شروع کسب و کار آنلاین با برآورده کردن یک نیاز و ایجاد اعتبار و اطمینان همراه است. اما عوامل دیگری نیز بر موفقیت کسب و کار آنلاین شما تأثیرگذار هستند. موانع زیادی برای راه‌اندازی یک شرکت وجود ندارد. اما تلاش اکثر افراد برای شروع کسب و کار آنلاین به خاطر برخی اشتباهات بدیهی به نتیجه نمی‌رسد. برای شروع کسب و کار آنلاین سعی کنید این ۱۰ اشتباه را انجام ندهید.

۱. نداشتن طرح کسب و کار

شما نیازی به یک طرح کسب و کار رسمی ندارید، اما باز هم باید یک طرح کسب و کار داشته باشید. افراد طرح کسب و کار را به عنوان تکلیفی تلقی می‌کنند که نمی‌خواهند انجام دهند. اما تیم بری (Tim Berry)، رئیس شرکت نرم‌افزاری پالو آلتو (Palo Alto) می‌گوید که «موفقیت من هرچه است، طرح‌ریزی به من کمک می‌کند.»

طرح کسب و کار فرمت بزرگ در حال منسوخ شدن است. سوجان پاتل (Sujan Patel)، بنیان‌گذار چندین استارتاپ SaaS (نرم‌افزار به عنوان یک سرویس) می‌گوید که «برای طرح‌ریزی موفقیت‌آمیز کسب و کار به یک طرح کسب و کار ۲۰ صفحه‌ای رسمی نیاز ندارید.» باید بدانید که مشتریان شما چه کسانی هستند، چه چیزی می‌فروشید و مشتریان حاضرند در مقابل خدمات یا محصولات شما چه قدر هزینه کنند.

۲. تمرکز زیاد از حد روی مسائل جزئی

استیو توباک (Steve Tobak)، بنیان‌گذار شرکت مشاوره اینوایزر (Invisor Consulting) می‌گوید که «نخست، باید کسب و کار خود را با موفقیت سرپا کنید.» این راهنمایی ممکن است بدیهی به نظر برسد. اما مالکان کسب و کارهای جدید در حقیقت به خاطر جزئیات دچار سردرگمی می‌شوند. این کار را انجام ندهید.

صاحبان کسب و کارها با توجه زیاد از حد به مسائلی مانند ظاهر کارت ویزیت یا طراحی لوگو زمان ارزشمندی را از دست می‌دهند. در عوض، روی کارهایی تمرکز کنید که کسب و کار شما را به مرحله بعدی سوق می‌دهد.

۳. نداشتن نگرانی درباره پول

خوش‌بین باشد، اما نه درباره پول. احتمال زیادی وجود دارد که قبل از کسب هر گونه درآمد دیگر پولی نداشته باشید. مقدار سرمایه و هزینه‌های خود را محاسبه کنید. و حتماً برای جذب سرمایه جدید برنامه‌ریزی داشته باشید.

اغلب اوقات صاحبان کسب و کارها زمانی برای جذب سرمایه تلاش می‌کنند که دیگر خیلی دیر شده است. برای شروع کسب و کار آنلاین باید از همان ابتدا یک طرح مالی ایجاد کنید. جزئیات مراحل مهم کسب و کار و میزان سرمایه لازم برای دستیابی به اهداف خود را تعیین کنید.

۴. ارزش‌گذاری پایین محصولات یا خدمات

برای شروع کسب و کار آنلاین قیمت محصولات یا خدمات خود را طوری تعیین کنید که سودآوری قابل قبولی داشته باشد. سینتیا سلیم (Cynthia Salim)، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت سیتیزن مارک (Citizen Mark) می‌گوید که «قیمت محصول باید به اندازه لازم باشد.»

سوجان پاتل نیز در رابطه با این موضوع می‌گوید که «با توجه به تکامل کسب و کار خود، قیمت محصولات را تغییر دهید.»

۵. بی‌توجهی به خدمات مشتریان

امور مشتریان در کسب و کار آنلاین

برای شروع کسب و کار آنلاین باید توجه داشته باشید که مشتریان تجربه خوبی با بازدید از سایت شما کسب کنند. از آنجایی که تراکنش‌ها در بستر اینترنت انجام می‌شود، این مسئله به راحتی می‌تواند فراموش شود.

