ما در استارتاپت به شما کمک می‎کنیم تا از تجارب دیگران یا به عبارت دیگر از تجربه شکست افراد موفق درس بگیرید. ما هم عاشق یادگیری هستیم و از آنجا که به تاثیر مشاوره و توصیه‌های بزرگان واقف هستیم بر آن شدیم تا ببینیم دیگران از تجربه‎هایشان چه درس‎هایی آموختند. این بار، می‎خواهیم درباره تاریک‎ترین لحظات زندگی کارآفرینان معروف و موفق سخن بگوییم و از زبان خودشان بشنویم که این شکست‎ها چه تاثیری در زندگی کاری آن‌ها به جای گذاشته است. اگر قصد راه‌اندازی استارتاپ دارید، پیشنهاد می‌کنیم با دلایل شکست سایرین آشنا شوید.

۱. سرمایه‌گذاری بدون توجه به علایق مشتری

دلیل شکست افراد موفق

هیتن شاه (Hiten Shah)، یکی از موسسان شرکت کیس‎متریکس (KISSmetrics) می‌گوید: «من و همکارم یک میلیون دلار روی یک شرکت میزبانی وب خرج کردیم. این شرکت هرگز راه‎اندازی نشد. ما بسیار کمال‎گرا هستیم و در نتیجه بهترین چیزهایی که می‎توانستیم را در آن به کار بردیم بدون این‌که فکر کنیم مشتریان ما به چه مسائلی اهمیت می‎دهند.»

درس اول از شکست افراد موفق

با تمرکز روی علایق مشتریان، هزینه‎ها را به شکلی هوشمندانه و بهینه صرف کنیم.

۲. شروع کار قبل از اطلاع از نیاز مشتریان

رابین چیس (Robin Chase)، یکی از موسسان شرکت زیپ‌کار (Zipcar) می‌گوید: «من در شرکت دوم خود به نام گولوکو (GoLoco) – اشتراک آنلاین خودرو – بدون این که به مشتریان فکر کنم، پول زیادی را روی وب‌سایت و نرم‌افزارها خرج کردم. چیزی که بعدها متوجه شدیم این بود که برخی از حدس‎های ما درباره نیاز مشتری اشتباه از آب درآمده است.»

درس دوم از شکست افراد موفق

تا جای ممکن ارتباط خود با مشتریان را سریع‎تر ایجاد کنید و از آن‌ها یاد بگیرید که چه محصولی برایشان بسازید.

رابین موسس و مدیر اجرایی شرکت BUZZcar است. او همچنین یکی از موسسان و مدیر اجرایی سابق شرکت زیپ‎کار بود.

۳. کار روی پروژهای بسیار بزرگ و زمان‌بر

رند فیش‌کین (Rand Fishkin)، مدیر اجرایی و یکی از موسسان Inbound.org می‌گوید: «یکی از بزرگ‎ترین اشتباهاتی که ما در Moz مرتکب شدیم این بود که به طور مکرر روی پروژه‎های بزرگ کار می‎کردیم. این پروژه‎ها ماه‎ها به طول می‎انجامید و در طی فرآیند چیزهای زیادی باید مورد نظارت قرار می‎گرفت. ناراحت کننده است اما این کار در واقع جواب داد. تا این‌که، در پروژه‎های مربوط به اواخر سال ۲۰۱۱ با صورت به زمین خوردیم. تخمین ما این بود که این پروژه در ماه جولای سال ۲۰۱۲ به پایان می‎رسد اما انجام گرفتن آن تا سپتامبر سال ۲۰۱۳ طول کشید. این‌که روی چیزی سرمایه بگذارید و نتیجه‎اش را یک سال بعد از موعد مقرر ببینید برای هر استارتاپی در دنیا ناخوشایند است.»

درس سوم از شکست افراد موفق

راه سریع‎تر را برای پیشرفت انتخاب کنید. تمرکزتان را روی پیشرفت معطوف کرده و اعتماد و اتکاء اعضای تیم نسبت به یکدیگر را حفظ کنید.

رند فیش‌کین مدیر اجرایی شرکت Moz و یکی از موسسان Inbound.org است.

۴. ترس از شکست و نداشتن اعتماد به نفس

لئو بابائوتا (Leo Babauta) – نویسنده کتاب‌های پرفروش می‌گوید: «من خیلی دیر شروع کردم. دلیل آن ترس از شکست خوردن یا اعتقاد نداشتن به خودم بود. به جای راه‎اندازی یک وبلاگ یا راه انداختن کسب‎وکاری که دوست داشتم، مدتی طولانی به کاری مشغول شدم که از آن متنفر بودم.»

درس چهارم از شکست افراد موفق

شروع نکردن بدترین سناریویی است که می‎تواند برایتان اتفاق بیفتد.

