در زندگی همه ما، افراد موفق زیادی وجود دارند که همیشه الهام‌بخش ما بوده و از آن‌ها به عنوان الگوی خود، یاد می‌کنیم. اما افراد موفق هم قوانین و منابع الهام‌بخشی دارند که با استفاده از آن‌ها، به این نقطه از موفقیت رسیده‌اند. در این مطلب از استارتاپت، سعی داریم تا نگاهی به ۹ مورد از عوامل موفقیت کریس هریس جی آر (Chris Harris Jr)، بازیکن فوتبال آمریکایی بیاندازیم.

معرفی کریس هریس

هریس یکی از ورزشکاران موفق کشور آمریکا است که در موقعیت خط میانی فوتبال آمریکایی، به موفقیت‌های فراوانی دست یافته است. او بخش زیادی از فعالیت‌های خود را در شهر دِنور (Denver)، مرکز شهر ایالت کلرادو (Colorado) سپری کرده است.

کریس در سال ۲۰۱۱ به عنوان یک بازیکن آزاد و غیر دانشگاهی، قراردادی با تیم برونکاس (Broncos) امضا کرد. او به سرعت توانست یکی از بازیکن‌های اصلی این تیم شود و نقش موثری در قهرمانی تیم خود در مسابقات سوپر بول (Super Bowl) سال ۲۰۱۶ ایفا کند. هریس در سال ۲۰۱۲ به همراه همسرش لیا (Leah)، موسسه Chris Harris Jr. Foundation را تاسیس کرد؛ سازمانی که کودکان را در جهت تلاش برای موفقیت و مواجه با سختی‌ها، هدایت می‌کرد. این موسسه توسط گروه‌های مختلفی پشتیبانی شد تا به تمامی کودکان شهر دنور برای رسیدن به زندگی بهتر، کمک کند .

بررسی عوامل موفقیت کریس هریس

۹ منبع الهام‌بخش کریس هریس

حال که تا حدودی با کریس هریس آشنا شدیم، بهتر است با منابع الهام‌بخش زندگی روزمره او را هم آشنا شویم. به این ترتیب بهتر می‌توانیم از موفقیت‌های او در زندگی خود، الگو برداری کنیم.

۱. تماشای فیلم در اوقات فراقت

او علاقه زیادی به بازی پلی‌استیشن و تماشای فیلم دارد و در اوقات بیکاری خود، گاهی با همسرش به سینما می‌رود تا فیلم ببیند. اگر فیلم مناسب کودکان باشد، دختر کوچکشان را هم، با خود به سینما می‌برند. کریس و همسرش در آخرین مصاحبه خود اعلام کردند که چندی پیش همراه با دختران خود، برای تماشای انیمشین The Incredibles 2 به سینما رفتند و حسابی عاشق آن شدند. هریس همیشه به یاد روزهایی می‌افتد که با پدرش به سینما می‌رفت و حالا سعی دارد که همین خاطرات را برای دختران خود بسازد.

۲. تکرار جمله انگیزشی

جمله انگیزشی مورد علاقه او، از فیلم Talladega Night: The Ballad of Ricky Bobby است. در این فیلم، دیالوگ یکی از شخصیت‌ها توجه او را جلب کرده و تبدیل به یکی از عوامل موفقیت کریس هریس شده است.

اگر تو اولین نفر نباشی، آخرین نفری!

۳. دلگرمی به حضور و خنده دخترانش

خنده کودکان، یکی از عوامل موفقیت کریس هریس

کریس با دیدن دخترانش و حضور در کانون گرم خانواده، لبخند روی لبانش جاری می‌شود. او ۳ دختر زیر ۵ سال دارد و این شگفتی برای او به معنای مفهوم زندگی است.

من برای دخترانم مثل سوپرمن هستم و شدیدا دوست دارند که آن‌ها توجه کنم. این جذاب و سرگرم کننده است!

کریس هریس

درست است که این شرایط، مسئولیت سنگینی برای هریس ایجاد کرده اما از نظر او، پدر و مادر بودن امری، بسیار مهم و سرگرم کننده است.

۴. تاثیر کتاب مقدس

او خواندن کتاب مقدس را همیشه به دیگران توصیه می‌کند. کریس می‌گوید ایمان او به قدری است که زمانی از روز را برای

ایمان و اعتقاد به کتاب مقدس، بخشی مهمی از زندگی من است. من هر روز زمانی را برای اندیشیدن می‌گذرام تا روابط خود را با عیسی مسیح تا حد ممکن قوی‌تر کنم.

کریس هریس

۵. مدیتیشن

مدیتیشن یکی از عوامل موفقیت کریس هریس

به محض رسیدن به خانه، ۱۰ دقیقه برای استراحت، در گوشه‌ای با خود خلوت کرده و به کارهایی که در طول روز انجام داده‌ام فکر می‌کنم. همچنین به مواردی که می تواند باعث بهبود کارهای من در روزهای آینده شود، فکر می‌کنم.

کریس هریس

۶. ایجاد نگرش مثبت

زمانی که هریس نسبت به توانایی خود در موضوعی خاص مردد می‌شود، با افکار تاکید کننده و نگرش مثبت در زندگی، شک خود را برطرف می‌کند. او به تمامی دست‌آوردهای گذشته خود در زمین بازی، فکر می‌کند و اطمینان دارد که باز هم موفق می‌شود.

برای بازی در رشته ورزشی فوتبال آمریکایی، نیاز به ذهنی کاملا باز دارید. بنابراین باید بتوانید بازی‌های بد را فراموش کنید و از نظر ذهنی خود را رها کنید.

کریس هریس

۷. استفاده از ترفندهایی برای رفاه بیشتر

بهترین ترفند روزمره زندگی کریس هریس، استفاده از برنامه موبایل The Venmo است. او به راحتی با این اپلیکیشن برای دوستان و فامیل، هزینه واریز می‌کند و از این کار لذت می‌برد.

۸. تمرکز به آینده

تمرکز به آینده به عنوان یکی از عوامل موفقیت کریس هریس

کریس معتقد است که همچنان باید به بهترین بازیکن میدان بودن ادامه دهد تا بتواند بهترین پدر و همسر باشد. او در زمین مسابقه با استفاده از حداکثر توانایی‌های خود، رو به جلو حمله می‌کند تا با به دست آوردن پیروزی‌های بیشتر، نیازهای خانواده‌اش را رفع کند.

زمانی که فرزند دارید، باید هر کاری که از دستتان بر می‌آید، انجام دهید. این مهم‌ترین قسمت زندگی است.

کریس هریس

۹. جرقه ذهن او

در دومین سال فعالیت خود در لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی، متوجه شدم که اولین بازی او با یکی از تیم‌های بزرگ این مسابقات است. آن جا بود که دریافتم پتانسیل این که سال‌ها به عنوان یک فرد موفق در این رشته فعالیت کنم را دارم.

کریس هریس

این جرقه کوچک به سادگی، تبدیل به یکی از عوامل موفقیت کریس هریس شد.