوع است که دقیقا تمایز کسب‌وکار سنتی و استارت آپ چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که استارتاپ‌ها در مقایسه با کسب‌وکارهای سنتی، ۵ وجه تمایز عمده را به نمایش می‌گذارند: ۱. قدرت رشد و توسعه ۲. اتعطاف پذیری و یادگیری ۳. نوآوری و فناوری ۴.مقیاس پذیری ۵. ساختار شکنی

برای درک هر چه بهتر معنی استارتاپ، اهداف استارتاپ و چگونگی راه اندازی استارتاپ، این مطلب را مطالعه کنید: استارت آپ چیست؟

چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم؟

حالا که می‌دانیم استارتاپ چیست، باید بدانیم برای چگونگی راه اندازی استارتاپ چطور می‌توان یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرد. در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی چند مرحله‌ی ساده و تست شده وجود دارد که موفقیت شما را در آن تضمین خواهد کرد. تا کنون هزاران نفر با این چند مرحله، کسب و کار اینترنتی خود را به موفقیت رسانده‌اند.

۱. نیاز مردم را پیدا کنید و به دنبال تامین آن باشید

اغلب افراد در ابتدای کار خود در راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی یا غیر اینترنتی، یک اشتباه بزرگ مرتکب می‌شوند. در واقع آن‌ها ابتدا محصول را طراحی و تولید می‌کنند و سپس به دنبال بازار آن می‌گردند. برای افزایش شانس موفقیت کسب و کار اینترنتی خود در ابتدا به دنبال بازار و تقاضا برای محصول یا خدمات باشید و سپس اقدام به حل آن مشکل کنید.

۲. یک آگهی جذاب بنویسی

در طول نوشتن و طراحی آگهی، به این موضوع دقت کنید که محصول یا خدمات شما چه قابلیت‌هایی دارد که شما را متمایز از سایر رقبا می‌کند. خود را به جای مشتری تصور کنید و از خود بپرسید «این محصول چه سودی برای من دارد؟

۳. یک وبسایت جذاب و ساده بسازید

اگر به دو مرحله‌ی قبل به خوبی عمل کرده‌باشید حالا شما محصول و بازار هدفتان را می شناسید و می ‌توانید کسب و کارتان را معرفی کنید اما هنوز کار تمام نشده. اکنون نوبت آن رسیده که وب سایتی برای فروش محصول یا ارائه خدمات بسازید. البته به هیچ وجه فراموش نکنید که سادگی سایت را حفظ کنید.

۴. از موتورهای جستجو برای جذب بازدید کننده استفاده کنید

استفاده از تبلیغات کلیکی برای جذب بازدیدکننده روش بسیار معقول و کارآمدی است. این روش نسبت به انتظار کشیدن برای بازدید کاربران به صورت عادی دو مزیت دارد. اولاً این که تبلیغات کلیکی در صفحات موتورهای جستجو به سرعت در صفحات ابتدایی ظاهر خواهند شد. مزیت دوم هم این است که می‌توانید کلمات کلیدی مختلفی را در موتورهای جستجو تست کنید. 

۵. با تولید محتوای مفید، سایت خود را معروف کنید

اکثر مردم از اینترنت برای کسب و جمع‌آوری اطلاعات استفاده می‌کنند. شما نیز سعی کنید اطلاعات مفیدی را تولید و منتشر کنید و مطالب را به همراه لینک سایت خود، در اختیار سایت‌های دیگر قرار دهید. با این کار، بازدیدکننده‌های زیادی به سوی سایت‌ شما سرازیر خواهد شد.

۶. با کمک ایمیل، بازدید کننده را به مشتری تبدیل کنید

هنگامی که یک فرم ثبت‌نام در سایت ایجاد می‌کنید و ایمیل کاربر را از او می‌گیرید، در واقع ابزاری قدرتمند برای فروش محصولات در دستتان قرار می‌گیرد. البته قبل از ارسال ایمیلی تبلیغاتی باید از آن‌ها اجازه بگیرید.

۷. سعی کنید مشتری را بعد از اویل خرید، به خرید‌های بعدی هم ترغیب کنید

یکی از مهم‌ترین استراتژی های یک کسب و کار اینترنتی ، ترغیب مشتری به خریدهای بیشتر است؛ در واقع در یک کسب و کار اینترنتی تمرکز اصلی روی اولین خرید مشتری نیست بلکه تبدیل مشتری تازه‌کار به یک مشتری وفادار است.

