قرار دادن کسب و کار در مسیر رشد کار ساده‎ای نیست. ابتدا باید یک ایده قابل قبول داشته باشید. باید یک طرح سودآور بیابید، براساس میزان مخاطبان خود هدف تعیین کنید و محصول یا خدماتی باارزش برای فروش به مشتریان داشته باشید. صرف نظر از اینکه محصول، خدمات یا اطلاعات در کسب و کار شما رد و بدل می‎شود، توانایی رساندن نام خود به گوش دیگران اهمیت زیادی در پیشرفت شما خواهد داشت. بدون استفاده از روش های بازاریابی اینترنتی مناسب، نمی‎توانید سوخت پیشرفت برای کسب و کار تان را تامین کنید و سودآوری و حرکت رو به جلو برای شما غیرممکن خواهد بود.

با این حال، شناسایی روش های بازاریابی اینترنتی مناسب برای کسب و کار نیاز به بررسی موشکافانه دارد. از چه طریقی می‎توان سخن خود را به شکلی تاثیرگذار به گوش مخاطب رساند؟ چطور می‎توان فروش را تقویت کرد و در عین حال با پیشنهادات خود مشتریان را ترغیب به خرید کرد تا سودآوری تثبیت شود؟ امروزه روش های بازاریابی اینترنتی مانند شبکه‎های اجتماعی، بهینه‎سازی موتور جستجو (سئو)، وبلاگ‎نویسی و تبلیغات کلیکی توجه زیادی را به خود جلب کرده‎اند.

حقیقت این است که آنچه تاکنون شما را به این سطح از زندگی حرفه‎ای‎تان رسانده بیش از این نمی‎تواند شما را جلو ببرد. اگر در جا بزنید شکست خواهید خورد. برخی از کارآفرینان آنقدر «در» کسب و کارشان غرق می‎شوند که نمی‎توانند «روی» کسب و کار خود کار کنند. در نتیجه‌ی سر و کله زدن با امور روزمره شرکت (مانند حفظ مشتری، تقاضاهای زنجیره تامین و …)، اغلب مدیران از روش‎های بازاریابی اینترنتی غافل می‎شوند و این همان چیزی است که می‎تواند سوخت رشد و پیشرفت کسب و کارتان را فراهم کند.

برای شروع فعالیت در این حوزه چه باید کرد؟ به زبان ساده باید یک لحظه به عقب برگردید. باید مکانیک پایه‌ی پیام خود را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید چطور می‌توان با کمترین هزینه آن را به تاثیرگذارترین شکل به مخاطب منتقل کرد. مهم نیست از کدام یک از روش های بازاریابی اینترنتی استفاده می‎کنید، اگر روش انتخابی شما روی فروشتان تاثیر نداشته و تبدیلات شما را بهینه نسازد فقط پولتان را هدر داده‌اید.

بهترین روش های بازاریابی اینترنتی چه مواردی هستند؟

اکثر کسب و کارها در مسیر پیشرفت خود با مشکلاتی مواجه می‌شوند. برای بهبود بخش فروش، باید میزان نمایانی برند و محصولتان را افزایش داده و تقویت کنید. و برای به دست آوردن این نمایانی برند، کسب و کارها باید پول بیشتری خرج کنند.

روش های بازاریابی اینترنتی

خب برای فراهم آوردن شرایط مناسب در بخش فروش چه باید کرد؟ نمی‎توان گفت برای این سوال جواب واضحی وجود دارد که مناسب شرایط تمام کسب و کارها باشد. اما مواردی هست که می‎توانند بدون صرف هزینه زیاد کارتان را پیش ببرند و مشتریان بیشتری برای شرکت به ارمغان بیاورند که البته تاثیر آن با گذشت زمان پدیدار می‌شود.

اگر پایه‎های کسب و کار شما سالم بوده و آماده تلاش خستگی‌ناپذیر برای ایجاد رابطه واقعی و ارزشمند با مشتری هستید استارتاپت به شما اطمینان می‎دهد با به کار گرفتن این ۹ مورد از روش های بازاریابی اینترنتی می‎توانید در هر کسب و کاری که هستید نتیجه بگیرید.

۱. استفاده از شبکه‎های اجتماعی

نمی‎توانید شبکه‎های اجتماعی را نادیده بگیرید. در این شبکه‌ها اتفاقات جادویی به وقوع می‎پیوندد. برخی از کسب و کارها در پشت صحنه همین شبکه‌های اجتماعی شکل گرفته‎اند. شاید در ابتدا کمی ترسناک به نظر بیاید. اما با ادامه کار در این مسیر متوجه می‌شوید پست گذاشتن در شبکه‎ها با گذشت زمان راحت‎تر و آسان‎تر می‌‌شود.

