شما می‌­توانید به استارتاپ خود به­ عنوان مجموعه­‌ای از آزمون و خطاهای مداوم بنگرید که گاهی تلاش‌های شما نتیجه‌بخش خواهند بود و گاهی با شکست روبه‌رو می‌شوند. اما نکته قابل توجه این‌است که با وجود تمام شکست های کسب و کار، شما همچنان به تلاش خود ادامه می­‌دهید. زیرا به امید رشد و پیشرفت کاریتان، تمام زندگیتان را وقف کسب‌ و کار جدید خود کرده‌­اید.

گاهی اوقات با پیشرفت کارها، شما احساس می کنید که همه چیز درست است اما ناگهان به صورت غیر‌منتظره مانعی رخ می‌دهد. در این لحظه احساس شکست به شما دست می‌دهد و در انتخاب مسیر درست بعدی، گیج و سر در گم‌تان می‌کند. هر استارتاپی مانند هر کسب‌ ­و کار‌های پایداری که سال‌­ها در اطرافمان بوده، فراز و نشیب­‌های مخصوص به ­خودش را دارد؛ با این حال، یک کسب‌ و کار رو به زوال نشا‌ن‌­دهنده­ انحراف مسیر موفقیت به سمت بی‌راهه است. دانش تشخیص زمانی که کسب‌ و کارتان در معرض شکست قرار گرفته، کلید بازگشت دوباره شما به مسیر موفقیت خواهد بود؛ تا بتوانید با غلبه بر مشکلات کسب‌ و کار کوچک جدید خود، آن‌ را راه‌اندازی کنید.

یک کارآفرین موفق و هوشمند زمانی­‌که اشتباهی رخ می‌­دهد، با استفاده از اقدامات استراتژیکی لازم، موقعیت را بررسی کرده و از وقوع فاجعه جلوگیری می­‌کند. برای مبارزه با دشمن، ابتدا باید او را خوب بشناسید. دشمن اصلی شما به­ عنوان مؤسس یک استارتاپ، «شکست» نام دارد.

ما در این مقاله از استارتاپت به برخی علائم هشدار­دهنده که نشان­ از شکست استارتاپ شما دارند، اشاره می‌کنیم.

روند کاهش فروش، یعنی شکست!

روند نزولی فروش، مشهودترین علامت شکست کسب‌ و کار است، زیرا فروش برای هر کسب‌ و کاری امری حیاتی تلقی می‌شود. با این­که مشاهده­ کاهش فروش و ادامه این فرآیند غیرعادی است؛ اما یک اقدام سریع و به‌­موقع می‌­تواند اوضاع را تغییر دهد. تنها راه افزایش فروش این است که ابتدا پی ببرید چه ­چیزی باعث ایجاد این رکود در فروش شما شده است و دوم این­که آیا این یک مشکل داخلی است یا خارجی؟ وقتی مشکل شناسایی شد، باید خیلی زود یک استراتژی کسب و کار مناسب به­ کار گرفته شود تا حجم فروش را بالا برده و به سطح قابل قبولی برساند.

نداشتن بازخورد دهان به دهان مثبت بین مردم

هنگام فروش محصول، خود را جای مشتری گذاشته و عادت‌­های رفتاری خود را به­ عنوان خریدار بررسی کنید. اگر شما به­ دنبال محصولی برای خرید باشید و حق انتخاب زیادی برایتان وجود داشته باشد، احتمالا خریدتان را از جایی که قبلا می‌شناختید یا شهرت خوبی دارد، انجام ­می­‌دهید. شما از خرید هر محصولی که بازخورد مناسبی در اذعان عمومی نداشته باشد و نتوانید اطلاعات مناسبی را از آن در بررسی‌­های آنلاین به دست بیاورید، خودداری می کنید. این خیلی مهم است که مردم در مورد کسب‌ و کار شما و آنچه که به ­فروش می‌­رسانید، صحبت کنند. زیرا وقتی هیچ­ کس در مورد تجارت شما حرفی نزند، گویی کسب‌ و کارتان برای بسیاری از مردم اصلا وجود نداشته است.

رویا‌پردازی بدون هیچ‌گونه تلاش عملی، یعنی انتظار شکست!

