بهترین تصمیم‌گیری، چالش بزرگی برای رهبران کم‌تجربه است. آن‌ها مدام به این فکر می‌کنند که رهبران موفق، چگونه خود را برای رسیدن به بهترین تصمیم تقویت می‌کنند؟ یکی از راه‌های خوب تصمیم‌گیری، در میان گذاشتن مسئله‌ کاری خود با گروهی از همکاران‌ است تا با ارائه روش‌های خاص از سوی آن‌ها، به نتایج مطلوبی برسیم .هر چند اعتماد به نفس کاذب، باعث می‌شود تا برخی مدیران، خودشان به تنهایی تصمیم‌گیری کنند. به این ترتیب همکاران دیگر، اعتماد به نفس و توانایی خود را برای رهبری و مدیریت اجرایی، از دست می‌دهند. علاوه بر آن، ممکن است که مدیر هم در تنهایی خود، تصمیمات زیان‌باری اتخاذ کند.

به طور کلی ۲ باور غلط در فرآیند تصمیم‌‌گیری گروهی، وجود دارند که اعتقاد به آ‌ن‌ها ما را از مسیر رسیدن به بهترین تصمیم منحرف می‌کنند. برای اینکه به این باورها دچار نشوید، ما را در این مقاله از استارتاپت همراهی کنید.

راه‌های مهم برای رسیدن به بهترین تصمیم

باور غلط اول: بهترین تصمیم، در سطوح بالای شرکت گرفته می‌شود

تصمیماتی که در سطوح بالای یک سازمان اتخاذ می‌شوند، همیشه بهترین تصمیم‌گیری و انتخاب برای آن شرکت نیستند. وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد، مشکلات شما حل نمی‌شوند؛ بلکه فقط بخشی از آن‌ها موقتا به تعویق میفتند. اگر یک رهبر تصور کند که بدون کوچک‌ترین توجهی به دیگران، توانایی رسیدن به بهترین تصمیم را دارد؛ افراد خوش فکری که پیرامون او هستند، کم کم دلسرد می‌شوند. به این‌ ترتیب نارضایتی از پست و مقام برای آن‌ها ایجاد می‌شود که تنها مقصر آن‌، رهبری است که به اطرافیان خود بی‌توجهی کرده است.

باور غلط دوم: بهترین تصمیم، حاصل اتفاق آرا است

یکی از عوامل پرورش یک تصمیم خوب، وجود چند نظریه مخالف است که از زوایای مختلف، با پیامدهای این تصمیم روبرو شده‌اند. بدون وجود اختلاف نظر، هیچ انحرافی از هنجارهای پذیرفته شده اتفاق نمی‌افتد؛ حتی هیچ تنوع فکری ایجاد نمی‌شود و تفکیکی به وجود نمی‌آید.

تصمیم‌گیری گروهی به خودی خود امکان‌پذیر نیست؛ زیرا تمایل ذاتی و طبیعی و ذاتی انسان، خلاف آن یعنی تصمیم‌گیری انفرادی است. به این ترتیب باید به صورت ارادی همه‌ دیدگاه‌ها را دخیل کنیم و تصمیم‌گیری گروهی انجام دهیم تا راه‌ حل‌های خلاقانه‌ را پرورش دهیم.

پاسخ آبراهام لینکن به باور غلط دوم

رسیدن به بهترین تصمیم و پاسخ آبراهام لینکن

آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln) رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، پس از قبولی در انتخابات، تعجب همگان را برانگیخت. او بارها مورد حمله و تمسخر نامزدهای دیگر قرار گرفت. وقتی لینکلن به نحو شگفت‌آوری در انتخابات پیروز شد، تعداد زیادی از رقیبان انتخاباتی خود را، در کابینه‌ دولتش قرار داد و آن‌ها را تیم دشمنان لینکلن نامید. لینکلن می‌خواست که آن‌ها نظرات، دیدگاه‌های متنوع و راه حل‌های تنش‌زا ارائه کنند. به این ترتیب کابینه او بر خلاف دولت‌های پیشین دیگر، یک گروه اطاعت کننده مطلق نبودند و قابلیت ابتکار عمل داشتند.

ممکن است شما هیچ رقیب فکری‌ در گروه خود قرار نداشته باشید، اما از رسیدن به بهترین تصمیم نا امید نشوید. قط کافی است تعداد زیادی نکته خلاقانه در گروه خود ایجاد کنید تا مخالفت دیگران را برانگیزد. به این ترتیب می‌توانید برای بهبود ایده‌های جدید و تصورات قدیمی، چالش‌های متفکرانه صورت دهید. البته یک رهبر خوب، باید از نقطه‌ جوش تیم خود اطلاع داشته باشد تا این تنش‌ها، از حد تحمل گروه خارج نشود و گروه را از هم نپاشد.

