حمدی اولوکایا (Hamdi Ulukaya) مهاجر کرد زبان از کشور ترکیه، شرکت چوبانی (Chobani) را که در زمینه تولید ماست به سبک یونانی، فعالیت دارد؛ بنیان‌گذاری کرد. اولوکایا اخیرا برای فارغ‌التحصیلان در رشته مدیریت MBA دانشگاه پنسیلوانیا (University of Pennsylvania)، سخنرانی کرده است. مدیرعامل چوبانی از یکپارچگی و شخصیت، تحت عنوان جنبه‌های اساسی موفقیت در تجارت، یاد می‌کند.

اولوکایا همواره توصیه می‌کند؛ آن چیزی که بیشترین اهمیت را دارد، هرگز فراموش نکنید. ما در این مقاله از استارتاپت، سعی داریم تا شما را با توصیه‌های او در زمینه موفقیت کسب و کار آشنا کنیم.

این کسب و کار است که امروزه در بهترین موقعیت برای رهبری قرار دارد، نه دولت.

حمدی اولوکایا، مدیرعامل چوبانی
منابع اساسی مدیرعامل چوبانی

منابع، اساسی‌ترین و مهم‌ترین مسئله نیستند

اولوکایا پس از ورود به شهر نیویورک، به شمال ایالت سفر کرد و تجارت پنیر را در آن‌جا آغاز کرد. در سال ۲۰۰۵، کارخانه ماست Kraft در نیو برلین شهر نیویورک که سوددهی نداشت، به فروش رسید. در موقعیتی که Kraft، یک کسب و کار کوچک به حساب می‌آمد، حمدی اولوکایا فرصت‌های کارآفرینی را مشاهده کرد. هیچ‌شخصی در حال تهیه ماست باکیفیت، برای فروش محصولات انبوه در سوپر مارکت‌ها نبود.

اولوکایا، منابع کمی در دست داشت. او داستان خود را برای فارغ‌التحصیلان، چنین تعریف کرد.

داستان حمدی اولوکایا

من با وکیلم خود، ماریو (Mario)، تماس گرفتم و به او گفتم که می‌خواهم این کارخانه را بخرم.

داستان مدیرعامل چوبانی

اولوکایا، بزرگ‌ترین شرکت غذایی جهان در حال بستن کارخانه خود است. آن‌ها می‌خواهند از تجارت ماست خارج شوند. چه اتفاقی افتاده که تو می‌خواهی این کار را انجام دهی؟

من در پاسخ گفتم که حق با توست. سپس، جددا به او زنگ زدم و گفتم که واقعا می‌خواهم آن را بخرم.

حمدی، تو هیچ پولی نداری. تو حتی ۶ ماه است که حقوق من را پرداخت نکرده‌ای!

بسیاری فکر می‌کنند که پول، کلید اصلی موفقیت کارآفرینی است؛ و شرکت‌هایی مثل چوبانی (Chobani) و اپل (Apple) را به عنوان یک استثنا نادر می‌دانند. آن‌ها اعتقاد دارند که مسیر موفقیت استارت‌آپ برای همه افراد، به جز ثروتمندان یا اشخاصی که می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری مخاطره آمیز، پول درآورند؛ بسته است.

وجود سرمایه کافی

ممکن است پول زیادی داشته باشید، اما آنچه را که ضروری است؛ در نظر نگیرید و آن چیزی نیست جز رفع نیاز فوری مصرف‌کنندگان. همانطور که شركت ورشکسته dot.com، این کار را انجام داد؛ پول بسیار زیادی داشت و دریافت كه بودجه صندلی‌های گران قیمت Aeron بیش از درآمد سالانه آن‌ها است. یکی دیگر از شرکت‌‌های سرمایه‌گذار خوب که رو به ورشکستی است، ۶ میلیون دلار برای کمپین سخنران مشهور Whoopi Goldberg هزینه کرد. ممکن است مانند Chobani، کارمندان بیشتری را نسبت به پشتیبانی فعلی رشد خود، استخدام کنید.

شما ممکن است پول زیادی داشته باشید، اما ایجاد فرهنگ تجارت بر پایه هدف و ارزش‌ها را فراموش کنید. دی هاک (Dee Hock)، مدیرعامل و موسس شرکت Visa، این موضوع را در کتاب خود مورد توجه قرار داده است. موفقیت یک سازمان با شفاف‌سازی هدف مشترک، اصول مشترک و قدرت اعتقاد به آن‌ها نسبت به دارایی، تخصص یا صلاحیت مدیریتی، به مراتب اهمیت بیشتری دارد.

