بسیاری از مدیرعاملان در پی تغییر و بهبود عملکرد شرکت‌ خود هستند، اما بهترین آن‌ها نه تنها کسب و کار خود، بلکه زندگی مردم را هم تغییر داده‌اند. این زنان و مردان موفق توانستند نحوه زندگی، کار، بازی و حتی عاشقی را تغییر دهند!

افرادی که به اندازه کافی دیوانه‌ هستند که تصور می‌کنند می‌توانند دنیا را تغییر دهند؛ همان اشخاصی هستند که این کار را انجام می‌دهند.

استیو جابز

جای تعجب نیست که استیو جابز (Steve Jobs) بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت اپل (Apple)، تاثیر قابل ملاحظه‌‌ای بر فرهنگ مردم و استفاده از تکنولوژی در زندگی روزمره افراد، داشته است. سایر مدیران مشهور و موفق هم، برای تاثیرگذاری بیشتر در دنیا، اقدامات موثری انجام داده‌اند.

مردان موفق دنیای کسب و کار

همانطور که پیشتر اساره کردیم، مدیران توانا و هوشمند بسیاری در دنیا وجو دارند که منشاء تحولات اساسی در زندگی ما محسوب می‌شوند. پس با ما در این مقاله از استارتاپت همراه باشید تا با ۱۹ مورد از مردان موفق که ثروت خود را حین تغییر و شکل دادن به زندگی ما، به دست آورده‌اند؛ بیشتر آشنا شوید.


۱. استیو جابز (Steve Jobs)، کمپانی اپل (Apple)

استیو جابز یکی از مردان موفق

سن: ۵۶ سال (فوت در سال ۲۰۱۱)

ارزش خالص: ۱۰.۲ میلیارد دلار در زمان فوت او

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ دستگاه آیفون اپل را ساخت. این شرکت، یک میلیارد آیفون را در جولای سال ۲۰۱۶ به فروش رساند. همچنین ۵۰.۷۶ میلیون دستگاه آیفون را تنها در ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۷، فروخته است.

استیو جابز یک کارآفرین آمریکایی و از مردان موفق تاریخ بود که در سال ۱۹۷۶، شرکت کامپیوتری اپل را در گاراژ خانه خود، راه‌اندازی کرد. او در دومین دوره مدیرعاملی این شرکت، توانست انقلابی در نحوه استفاده از تلفن و رایانه، به پا کند و پیشگام در عرصه گوشی‌های هوشمند شود.

همچنین محبوبیت زیاد گوشی‌های آیفون اپل بین افراد به دلیل صفحه نمایش‌ لمسی و از بین بردن دکمه‌های فشاری، باعث موفقیت استیو جابز شد.


۲. جف بزوس (Jeff Bezos)، شرکت آمازون (Amazon)

جف بزوس یکی از مردان موفق

سن: ۵۳ سال

ارزش خالص: ۸۵ میلیارد دلار

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ شرکت آمازون را تاسیس کرد. هنگامی ‌که درآمد ۳۵.۷ میلیارد دلاری خود را در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۷ اعلام کرد، فراتر از انتظارات بود و همه در پی یافتن راز موفقیت جف بزوس بودند.

بزوس در سال ۱۹۸۶ از دانشگاه پرینستون فارغ‌التحصیل شد و در سال ۱۹۹۴، فروشگاه آمازون را تاسیس کرد. سرانجام در سال ۱۹۹۹، توانست عنوان مرد سال را از آن خود کند. این شرکت که به اسم رودخانه عظیم آمریکای جنوبی، نام‌گذاری شده است؛ تلاش می‌کند تا از طریق بلندپروازی‌های‌ بی‌ حد‌وحصر، نام خود را همچنان مطابق استانداردها حفظ کند.

آمازون در عرض تنها چند دهه، توانست شیوه خرید مردم را کاملا تغییر دهد و به کمک پلتفرمی با قدرت جستجوی بالا، یافتن موارد بی‌شماری با قیمت‌های مختلف را آسان می‌کند. به این ترتیب، میلیون‌ها گزینه برای خرید، در اختیار خریداران قرار می‌‌گیرد؛ بدون اینکه لازم باشد منزل خود را ترک کنند.