البته، اگر از نظر بودجه مشکلی ندارید می‌توانید یک مدیر برای کار با شبکه‎های اجتماعی کسب و کارتان استخدام کنید. اگر هم نمی‌خواهید هزینه کنید خودتان این کار را انجام دهید. خودتان باشید. افکارتان را پست کنید. محصولاتتان پست کنید. هر چیز مفید و مرتبطی که به مخاطبانتان کمک می‎کند تا چیز جدیدی درباره شما و کسب و کار یا صنعت کاری شما یاد بگیرند را پست کنید.

روی پلتفرم‎هایی مانند اینستاگرام و حتی اسنپ‌چت یا توییتر برای سایر کسب و کارهای موفق پیام مستقیم ارسال کنید یا حتی با مشتریان بالقوه‌ای که ممکن است متقاضی محصول یا خدمات شما باشند ارتباط برقرار کنید. این یکی از قدرتمندترین روش های بازاریابی اینترنتی است.

۲. ساخت ویدیوهای آموزشی

یکی از موثرترین روش های بازاریابی اینترنتی و رساندن پیام شرکت به گوش دیگران ساخت ویدیوهای آموزشی است. به مردم مورد باارزشی را یاد بدهید. آنها را با عمق مسائل آشنا کنید. راهنمای قدم به قدم یکی از موارد مفید در این زمینه است. هر چقدر در این زمینه خوب عمل کرده و ارزش بیشتری را به مخاطب ارائه دهید سریع‎تر می‎توانید نمایانی و در نهایت فروش شرکت خود را تقویت کنید.

امروزه یوتیوب پس از گوگل در مقام دومین موتور جستجوی دنیا قرار گرفته است. هر بار شخصی می‎خواهد موردی را به صورت تصویری یاد بگیرد به یوتیوب مراجعه می‎کند. حتما شما هم بارها به آن مراجعه کرده‎اید. بنابراین کافی است از خودتان بپرسید در کسب و کار خود چه چیزی را می‎توانید به مخاطب ارائه داده و چطور می‎توانید به مشتریان خود کمک کنید تا یک مشکل را حل کنند؟

سخت‎ترین بخش کار چیست؟ شنیدن صدا و دیدن تصویر خودتان. در حال حاضر نیازی نیست جلوی دوربین بروید اما به هر حال پیامتان باید شنیده شود. با گذشت زمان عادت می‎کنید. نمی‎توان این مزیت بزرگ را نادیده گرفت پس از همین امروز به کمک یوتیوب و ساخت ویدیوهای معتبر و مفید نظر مخاطبان را به خود جلب کنید.

۳. وبلاگ‎نویسی

وبلاگ‎نویسی هم یکی از روش‎های بازاریابی اینترنتی است. اگر برای کسب و کار خود وبلاگ ندارید باید بلافاصله شروع به کار کنید. البته مجبور نیستید فقط روی وبلاگ خودتان کار کنید. اکثر افراد وبلاگ‌نویسی را کار بیهوده‌ای می‌دانند چون به اعتقاد آنها این کار نمای زیادی ندارد. حقیقت این است که وبلاگ شما کار به جایی نخواهد برد مگر اینکه بدانید برای به چشم آمدن آن باید چه کاری انجام دهید.

وبلاگ‎نویسی چیزی بیش از پست کردن ایده‎هایتان روی وبلاگ است. شما باید پست‎هایی بنویسید که برای وبلاگتان اعتبار آفرین باشد. می‌توانید به سوالات مخاطبانتان در حوزه کاری خود پرداخته و اطلاعات مفیدی که به دنبالش هستند را در اختیارشان قرار دهید. همچنین می‎توانید پست‎هایتان را در پلتفرم لینکداین هم منتشر کرده و وبلاگ خود را در معرض دید افراد متخصص قرار دهید. دامنه‎های معتبر زیادی وجود دارند که مخاطبان وسیعی داشته و هر کسی می‌تواند در آن پست‌های خود را منتشر کند. با استفاده درست از این موارد می‎توانید سرعت روند برجسته ساختن کسب و کار خود در ذهن افراد را تسریع کنید.

