به نظر شما، منظور از قالب ایمیل کاری چیست؟ به ایمیلی پیش ساخته و از قبل نوشته شده می‌گویند که می‌توانید مطالب خود را آسان و سریع، در آن بارگذاری کنید. شما را دعوت می‌کنیم، در این مطلب از استارتاپت همراه ما باشید تا با قالب ایمیل و مزایای آن آشنا شوید.

اهمیت قالب ایمیل کاری

مزایای استفاده از قالب ایمیل

چرا باید از قالب ایمیل استفاده کنیم؟ استفاده از این قالب‌ها به شما امکان می‌دهد که بسیار راحت و سریع، ایمیل را نوشته و ارسال کنید. چون وقتی نیاز نباشد تا نوشتن را از صفحه‌ خالی شروع کنید، قطعا کار شما سریع‌تر پیش خواهد رفت.

۱. صرفه جویی در زمان

با استفاده از این قالب‌ها می‌توانید زمان کمتری را صرف ساختن و نوشتن ایمیل خود کنید. به جای این که زمان زیادی را صرف انتخاب متن و بخش‌های مختلف ایمیل کنید، می‌توانید به راحتی از انواع قالب ایمیل کاری استفاده کنید و مطالب خود را در آن، جاگذاری کنید.

اگر ایمیل ارسالی شما شامل عناصر گرافیکی و کدهای HTML است، قطعا استفاده از این قالب‌ها، زمان زیادی را ذخیره خواهد کرد.


۲. یکپارچگی

حفظ یکپارچگی با قالب ایمیل کاری

مسأله‌ای که موقع ساخت ایمیل جدید با آن مواجه می‌شوید، یکپارچگی ایمیل‌های شما است. وقتی از قالب ایمیل کاری استفاده می‌کنید، مطمئن خواهید بود که تمام ایمیل‌های ارسالی شما ظاهری یکسان دارند. به این ترتیب شما هرگز، هیچ کدام از بخش‌های ایمیل را فراموش نخواهید کرد.

۳. تثبیت نام تجاری

اگر همیشه برای ارسال ایمیل کاری از قالب استفاده کنید، در واقع به استحکام نام تجاری خود از طریق راه‌های بازاریابی مثل وبسایت، شبکه‌های اجتماعی و … کمک کرده‌اید. استفاده از لوگو و طرح‌های گرافیکی، تاثیر قالب ایمیل کاری در استحکام برند را بیشتر می‌کند.

نحوه‌ ساخت قالب ایمیل کاری

راه‌های زیادی برای پیدا کردن یا ساختن یک قالب ایمیل وجود دارد. ما در این جا روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم تا قالب ایمیل کاری خود را بسازید.

۱. انتخاب قالب ایمیل مخصوص خود

اولین راهی که برای ساخت قالب مخصوص به خودتان وجود دارد، ساختن آن به صورت دستی یا استفاده از برنامه‌ WYSIWYG است.

اگر شما به کدنویسی HTML و طراحی‌ گرافیکی تسلط دارید، پیشنهاد می‌کنیم از این روش استفاده کنید.

۲. استفاده از افراد متخصص

قالب ایمیل کاری و استفاده از افراد متخصص

اگر مهارت‌ استفاده از کدهای HTML و طرح‌های گرافیکی را ندارید یا نمی‌خواهید برای ساخت قالب، زمان صرف بکنید؛ می‌توانید شخصی را برای انجام آن استخدام کنید. همچنین می‌توانید سایت‌های زیادی را پیدا کنید که این خدمات را ارائه می‌دهند.

۳. استفاده از قالب‌های آماده سرویس ایمیل

آخرین راهی که پیش روی شما است، استفاده از قالب‌های آماده در سرویس ایمیل است. سرویس‌های ایمیل معتبر و شناخته شده، تعدادی قالب ایمیل کاریدر طرح‌ها و فرمت‌های متفاوت، در اختیار شما قرار می‌دهند. البته شما می‌توانید با کمی تغییر روی این قالب‌ها، آن‌ها را به فرم دلخواه خود برسانید.

موقعیت‌های مناسب برای استفاده از قالب ایمیل کاری

شما می‌توانید از قالب ایمیل برای ارسال ایمیل‌های روزانه‌ به مشتریان و همکاران خود استفاده کنید. اما بهترین زمان برای استفاده از این قالب‌ها، هنگام ارسال خبرنامه‌های خود برای دیگران است.

استفاده از این قالب‌ها در بازاریابی ایمیلی مفید است چون باعث ایجاد یکپارچگی در قالب‌های بازاریابی شما می‌شود.