۳. ایلان ماسک (Elon Musk)، شرکت اسپیس ایکس (SpaceX)

ایلان ماسک یکی از مردان موفق

سن: ۴۶ سال

ارزش خالص: ۱۵.۵ میلیارد دلار

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ شرکت اسپیس ایکس (SpaceX)، به دلیل استفاده مجدد از وسایل فضایی، شناخته شده است. تامین مالی آن به صورت خصوصی است، اما اعتقاد بر این است که این شرکت، ۱۲ میلیارد دلار ارزش دارد. درآمد اسپیس ایکس حدود ۱۳۳ میلیون دلار است که ناسا بابت هر ماموریتی که این شرکت به پایان می‌رساند، به آن پرداخت می‌کند.

ایلان ماسک، یک کارآفرین متولد آفریقای جنوبی، زمانی که اولین شرکت خود را در سن ۲۷ سالگی را فروخت؛ میلیونر شد. او همچنین تسلا موتورز (Tesla Motors) را تاسیس کرد و عنوان کمک بنیان‌گذار شرکت پی‌پل (PayPal) را هم دارد.

اسپیس ایکس نقش کلیدی در عرصه مسابقات فضایی خصوصی، ایفا می‌کند. اگرچه هنوز زندگی روزمره مردم را کاملا تغییر نداده اما هدف نهایی این شرکت، امکان زیست مردم در سیارات دیگر است؛ از این رو فضاپیماهایی را طراحی، تولید و به فضا پرتاب می‌کند.


۴. لری پیج (Larry Page)، شرکت آلفابت (Alphabet)

لری پیج یکی از مردان موفق

سن: ۴۴ سال

ارزش خالص: ۴۵.۵ میلیارد دلار

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ لری پیج مسئول PageRank، الگوریتم جستجوی اختصاصی گوگل (Google) است. امروزه گوگل هر سال حداقل ۲ تریلیون جستجو یا ۶۳۰۰۰ در ثانیه، پردازش می‌کند و از سال ۱۹۹۹، بیش از یک میلیارد جستجو در سال دارد.

لری پیج، یکی دیگر از مردان موفق تاریخ در سال ۱۹۹۸، گوگل را به کمک یکی از دانشجویان استنفورد، سرگی برین (Sergey Mikhaylovich Brin) تاسیس کرد. او به عنوان اولین مدیرعامل این شرکت خدمت کرد و سپس قبل از اینکه دوباره در سال ۲۰۱۱، مدیرعامل این شرکت شود؛ نقش مدیر تولیدات را به عهده گرفت. او در سال ۲۰۱۵، مدیرعامل آلفابت (Alphabet)، شرکت مادر گوگل شد.

گوگل به ما امکان می‌دهد تا در عرض چند دقیقه، به جستجوی حقایق بپردازیم و عبارت «گوگل کن (Google it)» را به وجود آورد.


۵. هوارد شولتز (Howard Schultz)، شرکت استارباکس (Starbucks)

هوارد شولتز یکی از مردان موفق

سن: ۶۳ سال

ارزش خالص: ۳.۱ میلیارد دلار

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ هوارد شولتز (Howard Schultz) به راه‌اندازی شرکت استارباکس کمک کرد که بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۶، حدود ۲۱.۳۲ میلیارد دلار درآمد داشت و ۳۹.۸ درصد از بازار زنجیره‌ای قهوه ایالات متحده را تحت سلطه خود درآورد.

شولتز مرد خودساخته‌ای است که در یک مجتمع خانه‌سازی در بروکلین نیویورک، رشد کرد. او در سال ۱۹۸۷، استارباکس و سپس یک کافی شاپ هنری در سیاتل را خریداری کرد. شولتز توانست با گسترش سریع فروشگاه‌های زنجیره‌ای قهوه که اکنون همه جا در دسترس هستند و قبلا فقط دانه‌های قهوه می‌فروختند؛ صبح و شروع روز کاری‌مان را تغییر دهد.


