پیش از آنکه کسب و کار شما سر و سامان بگیرد، قطعا مشکلات کارآفرینی به سراغتان خواهد آمد. تصمیم شما برای کارآفرینی چگونه شکل می‌گیرد؟ تصور کنید که سال‌ها وقت صرف کرده‌اید تا در صنعت خود، تخصص و تجربه به دست آورید، اعتبار کسب کنید و تا اینجا مسیر شغلی موفقی، پشت سر گذاشته‌اید. ناگهان ذهنیت کارآفرینی‌ شما، از درون زبانه می‌کشد و فرصتی بپیش می‌آید که با اشتیاق و علاقه شعله‌وری که داری ، به عنوان کارآفرین دست به کار جدیدی بزنید. انگیزه‌هایی که از قبل در خود پرورش داده بودید، فکر سمی «برای خود کار کردن» را در ذهن شما ایجاد می‌کند. برای اینکه پیش از هدر دادن بخش اعظم وقت و هزینه‌ خود، متوجه این مشکلات شوید؛ با ما در این مقاله از استارتاپت همراه باشید.

دام‌ها و مشکلات کارآفرینی

دام‌های معمول کارآفرینی

با مشکلات معمول کارآفرینی آشنا هستید. مثلاً ممکن است سرمایه کافی برای شروع کسب و کار را نداشته باشید چه رسد به اینکه به سود آوری برسید،شاید ریسک پذیری کافی برای خطرات مالی احتمالی را نداشته باشید. از دیگر مشکلات معمول باید به اینها اشاره کرد: کوچک فکر کردن، نگاه کردن به کارآفرینی به عنوان یک سرگرمی. حتماً پیش از خواندن این مقاله متوجه این مشکلات شده‌اید و به دقت سرمایه خود را برنامه ریزی کرده‌اید و مطمئن هستید که به این مشکلات برنخواهید خورد.

مسیر اشتباه کارآفرینی

پس از شروع به کار، شور و اشتیاق و ترشح آدرنالین، شما را با هیجان به جلو خواهد برد، در آخر هم ممکن است که کسب و کار شما با پذیرش اجتماعی خوب شروع مواجه شود. با اینکه می‌بینید خرید و فروش‌ها در جریان هستند و کسب و کار خوب پیش می‌رود، باز هم تصور می‌کنید یک جایی از کار درست به نظر نمی‌رسد، اما هرچه به دنبال آن می‌گردید، نمی‌توانید اصلاحش کنید.

مسیر اشتباه و مشکلات کارآفرینی

در جایگاه شغلی پیشین‌ خود، شاید در تحقیقات شرکت حضور داشتید یا عضوی از یک گروه تولیدی بودید که در آنجا همراه با همکارانتان مرتباً جلسات طوفان ذهنی برگزار می‌کردید. ممکن است مدیر اجرایی شرکت بزرگی بودید که در آنجا مرتب در نشست‌های مدیریتی شرکت می‌کردید. به عبارت دیگر، با همتایان خود کار می‌کردید و آن‌ها هم برای شما و مشارکت‌تان با گروه احترام قائل بودند. در واقع عمده شناختی که از شما وجود داشت؛ بر اساس مقام و تأثیر گذاری شما در قالب عملکردتان بود.

پیش از راه اندازی کسب و کار جدید، چشم اندازی که برای این کار تصور می‌کردید، آنقدر زهرآلود بود که حتی فکر هم نکردید، احتمال آن وجود دارد که بعداً دچار عدم اعتماد به نفس و خودباوری شوید یا مشکلات کارآفرینی گریبان شما را بگیرد. همه چیز به سرعت پیش رفت و ناگهان خودتان را پشت میز مدیرعاملی یک کسب و کار جدید پیدا کردید. در همین حال یک سری کارمندان شگفت‌زده و مشتاق، شما را احاطه کرده اند و فقط به شما نگاه می‌کنند تا راه را نشان‌شان بدهید. در این وضعیت حتماً احساس خوبی خواهید داشت… این طور نیست؟