دلایل شکست کسب و کار

اگر به جای آستین بالا زدن و انجام واقعی کارها، بیشتر وقت خود را صرف رویاپردازی در مورد آینده کسب و کارتان ­‌کنید، استارتاپ شما خیلی زود در مسیر شکست قرار می‌گیرد. داستان­‌های زیادی درباره استارتاپ‌­هایی وجود دارد که توسط افراد باهوشی که صنعت خود را به ­خوبی می‌­شناختند، راه‌­اندازی شده؛ اما به ­دلیل آن­که خود را درگیر دنیای واقعی کار نکردند تا به اصطلاح «کثیف نشوند»، کسب‌ و کارشان با شکست روبه‌رو شد.

تمرکز بر تولید محصول به جای بازاریابی فروش آن

اگر بیشترین دغدغه ذهنی شما در جهت توسعه محصول است و کمتر به سود و درآمد کسب و کارتان توجه می کنید، استارتاپ شما حتما با فاجعه شکست روبه‌رو خواهد شد. شما برای کسب درآمد، نیازمند فروش محصول‌تان هستید. محصول شما خودش به تنهایی نمی‌­تواند هزینه‌های تولیدش را پرداخت کند، پس باید به فکر فروش آن هم باشید. به ­طور قطع، توسعه و ساخت یک محصول بدون توجه به نحوه درآمدزایی آن، سرگرم‌کننده است؛ اما تنها می‌­توان به آن به چشم یک سرگرمی نگاه کرد نه یک کسب‌ و کار!

عدم درک و بررسی بازار کسب و کارتان

بنیا‌ن­‌گذار یک استار‌‌تاپ ممکن است قبل از اینکه کار خود را آغاز کرده و بازار ­را به ­دست بگیرد، سا‌ل‌­ها زمان برای شناخت بازار کسب و کارش صرف کند. شما باید درک عمیقی از بازار کاری که در آن مشغول هستید، داشته باشید و این امر نیازمند تحقیق و آزمون و خطای بسیار زیادی است. انتظار شما از تقاضای خرید برای محصولتان در بازار، صرفا با اعلام اینکه کالای شما نیاز مشتریان را برآورده می کند؛ انتظاری بیهوده است. زیرا مشتریان امروزه بسیار باهوش هستند و کلیه جوانب را هنگام خرید یک محصول، بررسی می کنند. به این دلیل تحقیق در مورد بازار، قبل از هر اقدام دیگری در جهت راه‌­اندازی کسب‌ و کار کوچک یا بزرگ، نقش بسیار مهمی دارد.

جذاب و متفاوت نبودن محصول در بازار امروزی

برای باقی‌ ­ماندن در یک کسب‌ و کار، شما نمی­‌توانید تنها به افتخارات گذشته‌تان تکیه کنید. برای این ­که کسب‌ و کار شما به­ خوبی پیش برود، باید با نشان دادن ایده‌های نو و خلاقانه، آن‌ را تازه و در حال رشد نگه دارید. وقتی مدت‌ها هیچ تغییری در ارائه محصولتان ایجاد نکنید، مشتریان شما از دیدن یک محصول تکراری در مدت زمان طولانی، خسته شده و شما دیگر نمی‌توانید به مشتریان بالقوه خود نشان دهید که محصولی قابل توجه را به آن‌ها ارائه می‌کنید. مردم طبیعتا عاشق چیزهای جدید هستند و تمایل زیادی دارند تا محصولات و خدمات جدید را امتحان کنند. شما با نشان دادن نوآوری و پیشرفت منظم در کارتان، می‌توانید مدت زمان بیشتری در ذهن مشتری‌­های‌ خود باقی بمانید.

راه‌­اندازی یک کسب‌ و کار جدید، ریسک بزرگی است و قطعا انبوهی از مشکلات در برابر شما قرار خواهند گرفت. باهوش‌­ترین بنیان­‌گذاران استارتاپ، از اشتباهات رایج کارآفرینان دیگر درس می‌گیرند؛ و با درک علائم هشداردهنده شکست، احتمال ورشکستگی را با اقدامات به موقع، کاهش می­‌دهند.