وقتی با وبلاگ کار می‎کنید مطمئن شوید کارتان را به موثرترین وجه ممکن انجام می‌دهید. محتوای بی‌کیفیت و کوتاه منتشر نکنید. باید پستی بنویسید که به ارزش وبلاگتان می‌افزاید. نگران این هستید که تمام اسرار کسب و کارتان فاش شود؟ نگران نباشید. مردم‌مدار باشید تا برای خود اعتبار کسب کنید. این یکی از قدرتمندترین روش های بازاریابی اینترنتی است و می‌توان از آن  برای هر کسب وکاری بهره گرفت.

۴. شناخت حوزه بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو)

این روش بازاریابی آنلاین در دوره کنونی بازار داغی دارد. البته افراد زیادی هم از آن واهمه دارند. بله سئو می‌تواند ترسناک باشد. اما به همان اندازه قدرتمند نیز هست. وقتی شیوه ارتقای آن را آموختید محدودیتی نخواهید داشت.

سئو روش های بازاریابی اینترنتی

شرکت‎هایی هستند که به مشتریان خود استفاده از PBNها و سایر جداول لینک برای «حقه» زدن به گوگل را آموزش می‌دهند. این موارد نتایج کوتاه مدت دارند اما برای بلند مدت نمی‌توان در سئو راه میانبر پیدا کرد. درست مثل کسب و کار اگر می‎خواهید به نتیجه برسید باید زمان صرف کنید.

این چند نکته را در نظر داشته باشید: از کلیدواژه‎های اسپمی استفاده نکنید. این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که اکثر افراد مرتکب می‌شوند. محتوای مفید و انسانی ایجاد کنید و برای موتورهای جستجو احترام قائل باشید. مهم‎تر از همه اینکه اطمینان پیدا کنید تمام مطالب شما روشنگرانه، جذاب و منحصربفرد باشند و ارزش زیادی را به کارتان اضافه کنند.

۵. ارتقا به کمک افراد تاثیرگذار

آیا می‎خواهید بدون صرف سا‌لها زمان برای گرداوردن مخاطب در شبکه‎های اجتماعی، سخن خود را به گوش افراد زیادی رسانده و نمایانی برندتان را در این شبکه‎ها تقویت کنید؟ پس مطمئنا باید افراد نافذ را تحت تاثیر قرار دهید. اما کلید یافتن افراد تاثیرگذار و پرطرفدار چیست؟ لازم نیست حتما به دنبال افرادی باشید که میلیون‎ها فالوور دارند. می‎توانید با افراد کم‎نفوذتری که ده یا صد هزار فالوور دارند هم کارتان را پیش ببرید.

فرد تاثیرگذار مناسب در حرفه خود را پیدا کنید تا مخاطبان درستی را هدف قرار دهید. مسئله فقط پراکندن پیام شما نیست. مهم این است ک پیام شما به افراد مورد نظر منتقل شود. اگر بتوانید این کار را درست انجام دهید احتمالا خواهید توانست بدون صرف پول زیاد، میزان قابل توجهی از مخاطب را به دست آورید و نگران بازگشت سرمایه صرف شده در این راه هم نباشید.

 اگر پیشنهادی به مشتری احتمالی می‌دهید که روشن است به تبدیل خواهد انجامید و سیستم فروش و تولید مناسبی هم دارید می‌توان گفت این روش بازاریابی اینترنتی برای شما استراتژی کاملا مناسبی است. موقعیت را ارزیابی کنید و با افراد نافذ ارتباط بگیرید. آزمایش‌های کوچکی انجام دهید تا ببینید این روش چقدر کارآمد است و سپس کارتان را گسترش دهید.

۶. جذب لید

تلاش زیاد و موثر در روش های بازاریابی اینترنتی باعث می‌شود آهنربای خوبی برای جذب لید داشته باشید. ما دریافته‎ایم که اگر این آهنربا در معرض لیدهای مناسب قرار بگیرد به نتایج عظیمی منجر می‌شود. اگر بتوانید نقاط ضعف مناسب را شناسایی کرده و راه حل آن را با آهنربای لید خود به مردم ارائه دهید در مسیر درست قرار می‌گیرید.

در حرفه شما مصرف کنندگان با چه مشکلاتی رو به رو هستند؟ چه چیزی باعث شد شما این کسب و کار را راه بیندازید؟ قبل از ساخت آهنربای لید این سوالات را از خودتان بپرسید. هر چه بهتر بتوانید مشکلات را شناسایی کنید بهتر خواهید توانست به مخاطب خود راه حل ارائه داده و لید جذب کنید.