۶. هیروشی یامائوچی (Hiroshi Yamauchi)، شرکت نینتندو Nintendo

هیروشی یامائوچی یکی از مردان موفق

سن: در ۸۵ سال (فوت در سال ۲۰۱۳)

ارزش خالص: ۴.۲ میلیارد دلار تا زمان فوت او

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ هیروشی یامائوچی (Hiroshi Yamauchi)، سیستم سرگرمی نینتندو (Nintendo) را ایجاد کرد. Nintendo DS به تنهایی بیش از ۱۵۴ میلیون دستگاه و نزدیک به یک میلیارد واحد نرم‌افزاری را به فروش رساند.

یامائوچی تاجر ژاپنی و یکی دیگر از مردان موفق بود که در سال ۱۹۴۸، دانشگاه را ترک کرد تا شغل پدربزرگ خود را ادامه دهد. او بعدها به یک تولید‌کننده کارت بازی به نام Nintendo Koppai تبدیل شد. اگر اهل بازی هستید، حتما از یامائوچی برای ایجاد صنعتی که بازی‌های Donkey Kong ،Super Mario Bros و سیستم NES را در سال ۱۹۸۵ معرفی کرد؛ ممنون باشید.


۷. رید هستینگز (Reed Hastings)، کمپانی نتفلیکس (Netflix)

رید هستینگز یکی از مردان موفق

سن: ۵۶ سال

ارزش خالص: ۱.۹ میلیارد دلار

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ رید هستینگز (Reed Hastings) در سال ۱۹۹۷، شرکت نتفلیکس (Netflix) را تاسیس کرد که در پاییز سال ۲۰۱۶ حدود ۹۸.۷۵ میلیون مشترک را در سراسر جهان، به خود اختصاص داد.

هستینگز یک کارآفرین موفق آمریکایی است که در شیوه استفاده مردم از رسانه‌ها، به ویژه تلویزیون و فیلم، انقلابی به پا کرده است. همچنین نتفلیکس، شیوه تولید شبکه و ارائه محتوا را تغییر داده و دوره فروشگاه‌های ویدئویی را پایان داده است. در سال ۲۰۱۷، خبرگذاری Forbes اعلام کرد که در حال حاضر، اکثر مردم به جای استفاده از تلویزیون کابلی، مشترک نتفلیکس هستند.


۸. تراویس کالانیک (Travis Kalanick)، شرکت اوبر (Uber)

تراویس کالانیک یکی از مردان موفق

سن: ۴۰ سال

ارزش خالص: ۶.۳ میلیارد دلار

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ تراویس کالانیک (Travis Kalanick) به راه‌اندازی سرویس اشتراک مسافر اوبر کمک کرد. اوبر (Uber) یک شرکت خصوصی است که خبرگذاری Forbes آن را در حدود ۶۸ میلیارد دلار، ارزش‌گذاری کرده است.

در سال ۲۰۰۸ هنگامی که کالانیک و گرت کمپ (Garrett Camp) کمک بنیان‌گذار اوبر، در پاریس دنبال پیدا کردن تاکسی بودند؛ ایده اوبر به ذهن‌شان رسید. از آن زمان، این شرکت از یک سرویس کوچک سفارش اتومبیل، به یک شرکت فناوری تبدیل شده که به میلیون‌ها مسافر در شهرهای مختلف جهان، خدمات ارائه می‌دهد. طبق آمار تا سال ۲۰۱۶، اوبر ماهانه حدود ۱۶۰.۰۰۰ مسافر و ۴۰ میلیون راننده فعال داشته است.

شرکت اوبر با تسهیل پرداخت هزینه‌های سفر و همچنین مقرون به صرفه بودن آن، فرهنگ اشتراک مسافر و کنار گذاشتن خدمات سنتی تاکسی را به وجود آورده و انقلابی در صنعت حمل و نقل، به راه انداخته است.


۹. بیل گیتس (Bill Gates)، کمپانی مایکروسافت (Microsoft)

بیل گیتس یکی از مردان موفق

سن: ۶۱ سال

ارزش خالص: ۸۹.۸ میلیارد دلار

چگونه زندگی ما را متحول کرد؟ بیل گیتس سیستم عامل‌های ویندوز (Windows) را توسعه داده که جدیدترین آن ویندوز ۱۰، در بیش از ۴۰۰ میلیون دستگاه، فعال است.