یک برنامه تفصیلی، مهم نیست

برنامه تفصیلی مدیرعامل چوبانی

مطابق با توصیه‌های دی هاک، چوبانی از ابتدا دارای حسی قوی و هدفمند بود؛ یعنی تولید ماست در بازار انبوه با کیفیت بالاتر. در مدت ۵ سال، مدیرعامل چوبانی به بزرگ‌ترین تولیدکننده ماست یونانی تبدیل شد که در حال حاضر، با بیش از یک میلیارد دلار فروش سالانه، به فعالیت خود ادامه می‌دهد. برای دستیابی به چنین موفقیتی، عده‌ای تصور می‌کنند که اولوکایا، حتما یک طرح تجاری دقیق و خدشه‌ناپذیر داشته است.

مدیرعامل چوبانی در ابتدا، ۴ کارمند سابق کارخانه Kraft را استخدام کرد. این کارمندان فکر می‌کردند که او یک «راه‌حل جادویی» برای موفقیت دارد. نخستین ابتکار اولوکایا، رنگ‌آمیزی دیوارهای ساختمان کارخانه بود. یکی از کارمندان از او پرسید که آیا ایده‌های متفاوتی برای نقاشی دیوارهای ساختمان دارد؟ مدیرعامل چوبانی در این زمینه می‌گوید:

من گفتم که «خب، ما دیوارها را به رنگ سفید، رنگ‌آمیزی خواهیم کرد.» صادقانه بگویم، من هیچ ایده دیگری نداشتم.

حمدی اولوکایا، مدیرعامل چوبانی

آماده‌سازی شرکت چوپانی

آن تابستان، ما دیوارها را نقاشی کردیم و در این مدت، به ایده‌های بیشتری رسیدیم. در ۲ سال بعد، ما هر روز روی دستور تهیه ماست کار کردیم. هنگامی‌که به یک دستور عالی رسیدم، دقیقا به خوبی همان ماستی که مادرم درست می‌کرد؛ شرکت چوبانی را در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی کردیم. زمان گذشت و در نهایت، ما تقریبا همه ۵۵ کارگر کارخانه Kraft را سر کار خود برگرداندیم. سپس ۱۰۰ نفر دیگر استخدام کردیم و بعد از آن ۱۰۰ نفر دیگر، به این ترتیب، ما سریعا رشد کردیم.

اولوکایا تشخیص داد که هوش سازمانی محدود به شخص او نیست و به همراه تیمش مراحل بعدی را کشف کرد. اصول، هدف‌ها و ارزش‌هایی که به خوبی جا افتاده‌اند، تصمیم‌گیری در مورد تجارت را بدون داشتن یک دستورالعمل پیچیده، هدایت می‌کنند. چارلز کوچ (Charles Koch)، مدیرعامل صنایع Koch، این موضوع را به خوبی درک کرده است و در کتاب خود به نام «علم موفقیت (The Science of Success)» توصیه می‌کند:

آماده‌سازی مدیرعامل چوبانی

دی هاک به طور خلاصه توضیح داد که چگونه می‌توان فرآیند کشف کارآفرینی در یک شرکت را با این قاعده کلی، از قید و بند رها کرد. «هدف و اصول ساده و شفاف باعث ایجاد رفتار پیچیده و هوشمندانه می‌شوند. قوانین و مقررات پیچیده منجر به یک رفتار ساده و احمقانه می‌شوند.»

چارلز کوچ

برای عملکرد موثر، هر گروه از مردم، چه جامعه و چه سازمان، باید عمدتا طبق قوانین کلی رفتار صحیح، نه فقط دستورات خاص هدایت شوند. ترک شغل‌های خاص، افرادی را كه در این زمینه فعالیت دارند، به کشف کردن تشویق می‌کند. همچنین این عمل، سازگاری با تغییر شرایط را افزایش می‌دهد. به عبارت دیگر، فرماندهی و کنترل، به همان اندازه در یک سازمان کشنده است که در یک اقتصاد!

