درجه موفقیت در زندگی ما، به طور مستقیم با اصول ما در زندگی و برقراری تعادل در بخش‌های معین زندگی مرتبط است. هر شخص، سازمان‌ و کسب‌وکاری می‌تواند و باید در ۷ عرصه موفقیت قرار گرفته و عمل کند. این ۷ گام موفقیت که در این مقاله استارتاپت به آن می‌پردازیم عبارتند از:

من هستم: ارزش‌ها اولین مورد برای موفقیت در زندگی

هر فرد، سازمان و کسب‌وکاری، ارزش‌هایی دارد اگرچه آن‌ها ممکن است، آن ارزش‌ها را نشناسند یا قادر به بیان آن‌چه که هستند نباشند. به هر حال، این ارزش‌ها وجود دارند. ارزش‌ انواع کسب‌وکار، چیزی است که به آن اعتقاد دارند: آیا اهمیت دارد ‌که آن‌ها به چه چیزی فکر می‌کنند؟

ارزش‌های شرکت بر شیوه راه‌اندازی کسب‌ وکار و عملکرد کارکنان و کار آن‌ها اثر دارد، بنابراین مهم است بدانیم که این ارزش‌ها چه هستند. در اینجا چند پرسش برای شما مطرح می‌شود: فکر می‌کنیم چه چیزی اهمیت داشته باشد؟ امیدواریم چه کاری انجام دهیم؟ در مورد کارمان به چه چیزی اعتقاد داریم؟

آیا در محل کار یا خانه شما، کاملا مشخص است که ارزش‌های شما کدام اند؟ آیا می‌توانید بدون تردید بگویید که «من چه هستم» یا «ما که هستیم»؟

راه های دستیابی به موفقیت در زندگی

من باید: مسئولیت دومین مورد برای موفقیت در زندگی

مسئولیت‌هایی که ما باید با آن‌ها زندگی کنیم، چه هستند؟

  • شخص یا شرکت صادق و درست‌کاری باشیم. در نهایت ما تنها زمانی به درجه‌ای از موفقیت می‌رسیم که انسان‌های شریفی باشیم. این به بدان معنی است که ما صادق، سخت‌کوش و صریح باشیم. فکر نمی‌کنم اگر افراد صداقت و درست‌کاری نداشته باشند، مهم باشد که چقدر پول به دست می‌آورند.
  • به خانواده‌هایمان اولویت بدهیم. گاهی اوقات وقتی به تمام افرادی که به آن‌ها کمک می‌کنم و هر روز برای آن‌ها به سختی کار می‌کنم، فکر می‌کنم، متوجه می‌شوم که هیچ ‌یک از آن‌ها هنگام مرگ، کنار من نخواهند بود. همسر و فرزندان من، این جای خالی را پر می‌کنند، بنابراین ‌آن‌ها اولویت من هستند.
  • کمک به خیریه. یکی از چیزهایی که ما را به عنوان افراد سالم و موفق کامل می‌کند، این است که پول، زمان و اموالمان را اهدا کنیم. به جای یک چک ۱۰ دلاری به صورت هر چند وقت یک بار، برای خیریه‌ها بفرستید آن را یک کار معمول روزانه کنید، تا تبدیل به مبالغ بزرگی شود. در ابتدا شما فکر می‌کنید، این ‌کار غیر ممکن است، اما بعدا نظرتان عوض خواهد شد. در پایان زندگیتان، شما می‌توانید به گذشته نگاه کرده و تفاوت‌هایی را که ایجاد کرده‌اید، ببینید.

من می‌توانم: امکان

مردم اغلب چنان درگیر زندگی می‌شوند که رغبت خود را به زندگی از دست می‌دهند. آنها خیلی سخت و طولانی کار می‌کنند و ممکن است کارهای مهمی نیز انجام دهند، اما رویاپردازی را فراموش می‌کنند. آن‌ها فراموش کرده‌اند فکر کردن چه تاثیراتی می‌تواند داشته باشد.

کسب‌ وکار شما در عرصه امکان، چگونه است؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر در جلسه بعدی از کارکنان خود این سوال را بپرسید: «چه امکان و احتمالاتی برای این کسب‌وکار برای انجام واقعی کارهای فوق العاده وجود دارد؟» احتمالا از آن‌چه که ممکن است بشنوید، شگفت‌زده خواهید شد.

افراد ایده‌ها، رویاها و امکانات عالی درون خود دارند، آن‌ها فقط به کسی نیاز دارند که آن‌ها را متوقف کرده و این سوال را از آن‌ها بپرسد.

اهمیت موفقیت در زندگی

من مایلم : مذاکرات، مورد بعدی موفقیت در زندگی

هر احتمال و امکانی هزینه‌ دارد. از این نقطه نظر، یک سازمان نه تنها می‌گوید «ما می‌توانیم»، بلکه همچنین به صورت داخلی با سوالاتی در مورد معامله مذاکره می‌کند، مانند:

اگر این اتفاق بیفتد، چه هزینه‌ای خواهد داشت؟ آیا ارزش دارد؟

اگر این اتفاق بیفتد، چه عواقبی برای کسب‌ وکار من دارد؟ چه هماهنگی‌های دیگری باید انجام شود و آیا آن‌ها ارزش دارند؟

پاداش من برای پیگیری این امکان چیست؟

چه مدت طول خواهد کشید تا به این امکان دست پیدا کنم؟ با توجه به آن، آیا می‌خواهم سازمان را برای این مدت زمان مجددا ساماندهی کنم؟

برای ارزیابی هزینه‌های امکانات، زمان بگذارید. سپس، هنگامی‌که موردی مناسبی پیدا کردید، به دنبال آن بروید.

