اگر در کسب‌کارتان یک وبلاگ دارید، مطمئنا می‌دانید ارسال خبرنامه از طریق ایمیل یکی از موارد ضروری در حوزه وبلاگ‌نویسی برای کسب‌وکار محسوب می‌شود. استفاده از پلاگین ایمیل و خبرنامه روشی ساده برای توزیع محتوا است. علاوه بر این، کمک می‌کند درک بهتری درباره تناسب میان محتوا و مخاطب داشته باشید و بهتر بتوانید استراتژی محتوای خود را بهینه‌سازی کنید. در این مقاله از استارتاپت قصد داریم ۷ پلاگین ایمیل برای وردپرس را معرفی کنیم که در خبرنامه و بازاریابی ایمیلی وردپرس به شما کمک خواهد کرد.

خبرنامه ایمیلی، جدای از توزیع محتوا می‌تواند باعث تولید مشتریان دست به نقد برای کسب‌وکار شما شود. چنین خبرنامه‌ای به طور مرتب مشتریان قبلی شما را دوباره به بازدید از سایت شما تشویق می‌کند که این امر می‌تواند درآمد شما را تا ۲۳ درصد افزایش دهد.

وردپرس خیلی زود توانست به بازاری آنلاین برای ارائه خدمات مختلف برای کسب‌وکارها تبدیل شود. حدود ۷۵ میلیون از وب‌سایت‌های فعال، در وردپرس ساخته شده‌اند. یعنی این پلتفرم، حدود ۲۷ درصد وب‌سایت‌ها در سراسر اینترنت را در اختیار دارد.

خب برگردیم به اینکه شما در حال اداره یک وبلاگ وردپرس برای کارتان هستید و می‌دانید که از طریق خبرنامه ایمیل می‌توانید رشد کسب‌وکار خود را رونق ببخشید. آیا عالی نبود اگر می‌شد این خبرنامه را مستقیم از داخل وردپرس مدیریت کرده و آن را برای مخاطبان خود ارسال کنید؟

خوشبختانه به کمک چندین پلاگین ایمیل برای وردپرس می‌توانید این کار را انجام دهید. پلاگین‌ها کمک می‎کنند کارایی وردپرس را افزایش داده و آن را از قالب تنها یک ابزار وب‌سایت‌ساز فراتر ببرید.

با داشتن یک پلاگین ایمیل برای وردپرس می‌توان لید تولید کرد، مخاطبان را دسته‌بندی کرد و آن‌ها را به مشتری تبدیل ساخت و همه این موارد در خود وردپرس ممکن می‌شود.

استفاده از این پلاگین‌ها نیازهای بازاریابی ایمیل و توزیع محتوای سایت شما را برطرف می‌کند. در ادامه این ۷ پلاگین ایمیل برای وردپرس را بررسی می‌کنیم.

۱. MailPoet

MailPoet محبوب‌ترین پلاگین ایمیل و خبرنامه در وردپرس است. در این پلاگین برای مدیریت مشترکان به سادگی می‌توانید از لیست موجود در نرم‌افزار CRM یا هر ابزار دیگر اتوماسیون بازاریابی خود استفاده کنید. حتی می‌توانید فرم‌هایی ساخته و آن‌ها را با استفاده از ویجت‌ها به سایتتان اضافه کنید. به علاوه، ویرایشگر درگ اند دراپ (drag and drop) یا «بکش و رها کن» آن در بخش ایمیل به شما اجازه می‌دهد به سرعت ایمیل‌های واکنش‌گرا ایجاد کنید، یعنی ایمیل‌هایی که در هر دستگاه یا سرویس ایمیل، ظاهری خوب و متناسب داشته باشند.