لئو بابائوتا، کارآفرین و نویسنده کتاب‎های پرفروش است.

۵. تقسیم نکردن کارها و عدم اعتماد به سایرین

لئو لاپورته (Leo Laporte) – موسس شبکه TWiT می‌گوید: «بزرگ‎ترین اشتباه من این بود که سعی داشتم تمام کارها را خودم انجام دهم. به عنوان یک موسس، این احساس را داشتم که همه چیز را درباره رسانه، محتوا و حتی تکنولوژی واسطه برای رسیدن به مخاطب، می‎دانم و کارم را انجام دادم. فقط چیزی درباره ایجاد یک کسب‎وکار پایدار نمی‎دانستم: امور مالی، بازاریابی، تبلیغات و منابع انسانی. پس از چند سال رشد سریع، شرکتم شروع به درجا زدن کرد. من زمان بیشتری را برای مقابله با مشکلات مشغول شدم و از اموری که دوست داشتم برایشان زمان صرف کنم چشم پوشیدم.»

درس پنجم از شکست افراد موفق

داشتن یک شریک و محول کردن یک حوزه از کار به او این احساس را به من می‎داد که شرکتم را تسلیم کرده‎ام اما این یک قدم حیاتی برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت است.

لئو لاپورته موسس شبکه TWiT و میزبان شرکت‎های The Teck Guy و This Week in Tech است.

۶. عدم شناخت تفاوت رشد سریع و رشد سالم

رشد ناسالم دلیل شکست افراد موفق

مایکل هیات (Michael Hyatt ) – نویسنده پرفروش NYT می‌گوید: «در سال ۱۹۹۹، اشتباهم این بود که پول زیادی را به منظور رشد شرکت قرض کردم. متاسفانه تفاوت بین رشد سریع (مانند سرطان) و رشد سالم (تکثیر معمولی سلول) را نمی‎دانستم. در نهایت، این رشد باعث مصرف شدن تمام سرمایه ما شد و کسب‏وکارم شکست خورد.»

درس ششم از شکست افراد موفق

«هرگز نباید اجازه داد رشد شرکت، از توانایی شما برای تامین بودجه آن فراتر برود. اگر برای تامین بودجه مجبور شدید بخشی از شرکت را به دیگران پیش‌کش کنید. باید گفت این نشان می‎دهد مدل کسب‌‏وکاری شما مشکل دارد.»

مایکل هیات نویسنده کتاب‏ پرفروش پلتفرم، نیویورک تایمز و یک کارآفرین است.

۷. به عهده گرفتن پروژه‎های بسیار زیاد

نیل پاتل (Neil Patel) – یکی از موسسان شرکت KISSmetrics می‌گوید: «یکی از بزرگ‎ترین درس‎هایی که آموختم این بود که خود را به کارهای زیاد مشغول نکنم. مثل هر کارآفرین دیگری، من هم دوست دارم چندین کار را به طور همزمان انجام دهم.»

درس هفتم از شکست افراد موفق

وقتی یاد گرفتم تمام زمان و انرژی‎ام را روی یک کار بگذارم، توانستم در آن کار رشدی بیشتر از تمام کارهای قبلی‎ام داشته باشم.

نیل پاتل یکی از موسسان شرکت KISSmetrics و Crazy Egg است.

۸. تولید محصول، بدون شناخت بازار یا کاربران

سندی مک‏فرسن (Sandi MacPherson) – سردبیر کوییب (Quibb) می‌گوید: «سال گذشته من ۶ ماه را صرف ساختن محصولی کردم که استفاده زیادی نداشت، برای بازاری که با آن آشنا نبودم و کاربرانی که نمی‎شناختم؛ اشتباه بزرگی بود. پذیرفتن اینکه چرا اوضاع آنطور که می‏خواستم نشد و فهمیدن اینکه محصول من خریدار ندارد برایم بسیار سخت بود.»

درس هشتم از شکست افراد موفق

تمام کارآفرینان و مدیران اجرایی باید در حوزه محصول متخصص باشند.

سندی مک‎فرسن سردبیر کوییب است.

۹. کارآفرینی موازی

درامش شاه (Dharamesh Shah)، یکی از موسسان و ناظر فناوری هاب‌اسپات (Hubspot) می‌گوید: «بزرگترین اشتباه من از این قرار بود که بعد از خروجم از یک شرکت موفق نرم‎افزاری که در ماه درآمدی معادل ۱۰ میلیون دلار در سال داشت به اشتباه فکر کردم من تیم خوبی را جایگزین خودم کردم و شرکت دیگر به من نیازی ندارد. کمی خسته شده بودم و می‎خواستم کار جدیدی انجام دهم. بنابراین این اشتباه بزرگ را مرتکب شدم و به کارآفرینی موازی روی آوردم. سعی کردم همزمان دو استارتاپ مختلف را مدیریت کنم. این کار از جوانب مختلف اشتباهی عظیم بود. استارتاپ‎ها به نوبه خود مصرف گرا هستند. نمی‎توانید به طور همزمان تمام‌تان را صرف دو شرکت کنید؛ این کار جواب نخواهد داد.

