کارفرمایان از صفحه لینکدین برای تحقیق در مورد متقاضیان استخدام، استفاده می‌کنند. در بعضی موارد، حتی قبل از اینکه رزومه شما برای مصاحبه تایید شوید، لینکدین شما توسط مدیر استخدام و منابع انسانی، بررسی شده است. او از این طریق در می‌یابد که چه کارهایی انجام داده‌اید، با چه کسانی با شما ارتباط دارید و چه کسانی ضامن شما هستند. این موضوع حاکی از این است که پیشنهادهای کاری در لینکدین جزئی حیاتی از پروفایل موثر در لینکدین هستند.

اگر شما درخواست و پیشنهاد‌های خود را در صفحه لینکدین وارد کرده باشید، هنگامی که فردی پروفایلتان را چک می‌کند، یک نسخه آنلاین از رزومه شما را مشاهده می‌کند. پیشنهادهایی که از سوی ناظران، مشتریان، تامین کنندگان و همکاران ارسال می‌شوند و بر مهارت‌های مثبت شما تاکید می‌کنند، پروفایلتان را قوی‌تر می‌کنند. همچنین این تقاضاها، به مدیر استخدام نشان می‌دهد که شما کاندید مناسبی برای اشتغال هستید.

ما در این مقاله از استارتاپت، توصیه‌هایی در مورد نحوه دریافت و مدیریت پیشنهادهای کاری در لینکدین ارائه می‌دهیم. همچنین بررسی می‌کنیم که در این راه باید از چه کسانی راهنمایی بخواهیم.

دریافت بهترین پیشنهادهای کاری در لینکدین

راهنمایی برای دریافت پیشنهادهای کاری در لینکدین

برای درخواست پیشنهادهای کاری در لینکدین وقت بگذارید. توصیه‌های افرادی که قبلا با آن‌ها کار کرده‌اید، بسیار مهم است. برای یک کارفرمای آگاه، توصیه لینکدین می‌تواند مرجع مناسبی برای اشتغال باشد و به مصاحبه شما هم کمک می‌کند.

از چه کسی بپرسیم؟

توصیه لینکدین، شهادتی بر ارزش حرفه‌ای شما است که توسط یکی از ارتباطات درجه اول شما نوشته شده است. بنابراین، شما به توصیه‌هایی نیاز دارید که قدرتمند، مهم و معتبر هستند. نحوه دریافت آن‌ها به قرار زیر است:

  • با مدیران فعلی و سابق خود، همکاران، مشتریان یا سایر مخاطبین، ارتباط برقرار کنید.
  • درخواست خود را به آن‌ها ارسال کنید، چندین دستاوردهایی که باعث افتخار شما هستند، عنوان کنید.

بهترین روش برای ایجاد درخواست

ایجاد درخواست برای پیشنهادهای کاری در لینکدین

بهترین روش برای دریافت پیشنهادهای کاری در لینکدین این است که خودتان هم پیشنهاد دهید. هنگامی که شما یک عضو از لینکدین را توصیه می‌کنید، در واقع مدارک تحصیلی آن‌ها را گواهی و تصدیق می‌کنید. اصولا افراد علاقه دارند که توسط دیگران توصیه شوند و اگر شما این عمل را انجام دهید؛ آن‌ها حتما متقابلا کار شما را جبران خواهند کرد.

اولین گام این است که به جستجو برای کارکنان شرکت، مشتریان و دیگر مخاطبین حرفه‌ای که با لینکدین ثبت نام می‌کنند بپردازید. از همکاران خود در سازمان‌های حرفه‌ای که با آن‌ها مشارکت داشته‌اید، چشم پوشی نکنید. کار داوطلبانه، مشاغل آزاد و سایر کارهای غیر کارمندی را هم در نظر بگیرید.

درخواست بدهید تا پیشنهاد دریافت کنید

برای مخاطبی که در موقعیتی مشابه شما قرار دارد، توصیه‌نامه بنویسید. به این ترتیب این احتمال را ایجاد می‌کنید که او هم برای شما توصیه‌نامه بنویسد. البته زمانی اقدام به انجام این کار کنید که آن شخص از نظر شما، ویژگی‌های مناسب و مطلوب را داشته باشد.

انجام این خدمت باعث تعهد آن‌ها خواهد شد که این کار را متقابلا برای شما انجام دهند. هنگامی که شما نوشتن توصیه‌های خود را به پایان رساندید، به این افراد اطلاع دهید که دلیل نوشتن شما، دیدگاه مثبتان نسبت به کار آن‌ها است. حال می‌توانید از این دوستان بپرسید که آیا مایل به نوشتن یک توصیه‌نامه برای شما هستند یا خیر؟

مستقیما بپرسید

 شما می‌توانید از افراد درخواست کنید تا پیشنهادی برای شما ارسال کنند. ارسال پیثشنهاد از طریق سیستم پیام رسانی لینکدین، آسان است. هنگامی که یک پیشنهاد را ارسال می‌کنید، از آن شخص بخواهید که اگر علاقه و زمان کافی دارد، به شما هم درخواست دهد.

