یکی از مواردی که موجب رشد کارکنان یک مجموعه می‌شود، این است که به آن‌ها نشان داده شود که تا چه حد، برای آن مجموعه مهم و ارزشمند هستند. بدون شک یک روش عالی، ابراز تشکر و قدردانی مدیران نسبت به تلاش‌های کارمندان‌ خود است. شما به عنوان یک مدیر یا سرپرست، باید به کارکنان خود نشان دهید که چقدر برای شما با ارزش هستند و قدر آن‌ها برای تمام روزهایی که کنار آن‌ها سپری می‌کنید، می‌دانید. حتما این روش را امتحان کنید و به بهانه پیدا شدن یک فرصت مناسب، آن را به تعویق نیاندازید. ما در این مطلب از استارتاپت به معرفی ۱۰ راه روش عالی برای نشان دادن حس قدردانی از کارمندان می‌پردازیم.

راه های عالی برای نشان دادن حس قدردانی از کارمندان

۱. تحسین کاری که خوب انجام شده است

کارهای خاصی که قابل تحسین هستند را شناسایی کنید. این تحسین کردن وقتی که همراه اشاره به جزئیات کاری که انجام شده است باشد، احساس صمیمانه‌ای بوجود می‌آورد . پس فقط نگویید «آفرین، کارت را خوب انجام دادی.» همچنین نسبت به کارهایی که دوست دارید بیشتر از کارکنان خود ببینید و به نظرتان انجام آن برای همه اعضای محیط کاری مزیت‌بخش است، عکس‌العمل نشان دهید تا از این طریق، مسیر کسب رضایتتان را به بقیه نشان دهید.

۲. تشکر کنید

تشکر و نشان دادن حس قدردانی از کارمندان

قدردانی خود را برای همراهی و مشارکت کارکنان‌تان در به سرانجام رساندن یک کار سخت ابراز کنید. همچنین رعایت ادب در همه حال را هرگز فراموش نکنید. این باعث ایجاد یک فضای مطلبو در محیط کار می‌شود. مؤدب، بخشنده و با فرهنگ بودن چیزی است که از طرف همه افراد در محیط کاری مورد استقبال قرار می‌گیرد.

۳. علایق همکاران تان را بشناسید

سوال و پرس و جو درباره خانواده، سرگرمی‌ها، تعطیلات آخر هفته و رویدادهای خاصی که مورد توجه کارکنان است، همیشه با استقبال آن‌ها روبرو می‌شود. نشان داده علاقه خود نسبت به این مسائل (البته نه به شکلی که حمل بر فضولی شود)، باعث می‌گردد که افراد شرکت به احساسی نظیر ارزشمند بودن و مورد توجه قرار گرفتن برسند.

۴. زمان بندی‌های انعطاف پذیر ارائه دهید

اگر بحث زمان بندی کار و انجام وظایف در زمان مقرر خیلی مهم است پس با ارسال یک تقویم برنامه ریزی شده برای همکاران تان به آن‌ها کمک کنید که بتوانند از حالا برنامه‌های آتی خود برای تعطیلات یا دیگر مواردی که در سر دارند را با دیدی بازتر تنظیم کنند. به خاطر داشته باشید که یک برنامه کاری انعطاف پذیر چیزی است که کارکنان همواره به دنبال آن هستند. پس انجام این کار می‌تواند یکی از بهترین راه‌های نشان دادن حس قدردانی از کارمندان در کنار احترام گذاشتن به خواسته‌های آن‌ها باشد.

۵. هدایای شخصی اهدا کنید

اهدای جایزه و نشان دادن حس قدردانی از کارمندان

سعی کنید به قدری نسبت به علایق متفاوت همکارنتان آشنایی داشته باشید که بتوانید هرازگاهی هدایایی هر کوچک ولی دلپذیر برایشان تهیه کنید. تهیه یک هدیه برای قدردانی از کارمندتان باعث می شود روز فوق العاده ای برایش رقم بخورد. حتی اهدای یک کارت تبریک هم می تواند شما را به مقصودتان برساند. نیاز نیست برای این کار به دنبال دلیل خاصی باشید. ولی انجام چنین کاری در روزهای خاص مانند جشن تولد، به قصد تبریک گفتن یا حتی برای ابراز همدردی هنگام بیماری یا درگذشت یکی از اقوام می تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.

۶. پاداش‌های مالی بدهید

پاداش‌های انتهای سال، پاداش حضور مستمر در محل کار، پاداش‌های فصلی و دیگر مواردی از این دست، می‌تواند به خوبی پیام تشکر و قدردانی شما را به گوش کارمندتان برساند.

۷. آن‌ها را به یک وعده غذایی دعوت کنید

به مناسبت فرار رسیدن روز تولد یکی از همکاران یا مناسبت‌های خاص دیگر وحتی بدون هیچ دلیلی، می‌توانید همکاران خود را به صرف غذا دعوت کنید. اجازه دهید خودشان رستوران مورد نظر را انتخاب کنند یا پیتزا یا غذای مورد علاقه‌شان را سفارش دهند. حتی می‌توانید به آن‌ها وعده دهید که در صورت تمام کردن پروژه در زمان تعیین شده، آن‌ها را به یک وعده غذای دورهمی دعوت می‌کنید تا از این طریق، انگیزه آن‌ها را هم افزایش دهید.

۸. یک رسم سرگرم کننده ایجاد کنید

جدولی با نام کارکنان تهیه کرده و طی یک برنامه زمانبندی مشخص هدایایی را نوبت به نوبت برای آن‌ها تهیه کنید. آلیسون دویل، متخصص کاریابی که قبلا در خدمات شغلی یک کالج مشغول به کار بود که در مهمانی تعطیلات سالانه خود هدیه ای به دست آورد.

ما هر سه شنبه ای که بین روز شکرگذاری و کریسمس باشد را جشن می‌گیریم.  ما کارکنانی که به طور معمول در یک بخش و در کنار هم کار نمی‌کنند را در این روزها گرد هم می‌آوریم تا از این طریق میزان صمیمیت بین آن‌ها را افزایش دهیم.

لوان جانسون

۹. سورپرایز کنید

سورپرایز و نشان دادن حس قدردانی از کارمندان

یک کوکی یا کیک خوشمزه که اتقاقا دستپخت خودتان هم هست را به محل کار آورده و بین همکارانتان قسمت کنید. همین کار ساده می‌تواند یک سورپرایز کوچک ولی به یاد ماندنی برای آن‌ها باشد.

۱۰. فرصتی برای پیشرفت فراهم کنید

همه افراد دوست دارد فرصتی برای آموزش و پیشرفت داشته باشند. همه دوست دارند عضوی از جوامعی باشند که می‌توانند در آن‌ها استعداد خود را به معرض نمایش بگذارند. مطمئن باشید که کارکنان‌تان دوست دارند آن‌ها دوست دارند از طرف شرکت شما در انجمن‌های متفاوت شرکت کرده و به عنوان نماینده شرکت به ارائه قابلیت‌ها و توانایی‌های آن در زمینه‌های گوناگون بپردازند. پس این فرصت‌ها را برای آن‌ها فراهم کنید. اطمینان داشته باشید که قدر این فرصت را خواهند دانست.

نشان دادن حس قدردانی از کارمندان هرگز خارج از عرف نیست ولی متاسفانه اهمیت آن در بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها نادیده گرفته می‌شود. شما باید از هر فرصتی برای نشان دادن تشکر و قدردانی خود نسبت به کارکنان‌تان استفاده کنید تا از این طریق به رشد مجموعه تحت هدایت خود هم کمک شایانی کرده باشید.