خطرناک‌ترین اشتباه در تصمیم‌گیری چیست؟

خطر واقعی زمانی است که شما همه‌ تلاش خود را برای رسیدن به بهترین تصمیم انجام داده‌اید، اما یکی از اعضای گروه برای به کرسی نشاندن تصمیم خود، فشار بی‌جایی اعمال می‌کند و سایرین هم تحت آن فشار، تسلیم می‌شوند. نتیجه‌ این گفتگو می‌تواند به صورت دومینو وار، روی سایر وجوه کاری شما هم اثر منفی بگذارد. اما شما می‌توانستید به عنوان مدیر جلسه، با یک میانجی‌‌گری کوچک، اختیار جلسه را به دست بگیرید.

سازمان‌ها نیاز دارند تا در فرآیندهای تصمیم‌گیری، مهمترین دارایی خود یعنی نیروی انسانی‌ را دخیل کنند. روش اجرایی لازم برای رسیدن به چنین عملکردی، این است که هر فرد را جداگانه راهنمایی کنید. برای راهنمایی بهتر گروه‌ خود، این ۶ توصیه را امتحان کنید.

۱. در راه حل‌های قدیمی تجدید نظر کنید

رسیدن به بهترین تصمیم با راه حل‌های قدیمی

اگر راه حلی قبلا کارآمد نبود، به این معنی نیست که نمی‌توانید دوباره آن را امتحان کنید. شاید راه حل قدیمی شما با اعمال چند تغییر و اضافه شدن عوامل دیگر، بهتر از قبل کار کند.

۲. برای رسیدن به تصمیمات قطعی عجله نکنید

هیچ‌وقت در تصمیم‌گیری عجله نکنید، زیرا به شما اجازه نمی‌دهد که سؤالات درست و کافی مطرح کنید. هرجند زمان مناسب برای انجام کارها، محدود است؛ اما تصمیمات سریع همیشه بهترین تصمیم نیستند. اگر برای انجام کاری احساس اضطرار می‌کنید، از خود بپرسید چه چیزی این اضطرار را به وجود آورده است؟ چرا باید با سرعت بیشتری حرکت کرد؟ آیا می‌توانیم تحقیقات بیشتری انجام دهیم و اطلاعات بیشتری کسب کنیم؟

سرعت عمل داشته باشید، اما عجله نکنید

جان وودن (John Wooden)، مربی پرافتخار بسکتبال

۳. در حد فاصل میان نظم و بی‌نظمی، حرکت کنید

نیازی نیست که تاج پادشاهی‌ خود را در جلسات تصمیم گیری، به همراه داشته باشید و مرتب به آن اشاره کنید. پست و مقام را کنار بگذارید و روی قدرت رهبری‌ خود تمرکز نکنید، زیرا حاکمیت و رهبری شما در جلسه تصمیم‌گیری، ناخودآگاه راه‌حل‌هایی باخود به همراه می‌آورد که ممکن است مفید نباشند. برای ارزش‌ نهادن به دیدگاه دیگران، فرهنگ سازی کنید؛ فردیت‌ خود را پشت در اتاق کنفرانس بگذارید و داخل شوید. توجه کنید که اگر فردی با نظر شما مخالف بود، قصد ندارد که به شخص شما توهین یا حمله کند.

۴. برای تصمیم گیری بهتر، خوب گوش کنید

رسیدن به بهترین تصمیم و خوب گوش کردن

پرسش سؤالاتی که اصل مطلب را روشن کند، روشی عالی برای رسیدن به بهترین تصمیم است. اجازه دهید دیگران که دارید به آن‌ها گوش می‌دهید تا تشویق شوند که عمیق‌تر فکر کنند.

۵. بهترین تصمیم از اطلاعات دقیق‌تر به دست می‌آید

بهترین نتایج زمانی به دست می‌آیند که شما زمان بیشتری برای فهمیدن صورت مسئله، صرف کنید. تعیین هدف یا مقصود، مشخص می‌کند که باید به دنبال چه اطلاعاتی باشید.

۶. همیشه کامل ترین تصمیم، بهترین نیست

کم پیش می‌آید که به نتیجه‌ای برسیم که کاملا درست باشد. گاهی اوقات یک تصمیم خوب امروز، بهتر از تصمیم عالی فردا است. در نظر داشتن این نکته در دنیای سریع امروز، بسیار مهم است.

مدیران شایسته می‌دانند که چگونه هنگام تصمیم‌گیری، شرایط را کنترل کنند. آن‌ها به پرورش اعتماد به نفس دیگران می‌پردازند. رهبران بزرگ و توانا، موفقیت گروه‌ را راهی برای بالا بردن شایستگی‌های رهبری‌ خود می‌بینند. پس اگر شما رهبری هستید که از دیگران برای رسیدن به بهترین تصمیم کمک می‌گیرید؛ اولین برنده‌ این بازی، خودتان هستید.