مشکلات نامرئی کارآفرینی

اگر در موقعیتی که به آن اشاره شده قرار گرفته‌اید، به جای پرداختن به موضوعات غیر مرتبط، باید با مشکلی روبرو شوید که ممکن است حتی متوجه آن هم نشده باشید. این مشکل چیزی نیست جز تنها بودن . به مسیری که پشت سر گذاشته اید نگاه بیاندازید. برای اینکه صاحب کسب و کار خودتان شوید، جایگاه شغلی خود را ترک کرده‌اید، شاید محیط شغلی شما به گونه‌ای بود که از رفاقت با همتایان‌ خود لذت می‌بردید. حتماً چنین عباراتی را شنیده اید، ” کسی که به قله می‌رسد، همیشه تنهاست”، اما توجه داشته باشید که بدترین چیز، تنهایی نیست، بلکه عواقبی است که تنهایی با خود به همراه می‌آورد. این عواقب فضایی را شکل می‌دهد که هر روز در مورد توانایی‌های خود تردید کنید. این تردید می‌تواند سهمگین ترین سقوط ممکن را برای یک کارآفرین رقم بزند.‌

مشکلات کارآفرینی کدام هستند

پس از ترک موقعیت شغلی قبلی دیگر شما را با آن پست مقام نمی‌شناسند، در این وضعیت ممکن است دلتنگ اتاق مدیرت قبلی‌تان شوید، یا آرزو کنید که حداقل مقداری از منابع مالی یا انسانی که در جایگاه قبلی‌ خود داشتید، الان در اختیارتان بود. اما باید قبول کنید که برای یک شرکت در حال توسعه هیچ کدام از اینها قابل دسترسی نیست. خلاصه از اینکه عنوان قبلی‌تان را از دست دادید، احساس زیان دیدگی می‌کنید. اگر یک کارآفرین جوان باشید، درنتیجه شکل گرفتن احساس زیان دیدن، شاید به این نتیجه برسید که تجربه سنی لازم برای کارآفرینی را ندارید، زیرا علاوه بر احساس زیان دیدن، احساس نا‌امنی هم می‌کنید. حتی ممکن است آنقدر سرگرم کار در تجارت جدید خود شوید که فرصت نکنید روی نقاط ضعف آن کار کنید. این مورد برای بسیاری از بانوان کارآفرین، پیش می‌آید؛ زیرا فکر می‌کنند با کمک گرفتن از دیگران، ضعیف به نظر می‌رسند. اما خیلی مهم است که ارتباطاتی تشکیل دهید که توسط آن‌ها حمایت شوید و از این ارتباطات تأثیر بپذیرید؛ تا بدینوسیله کسب و کارتان را به سرعت و موفقیت توسعه دهید.

چگونه باید از، مهم‌ترین مشکل کارآفرینی ، یعنی تنها کار کردن پرهیز کرد؟ یا اگر در حال حاضر تنها کار کردن را تجربه می‌کنید ، چگونه باید بر مشکلات حاصل از آن فائق آمد؟ به نکات زیر توجه کنید تا از ساده‌ترین راه به یک کار آفرین قابل احترام تبدیل شوید. کارآفرینی که به شدت در صنعت واجتماع تأثیر گذار است.

۱. به انجمن‌های حرفه‌ای بپیوندید

همزمان با اینکه به رها کردن جایگاه و مقامتان فکر می‌کنید، سعی کنید که در انجمن‌های مرتبط با حرفه‌ی خود عضویت پیدا کنید. شرایط را به گونه‌ای فراهم کنید که در یکی از آن‌ها صاحب منصب شوید. عضویت در چنین انجمن‌هایی، این امکان را به شما می‌دهد که جایگاه شغلی معتبری را که در اختیار دارید با جایگاه دیگری که اعتبار آن بالاتر یا همسطح جایگاه قبلی است، عوض کنید. در نتیجه نه تنها متحدان و ارتباطات خود را گسترش می‌دهید، بلکه متوجه می‌شوید در زمان‌هایی که به کمک و حمایت احتیاج دارید، باید با چه کسی تماس بگیرید.

