زنان موفق همواره با موانع موفقیت روبه‌رو بوده‌اند. خواه به عنوان یک استراتژی شغلی درازمدت درون یک سازمان متمرکز شده باشند یا در دسته زنان کارآفرین مشغول باشند. با این ‌حال، موضوع جذاب‌تر این است که همیشه به نظر می‌رسد. زنان موفق، شجاع هستند و قدرت تعیین امنیت جایگاه شغلی و اثرگذاری روی تغییرات را دارند.

به هر حال حتی با داشتن یک تاریخچه طولانی «انجام کار درست و ادامه آن»، هنوز هم زنان می‌توانند از راه‌های جدیدی برای مقابله در دنیای تجارت، بهره‌مند شوند. اگر شما زنی هستید که به دنبال راه‌های هوشمندانه برای موفقیت در حرفه خود می‌گردید، استراتژی‌های مطرح شده در این مقاله از استارتاپت را مورد توجه قرار دهید. به این ترتین می‌توانید از نردبان ترقی شرکت یا سازمان خود بالا رفته و از آن بگذرید.

روش زندگی زنان موفق

۱. استانداردهای خود را بالا ببرید

همان سطح تعالی که شما را به جایی که هستید رسانده است، قطعا شما را به جایی‌ که می‌خواهید باشید، نخواهد رساند. حد متوسط، هرگز با مجریان رده بالا یا پتانسیل‌های بالا همراه و سازگار نبوده است. بنابراین، اهداف شغلی شما هرچه که باشد، خود را به چالش بکشید. نسبت به این ‌که سخت‌تر کار کنید و هوشمندانه‌تر عمل کنید، انتظار بیشتری از خود داشته باشید تا دیگران! این به معنای قبول رسومات روزانه به گونه‌ای است که شما را کمی به جایی که می‌خواهید نزدیک‌تر کند. زودتر از خواب بیدار شوید، تا دیروقت کار کنید، کار را زودتر و بهتر انجام دهید. به طور کلی، هر آن‌چه که برای افزایش عملکرد و تسریع در نتایج شما لازم باشد، انجام دهید. نتایج بدون این‌ رسومات به دست نمی‌آیند. اطمینان حاصل کنید که شما سطح تعالی را نشان می‌دهید که شما را در موقعیت زنان موفق قرار می‌دهد.

۲. مرتکب اشتباهات بیشتری شوید

اشتباهات زنان موفق

هرچه بیشتر روی اشتباهات سرپوش گذاشته شود، آن‌ها تبدیل به اتفاق متداول‌تری در طول مسیر موفقیت می‌شوند. مهم نیست که چقدر باهوش، آماده یا زرنگ باشید؛ شما باید انتظار داشته باشید که در طول حرفه خود، طعم ضرباتی، هرچند ناخوشایند را بچشید. از هر فرد حرفه‌ای، مرد یا زن، درباره اشتباهاتش بپرسید. حتما او اعتراف می‌کند که به اندازه موفقیت‌هایش، دچار اشتباه هم شده است. گام‌های غلط، فرصت‌هایی برای یادگیری و شروع دوباره با احساس جدیدی نسبت به خود و بینش‌های بیشتری نسبت به گذشته ارائه می‌دهند. این درس‌ها را فرا بگیرید، نه اینکه سعی کنید از آن‌ها دوری کنید. هرچه بیشتر، بهتر.

۳. تفاوت مربی و حامی را بشناسید و هر ۲ را به دست آورید

مربیان، دانش و خردی را که در طول زندگی تجربه کرده و گردآوری کرده‌اند، به اشتراک می‌گذارند. آن‌ها به عنوان مشاور عمل می‌کنند. مربیان بازخورد و جهت‌گیری پشت پرده را در مورد هر تعداد از عوامل موثر بر تحرک حرفه‌ای، ارائه می‌دهند. حامیان به طور کلی رهبرانی در سطح ارشد هستند که موفقیت کلی حرفه‌ای شاگردان به آن‌ها واگذار شده و به طور فعال از آن‌ها حمایت و طرفداری می‌کنند. با قرار دادن شاگردان در جلو، حامی از تاثیر و نفوذ خود برای افزودن اعتبار به مسیر حرفه‌ای شاگردان استفاده می‌کند. زنان موفق به هر ۲ نیاز دارند، زیرا این سطح از حمایت گسترده باعث تحرک بیشتر رو به جلو و موفقیت طولانی مدت در حرفه می‌شود که در غیر این صورت به دست نخواهد آمد.

۴. از حوزه تخصصی خود استفاده کنید

حوزه تخصصی زنان موفق

اغلب اوقات، فراموش می‌کنیم که جامع بودن دانش، مهارت‌ها و توانایی‌های ما، محدود به مسیر شغلی فعلی یا اخیر ما نیست. «حوزه تخصصی» شما از کل دانش، مهارت‌ها، تجربیات و توانایی‌های شما تشکیل شده است. وقتی عادت دارید ارزش خود را به تمام کارهایی که انجام می‌دهید اضافه کنید، به معنای واقعی کلمه امتیاز بازی در خانه را خواهید داشت. دلیل این امر، این است که ما غالبا برخی از تجربیات حرفه‌ای که افراد غیرمرتبط را آگاه می‌کنند، دست کم می‌گیریم و این‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند تا ظرفیت حرفه‌ای شما را تقویت کنند. بر این اساس، آنچه را که می‌دانید، دست کم نگیرید. عمیق‌تر بررسی کنید تا ببینید چگونه می‌توانید با موفقیت بیشتر، آنچه می‌دانید را در تمام کارهایی که انجام می‌دهید، دخالت دهید.

۵. مانند یک حرفه‌ای شبکه‌سازی کنید، وظایف را واگذار کرده و همکاری کنید

موفقیت هرگز نتیجه تلاش‌های فردی نیست. در تجارت، تلاش برای انجام همه کارها توسط خودتان، بدون توجه به این ‌که چقدر توانا هستید، فاجعه‌آمیز است. فراتر از واگذاری وظایف که یک امر ضروری است، ایجاد روابط هدفمند و همکاری با دیگران، ارزش نامحدودی را به کارهایی که انجام می‌دهید اضافه می‌کند. شبکه‌سازی به طور منظم، روشی صحیح و آزموده شده برای دستیابی به مخاطبان جدید، کشف هم‌افزایی‌ها و به اشتراک گذاشتن تخصص شما در یک محیط کم‌فشار است. غیر از این، هیچ راهی برای شبکه‌سازی وجود ندارد. با آمیختن محیط خارج از صنعت و منطقه امن خود، کارها را سرگرم کننده و جالب نگه دارید. با تلاش متمرکز، ممکن است شگفت زده شوید که چگونه به راحتی می‌توانید یک دایره سازنده از نفوذ و تاثیر را رشد و پرورش دهید.

اگر آماده هستید که حرفه خود را به سطح بالاتری برسانید و در گروه زنان موفق قرار گیرید، از این استراتژی‌ها استفاده کنید. به امید شکستن زنجیرهای گره خورده و درهم شکستن موانع پیشرفت و موفقیت زنان!