MailPoet برای سایت‌های دارای کمتر از ۲۰۰۰ مشترک رایگان است البته ارتقای آن به قدرت آن هم اضافه می‌کند. کاربرانی که هزینه می‌پردازند می‌توانند ببینند دقیقا کدام مشترکین ایمیل خود را باز کرده‌اند یا این که روی کدام یک از لینک‌های موجود در ایمیل کلیک داشته‌اند و این تنها چند مورد از ویژگی‌های پیشرفته‌ای است که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

ویژگی‌های پیشرفته‌ پلاگین ایمیل برای وردپرس

۲. Newsletter

Newsletter یک ابزار بازاریابی ایمیلی است که اختصاصا برای وردپرس ساخته شده و برای شروع کار همه موارد لازم را در خود دارد. این پلاگین ایمیل به شما اجازه می‌دهد یک فرم اشتراک یا پاپ‌آپ به سایت خود اضافه کنید، با استفاده از لیست‌های هدف‌گذاری شده، لیدها را تقسیم‌بندی می‌کند و برای توزیع محتوای وبلاگ شما خبرنامه ارسال می‌کند.

علاوه بر موارد گفته شده، این ابزار قابلیت گزارش‌دهی داخلی هم دارد، به این ترتیب می‌توانید دقیقا ببینید ایمیل‌های شما چه عملکردی داشته‌اند. حتی می‌توانید خبرنامه‌ها را خودکارسازی کنید تا به صورت مرتب ارسال شوند و این اطمینان را پیدا کنید که مشترکان همواره در فواصل زمانی معین در معرض محتوای شما قرار می‌گیرند. پلاگین Newsletter قابلیت ادغام و یکپارچه شدن با ابزارهایی چون Mailgun و Spark Post را هم دارا است، بنابراین می‌توان با توجه به نیازهای سایت، استراتژی ایمیل را بهینه‌سازی کرد.

بهینه‌سازی پلاگین ایمیل برای وردپرس

۳. SendinBlue

SendinBlue ارائه دهنده‌ی ابزار بازاریابی دیجیتال مبتنی بر کلاد، برای بیش از ۵۰۰۰۰ شرکت در حال توسعه سراسر دنیا است. این پلاگین ایمیل، قابلیت‌های خود را مستقیما از خود وردپرس در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. با داشتن پلاگین ایمیل SendinBlue در وردپرس می‌توانید فرم بسازید، لیست مشترکین را مدیریت کنید، کمپین‌های بازاریابی ایمیل را ایجاد و ارسال کرده و با گذشت زمان می‌توانید میزان موفقیت خود در به کارگیری گزارش‌های آن را مورد ارزیابی قرار دهید. این پلاگین دارای ویرایشگر ایمیل درگ اند دراپ هم هست و شما را قادر می‌سازد اجزای ایمیل خود را برای ایجاد دل‌مشغولی بیشتر در مشترکین، شخصی‌سازی کنید.

پلاگین وردپرس SendinBlue دارای قابلیت مدیریت ایمیل‌های مربوط به معاملات نیز هست. شما با استفاده از کارکرد wp_mail قادر خواهید بود ایمیل‌های معاملاتی را با استفاده از مشخصه SMTP در SendinBlue ارسال کنید. این مشخصه برای ارسال تایید سفارش یا به روز ساختن تغییرات مهم مشتریان در حساب‌هایشان می‌تواند عالی عمل کند.

ساختن تغییرات مهم در پلاگین ایمیل برای وردپرس

۴. Sumo

پلاگین Sumo در وردپرس بیش از ۱۰۰/۰۰۰ نصب فعال دارد، دلیل خوبی هم برای این رقم قابل توجه وجود دارد. این پلاگین ایمیل به غیر از پاپ‌آپ، ایمیل خوشامدگویی و کمپین‌های قطره‌ای (drip campaigns) خودکار، مشخصه‌های دیگری هم دارد که می‌تواند در رشد کسب‌وکار شما موثر باشد.

Sumo یک دکمه «به اشتراک‌گذاری» هم دارد که می‌توان آن را در هر جایی از سایت اضافه کرد. این دکمه به بازدیدکنندگان سایت شما اجازه می‌دهد به سادگی محتوایتان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. پلاگین ایمیل یاد شده قابلیت ادغام و یکپارچه شدن مستقیم با WooCommerce را هم دارد بنابراین می‎توانید برای افزایش ارزش سفارش خود، تخفیف یا پیشنهادات ویژه ارائه دهید و تعداد سبد‎های ترک شده خود را به حداقل برسانید.