۲. مغزهای متفکر رشته‌ی خود را در یک تیم جمع کنید

مشکلات کارآفرینی مغزهای متفکر

برای برنامه‌ ریزی‌ استراتژیک و ایجاد رهیافت‌های بهینه به یک تیم از مغزهای متفکر نیاز خواهید داشت. پس از تشکیل این تیم، جلسات مرتب و مداومی را تنظیم کنید که حول محور موضاعاتی که روزانه تعیین می‌کنید، گفتگو کنند. در این جلسات می‌توانید با همتایان‌ خود در صنعت ارتباط برقرار کنید و همراه آن‌ها طوفان ذهنی داشته باشید. همین طور این‌ کار را می‌توانید با کارآفرینان دیگر هم انجام دهید. خرد و توصیه آن‌ها به شما کمک خواهد کرد که هر مانعی را از سر راه بردارید و حتی آن را به فرصت تبدیل کنید.

۳. یک مشاور برای خود پیدا کنید

به دنبال کسی باشید که تجربه موفقیت در زمینه کاری شما را داشته باشد. از او خواهش کنید که طبق برنامه‌ای که می‌چینید، با یکدیگر جلسات بحث و گفتگو داشته باشید.

۴. پیش از تشکیل هیئت مدیره، یک هیئت مشاور تشکیل دهید

در ابتدای راه اندازی کسب و کار ، ممکن است آمادگی لازم برای تشکیل هیئت مدیره رسمی را نداشته باشید، اما تیمی که از مغزهای متفکر تشکیل داده بودید نمی‌تواند همه‌ی نیازهای شما را برآورده کند. تشکیل هیئت مشاور به شرکت شما اعتبار می‌بخشد، همچنین توصیه‌های کارسازی برای شما فراهم می‌کند. اعضای هیئت مشاوره مسئولیت رسمی در شرکت شما ندارند، اما باید به حمایت از شما و موفقیت کسب و کارتان علاقه داشته باشند.

۵. اکنون زمان تشکیل هیئت مدیره رسمی است.

مشکلات کارآفرینی و تشکیل هیئت مدیره

توجه کنید که هیئت مدیره رسمی خود را از مدیرانی تشکیل دهید که انگیزه آن‌ها برای حضور در کنار شما تنها ارائه توصیه‌های سازنده باشد. چنین افرادی سالها تجربه و خرد را بر سر میز بحث و گفتگو می‌آورند و تمرکز خود را فقط بر استراتژی کلی کسب و کار و برنامه توسعه معطوف می‌کنند. اعضای رسمی هیئت مدیره، مسئولیت رسمی در قبال شرکت شما دارند، بنابر این ساختار آن‌ها به اندازه‌ی تدوین اهداف، ملاک‌ها و مسیرهای توسعه، اهمیت دارد.

برای اضافه کردن افراد با استعداد و موثر به گروه کاری، با انتخاب‌های زیادی برخورد می‌کنید. اما پس از هر انتخاب، به یاد داشته باشید که اصل مقابله به مثل را هم رعایت می‌کنید. از اعضای تیم مغز متفکر، مشاور و همچنین هیئت مشاوران شرکت قدردانی به عمل آورید. به یاد داشته باشید که درست همان طور که این افراد، شما و کسب و کارتان را حمایت کردند، شما هم می‌توانید در کسب و کار آن‌ها مشارکت داشته باشید. به دیگر کارآفرینان که در حال قدم گذاشتن و پیشرفت در این راه هستند، پیشنهاد کنید که تخصص‌تان را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

با تشکیل یک شبکه از کارآفرینان و توسعه‌ی آن، صاحب یک سیستم حمایتی می‌شوید. این سیستم حمایتی راه حل مقابله با مشکلات کارآفرینی است که می‌تواند تنهایی در کسب  و کار را کاهش دهد یا به کلی آن را از بین ببرد. ضمن اینکه همزمان با توسعه و گسترش اعتبار و دایره تأثیر گذاری شما، اعتماد به نفس‌تان هم اوج می‌گیرد. جدا از اینها، «وقتی که در کنار دیگران، روی قله ایستادی؛ می‌توانی این موفقیت را با آن‌ها به اشتراک بگذاری. با این کار از سفر خود لذت بیشتری خواهی برد.»