برای آگاهی از چگونگی راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی این مطلب را مطالعه کنید: چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم؟ 

معرفی انواع استارتاپ

شاید برای شما سوال باشد چند نوع استارتاپ داریم؟ باید قبل از شروع هر کاری، بدانیم که چه نوع استارتاپی راه اندازی می‌کنیم؛ چگونگی راه اندازی استارتاپ رابطه زیادی با دانستن انواع آن دارد. کسب و کارهای نوپا بسته به ماهیت فکری ایده ها و بنیان‌گذران آن‌ها به انواع استارتاپ تقسیم می‌شوند. استیو بلان موسس وب سایت Xconomy، ‌شرکت‌های استارت آپ را به شش دسته تقسیم می‌کند.

۱. استارت آپ‌ سبک زندگی

استارت آپ‌ سبک زندگی (Lifestyle Startup) استارت آپ‌هایی هستند که موسسان آن از سبک زندگی خود برای درآمدزایی استفاده می‌کنند. برای مثال غواصی که استخر کوچکی را در خانه خود دارد، از این فرصت برای آموزش غواصی به دیگران در استخر خود استفاده می‌کند و این موقعیت تفریحی را در اختیار مشتریان خود می‌گذارد.

۲. کسب و کار خانوادگی یا کوچک

استارت آپ خانوادگی یا کوچک (Family or Small Businesse) استارت آپ‌ّهایی هستند که توسط اعضای یک خانواده راه‌اندازی می‌شوند و معمولا در مقیاس کوچک و با درآمد کم به فعالیت خود ادامه می‌دهند و کمتر توسعه می‌یابند. در این مطلب بیشتر با استارت آپ خانوادگی آشنا شوید: استارت آپ خانوادگی چیست؟

۳. استارت آپ مقیاس پذیر

استارت آپ مقیاس پذیر (Scalable Startup)، ‌استارت آپ‌های نوآورانه‌ای هستند که درصد کمی از استارت آپ‌ها را تشکیل می‌دهند؛ اما درآمد فراوانی را تولید می‌کنند و به همین دلیل، سرمایه‌های زیادی را نیز به خود جذب می‌نمایند. بنیان‌گذاران این نوع از استارت آپ‌ها، از همان ابتدا می‌دانند که ایده آن‌ها جهان را دچار تغییر می‌کند.

۴. استارت آپ با فروش سریع

یکی از انواع استارتاپ، استارت آپ با فروش سریع (Startup with quick sale) یا شرکت‌های هدف (ACQUISITION TARGETS)  هستند که ماموریت‌شان ساخت یک کسب و کار چند میلیارد دلاری نیست، بلکه هدف آن‌ها فروش استارت آپ‌های کوچک به شرکت‌هایی بزرگ با قیمت‌های پایین است.

۵. استارت آپ شرکت‌های بزرگ

استارت‌ آپ‌ شرکت‌های بزرگ (Large company startups) مانند Android و Google، استارت آپ‌هایی هستند که توسط شرکت‌های بزرگ جهت تولید محصولی جدید برای مشتریان جدید یا مشتریان فعلی ایجاد می‌شوند.

۶. استارت آپ اجتماعی

کارآفرینی اجتماعی یا استارت آپ اجتماعی (Social startup) یکی از انواع استارتاپ است که در راستای کسب درآمد و سهم بازار ایجاد نمی‌شود؛ بلکه اهداف اجتماعی را دنبال می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با انواع استارتاپ و چگونگی راه اندازی آن‌ها این مطلب را مطالعه کنید: معرفی انواع استارتاپ

هزینه راه اندازی استارتاپ چقدر است؟ 

تا اینجا با چگونگی راه اندازی استارتاپ آشنا شدیم. اما هزینه راه‌ اندازی استارتاپ چقدر است؟ هزینه راه اندازی استارتاپ شامل تمام هزینه‌هایی است که قبل از شروع کسب و کار باید متحمل شد. بسیاری از افراد هزینه راه اندازی استارتاپ را دست کم می‌گیرند و کسب و کار خود را به طور ناگهانی و بدون برنامه‌ریزی آغاز می‌کنند و در همان بدو ورود به بازار، شکست می‌خورند. شاید بدون برنامه‌ریزی و آگاهی از هزینه‌ها بتوان یک استارت آپ را آغاز کرد؛ اما این کار مسیر رشد و موفقیت را به مراتب دشوار می‌کند.