چه نوع آهنربایی باید ساخت؟ این آهنربا می‌تواند یک کتاب الکترونیکی، یک چک‌لیست، یک ویدیو یا هر چیز دیگری باشد. البته موضوع فقط جذب لید نیست. شما باید صفحه فشرده یا پیشنهاد فروش خیره کننده‌ای داشته باشید تا بتوانید مشتریان را به سمت خود بکشانید. البته در قدم اول باید آهنربای خود را آماده کنید. هر چه این آهنربا بهتر باشد به شکلی موثرتر می‌تواند مخاطب را به خود جذب کند.

۷. استفاده مناسب از لینکداین

آیا در پروفایل لینکداین خود یک ویدیو دارید؟ آیا می‌دانستید این کار را می‌توان به راحتی انجام داد؟ چرا نباید برای معرفی خود و کسب و کارتان وقت بگذارید؟ می‎توانید آن را به قسمت توصیف پروفایل خود لینک کنید. این روش بازاریابی ساده‌ای برای کسب و کار شما است و اگر کارتان را درست انجام دهید می‎تواند به نتایج شوکه کننده‎ای بینجامد.

اگر در لینکداین ارتباطات زیادی دارید و واقعا چیزی در آن پست نمی‌کنید بهتر است از همین حالا این کار را آغاز کنید. لینکداین جای بسیار خوب و مناسبی برای کارآفرینان است. درباره داستان‎ها و چالش‎های خود سخن بگویید. هر چه داستان شما تاثیرگذارتر باشد به دست مخاطبان بیشتری می‌رسد.

همچنین می‌توانید با سایر کسب و کارها ارتباط گرفته و با کارآفرینان همفکر خود در لینکداین همکاری داشته باشید. این شبکه منبع خوبی برای ارتباط گرفتن با دیگران بوده و افراد زیادی هم در آن آماده‌اند تا آنها را تحت تاثیر قرار دهید.

۸. ایجاد یک برنامه معرف

اکثر مردم از قدرت بازاریابی معرف (Affiliate marketing) یا به عبارت دیگر بازاریابی پورسانتی اطلاع زیادی ندارند. معرف می‌تواند سوخت عظیمی برای رشد کسب و کار شما فراهم بیاورد. اما دست پیدا کردن به شرکای مناسب همیشه کار ساده‎ای نیست. اگر می‌خواهید معرف بزرگتری داشته و بیشتر جدی گرفته شوید باید نرخ تبدیل خوبی داشته باشید.

این حوزه می‎تواند گول‌زننده هم باشد. باید در آن مداومت داشته باشید تا به نتیجه برسید. اکثر ما بعد از چند شکست عقب می‎کشیم اما نباید اجازه دهید احساسات، شما را از پیش رفتن در مسیر بازاریابی معرف یا پورسانتی منع کند. یک برنامه همکاری در فروش ایجاد کرده و افراد بالقوه‌ای را بیابید که می‎توانند به شما کمک کنند.

وب‎سایت‎های زیادی وجود دارد که می‎توانید از آنها به این منظور کمک بگیرید و به ازای مخاطبانی که به واسطه آنها جذب شما می‎شوند به آنها پورسانت بدهید.

۹. استفاده از بازاریابی ایمیلی

بخشی ار فروش خوب می‎تواند در نتیجه بازاریابی ایمیلی به دست آمده باشد. این یکی از روش های بازاریابی اینترنتی است که در آن پیام‎های خودکاسازی شده برای کاربرانی که در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده‎اند ارسال می‎شود. از این روش برای ایجاد ارتباط با مشترکان استفاده کنید. جلوه‎ای شفاف و معتبر از خود به آنها ارائه دهید.

از پاسخ ایمیل‎ها و کلیک‎های انجام شده در بخش لیست استفاده کنید. برای مثال اگر شخصی روی یک لینک خاص کلیک می‎کند به وضوح نشان می‎دهد که به چه مواردی علاقمند است. هر مشترک را به علاقمندی‎هایی که دارد تگ کنید.  اگر شخصی خرید کرد به او برچسب خریدار بزنید. شناسایی خریداران و حوزه‎های علاقمندی مشترکان برای تقسیم‎بندی عالی است.

در هنگام ارسال ایمیل می‌توانید تست‌هایی هم انجام دهید. در حقیقت تا زمانی که به تحقیق نپردازید واقعا نمی‌دانید چه چیزی تاثیر بیشتری دارد. این کار به شما کمک می‌کند ببینید مخاطبتان به چه مواردی بهتر پاسخ می‌دهد. به این ترتیب می‎توانید ارتباط خود با مخاطب را بهبود داده و در بخش فروش هم می‎توانید محصولتان را بهتر به فروش برسانید.