شما به عنوان یک مدیر باید بدانید که شرکت دادن کارمندان در امور مختلف و درگیر کردن آن‌ها با کار، اهمیت زیادی دارد. برای مشارکت بیشتر آن‌ها در فعالیت‌های مختلف سازمان، باید به فکر قدردانی از کارکنان خود باشید و توجه تان را به آن‌ها نشان دهید.

زمانی که به نیروی کار شما، احساس خاص و مهم بودن دست می‌دهد، حتی بیشتر از یک کارمند باسابقه، بازدهی دارد. پس اگر به دنبال افزایش بازدهی و بهره‌وری بیشتر هستید، می‌توانید از روش‌هایی که در ادامه این مطلب از استارتاپت، برای قدردانی از کارکنان به شما ارائه می‌دهیم، استفاده کنید.

قدردانی از کارکنان با اهدای جوایز

۱. به کارمندان خود جوایز محسوس بدهید

جوایز محسوس شامل پاداش برای قراردادهای خاص و امثال آن می‌باشد. با انجام چنین کار پیش پا افتاده‌ای، کارمند شما ترغیب می‌شود تا باز هم کاری کند که شما به او پاداش دهید. در عین حال، کیفیت کار او بالا می‌رود و سازمان شما، عملکرد بهتری خواهد داشت.

۲. به آن‌ها فرصت پیشرفت دهید

با فراهم کردن دوره‌های آموزشی یا فعالیت‌های کارگاهی، به آن‌ها فرصت پیشرفت دهید. زمانی که کارمندان، احساس کنند که به آن‌ها فرصتی را برای پیشرفت در حرفه شغلی‌شان داده‌اید؛ مصمم می‌شوند تا بیشتر و بهتر از قبل کار کنند.

۳. نگذارید کارها خسته کننده شود

قدردانی از کارکنان و خستگی از کار

هیچ چیزی به اندازه یکنواخت بودن کارها، نمی‌تواند روی کارمندان اثر منفی بگذارد. به کارکنان خود، فعالیت‌هایی جالب و چالش برانگیز، پیشنهاد دهید تا در کنار انجام امور روزمره خود، انرژی بگیرند و عملکرد بهتری داشته باشند. به این ترتیب می‌توانید از بروز احساس فرسودگی شغلی در کارمندان خود، جلوگیری کنید.

۴. بین کارمندان رقابت سالم ایجاد کنید

تمام کارکنان شرکت دوست دارند تا با مشارکت در یک رقابت سالم، توجه مدیر بخش را به خود، جلب کنند؛ پس این فرصت را در اختیار آن‌ها قرار دهید. با این روش، نیروی کار شما، هم به پاداش فرد برنده فکر می‌کند و همچنین کار خود را به نحو احسنت انجام می‌دهد.

۵. با آن‌ها رابطه دوستی برقرار کنید

به نظر بد نیست اگر در کنار رابطه حرفه‌ای با کارمندان شرکت، کمی هم به آن‌ها نزدیک شوید و دوستانه برخورد کنید. مثلا می‌توانید از آن‌ها سوال‌های ساده‌ای درباره خانواده و علایق‌شان بپرسید یا به آن‌ها بگویید که از حضور آن‌ها در تیم خود، بسیار خوشحال هستید.

۶. تشکر خود را صمیمانه ابراز کنید

برای نشان دادن حس قدردانی از کارکنان خود، نباید تنها به پاداش و جایزه، اکتفا کنید و فکر کنید. زیرا این عمل، همیشه بهترین روش برای ابراز قدردانی نیست. گاهی یک تشکر زبانی ساده، می‌تواند رابطه شما و کارمندتان را تا حد زیادی بهبود دهد.

قدردانی از کارکنان و اهمیت آن ها

۷. به کارمندان خود نشان دهید که برای شما اهمیت دارند

زمانی که می‌خواهید به کارمندان پاداش دهید، برای آن‌ها وقت بگذارید و شخصا با آن‌ها دیدار کنید. آن‌ها قطعا از این کار شما خوشحال می‌شوند و اهمیت آن را درک می‌کنند.

۸. شخصا در تهیه تمام جوایز شرکت کنید

بهتر است حضور شما در تمام مراحل تهیه و اهدای جوایز، احساس شود. مثلا می‌توانید نوشته کوچکی را همراه با جوایز، به آن‌ها تقدیم کنید یا هنگام اهدای جوایز، با آن‌ها دست بدهید و صحبت کنید.

۹. شغل کارمندان را تا حدی انعطاف‌پذیر نگه دارید

به آن‌ها اجازه دهید تسلط نسبی روی کارهای خود داشته باشند. مثلا می‌توانید فهرستی از امور محوله را تهیه کنید و در اختیار آن‌ها قرار دهید، اما طرز انجام کارها را به عهده خودشان بگذارید.

قدردانی از کارکنان و مهم بودن آن ها

۱۰. به کارمندان نشان دهید که در شرکت، مهم هستند

زمانی که کارمندان شما، کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند؛ به آن‌ها نشان دهید که تاثیر زیادی در شرکت دارند و نقش آن‌ها در موفقیت‌های سازمان، بسیار مهم و اساسی است. ثلا می‌توانید قرارهایی برای ناهار ترتیب دهید تا نیروی کار موفق شما بتواند در کنار مدیران ارشد یا مالک شرکت، وقت بگذراند و با آن‌ها بیشتر آشنا شود.

به این ترتیب، با استفاده از این روش‌هایی که برای قدردانی از کارکنان مطرح شد؛ شما می‌توانید میزان عملکرد شرکت خود را به حد قابل توجهی، بهبود بخشید.