برآورد واقعی هزینه راه اندازی استارتاپ یکی از عناصر کلیدی برنامه‌ریزی مالی کسب و کار است. مشتریان در برابر کسب و کارهای جدید که تدارکات موقتی دیده‌اند، بسیار محتاطانه عمل می‌کنند، بنابراین تا زمانی که شما هزینه راه اندازی استارتاپ را به دقت محاسبه نکنید،‌ نمی‌توانید هزینه‌های خود را مدیریت کنید و به وضعیت خود ثبات ببخشید.

برای آگاهی از چگونگی براورد صحیح و هوشمندانه هزینه ها و تاثیر آن در موفقیت استارتاپ خود، این مطلب را مطالعه کنید: هزینه راه اندازی استارتاپ چقدر است؟ 

مراحل تامین مالی استارتاپ را بشناسید

سوال بزرگ: هزینه را از کجا تامین کنیم؟ چطور تامین کنیم؟
یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای اکثر کارآفرینان تازه کار در زمینه چگونگی راه اندازی استارتاپ پیش می‌آید، ‌این است که چگونه می‌توانند برای تامین مالی استارتاپ خود، سرمایه‌گذار بیابند؟
یکی از اشتباهات رایج کارآفرینان در مورد تامین مالی استارتاپ این است که دیر اقدام می کنند. این افراد فکر می‌کنند که باید اول ایده خود را کامل کنند، سپس نمونه‌های اولیه خود را توسعه دهند و حتی کسب و کار خود را راه‌اندازی نمایند و سپس برای تامین مالی استارتاپ خود اقدام کنند. اما این فرآیند درست نیست.

شما در هنگام یادگیری چگونگی راه اندازی استارتاپ باید مراحل ضروری یافتن سرمایه گذار را بدانید. نمی‌توانید در طول شش ماه یک نمونه اولیه بسازید، سپس یک روز صبح بیدار شوید و تصمیم بگیرید که برای راه‌اندازی کسب و کار خود پول جمع‌آوری کنید و به همین راحتی، جریان تامین مالی استارتاپ خود را تماشا کنید. فرآیند تامین مالی استارتاپ یک اقدام فکر شده و گاها بلند مدت است که مقدمات خاص خود را می‌طلبد. بنابراین برای انجام این کار لازم است، مراحلی را قدم به قدم پیگیری کنید.

برای آشنایی با مراحل تامین مالی استارتاپ خود، این مطلب را مطالعه کنید: ۷ مرحله تامین مالی استارتاپ را بشناسید

آیا مراکز رشد یا شتاب دهنده استارت آپ برای کسب و کار شما مناسب هستند؟ 

مراکز رشد استارت آپ (Startup Incubator)، ‌موسسات و مراکزی هستند که از استارت آپ‌های نوپا که ایده‌ای برای ورود به بازار دارند، اما هنوز مدل کسب و کار یا روشی برای تبدیل کردن ایده به محصول ندارد، برای عملی کردن ایده و ایجاد کسب و کار حمایت می‌کنند. آن‌ها در ازای ارائه خدمات مربی‌گری، فضای کار اشتراکی، اصلاح طرح کسب و کار و حتی تامین سرمایه‌های لازم برای رشد و توسعه استارت آپ، بین ۵ تا ۴۵ درصد از مالکیت استارت آپ‌ها را به دست می‌گیرند.

مرکز رشد به معنای استقرار فیزیکی کسب و کار نوپا در فضای کاری یک مرکز حمایتی است که شرکت‌های استارتاپ بسیاری در آن قرار دارند. در بسیاری از موارد، در مراکز رشد توسط گروه سرمایه‌گذار همین مراکز، تمام سرمایه‌های لازم برای عملی کردن ایده استارتاپ‌ها تامین می‌شود. کسب و کار شما می‌تواند تا هر زمان که نیاز دارد یا تا زمانی که به مقیاس مورد نیاز برای نقل مکان به فضای کاری خود نرسیده است، در این فضای اشتراکی باقی بماند.