مهم‌ترین مشخصه Sumo پشتیبانی رایگان مشتری است. این مشخصه چه در نسخه رایگان و چه نسخه فروشی گنجانده شده تا اطمینان دهد کاربران می‌توانند بیشترین بهره را از این پلاگین ببرند.

۵. Email Subscribers and Newsletters

پلاگین ایمیل Email Subscribers and Newsletters به شما اجازه می‌دهد وقتی محتوای جدیدی دارید به سادگی این موضوع را به مشترکین خود اطلاع دهید. به کمک آن می‌توانید یک باکس اشتراک به سایت خود اضافه کنید و هر بار شخصی در آن ثبت نام کرد پست‌های جدید منتشر شده را از طریق ایمیل به اطلاع او برسانید یا اینکه یک خبرنامه شخصی‌سازی شده ایجاد کرده و از آن برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود استفاده کنید.

پلاگین Email Subscribers and Newsletters درباره سالم بودن لیست ایمیل هم عملکردی جدی دارد. به این منظور مشخصه تاییدیه دو مرحله‌ای برای دریافت ایمیل از جانب مشترکان اعمال می‌شود تا این اطمینان حاصل آید که محتوا و خبرنامه شما تنها به افراد یا شرکت‌هایی ارسال می‌شود که به دنبال کردن مطالبتان علاقمند هستند. شما این اختیار را هم دارید که در باکس ثبت نام مشترکان کد امنیتی کپچا را هم اضافه کنید و به این ترتیب از ورود ربات‌ها و خدشه‌دار شدن لیست ایمیلتان جلوگیری کنید. این ابزار سرویس سنجش اسپم و پاکسازی لیست هم دارد.

۶. Subscribe2

پلاگین ایمیل Subscribe2 به شما اجازه می‌دهد درباره محتوای جدید یا حتی محتوای تکراری قبلی در وبلاگ، اطلاعیه‌های ساده‌ای را برای مشترکان خود ارسال کنید. با به کار گرفتن این پلاگین ایمیل می‌توان دسته‎های خاص محتوا را استخراج کرده و آنها را در ایمیل‌های ارسالی گنجاند یا حتی می‌توان پستی را به صورت انفرادی به مشترک مورد نظر خود پیشنهاد داد. Subscribe2 به شما این امکان را می‌دهد تا ایمیل‌هایی با متون ساده یا ایمیل‌های HTML سفارشی ایجاد کنید. می‌توانید با پرداخت هزینه و برخورداری از خدمات MailOptin ایمیل‌هایتان را برای لیست مخاطبان خود در MAilChimp، AWeber یا سایر ارائه دهندگان خدمات ایمیل نیز ارسال کنید.

۷. SendPress

پلاگین ایمیل SendPress یک پلاگین خبرنامه سهل‌الاستفاده است. به کمک آن می‎توانید مخاطب و محتوای سایت وردپرس خود را مستقیما به پلاگین وارد کنید. در نتیجه ایجاد ایمیل اطلاع رسانی ساده‌سازی می‌شود. این پلاگین ایمیل چندین گزینه ویرایش و استایل را در خود دارد بنابراین می‎توان بدون نیاز به مهارت‌های کدنویسی ایمیل‌های حرفه‌ای ارسال کرد. یک سرویس به نام AutoCron هم دارد که براساس یک زمانبندی به طور مرتب سایت را بررسی می‌کند تا اطمینان پیدا کند ایمیل‌ها به موقع ارسال می‌شوند.

مخلص کلام این است که شما ضرورتا باید یک پلاگین ایمیل با کارکرد مناسب برای سایت وردپرس و کسب‌وکاری که در آن مشغولید انتخاب کنید که با نیازهای مخاطبتان تناسب داشته باشد. در حالت ایده‎آل یکی از پلاگین‌های ایمیل ذکر شده در این مقاله می‌تواند مشخصه‌های مورد نیاز شما برای پرورش لید و ایجاد یک استراتژی قوی بازاریابی برای محتوا را تامین کند.

