امروزه بدون شک، انتشار ویدیو و ضمیمه آن در ایمیل‌های ارسالی به مخاطبین، یکی از روش‌های محبوب در بازاریابی است. از این رو ما در این مطلب از استارتاپت قصد داریم تا شما را با نحوه ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل آشنا کنیم تا از این روش موثر برای بازاریابی محصول و خدمات خود بهره ببرید.

در حقیقت در سال ۲۰۱۹ حدود ۸۷ درصد مشاغل از ویدئو به عنوان یک تاکتیک بازاریابی بصری استفاده می کنند. این رقم ۲ سال قبل‌تر تنها ۶۳ درصد بود که نشان دهنده رشد قابل توجه استفاده از ویدیو برای بازاریابی است.

اگر بازاریاب ایمیلی هستید، مطمئنا به این مساله فکر کرده اید که چگونه می توانید اشتراک و نرخ کلیک خود را از طریق ویدیو افزایش دهید. این ایده، ایده خوبی است، زیرا دو سوم مصرف کنندگان هنگام یادگیری در مورد محصولات یا خدمات جدید، ویدئو را بر متن ترجیح می دهند.

با این حال، در واقعیت این روش ممکن است به مهارت‌های خاصی نیاز داشته باشد. عمده ارائه‌دهندگان سرویس‌های ایمیل از جمله یاهو، جیمیل و اوت‌لوک از فیلم های ضمیمه شده پشتیبانی نمی کنند، بنابراین مشترکان شما قادر نخواهند بود که ویدیوی شما را از طریق ایمیل مشاهده کنند و یا حتی بدتراین‌که آن‌ها به هیچ وجه ایمیل شما را نمی بینند، زیرا ایمیل شما مستقیما به پوشه اسپم می‌رود.

خوشبختانه، یک راه حل عالی برای  ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل وجود دارد که مشترکان را برای تماشای بقیه ویدیو به کلیک تشویق می‌کند. بیایید در این مقاله چگونگی انجام این کار را بررسی کنیم.

ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل

برای ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل ۲ روش وجود دارد: یا می‌توانید یک GIF از ویدیوی خود را با یک عبارت «روی اینجا کلیک کنید تا ویدیوی کامل را ببینید» همراه کنید، یا از یک عکس ثابت از ویدیوی خود استفاده کنید که با کلیک روی آن  مشترکین به URL ویدیوی شما هدایت شوند.

ابتدا بیایید گزینه GIF را بررسی کنیم.

از این دستورالعمل می‌توانید برای ویدیوهای هر پلتقرم ویدیوی مورد انتخاب خود از جمله یوتیوب، ویمئو، فیسبوک و غیره استفاده کنید. در مثال های زیر از URL فیسبوک استفاده شده است، اما  URL یوتیوب هم به همین ترتیب کار می کند.

URL ویدئویی را که می خواهید به ایمیل ضمیمه کنید را پیدا کنید، یا فیلم را در کامپیوترخود بارگیری و ذخیره کنید. برای مثال، برای ایجاد یک GIF ازیک ویدئو از سایت هاب‌اسپات، URL ویدیو را می‌توانید از صفحه فیسبوک هاب‌اسپات کپی کنید.

ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل و پیدا کردن URL

سپس  به سایت «Imgflip.com» بروید. این سایت  شما را قادر می سازد که GIF  ویدیوی مد نظر خود را ایجاد کنید. برای این کار می‌توانید URL را مستقیماً در این سایت بارگذاری کنید، یا می توانید ویدئویی را که در کامپیوترخود ذخیره کرده اید را بارگذاری کنید. مثلا می‌توانید URL ای که  از صفحه فیسبوک هاب‌اسپات کپی کرده‌اید را وارد کنید. به صورت کلی هر URL از سایت یا یوتیوب را می‌توانید وارد کنید.

ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل و GIF

پس از اتمام دانلود فیلم ، این پاپ آپ را مشاهده خواهید کرد. ۲ مثلث وجود دارد که به شما کمک می کند تا انتخاب کنید که GIF  از کجا  شروع شود و در کجا تمام شود. مثلث سبز نشان‌ دهنده شروع و مثلث قرمز نشان دهنده پایان آن است.

توجه کنید که بسته به مدل اکانت خود، ممکن است که محدودیت زمانی ایجاد GIF برای شما ۲۰ ثانیه باشد و بیشتر از آن مقدور نباشد.

پس از انتخاب کلیپی که می‌خواهید از آن برای ایجاد GIF  استفاده کنید، روی «ایجاد GIF» کلیک کنید.

ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل و ایجاد GIF

پس از ایجاد GIF، می‌توانید لینک تصویر یا URL تصویر را کپی و جایگذاری کنید. یا می‌توانید روی «دانلود .gif» کلیک کنید.

ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل و دانلود GIF

حال نوبت قسمت جالب این کار است!

ایمیل را برای ارسال به مشترکان خود ایجاد کنید و سپس GIF  را از دسکتاپ خود به صفحه ایمیل بکشید و رها کنید. زیر GIF، یک جمله دعوت به عمل (CTA) ایجاد کنید. مثلا جمله «برای دیدن فیلم کامل روی اینجا کلیک کنید» را بنویسید و به ویدیو خود لینک دهید (URL به وب‌سایت، یوتیوب، فیس‌بوک یا یک پلتفرم اجتماعی دیگر لینک می‌شود).

ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل و یوتیوب

می توانید برای افزایش میزان کلیک، در موضوع ایمیل از عبارت «همراه با ویدیو» استفاده کنید.

قطعا شما دوست دارید که به هنگام ضمیمه کردن GIF از بهترین روش‌های بازاریابی ایمیلی استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که ویدئویی که می‌خواهید در ایمیل قرار دهید، یک مطلب جالب و جذاب برای مشترکین ایمیلی شما است.

این یک فرصت منحصر به فرد برای ارتباط بیشتر با  مشتریان کنونی و مشتریان احتمالی آینده است، پس از این فرصت به درستی استفاده کنید و صرفا یک تبلیغ ویدیویی برای محصولات یا خدمات خود ارسال نکنید.

حالا بیایید بررسی کنیم که چگونه می توانید تصویری ثابت از فیلم را با گزینه «پخش» در ایمیل خود بگنجانید.

فرض کنید که همان ویدیویی که در روش قبلی استفاده شد را می‌خواهیم با روش دیگری ضمیمه کنیم. در این روش باید به جای کپی کردن URL ویدیو، پخش ویدیو را متوقف کنید و از آن یک اسکرین‌شات بگیرید.

ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل و اسکرین شات

زمانی که پخش یک ویدیو را در فیس‌بوک متوقف می‌کنید، به طور خودکار یک دکمه «ادامه پخش» درج می‌شود. با این حال، اگر در حال پخش از ویدیو اسکرین‌شات بگیرید، این دکمه دیگر وجود ندارد. برای افزودن این گزینه به یک عکس، به وب‌سایت (Add Play Button to Image) بروید، تصویر خود را بارگذاری کنید، یک طرح انتخاب کنید و روی گزینه «ایجاد دکمه پخش ویدیو» کلیک کنید.

سپس  روی «دانلود عکس» کلیک کنید.

ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل و دکمه پخش

بعد، به سادگی روی گزینه «قرار دادن عکس» در ایمیل خود کلیک کنید تا تصویر را درج کنید. سپس تصویر را هایلایت کنید و گزینه «قرار دادن لینک» را انتخاب کنید. لینک ویدیوی کامل را کپی و جایگذاری کنید (در این قسمت می‌توانید URL فیسبوک، سایت یا یوتیوب را وارد کنید).

ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل و وارد کردن عکس

و تمام!

حالا هر وقت که یک نفر روی تصویر کلیک کند، به ویدیوی کامل هدایت می شود. از پخش خودکار فیلم اطمینان حاصل کنید تا مخاطب مجبور نباشد که دوباره روی گزینه «پخش» کلیک کند.

ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل و کلیک مخاطب روی عکس

برخی از پلتفرم‌های ایمیل از ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل پشتیبانی می‌کنند. اگر احساس می‌کنید که این استراتژی صحیح برای مشترکین شما است، می‌توانید با استفاده از HTML5 ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل را انجام دهید.

در اینجا نمونه‌ای از کد HTML5 برای ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل ارائه شده است:

<video width=”300″ height=”200″ controls>

<source src=”movie.mp4″ type=”video/mp4″>

<source src=”movie.ogg” type=”video/ogg”>

https://www.facebook.com/hubspot/videos/2321291574789962/

</video>

اگر ویدئو شما پشتیبانی نشود، مشترک یک تصویر ثابت را خواهد دید که به صفحه دیگری لینک داده شده است.

اگر تجربه برنامه‌نویسی ندارید، می‌توانید از یک برنامه‌نویس کمک بگیرید.

با این حال توجه کنید که استفاده از این روش کدنویسی توصیه نمی‌شود، زیرا این خطر وجود دارد که در پوشه‌های اسپم مشترکان خود قرار گیرید، یا از کدی استفاده کنید که بسیاری از پلتفرم‌های مشترکان ایمیلی شما از آن پشتیبانی نمی کنند. پس ممکن است ضرر آن بیشتر از سود آن باشد.

برای این‌که اطمینان حاصل کنید که پروسه ضمیمه کردن ویدیو در ایمیل را به درستی انجام می‌دهید، به جای کدنویسی، از یکی از ۲ روش بالا استفاده کنید.