گیتس از ۲۳ سال اخیر، ۱۸ سال عنوان ثروتمندترین مرد جهان را کسب کرده است. او به دلیل تغییر روش استفاده افراد از رایانه و همچنین رفتارهای بشردوستانه‌اش، بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. بیل گیتس با سیستم کاربرپسند ویندوز، حتی به اشخاصی که کم‌ترین اطلاعات را از تکنولوژی داشتند؛ کمک کرد تا زندگی خود را از طریق رایانه‌های شخصی، توانمند کنند. اما اخیرا سیستم عامل اندروید به عنوان پرکاربردترین سیستم عامل جهان، از ویندوز پیشی گرفته است.

امروزه، ۸۰ درصد از کل داده‌های شرکت Fortune 500، در فضای ابری ویندوز، نگهداری می‌شود.


۱۰. فردریک دبلیو اسمیت (Frederick W. Smith)، شرکت فدکس (FedEx)

فردریک دبلیو اسمیت یکی از مردان موفق

سن: ۷۲ سال

ارزش خالص: ۴.۸ میلیارد دلار

چگونه زندگی ما را متحول کرد؟ فردریک اسمیت (Frederick W. Smith) سرویس پستی FedEx را ایجاد کرد. این شرکت، که روزانه ۱۳ میلیون محموله را جابه‌جا می‌کند؛ در سال ۲۰۱۶، حدود ۵۰.۴ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. دارایی این شرکت، ۶۵۸ هواپیما، ۱۵۰.۰۰۰ وسیله نقلیه و ۴۰۰.۰۰۰ کارمند است.

اسمیت مدرک لیسانس خود را از دانشگاه ییل گرفت و قبل از راه‌اندازی شرکت کوچک حمل و نقل خود به نام فدرال اکسپرس در سال ۱۹۷۱، به عنوان تفنگدار دریایی خدمت کرد. امروزه این شرکت حمل و نقل جهانی، خدمات تجاری و محلی را تقریبا یک روزه، به مشتریان خود در سراسر جهان، تحویل می‌دهد.


۱۱. مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، کمپانی فیسبوک (Facebook)

مارک زاکربرگ یکی از مردان موفق

سن: ۳۳ سال

ارزش خالص: ۶۶.۴ میلیارد دلار

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ مارک زاكربرگ مغز متفكر فیسبوک، پادشاه شبکه‌های اجتماعی است که ۲ میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و ارزش ۲۴۵ میلیارد دلاری آن در بازار نسبت به والمارت، بیشتر است.

زاکربرگ با ترک تحصیل از دانشگاه هاروارد، فیسبوک را از اتاق خوابگاهش آغاز کرد. پروژه او، شبکه‌های اجتماعی را بین مردم محبوب کرد و توانست جهان را متحد، تبلیغات را متحول و او را فوق‌العاده ثروتمند كند.


۱۲. تد ترنر (Ted Turner)، خبرگذاری CNN

تد ترنر یکی از مردان موفق

سن: ۷۸ سال

ارزش خالص: ۲.۳ میلیارد دلار

چگونه زندگی ما را متحول کرد؟ تد ترنر (Ted Turner)، شبکه خبری کابلی ۲۴ ساعته CNN را تاسیس کرد. در ژوئن سال ۲۰۱۷، شبکه CNN توانست رکورد خود را بشکند.

ترنر تاجر آمریکایی، یکی از قدرتمندترین افراد رسانه‌ای در عصر مدرن است. راز موفقیت این میلیاردر «زود خوابیدن، زود برخاستن، کار زیاد و تبلیغات» است.

بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق سی ان ان، مسئولیت چرخه اخبار ۲۴ ساعته را دارد که انقلابی در شیوه مصرف اطلاعات جهان به ویژه اخبار فوری و دست اول ایجاد کرده است. بینندگان به جای اینکه برای بخش خبری ویرایش شده تا ساعت ۶ بعد از ظهر صبر کنند، اکنون می‌توانند ۲۴ ساعت شبانه روز در سی ان ان و ایستگاه‌های دیگر به اخبار نسبتا فیلتر نشده دسترسی پیدا کنند.


