«تا زمانی که شروع به سرزنش دیگران برای اشتباهات خود نکنید، شکست نخواهید خورد.» این قاعده و قانون اساسی، بخشی از دیدگاه مربی بسکتبال جان وودن (John Wooden)، نسبت به زندگی بود. او این باور را از پدر خود، جوشوا (Joshua)، به ارث برده است. وودن در کتاب «My Personal Best with Steve Jamison»، واکنش پدرش را به از دست دادن مزرعه و سرزنش دیگران برای اشتباهات خود بیان کرده است.

آیا سرزنش دیگران برای اشتباهات خود درست است

ما در این مقاله از استارتاپت، گوشه‌هایی از کتاب وودن را منتشر می‌کنیم تا با دیدگاه او درباره سرزنش دیگران برای اشتباهات خود و نپذیرفتن مسئولیت آن‌ها، بیشتر آشنا شویم.

پایان همه چیز، به طور ناگهانی فرا رسید. سرم واکسیناسیون بی‌کیفیت، گرازها را به هلاکت رساند. خشک‌سالی محصولات را از بین برد و بانک، مزرعه را به دلیل بدهی، تصاحب کرد. در آن دوران، هیچ نوع بیمه‌ای برای این قبیل مشکلات وجود نداشت، بنابراین همه چیز را از دست دادیم. روزهای بسیار سختی برای خانواده ما بود، در حالی که رکود بزرگ هنوز شروع نشده بود.

جان وودن
ایده عدم سرزنش دیگران برای اشتباهات خود

با وجود تمام این شرایط، پدر هرگز عقب نکشید و تسلیم نشد. او هیچ‌وقت تاجری که آن سرم به دردنخور را به ما فروخته بود، سرزنش نکرد؛ آب و هوا را نفرين نكرد و هيچ كينه‌ای نسبت به بانکدار نداشت. پدرم تمام تلاش خود را کرده بود، اما اوضاع بد پیش رفت و شرایط بر وفق مراد نبود. او معتقد است که سرزنش کردن و نفرت، كمكی نمی‌كند و فقط به ما آسیب می‌رساند. حرف‌های او عمیقا در ذهن من حک شده و امیدوارم آن‌ها در رفتارم هم منعکس کنم.

جان وودن

ایده عدم سرزنش دیگران برای اشتباهات خود و قبول مسئولیت، در رویکرد مربی وودن هنگام تدریس، کاملا مشهود بود. سون نیتر (Swen Nater) ستاره سابق بسکتبال در NBA، به مربی‌گری در کالج Christian Heritage College، در ایالت کالیفرنیا مشغول بود. او از کا خود کمی ناامید شده بود، زیرا بازیکنان نمی‌توانستند آنچه را که او تدریس می‌کرد؛ خیلی سریع یاد بگیرند. وقتی سون اوضاع را برای مربی وودن توضیح داد، او بیان کرد:

تا زمانی که آن‌ها چیزی یاد نگرفته‌اند، پس شما چیزی تدریس نکرده‌اید!

جان وودن

این پاسخ وودن، به نوشتن کتاب «You Haven’t Taught Until They Have Learned: John Wooden’s Teaching Principles and Practices by Swen Nater and Ronald Gallimore» منجر شد. او در این کتاب، مسئولیت‌های معلم را بیان می‌کند.

وقتی معلم دبیرستان شدم، مسئولیتم را خیلی جدی گرفتم. من معتقد بودم که حقوق می‌گیرم تا تدریس کنم. یعنی مسئولیت من، کمک به تک تک دانش آموزانم بود. من معتقدم تا وقتی دانش آموزانی هستند که مبحثی از درس را یاد نگرفته‌اند، معلم نمی‌تواند مدعی باشد که آن مبحث را درس داده است.

جان وودن
عدم سرزنش دیگران برای اشتباهات خود به عنوان رهبر

شما به عنوان یک رهبر، باید با افرادی که تحت نظارت خود دارید، کار کنید تا متوجه مشکلات اصلی شوید و در جهت رفع آن‌ها بکوشید. به یاد داشته باشید که هرگز از ترفند سرزنش دیگران برای اشتباهات خود استفاده نکنید و با شهامت، پذیرای تصمیم‌گیری‌های نادرست خود باشید.

زمان سرزنش دیگران برای اشتباهات خود نمی‌توانید خودتان و مهارت‌هایتان را ارزیابی کنید که در نتیجه به پیشرفت و موفقیت نیز دست نمی‌یابید. رهبری که دیگران را سرزنش نمی‌کند، پایه و اساس کار خود را روی راه حل‌ها بنا نهاده است، نه روی بهانه‌ها! وودن در کتاب Wooden on Leadership with Steve Jamison خود، بیان می‌کند:

ممکن است شما گیر بیفتید و سقوط کنید، مرتکب خطا و اشتباه شوید، اما تا زمانی که شروع به سرزنش دیگران برای اشتباهات خود نکنید، شکست نخواهید خورد و همچنان می‌توانید در مسیر پیشرفت و موفقیت پیش بروید. همیشه و همیشه اعتقاد داشته باشید که یک نکته مثبت وجود دارد که می‌توانید در نکته منفی، آن را پیدا کنید. اتفاقات معمولا بنا به یک دلیل خاصی اتفاق می‌افتند، حتی اگر شما قادر به تشخیص دلیل نباشید. به یاد داشته باشید که «همیشه نکته مثبتی حتی در سقوط یک گنجشک وجود دارد.

جان وودن