اگر برای هر تقاضای ارسال پیشنهاد، تجربه کاری مشترک خود را با آن شخص یادآوری کنید، پایه‌ای مفید برای پیشنهادهای بعدی خواهد بود. به عنوان مثال: «خیلی خوب خواهد بود، اگر یک توصیه‌نامه‌، در مورد تجربه‌ موفق ما از همکاری در قرارداد جانسون، برای من بنویسید.»

نونه‌ای از درخواست پیشنهاد در لینکدین

نمونه‌ای از پیشنهادهای کاری در لینکدین

مارگارت عزیز:

امیدوارم حال شما خوب باشد! دیدار دوباره‌ شما باعث خوشحالی من خواهد بود. زمانی را که سرسختانه کار می‌کردیم تا مطمئن شویم، پروژه‌های کاری به دقت پیش می‌روند، کاملا به یاد می‌آورم.

من در حال به‌روزرسانی پروفایل لینکدین خود هستم و بدون وجود توصیه‌نامه‌ شما، احساس می‌کنم که چیزی کم است. وقتی ما با هم کار می‌کردیم، فکر می‌کنم که واقعا توانستم ارزش‌ها و مهارت‌های خود را به ویژه در زمینه فروشندگان نشان دهم. در آن زمان من توانستم با بازنگری فروشندگان، حدود نیم میلیون دلار از هزینه‌های سالانه‌ شرکت را با پیدا کردن جایگزین مناسب، کاهش دهم.

از آن جایی که قصد دارم کار جدیدی به دست آورم و به دنبال فرصت‌های شغلی جدید هستم، امیدوارم که شما به صورت حرفه‌ای بر مهارت‌­های تاثیرگذار من، تاکید کنید. اگر شما بتوانید برای من در این زمینه توصیه‌­نامه‌­ای بفرستید، بسیار مفید خواهد بود. اما اگر برای ارسال آن مشکلی دارید، چون به هر حال مدت زیادی از زمانی که با هم کار کرده‌­ایم گذشته است؛ من این موضوع را درک خواهم کرد.

در هر صورت، روز خوبی داشته باشید!

چگونه می‌توان درخواست کرد؟

  • روی پروفایل خود کلیک کنید.
  • گزینه «بیشتر» را انتخاب کنید و روی «درخواست یک توصیه» کلیک کنید. همچنین می‌توانید به پایین صفحه، قسمت «توصیه‌­ها» بروید و روی «درخواست برای توصیه» کلیک کنید.
  • درخواست خود را با دنبال کردن سوالات ارائه شده، شخصی سازی کنید و سپس یک پیام سفارشی اضافه کنید.

نکته: برنامه به صورت پیش فرض، یک اسکریپت مختصر و مفید به شما ارائه می‌دهد. «سلام! می‌توانید یک توصیه برای من بنویسید؟»
همیشه این پیام را حذف کنید و خودتان متنی بنویسید. هرچه درخواست خود را شخصی­‌تر کنید، بهتر است. پروژه‌ها و تجربیات رایج را مرجع قرار دهید و آنها را به فرد مورد نظر خود یادآوری کنید. این امر احتمال ارسال پیشنهاد به شما را افزایش می‌دهد. به همین دلیل بهتر است، ابتدا یک توصیه‌نامه نوشته شود.

  • اگر شخصی قبلا در خارج از لینکدین، برای شما یک توصیه ارسال کرده است، یک کپی از مدرک قدیمی را برای آن‌ها ارسال کنید. به این ترتیب می‌توانید از این اشخاص تقاضا کنید که اگر برای آن‌ها امکان‌پذیر است، پیشنهاد خو را روی لینکدین هم آپلود کنند.

چگونه می‌­توان پیشنهادهای کاری در لینکدین را مدیریت کرد؟

شما می‌توانید توصیه‌هایی که دریافت کرده‌اید را مدیریت کنید. همچنین قادر خواهید بود، از همکاران، مشتریان، مدیران و کارکنان بخواهید تا ضامن شما شوند و کار شما را تایید کنند.

هنگامی که شما توصیه‌ای دریافت می‌­کنید، از طریق ایمیل مطلع خواهید شد. ­پس از مشاهده ایمیل، شما در صورت لزوم می توانید یک نسخه تجدید نظر درخواست کنید. اگر به دلایلی نمی­خواهید توصیه‌­ای در نمایه شما وجود داشته باشد، مجبور نیستید آن را منتشر کنید.

یک نکته مهم: هرگز از افرادی که  نمی‌­شناسید، درخواست توصیه نکنید.