بعد از مصاحبه شغلی همواره به این موضوع فکر می‌کنیم که نتیجه آن چه خواهد بود. در پی آن هستیم که دریابیم مصاحبه کنندگان هنگام مصاحبه برای استخدام نیروی انسانی چه نظری در مورد ما داشته و آیا شغل مورد نظر را به ما پیشنهاد خواهند کرد یا خیر. در این مقاله نشانه‌های مصاحبه شغلی موفق را بیان می‌کنیم.

با علم به این نشانه‌ها می‌توانیم بعد از مصاحبه شغلی میزان موفقیت آن را بسنجیم و به نقاط ضعف و قدرت خود آگاه شویم. به طور کلی جلسه مصاحبه شغلی استرس زیادی روی فرد دارد. در نتیجه شخص در حین ملاقات ممکن است نتواند تمام جوانب را بسنجد و لازم است که بعد از اتمام جلسه جوانب را در نظر بگیرد. موقعیت جلسه مصاحبه شغلی با توجه به نوع کار و شرکت بسیار متفاوت است به همین نسبت نظر دادن در مورد چگونگی آن نیز نیازمند تحقیق گسترده‌تری است. همچنین بررسی خوب یا بد بودن جلسه به شخصیت مصاحبه کننده نیز بستگی دارد. برای مثال اگر طرف مقابل شما فردی گرم و صمیمی باشد راحت‌تر می‌توان تاثیر جلسه را بر وی متوجه شد تا زمانی که فرد شخصی درون گرا باشد.

قضاوت در مورد چگونگی مصاحبه شغلی

بسیاری افراد به طور کلی در مورد خود سختگیرانه قضاوت می‌کنند و خود را دست کم می‌گیرند. چنین افرادی پس از هر مصاحبه شغلی تصور می‌کنند که آن موقعیت را از دست داده‌اند. اما نکته مهم این است که برای چنین قضاوتی باید در مورد خود صادقانه و واقع‌بینانه نظر دهید. همچنین نباید روی جزئیات کم اهمیت متمرکز شوید و سعی کنید تا کلیات را بررسی کنید. نکته دیگر این است که بدون جانبداری و بی‌طرفانه قضاوت کنید.

اگر با توجه به نکات این مقاله نتیجه گرفتید که در جلسه مصاحبه عملکرد بدی نشان داده‌اید ناامید نشوید. ممکن است این امر ناشی از آن باشد که آن شغل مناسب شما نبوده باشد. در صورت خراب کردن مصاحبه به آن جلسه به عنوان یک تمرین و یک تجربه برای آینده بنگرید.

در ادامه مطلب موارد مهم در مصاحبه شغلی را که بر اساس آن‌ها می‌توان در مورد کیفیت جلسه قضاوت کرد برمی‌شماریم.

پرسیدن نظرتان در مورد شغل و شرکت

اگر در حین مصاحبه از شما پرسیده شد که چه نظری در مورد موقعیت شغلی یا شرکت دارید آن را به عنوان نکته‌ای مثبت در نظر بگیرید. معمولا زمانی مصاحبه کننده چنین سوالی را می‌کند که شانس شما را در مورد پذیرفته شدن در شرکت بالا می‌داند. در حقیقت او می‌خواهد دریابد بعد از پشنهاد شدن موقعیت شغلی آن را خواهید پذیرفت یا رد خواهید کرد.

پرداختن به جزئیات وظایف شغلی

پرداختن مصاحبه کننده به شرح وظایف و شرایط موقعیت شغلی با جزئیات کامل نشانه خوبی است. مخصوصا اگر او در حین شرح وظایف آن‌ها را با ضمیر دوم شخص مفرد بیان کند به این معناست که می‌تواند شما را در آن موقعیت تصور کند. بنابراین اگر چنین نشانه‌هایی را حین جلسه مصاحبه متوجه شدید، به پذیرفته شدن در سمت شغلی مورد نظر امیدوار باشید.

تایید گرفتن در حین مصاحبه

اگر شخص مقابل در حین مصاحبه از عبارات تایید کننده استفاده ‌کرد بدانید که موقعیت مناسبی دارید. اگر چه این امر تا حدی بدیهی است اما باید به نشانه‌های آن دقت کنید. زمانی که به سوال‌های مصاحبه کننده پاسخ می‌دهید توجه کنید که چه عباراتی در مقابلتان استفاده می‌کند. اگر از عباراتی مانند «کاملا موافقم» یا «پاسخ خوبی دادید» استفاده کرد به این معناست که به طور کلی شما را تایید می‌کند.

دعوت به مرحله دوم مصاحبه

در چنین حالتی می‌توان با اطمینان نتیجه گرفت که مصاحبه شغلی به خوبی پیش رفته است. زمانی که به مرحله دوم مصاحبه دعوت شدید بدانید که مرحله اول را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید. البته نباید بیش از حد احساس غرور کنید زیرا مطمئنا اشخاص دیگری نیز به مصاحبه دوم دعوت می‌شوند. بنابراین باید تمام تلاش خود را بکنید تا برای مصاحبه دوم آماده باشید و شانس خود را نسبت به رقیبانتان افزایش دهید.

تعریف کردن از شرکت یا موقعیت شغلی

گاهی مصاحبه کننده به تعریف از موقعیت شغلی یا شرکت می‌پردازد. ممکن است دلایلی شرح دهد که چرا آن شرکت را دوست دارد یا از کار کردن در آن احساس خوبی دارد. همچنین به شرح سیاست‌ها و اهداف والای شرکت می‌پردازد تا نقاط قوت آن را به شما بشناساند. این مورد نیز یکی از نشانه‌های موفقیت‌آمیز بودن مصاحبه شغلی است. در حقیقت مصاحبه کننده با این کار سعی دارد تا نظر شما را به شرکت جلب کند و شما را به فعالیت در آن علاقه‌مند سازد.

در این قسمت از مقاله شماری از نشانه‌های موفقیت آمیز بودن مصاحبه شغلی معرفی شدند. برای اطلاع از دیگر موارد این فهرست می‌توانید قسمت دوم مطلب را دنبال کنید.