همه ما می‌دانیم که استفاده از وبلاگ برای جذب ترافیک به وب‌سایت، افزایش رتبه آن در موتورهای جستجو و ایجاد لید و هدایت آن‌ها به سوی تیم فروش از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای انجام این کار کمک گرفتن از خبرنامه ایمیلی است.

البته یک مسئله وجود دارد: ارزش خبرنامه شما  دقیقا با ارزش لیست مشترکان وبلاگ شما یکی است.

پلاگین‌های زیادی برای ثبت اشتراک کاربران سایت‌های وردپرس وجود دارد که می‌توانند لیست خوبی از مشترکین باکیفیت را به شما ارائه دهند. در ادامه ۵ مورد از بهترین پلاگین‌های ثبت اشتراک را به مخاطبان عزیزمان معرفی می‌کنیم.

بهترین پلاگین‌های ثبت اشتراک

۱. HubSpot All-In-One Marketing

البته پلاگین وردپرس هاب‌اسپات، شامل فرم‌ها و پاپ‌آپ‌ها است، اما این موارد تنها بخش آشکار این آیسبرگ بزرگ را به شما نشان می‌دهند. در صدر قابلیت‌های این پلاگین می‎توانیم از این موارد یاد کنیم: ایجاد فرم و پاپ‌آپ با استفاده از رابط ساده‌ی درگ اند دراپ، هاب‌اسپات تک تک فرم‎هایی که در سایت وردپرستان دارید را گرد آورده و لیدها را به صورت اتوماتیک به CRM شما اضافه می‌کند تا بتوانید فورا آنها را به مشتریانی وفادار تبدیل کنید.

یک ابزار چت زنده هم در بین مشخصه‌های موجود در این پلاگین به چشم می‌خورد. می‌توانید از این طریق بازدیدکننده‌های سایت را درگیر کرده و حتی در ادامه‌ی مکالمات، آنها را به لید تبدیل کنید. می‌توانید برای پاسخ گفتن به سوالات ساده بازدیدکنندگان از ربات‌ها استفاده کنید و مطمئن باشید حتی زمانی که تیم شما آفلاین است از بازدید کنندگان وب‌سایت پشتیبانی می‌شود.

وقتی یک شخص اطلاعات خود را در یکی از پاپ‌آپ‌ها ثبت کرد برای ارتباط گرفتن با لید و ارائه محتوایی که مدعی آن هستید می‎توانید یک ایمیل ساده بفرستید. با ارتقای حساب خود و استفاده از نسخه فروشی این پلاگین می‌توانید از همان لحظه ثبت نام، ارسال ایمیل به مخاطبان را آغاز کنید.

در بین قابلیت‌هایی چون فرم‌ها، پاپ‌آپ‌ها، چت زنده و یکپارچگی کامل با CRM – باید گفت هیچ پلاگین رایگان دیگری را برای وردپرس نمی‌توانید پیدا کنید که در بخش ثبت اشتراک عملکردی بهتر از این داشته باشد.

۲. OptinMonster

این پلاگین کمک می‌کند لیست ایمیلتان را رشد داده و با تنوع وسیعی از پاپ‌آپ‌ها و فرم‌های ثابت کمک می‌کند مشترکین بیشتری داشته باشید. ابزار OptinMonster دارای یک ویرایشگر درگ اند دراپ است، می‌توانید فرم را از نقطه صفر خودتان بسازید یا اینکه یکی از تمپلیت‌های از پیش ساخته شده برای آن را انتخاب کنید.