توباک می‌گوید که «مطمئن شوید راهی برای ایجاد تعامل و ارتباط با مشتریان داشته باشید. این مسیر ارتباطی می‌تواند چت آنلاین، نظرسنجی، ایمیل یا تماس تلفنی باشد.» همچنین، می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی برای بررسی محبوبیت برند خود و رسیدگی به تجربیات بد مشتریان استفاده کنید.

۶. بذل و بخشش زیاد

ارائه محصولات مجانی به مشتریان می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌ها شود. جوئل ویدمر (Joel Widmer)، بنیان‌گذار شرکت بازاریابی دیجیتال فلاکس (Fluxe Digital Marketing) می‌گوید که «در مقابل دریافت ایمیل مشتری، یک چیز مفید و ناملموس پیشنهاد دهید.»

می‌توانید مثلاً کتاب الکترونیکی، دستور آشپزی، وبینار، کتاب راهنما یا چک لیست به عنوان محصول مجانی به مشتریان پیشنهاد دهید. با ارائه محصولات مجانی می‌توانید مشتریان وفادار و بلندمدت برای خود دست و پا کنید.

۷. فعالیت محدود در شبکه‌های اجتماعی

برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین و ساختن برند خود، شبکه‌های اجتماعی را فراموش نکنید. یک یا دو مورد از شبکه‌های اجتماعی را انتخاب کنید که می‌دانید مخاطبان شما در آنجا عضویت دارند. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، با بودجه کم می‌توانید مخاطبان سفارشی برای خود دست و پا کنید. بودجه تبلیغاتی خود را هدر ندهید.

ویدمر می‌گوید که «به عنوان یک قاعده کلی، فیسبوک و پینترست (Pinterest) برای فروش محصولات گزینه‌های بهتری هستند. لینکدین (LinkedIn) گزینه بهتری برای کسانی است که می‌خواهند برند خود را بسازند. لینکدین همچنین فضای خوبی برای تغییر کاربری محتوی محسوب می‌شود.

۸. کم کاری در استخدام کارکنان

 کارآفرینان معمولاً می‌خواهند هر چه سریع‌تر موقعیت‌های خالی را برای توسعه کسب و کار خود پر کنند. اما با ادامه دادن مسیر متوجه ریسک‌هایی می‌شوند که شاید وجود داشته باشند. ریسک‌هایی مانند عدم تطابق مهارت‌های فردی و نیازهای کسب و کار یا بی‌تعهدی نسبت به مأموریت شرکت می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

بنابراین، به دنبال جذب افرادی باشید که دارای مهارت‌هایی هستند که شما ندارید. افرادی را استخدام کنید که دارای ویژگی‌هایی باشند که برای آن ویژگی‌ها احترام قائل هستید. پاتل می‌گوید که «پنج نفر اولی که استخدام می‌کنید، تعیین‌کننده بقای شرکت شما در ادامه مسیر خواهد بود.»

۹. دست کم گرفتن علاقه و انگیزه برای موفقیت

احتمالاً مطالب زیادی راجع به اهمیت تعادل بین کار و زندگی خوانده‌اید. برای شروع کسب و کار آنلاین و حداقل برای یک یا دو سال اول آن‌ها را فراموش کنید. همه چیز را کنار بگذارید.

توباک می‌گوید که «نگران زمان نباشید. مادامی که سعی داشته باشید هر دقیقه از وقت خود را مدیریت کنید، به فکر ایده‌های بزرگ نخواهید افتاد. وقتی همزمان مشغول انجام چندین کار مختلف باشید نیز همینطور. آن‌ها زمانی به ذهن شما خطور می‌کنند که روی تنها یک چیز تمرکز داشته باشید.»

۱۰. داشتن تفکر یک سایز به اندازه همه

چون استراتژی یا محصولی برای یک شرکت مؤثر واقع شده، دلیل نمی‌شود که برای شما نیز مفید خواهد بود. پاتل می‌گوید که «درباره موفقیت‌هایی که در جاهای دیگر می‌بینید یا درباره آ‌ن‌ها مطلبی می‌خوانید، شک و تردید داشته باشید.»

چنانچه می‌توانید محصولات خود را با استفاده از کمترین ریسک مالی و منابع مورد بررسی قرار دهید، حتماً این کار را انجام دهید.