مراکز شتاب دهنده استارت آپ (Startup Accelerator)،‌ موسسات و مراکزی هستند که از استارت آپ‌ها که هم ایده و هم مدل کسب و کار دارند، اما خواهان رشد و توسعه هستند، حمایت می‌کنند. آن‌ها با تخصیص سرمایه اندکی (برای مثال ۲۰ هزار دلار) به کسب و کار متقاضی شتاب می‌بخشند تا بتواند سرمایه‌گذران قوی‌تری را به خود جذب کند.

کدام یک برای چگونگی راه اندازی استارتاپ شما مناسب هستند؟ مزایا و معایب آن‌ها چیست؟ برای پاسخ به این سوال‌ها این مطلب را مطالعه کنید: آیا مراکز رشد یا شتاب دهنده استارت آپ برای کسب و کار شما مناسب هستند؟ 

ایده‌های استارتاپ

شاید چند ماه یا حتی چندین سال است که به دنبال ایده‌ی عالی برای یک کسب و کار کوچک هستید و حالا فکر می‌کنید که آن‌ را پیدا کرده‌اید. شما آماده‌اید که کارتان را با اشتیاق شروع کنید، از شغل فعلی‌تان استعفا بدهید و زمان خود را به کسب و کار خودتان اختصاص بدهید.

اما قبل از این‌که در زندگی‌تان تغییرات برگشت ناپذیری بدهید، ابتدا برای بررسی ایده استارتاپ خود و چگونگی راه اندازی استارتاپ زمان بگذارید تا ببینید آیا واقعا آن‌طور که شما فکر می‌کنید ایده‌ی خوبی است یا نه. اولین گام این فرآیند این است که کمی تحقیق و تجزیه و تحلیل کنید تا به پتانسیل‌های بالقوه‌ی ایده استارتاپ خود پی ببرید.

در مطالب زیر می‌توانید با برخی از جذاب‌ترین ایده‌ها و چگونگی راه اندازی استارتاپ آشنا شوید:

اهمیت و نقش دپارتمان منابع انسانی در کسب و کار شما

حضور کارکنان عالی در بخش منابع انسانی (Human Resources) هر شرکتی حیاتی است. آنها تمام روابط کارمندان را اداره می‌کنند تا شما به عنوان مدیر یا موسس سازمان بتوانید در سمت خود، روی کسب و کارتان تمرکز کنید. پیش از بیان دلایل نیاز به دپارتمان منابع انسانی در سازمان‌ها، شرکت‌ها و کسب و کارهای شخصی و دولتی، بهتر است درباره مفهوم منابع انسانی بیشتر بدانید. منابع انسانی نقش مهمی در چگونگی راه اندازی استارتاپ ایفا می‌کنند.

منابع انسانی (HR)، فرد یا افرادی در یک شرکت هستند که تمام فعالیت‌ها و «منابع» مربوط به کارکنان و پرسنل شرکت را مدیریت می‌کنند. حوزه‌های وظایف دپارتمان منابع انسانی شامل گزینش، استخدام، مدیریت هزینه‌های منابع انسانی سازمان، مدیریت مزایا، تضمین رضایت کارکنان، اجرای فرهنگ سازمانی و آموزش نیرو‌های جدید است. اما محدوده اقدامات آن‌ها به این وظایف محدود نمی‌شود و معمولا فراتر از این مسئولیت‌ها عمل می‌کنند.

برای آگاهی از اهمیت پر رنگ منابع انسانی، آشنایی با مسئولیت‌های آن و چگونگی ایجاد یک دپارتمان منابع انسانی، این مطلب را مطالعه کنید: اهمیت و نقش دپارتمان منابع انسانی در کسب و کار شما 

دیجیتال مارکتینگ چیست و چه بخش هایی دارد؟

دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ دیجیتال مارکتینگ، یک موتور رشد و توسعه است که برگ برنده هر کسب و کاری است. این نوع بازاریابی در شناسایی علایق و نیازهای مشتریانتان به شما کمک می‌کند تا بهتر از قبل آن‌ها را بشناسید و محصولات و خدمات خود را در راستای برآورده ساختن آن‌ها ارائه دهید.

دیجیتال مارکتینگ به فعالیت‌های بازاریابی که از طریق کانال‌های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، ایمیل‌ها، تبلیغات دیجیتال، بازاریابی محتوا، رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌های تلفن همراه و غیره انجام می‌شود، اشاره دارد.

