اتخاذ هر تصمیم‌، به شجاعت در زندگی و قدرت خطرپذیری شما بر می‌گردد. اما چگونه باید این شهامت را به دست آورید؟ این مقاله از استارتاپت، به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را برای زندگی‌ خود بگیرید. اگر در حال خواندن این مقاله هستید، قطعا شانس‌های زیادی، پیش روی شما خواهد بود.

داروی شجاعت

داروی شجاعت در زندگی

با توجه به تحقیقاتی که در تابستان گذشته، مجله Royal Society مجموعه مقالات تحقیقاتی جالبی منتشر کرد. طبق این تحقیقات انگلی در مدفوع گربه کشف شده که با انجام یک سری فرایندهای کنترل ذهنی، ممکن است بتواند شجاعت در زندگی انسان را افزایش دهد. بنا به گزارشات به دست آمده از متخصصان بیولوژی در دانشگاه کلرادو (University of Colorado)، افرادی که به انگل توکسی‌پلاسما گندی (Toxoplasma Gondii) آلوده شده بودند، بیشتر درگیر خطرپذیری می‌شدند. این انگل بر انتقال‌ دهنده‌های عصبی اثر می‌گذارد، به همین دلیل جوندگان متوجه حضور گربه‌ها نشده و به طعمه خوبی برای چنگال آن‌ها تبدیل می‌شوند. انگل توکسی‌پلاسما گندی در بدن ۳۰ میلیون نفر از آمریکایی‌ها هم وجود دارد که در صورت وجود برخی علائم، نشان داده می‌شوند.

در روند این تحقیقات، از ۱۵۰۰ دانشجو آزمایش بزاق گرفته شد که طبق آن، افرادی که به این انگل مبتلا بودند، ۱.۴ بار بیشتر از سایرین احتمال تبدیل شدن به یک مدیر ارشد را داشتند. داز میان این افراد، آن‌ها که در سمینارهای کارآفرینی شرکت کرده‌ و به این انگل مبتلا بودند؛ ۱.۸ بار بیشتر احتمال داشت که به زودی، کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند.

نتیجه اخلاقی

شاید تصور کنید که نتیجه اخلاقی داستان این است که یک گربه تهیه کنیم؛ ولی ما پیشنهاد دیگری برای شما داریم. چگونه قبل از شروع فعالیت این انگل کنترل‌کننده ذهن، روی به دست آوردن عزم و اراده بیشتر خود متمرکز شویم؟

درس اول

درس شجاعت در زندگی

اکنون زمان آن است که اتفاقات را برای خود رقم بزنید. هیج فرصتی بهتر از حالا وجود ندارد تا کنترل زمان و آینده اقتصادی‌ خود را در دست بگیرید.

درس دوم

به هیچ‌کس یا هیچ‌چیز اجازه ندهید تا برای آینده‌ شما تعیین تکلیف کند. چه آن شخص دوستی باشد که همیشه در کنار شما بوده یا یک انگل میکروسکپی که موجب شجاعت و شهامت می‌شود. فقط برای رسیدن به زندگی بهتر تصمیم بگیرید و به سوی آن گام بردارید؛ چون لیاقتش را دارید.

درس آخر کلاس شجاعت در زندگی

شاید در حال حاضر کارآفرین باشید، یا به دنبال فرصتی بگردید که کار روزانه‌ خود را رها کنید و کسب و کار مورد علاقه خود را راه‌‌اندازی کنید. بهتر است جوانب مثبت و منفی کار را بسنجید و اگر دوباره این احساس شهامت را در خود یافتید، برای شروع دست به کار شوید. بهترین تصمیم را برای ذهن و جسم خود بگیرید. کسب و کارهای سلامت به سمت افرادی نشانه می‌رود که می‌خواهند آغاز کنند و به رشد و موفقیت برسند تا با پاداش‌های بزرگی که می‌گیرند، زندگی خوبی داشته باشند.