من می‌خواهم: بینش

در حال حاضر، واقعا دوست دارید از آن امکانات چه کسانی استفاده کنند؟ ایده‌هایی که موجب تحریک احساسات ما برای برتری می‌شوند، چیزهایی هستند که ما به آسانی می‌توانیم «ببینیم». در واقع آن‌ها می‌توانند چشم‌انداز و بینش ما باشند.

برای این‌ که چیزی اتفاق بیافتد، کسی باید مدت‌ها قبل از آن‌که واقعا اتفاق بیفتد، آن ‌را ببیند. اگر پول و زمان، هدف نبودند، اگر می‌دانستید که در تلاش خود شکست نمی‌خورید، برای تلاش کردن چه می‌خواستید؟ پس چرا سعی نکنید؟ این بینش شما است و چشم‌انداز و بینش یک نیروی قدرتمند است، این چیزی است که موجب موفقیت و کامیابی می‌شود.

وقتی رویاپردازی می‌کنیم چیزهای بزرگی می‌آیند و چشم انداز ما را وادار می‌کنند تا کاراهایی فراتر از آن‌چه در حال حاضر هستند، انجام دهیم.

«بهتر است که شهامت مبادرت به کارهای بزرگ را داشته باشیم تا پیروزی‌های بزرگی به دست آوریم، هرچند که با شکست مواجه شویم، مانند کسانی نباشیم که روح ضعیفی دارند، نه لذت می‌برند و نه به شدت رنج می‌برند، زیرا در تاریک روشن خاکستری، زندگی می‌کنند که نه پیروزی را می‌شناسند و نه شکست را.»

همه کارهای سختی را که در دست‌یابی به رویاهایتان دخیل هستند، شناسایی کنید و سپس برای رویارویی با چالش‌ها وقت صرف کنید.

بینش راهکار موفقیت در زندگی

من قصد دارم: تعهد و وفاداری

استقامت و پشتکار مهم‌ترین چیز در کار هستند. من به این باور رسیده‌ام که آن‌چه که موفق را از ناموفق بیشتر جدا می‌کند، عزم راسخ است. موفق‌ها همیشه افراد باهوش، کسانی‌که بهترین به نظر می‌رسند و مدارج بالای تحصیلی دارند، نیستند. در عوض، آن‌ها افرادی هستند که می‌گویند: «من این‌کار را انجام خواهم داد» و «سختی‌ها مانع من نخواهند شد!» این افراد وارد عرصه تعهد و فداکاری شده و پیوسته در آن زندگی می‌کنند. آنقدر آن‌جا می‌مانند تا این که موفق شده و صعود کنند.

تعهد و فداکاری کلید موفقیت است. پس قدم بعدی چیست؟ کار سخت! همه کارهای سختی را که در دست‌یابی به رویاهای شما دخیل هستند، شناسایی کنید و سپس برای رویارویی با چالش‌ها وقت صرف کنید. در این‌جا چند سوال برای کمک به شما برای طی کردن این فرآیند وجود دارد، خودتان را برای شغل آینده آماده کنید تا در نهایت موفق شوید.

موانعی که با آن‌ها مواجه خواهیم شد چه هستند؟

چگونه بر این موانع غلبه خواهیم کرد؟

در زمان مقابله با مشکلات و مبارزات دشوار، چه نوع نگرش و تعهدی باید نشان دهیم؟

تعهد ما به صورت فردی و مشارکتی چه پاداش‌هایی را به ارمغان می‌آورد؟

تمرکز بر روی این سوالات به شما کمک خواهد کرد تا در مواقعی که باید فداکاری، پشتکار و صبر درونی نشان دهید، آماده باشید. در حال حاضر، آماده‌سازی ذهنی شما را تقویت خواهد کرد تا بعدا موفق شوید.

من انجام می‌دهم: دستاورد، موفقیت در زندگی

دستاورد، زمانی به دست می‌آید که کار کامل شود. در این مرحله چه چیزی مهم است؟ چند چیز:

کمی استراحت

وقت آن نیست که بخواهید دست از کار بکشید، اما استراحت می‌تواند پاداش مناسب برای تمام کارهای سختی باشد که تا به حال انجام داده‌اید. پس از پیگیری رویاهای خود، بدن و ذهن شما به حق، نیاز به استراحت دارد.

یک جشن کوچک

جشن برای ما فوق‌العاده است. این همه کار برای چیست اگر فرد نتواند از حاصل کار خود لذت ببرد؟ این جشن می‌تواند یک شام کوچک بیرون از منزل باشد یا یک جشن بزرگ برای ۱۰۰ نفر از نزدیک‌ترین دوستان و همکاران کسب‌ و کار و شاید هم یک تعطیلات شگفت انگیز باشد.

احساس رضایت

رضایت بزرگ‌ترین پاداش است، همان‌طور که از قدیم گفتند، «رضایت شغلی، خوب انجام دادن آن است.» اندکی از افراد به عرصه دستاورد می‌رسند. پس از احساس رضایت خود لذت ببرید!

قله‌های جدید

یکی از موارد فوق‌العاده در مورد زندگی، چالش قله‌های جدید است. شما وظیفه خود را انجام داده‌اید، و این خوب است، اما … بعد از آن به دنبال چه هستید؟ موفقیت در زندگی به یافتن اهداف جدید نیاز دارد.