فروتنی برای موفقیت در تجارت مهم است

مدیرعامل چوبانی مهم‌تر از همه، تواضع و شخصیت را کلید موفقیت کسب‌وکار قرار داد. با بزرگ شدن شرکت، او فکر کرد که شاید باید یک مدیرعامل با تجربه‌‌تر را استخدام کند. اولوکایا در مورد مصاحبه یک فرد مهم و بانفوذ از شرکت دیگر که فارغ‌التحصیل رشته MBA بود و تجربه بالا و دستمزد زیادی داشت، می‌گوید:

یک روز با او برای صرف صبحانه در یک رستوران کوچک ملاقات کردم. او چنان مضطرب بود که مرا تحت تاثیر قرار داد که پیشخدمت را کاملا رد کرد. او واقعا نسبت به پیشخدمت بی‌ادب بود و کاملا به او بی‌احترامی کرد. برای من، این کار و نه تنها نشانه قدرت نبود، بلکه نشانه ضعفش بود و کمبود شخصیت او را نشان می‌داد. من در آن لحظه فهمیدم که بیشتر از آنچه که فکر می‌کردم، هستم.

حمدی اولوکایا، مدیرعامل چوبانی

اولوکایا از همکارانش در Chobani سوال کرد «پیام من برای شما چه باید باشد؟» پاسخ آن‌ها تکیه بر فروتنی داشت. «این فوق‌العاده است که شما فارغ‌التحصیل MBA از دانشگاه وارتون هستید، اما لطفا مثل آن عمل نکنید.» مدیرعامل چوبانی تشخیص داد که همکارانش توصیه‌های خردمندانه‌ای را ارائه می‌دهند: فرد باید محدودیت‌های ذهن خود را بشناسد. وی به فارغ‌التحصیلان وارتون هشدار داد، «اجازه ندهید که [مدرک شما] بار مسئولیتی برای شما باشد. اجازه ندهید که این امر به منزله دیدن مردم به عنوان مردم باشد و همه آن‌ها مجبور باشند، صرف‌نظر از عنوان و موقعیتشان خود را به شما عرضه کنند.»

اگر به شخصیت خودمان توجه نکنیم، ناگزیر سعی خواهیم کرد دیگران را کنترل کنیم. دی هاک برای خود-مدیریتی به ما آموزش می‌دهد:

 مسئولیت مهم مدیرعامل چوبانی

مسئولیت مهم مدیر

اولین و مهم‌ترین مسئولیت هر فردی که قصد مدیریت دارد، این است که خود را مدیریت کند: یکپارچگی، شخصیت، اخلاق، دانش، خرد، خلق‌وخو، کلمات و اعمال خود را مدیریت کند. این یک کار پیچیده، بی‌پایان، فوق‌العاده دشوار و سخت است. ما وقت کمی را صرف می‌کنیم و به ندرت در مدیریت خود، تعالی می‌یابیم، زیرا بسیار سخت‌تر از توصیه کردن و کنترل رفتار دیگران است. با این‌ حال، بدون مدیریت خود، هیچ‌کس بدون توجه به آن ‌که چقدر شایستگی دارد، مناسب قدرت و اعتبار نیست، زیرا هرچه قدرت و اعتبار بیشتری کسب کند، خطرناک‌تر می‌شود.

فروتنی یک عنصر اساسی برای موفقیت در تجارت است، زیرا رشد کسب‌وکار، نیاز به بررسی و فیلتر کردن ایده‌های جدید با روحیه کشف و پذیرا بودن تجربیات جدید دارد. ایده‌های جدید ممکن است شیوه‌های قدیمی و باورهای عمیق را بی‌اعتبار کنند.

Kraft ممکن است برای ماستی که تولید می‌شد، بازار در حال افولی را شاهد بوده باشد، اما بازاری برای یک ماست غلیظ‌تر و کم‌شیرین‌تر و به سبک یونانی باز شد. یک صنعت میلیارد دلاری برای Kraft قابل مشاهده نبود، اما از طریق فرآیند کشف برای Hamdi Ulukaya  و تیمش در Chobani قابل مشاهده بود.

درس دیگری که از مدیرعامل چوبانی باید بیان شود، این است که: اکتشافات جدید توسط یک کارآفرین، فرصت‌هایی را برای دیگران ایجاد می‌کند. تقاضا برای ماست یونانی فرصت‌هایی را برای صنایع غذایی ایسلندی Skyr و رقبا، مانند Siggi، آشکار کرد.

مدیرعامل چوبانی داستان خود را با یک یادداشت خوش‌بینانه به پایان رساند: «این کسب‌وکار است که امروزه در بهترین موقعیت برای رهبری قرار دارد، نه دولت.» این مشاغل هستند، نه دولت، که فرصت‌هایی را برای مهاجرانی مثل اولوکایا و همه آمریکایی‌ها ایجاد می‌کنند.