من هیچ وقت اهل صبحانه کامل خوردن نبودم. خب، حداقل تا زمانی به خوردن این وعده غذایی علاقه‌ای نداشتم که باید غلات صبحانه کاکائویی می‌خوردم! از این نوع غلات، منظورم کوکی‌های کوچک شکلاتی توی یک کاسه بزرگ است که با شیر قاطی شده باشد.

زمانی که عجله دارید و می‌خواهید خیلی سریع سرکار خود بروید، زمانی برای خوردن یک صبحانه کامل نخواهید داشت. صبح زود از خواب بیدار شوید، دوش بگیرید، آماده شده و لباس بپوشید و تمام این کارها را در عرض 15 دقیقه انجام دهید تا هرچه زودتر بتوانید از خانه بیرون بروید و به سرکار خود برسید. خب در این صورت زمانی برای خوردن یک صبحانه کامل خواهید داشت؟ من شنیده‌ام که مهمترین وعده غذایی در طول روز صبحانه است.

آیا می توان زمان کافی برای آماده کردن صبحانه کامل داشت؟

آماده کردن صبحانه کامل

آیا شما هم این عبارت را شنیده‌اید که می‌گویند: «صبحانه را مانند یک پادشاه، ناهار را مثل شاهزاده، و شام را مثل یک دهقان بخورید؟!» اما آیا کسی زمان کافی برای این دارد که بخواهد یک صبحانه شاهانه بخورد؟ من به شخصه خیلی دوست دارم فردی را ببینم که می‌تواند صبح زود از خواب بیدار شود، کارهای خود را سریع انجام دهد و به موقع به سرکار خود برسد و در این بین هم زمان کافی برای پختن تخم مرغ، آماده کردن سفره، دم کردن چای و گرم کردن نان داشته باشد! آیا می‌دانید برای اینکه بتوانید تمام این کارها را انجام دهید، چه ساعتی باید از خواب بیدار شوید؟ فکر کنم نصف شب باید از خواب بیدار شوید!

یک وعده غذایی کامل

من چند سال پیش یک راه حل برای خوردن صبحانه‌ای کامل و سریع پیدا کردم. شاید کمی این اسم عجیب به نظر برسد، اما من می‌توانم به آن بگویم بهترین صبحانه برای افرادی که عجله دارند! البته، بهترین، کامل‌ترین و سریع‌ترین غذا نیز می‌تواند گزینه خوبی باشد.

آماده کردن این صبحانه خیلی راحت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. چند قاشق غذاخوري بزرگ ماست و ميوه يخ زده را داخل یک مخلوط‌‌کن بریزید. من همچنین کلم بروکلی یخ زده و اسفناج را به مخلوط اضافه می‌کنم. کمی هم داخل آن آب بریزید تا بیش از اندازه سفت نشود و برای 10 یا 15 ثانیه آنها را خوب مخلوط کنید.

آن را داخل یک لیوان مسافرتی بریزید، کفش‌های خود را بپوشید و بروید. یک غذای کامل دارای میوه، سبزیجات و پروتئین بهترین روش برای شروع یک روز کاری پر انرژی است که می‌تواند همیشه شما را شاداب و سلامت نگه دارد.