۱۳. والت دیزنی (Walt Disney)، شرکت والت دیزنی

والت دیزنی یکی از مردان موفق

سن: در سن ۶۵ سالگی در سال ۱۹۶۶ درگذشت

ارزش خالص: ۵ میلیارد دلار در زمان فوت وی

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ والت دیزنی مغز متفکر برند دیزنی است. در دهه بین ۲۰۰۶ و ۲۰۱۶، شرکت دیزنی ۵۵.۶۳ میلیارد دلار درآمد جهانی و نزدیک به ۱۷ میلیارد دلار از پارک‌ها و استراحتگاه‌های خود درآمد داشته است.

دیزنی پیشگام انیمیشن فیلم بود و تعطیلات آمریکایی را دوباره احیا کرد. او نیروی محرکه میکی ماوس، سفید برفی، بامی و پینوکیو و همچنین پارک تفریحی / موضوعی دیزنی لند در آناهیم کالیفرنیا بود.

از پارک‌های موضوعی و خطوط کروز گرفته تا فرانشیزهای خریدوفروش سهام نقدی مانند «frozen»، دیزنی کمبود جریان درآمد ندارد. همچنین در فهرست Forbes در میان بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان از نظر ارزش بازار، در شماره شصت و هفتم قرار دارد.


۱۴. لری الیسون (Larry Ellison)، Oracle

لری الیسون یکی از مردان موفق

سن: ۷۱ سال

ارزش خالص: ۶۱.۲ میلیارد دلار

چگونه شیوه زندگی ما را متحول کرد؟ لری الیسون مسئول نرم‌افزارهای تجاری اوراکل است که به ۳۰۵۰۰۰ شرکت، خدمات و محصولات ارائه می‌دهد.

الیسون، میلیاردر آمریکایی در سال ۱۹۷۷ اوراكل را تاسیس كرد و تا سال ۲۰۱۴ مدیرعامل آن بود. وی به لطف یك نمایش غیرمنتظره قوی كه توسط اوراكل در ماه‌های اخیر به نمایش گذاشته شد، به عنوان رئیس و مدیر ارشد فناوری فعالیت می‌كند و از همیشه ثروتمندتر است.

شرکت او با ایجاد بانک‌های اطلاعاتی عظیم و قابل جستجو که به چندین سیستم رایانه‌ای امکان ذخیره و دسترسی به اطلاعات را می‌دهد، روش کسب‌وکار مردم را تغییر داده است. علاوه بر این، ۹۷ درصد از شرکت‌های Fortune 500 جهان از برنامه‌های ابری، خدمات پلتفرم و سیستم‌های مهندسی‌شده اوراکل استفاده می‌کنند.


۱۵. مارک بنیوف (Marc Benioff)، Salesforce

مارک بنیوف یکی از مردان موفق

سن: ۵۲ سال

ارزش خالص: ۴.۳ میلیارد دلار

چگونه شیوه زندگی ما را متحول کرد؟ مارک بنیوف نرم‌افزار كسب‌وكار Salesforce را ایجاد كرد كه در سال منتهی به ماه می ۲۰۱۷، ۸.۹ میلیارد دلار فروش داشته است.

اگر لری الیسون، شیوه برقراری ارتباط کسب‌وکارها را با مشتریان تغییر داده است، بنیوف با نرم‌افزار ابری مدیریت ارتباط با مشتری خود، فراتر از مرزها حرکت کرده است. بنیوفی در واقع قبل از این ‌که در سال ۱۹۹۹ کمک بنیان‌گذار Salesforce شود، برای الیسون در شرکت اوراکل کار می‌کرد. این دو شرکت به قدری با هم همکاری خوبی دارند که در سال ۲۰۱۳، یک شراکت فناوری را آغاز کردند.


۱۶. جک دورسی (Jack Dorsey)، کمپانی توییتر (Twitter)

جک دورسی یکی از مردان موفق

سن: ۴۰ سال

ارزش خالص: ۲ میلیارد دلار

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ جک دورسی بنیان‌گذار توییتر است، که از ژوئن سال ۲۰۱۷، ۳۲۸ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است.