برای موفقیت در این زمینه، باید عناصر کلیدی در دیجیتال مارکتینگ را بشناسید، از چگونگی عملکرد شبکه‌های اجتماعی آگاه باشید، و برای ایجاد کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ برنامه ریزی داشته باشید.

برای آشنایی کامل با دیجیتال مارکتینگ و انواع روش‌های آن، این مطلب را مطالعه کنید: دیجیتال مارکتینگ چیست و چه بخش هایی دارد؟ 

هنگام شکست استارتاپ چه باید کرد؟ 

هنگام مواجه با شکست استارتاپ، از نقطه‌ای به بعد بهترین کار پذیرفتن شکست است. در واقع یک مرگ سریع و بدون دردسر به مراتب بهتر از یک مرگ آهسته و دردناک است؛ به قولی یک پایان تلخ، بهتر از تلخی بی‌پایان است.

همه‌ی ما به بهترین‌ها امید می‌ورزیم اما به ناچار مجبوریم تا آماده‌ی شکست نیز باشیم. تقریبا تمام افراد موفق جهان حداقل تجربه‌ی یک شکست را داشته‌اند. مهمترین نکته در مواجه با شکست، راه رهایی از آن است. 

چطور برای تعطیل کردن یک استارتاپ آماده شویم؟ برای پاسخ به این سوال این مطلب را مطالعه کنید: هنگام شکست استارتاپ چه باید کرد؟

کارآفرین کیست و چه ویژگی هایی دارد؟ 

کارآفرین کیست و چه کارهایی انجام می‌دهد؟ کارآفرین یک اصطلاح جامع است که افراد مختلفی را در حوزه‌های گوناگون در بر می‌گیرد. 
اگر برای پاسخ سوال کارآفرین کیست به ویکی‌پدیا مراجعه کنیم، کارآفرین فردی است که یک کسب و کار یا چند کسب و کار را سازماندهی یا اداره می‌کند. یک کارآفرین، فردی است خلاق، نوآور،‌ ریسک‌پذیر و خودمختار با ذهنی باز که مشکلات را شناسایی و حل می‌کند.

می‌توانیم کارآفرینان را به ۳ دسته کلی تقسیم کنیم:

۱. کارآفرین اجتماعی

کارآفرین اجتماعی (Social entrepreneur)، فردی است که راه‌حل‌های نوآورانه را برای مشکلات اجتماعی دنبال می‌کند و شیوه‌ای را برای ایجاد و حفظ ارزش‌های اجتماعی ابداع می‌نماید. اکثر کارآفرینان اجتماعی در فعالیت‌های غیر انتفاعی شرکت می‌کنند و مسئولیت‌های اجتماعی را بر عهده می‌گیرند. آن‌ها عمدتا برای بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی، شرایط آموزشی، سلامتی، عمومی، زیست محیطی و بهداشتی جامعه انگیزه دارند.

۲. کارآفرین سریالی

کارآفرین سریالی (Serial entrepreneurs)، فردی است که به طور مداوم ایده‌های جدیدی را ارائه می‌دهد، کسب و کارهای مختلف را شروع می‌کند و سپس آن‌ها را به سهامداران و سرمایه‌گذاران می‌فروشد. کارآفرینان سریالی چندین کسب و کار مختلف را شروع می‌کنند و قصد ندارند هر یک از آنها را برای مدت طولانی اداره کنند. آنها با تعداد زیادی ایده منحصر به فرد و پر ریسک روبه رو هستند و به کار در یک حوزه مشخصی علاقه ندارند.

۳. کارآفرین سبک زندگی

کارآفرین سبک زندگی (Lifestyle entrepreneurs)، فردی است که از مهارت و علایق شخصی خود، درآمد کسب می‌کند و از فرصت‌های موجود در شیوه زندگی خود بهره می‌برد. در حالی که اکثر کارآفرینان سریالی ایده یا طرح کسب و کار خود را در مراحل اولیه به سهامداران و سرمایه‌گذاران می‌فروشند، کارآفرینان سبک زندگی تصمیم می‌گیرند تا کسب و کار خود را پرورش دهند تا در درازمدت به یک درآمد پایدار دست یابند.

برای آشنایی جامع با انواع کار آفرین و چگونگی عملکرد آن‌ها، این مطلب را در استارتاپت مطالعه کنید: کارآفرین کیست و چه ویژگی هایی دارد؟