تیم من در استارتاپ اصلی‎ام (تیمی که شخصا و به دشواری استخدام کردم) احساس کرد رها شده است. استارتاپ جدید من (کار جدید) این فشار را حس نمی‎کرد که باید بین بازار و محصول تناسب ایجاد کند تا درآمد داشته باشد.»

درس نهم از شکست افراد موفق

کاری که من کردم را انجام ندهید. هرگز، هرگز، هرگز سعی نکنید در یک زمان دو اسب را بدوانید. این کار اشتباه محض است و باعث مختل شدن هر دو کار خواهد شد. حتی اگر تمرکز کامل داشته باشید باز هم اکثر استارتاپ‎ها به مشکل می‎خورند – تقسیم علایقتان بین آن دو تضمینی برای شکست شما است.

۱۰. عدم جلوگیری از تباهی فرهنگ شرکت

درک سیورز – موسس CD Baby می‌گوید: «مهم نیست چه پیش می‎آید از فرهنگ داخلی شرکت حفاظت کنید. وقتی اوضاع فرهنگ به هم ریخت، هیچ چیزی نمی‎تواند به حالت قبل برگردد. سیب کرم خورده را باید بلافاصله دور انداخت.»

تباهی فرهنگ دلیل شکست افراد موفق

 درک در یکی از بهترین پست‎هایش از احساس خود بعد از مشکلاتی که در زمینه فرهنگ شرکت داشت نوشت. در اینجا بخشی از جملات او را می‎خوانیم: «دو فصل از کتابم را حذف کردم زیرا تند و زننده بود. این دو فصل جزئیات بدی را بازگو می‌کرد و شرایط وحشتناکی را ترسیم می‌کرد که کارکنانم باعث شدند در آن قرار بگیرم. کارکنانم می‎خواستند از شر من خلاص شوند. فرهنگ شرکت من دچار اختلال شده بود و بیشتر روی مزایای کارکنان متمرکز شده بود تا مدیران.

حال که چندین سال از آن موضوع می‎گذرد هنوز هم از رفتار آزاردهنده آن‌ها ناراحت می‎شوم. بنابراین مثل هر قربانی دیگری مجبور شدم دردم را پنهان کنم.

آیا می‎خواهید دلیل واقعی حذف آن دو فصل را بدانید؟ متوجه شدم که همه چیز تقصیر من است.»

درس دهم از شکست افراد موفق

من اجازه دادم فرهنگ شرکتم با انحراف مواجه شود. من به جای حل مشکلات از همان ابتدا، آنها را نادیده گرفتم.

۱۱. خودخواهی

نوآ کاگان کارآفرین موفق و میلیونر، مؤسس سایت sumo مدیر انجمن غذایی تاکو می‌گوید: «وقتی از شرکت فیس‎بوک اخراج شدم، فیس‎بوک تمام دنیای من بود. چرخه روابط اجتماعی، اعتبار، هویت و همه چیز من با این شرکت گره خورده بود. با رشد یافتن شرکت، من نتوانستم با آن سازگار شوم. یکی از دلایل این بود که من آدم خودخواهی بودم. در مقابل فیس‌بوک خودم را در اولویت قرار داده و تشنه توجه بودم. من رویدادهایی را در دفترم میزبانی کردم و چیزهایی را در وبلاگم منتشر کردم تا توجه دریافت کنم و بیش از آنچه که باید از نام برندمان استفاده کردم.»

درس یازدهم از شکست افراد موفق

بهترین راه برای معروف شدن انجام کارهای شگفت انگیز است، همین.

۱۲. نداشتن نیروی کار مناسب

جس جاکوبز، موسس شرکت Samaover Tea Lounge می‌گوید: «چیزی که من در این ۱۲ سال از اداره Samover Tea Lounge یاد گرفتم اهمیتِ داشتن افراد مناسب در تیم است.»

درس دورازدهم از شکست افراد موفق

پیدا کردن سرمایه‎گذاران، کارکنان و ارائه‌دهندگان مناسبی که به ماموریت شرکت شما اعتقاد داشته باشند و با اشتیاق با هم کار می‌کنند (نه مثل کسانی که چشم به ساعت دارند یا به دنبال سهمشان هستند) ارزش کمی تلاش اضافی را دارد.  

جس، شرکت Samover Tea Lounge را با هدف غنی‌سازی زندگی مردم تاسیس کرد.