از آنجا که دورسی یکی دیگر از مردان موفق لیست ما و برنامه‌نویس رایانه، توییتر را در سال ۲۰۰۶ تاسیس کرد، این شرکت نحوه برقراری ارتباط مردم در لحظه را تغییر داده است و چت‌های محاوره‌ای را به مکالمات فراملیتی گسترش داده است.

توییتر همچنین کلمه «هشتگ» را به فرهنگ واژگان جهانی وارد کرد و خدمات مشتری، بازاریابی، اخبار فوری، شایعات مربوط به افراد مشهور و سیاست را متحول کرده است.


۱۷. دین کامن (Dean Kamen)، DEKA Research

دین کامن یکی از مردان موفق

سن: ۶۶ سال

ارزش خالص: ۵۰۰ میلیون دلار

چگونه زندگی ما را متحول کرد؟ كامن تاثیر چشمگیری بر فناوری پزشکی داشته است.

کامن یکی از پرکارترین و موفق‌ترین مخترعان دوران خود است که بیش از ۴۴۰ اختراع ثبت شده در ایالات متحده، از جمله چندین مورد برای پیشرفت‌های پزشکی دارد که زندگی مردم را روز به روز بهتر کرده است. با وجود پیشرفت‌های او در زمینه تغییر زندگی در زمینه شیمی درمانی، دیالیز و روباتیک، او به احتمال زیاد همیشه به خاطر اختراع اسکوتر شخصی Segway شناخته خواهد شد.


۱۸. سام والتون (Sam Walton)، Walmart

سام والتون یکی از مردان موفق

سن: در ۷۴ سالگی در سال ۱۹۹۲ درگذشت

ارزش خالص: ۱۰۰ میلیارد دلار در زمان فوت وی

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ سام والتون فروشگاه‌های والمارت را تاسیس کرد. این فروشگاه زنجیره‌ای ۲۲۱.۱ میلیارد دلار در بازار ارزش دارد و هنوز هم در ایالات متحده و در سراسر جهان در زمینه فروش، اول است.

والتون با ایده جلب مشتری با ارائه کمترین قیمت کالاها، یک فروشگاه کوچک را در آرکانزاس افتتاح کرد. وی برای ساختن این کسب‌وکار از ۱۰ قانون پیروی کرد که شامل تقسیم سود، کنترل هزینه برای فروشگاه و مصرف‌کننده و مبارزه با باور همگانی بود.

این استراتژی برای والتون که یکی از موفق‌ترین مدل‌های کسب‌وکار در طول تاریخ را ایجاد کرد و تجارب خرده فروشی درون فروشگاهی را برای مصرف‌کنندگان در سراسر جهان احیا کرد، بسیار مفید و کارآمد بود. امروزه، والتون‌ها ثروتمندترین خانواده در آمریکا هستند که ارزش خالص ثروت آن‌ها ۱۳۰ میلیارد دلار است.


۱۹. تونی هسیه (Tony Hsieh)، Zappos

تونی هسیه یکی از مردان موفق

سن: ۴۳ سال

ارزش خالص: بیش از ۷۸۰ میلیون دلار

چگونه شیوه زندگی ما را تغییر داد؟ زاپوس سرویس آنلاین فروش کفش نه تنها شیوه خرید کفش را تغییر داد، بلکه رویکرد جدیدی را در ساختار شرکت خود ایجاد کرد.

پیش از این ‌که تونی هسیه در سال ۲۰۰۹ زاپوس را به مبلغ ۱.۲ میلیارد دلار به آمازون بفروشد، وی برای شکستن قوانین شرکت‌های آمریکایی سخت تلاش کرد. او همه مدیران را اخراج كرد تا كارمندان بتوانند بر خود نظارت كنند و به كارگران یك ماه حقوق داد كه اگر دوست ندارند شغل خود را ترک كنند. او همچنین ۳۵۰ میلیون دلار از پول خود را صرف احیای مرکز شهر لاس وگاس کرد، که دفتر مرکزی زاپوس در آنجا قرار دارد.

هسیه، علی رغم ثروت عظیمش، به طرز عجیب‌و‌غریبی در یک تریلر ۲۴۰ فوت مربعی زندگی می‌کند. هم اتاقی‌های او دو الپاکا (یک نوع شتر پشم بلند بی‌کوهان آمریکاهی) هستند.