آنچه باعث متمایز شدن پلاگین OptinMonster می‌گردد گزینه‌های هدف‌گیری آن است. این پلاگین با به کار گیری تکنولوژی نیت خروج، براساس زمانی که کاربر آماده‌ی خروج از یک صفحه است از پاپ‌آپ استفاده می‌کند. گزینه‌های هدف‌گیری در سطح صفحه هم وجود دارد که به کمک آن می‌توانید براساس موقعیت و رفتار بازدید کننده روی سایت شما، به او محتواهای خاصی را پیشنهاد بدهید. سپس می‌توانید از این اطلاعات برای ارائه سرویس‌های خدماتی یکپارچه در پلاگین OptinMonster بهره ببرید.

۳. Thrive Leads

پلاگین Thrive Leads شامل لیستی طویل از انواع پاپ‌آپ از جمله پوشش‌های تمام صفحه و حتی فرم‌های چند گزینه‌ای است. آپشن‌های هدف‎گیری مورد انتظار برای یک پلاگین اشتراک‎گیری ایمیل هم در آن لحاظ شده است.

علاوه بر موارد یاد شده، پلاگین Thrive Leads تست A/B هم ارائه می‎دهد. به این ترتیب می‌توانید ببینید طرح‌های مختلف یا کلا یک محتوای متفاوت تا چه حد روی عملکرد سایت تاثیر بهتری ایجاد می‌کند. این موضوع به میزان زیادی باعث افزایش نرخ تبدیل می‎شود.

۴. WP Subscribe

پلاگین WP Subscribe توسط MyThemeShop ساخته شده، این شرکت روی ساخت تم‎ها و پلاگین‌های سریع، خوش نما و سازگار با سئو تمرکز دارد. همه ملاحظات در آن در نظر گرفته شده است. کد پلاگین، بهینه‎سازی شده تا این اطمینان حاصل شود که بارگذاری سریعی داشته و باعث کندی سایت نمی‎گردد.

با این پلاگین می‎توانید فرم اشتراک را در هر جایی از سایت خود اضافه کرده و مطمئن باشید با اندازه هر نمایشگری که بازدیدکننده از آن استفاده می‎کند سازگاری و تناسب خواهد داشت. WP Subscribe با سرویس‎های محبوب ایمیل مانند AWeber و MailChimp هم سازگار است و می‎توانید از آن برای ارتقای لیست ایمیل خود نیز بهره ببرید.

۵. Ninja Forms

پلاگین Ninja Forms بیش از یک میلیون نصب در وردپرس دارد. این رقم نینجا فرم را به یکی از محبوب‎ترین پلاگین‎های ثبت اشتراک تبدیل کرده است. نینجا تمام مشخصه‎های مورد انتظار از یک سازنده فرم اشتراک ایمیل را به علاوه‎ی چند مشخصه دیگر در خود دارد و این همان چیزی است که پلاگین نینجا فرم را از سایرین متمایز ساخته است.

از دیگر قابلیت‎های آن می‎توان به آپشن‎های آنتی‎اسپم شامل کد امنیتی کپچای گوگل اشاره کرد تا اعتبار اطلاعات ثبت شده در فرم محرز گردد. نینجا فرم به شما اجازه می‎دهد از طریق ادغام با PayPal Express، Stripe و Elavon پرداخت‎ها را گراوری کنید. قابلیت یکپارچه شدن با لیست طویلی از محبوب‎ترین ابزار لیست ایمیل را هم دارد بنابراین فورا می‎توانید ارسال ایمیل به لیدهای جدید را شروع کنید.

انتخاب یک پلاگین متناسب با نیاز سایت و کسب‎وکار، اهمیت زیادی دارد. فرقی ندارد بخواهید پلاگینی با قابلیت شخصی‎سازی بالا داشته باشید یا مورد ساده‎ای که اطلاعات ثبت شده را اداره کند در هر صورت شما می‎توانید از قابلیت خبرنامه بهره بگیرید. آپشن‎هایی که در این مقاله به شما معرفی شد می‎توانند نقطه شروع خوبی برای ساخت لیست مشترکین سایت باشد. امیدواریم با بهره گرفتن از اطلاعات ذکر شده در این مقاله به انتخاب پلاگین مناسب برای سایت خود نزدیک شده باشید.