آیا برای شما پیش آمده است که ساعت‌ها در خیابان، منتظر تاکسی‌های خطی بمانید؟ یا برای فرستادن یک بسته یا وسیله‌ برای بستگان یا دوستان خود به دردسر بیوفتید؟ آیا می‌دانستید که هفتمین استارتاپ موفق در حوزه حمل‌ونقل آنلاین جهان، در کشور ما فعالیت می‌کند؟

با ورود نرم‌افزار اسنپ به حوزه تجارت الکترونیک، دیگر دغدغه نبود تاکسی در روز‌های برفی و بارانی،‌ چانه‌زنی بر سر کرایه و تاکسی نداشتن آژانس‌ها به خاطره‌ای خاک خورده، تبدیل شده است. سرعت دستیابی، قیمت رقابتی، امنیت و آرامش ارمغانی است که داستان اسنپ ارائه کرده است. اگر درباره فراز و نشیب‌های پیش‌روی این نرم‌افزار و نحوه شکل‌گیری داستان اسنپ اطلاعاتی ندارید و می‌خواهید درباره نحوه فعالیت این مجموعه بیشتر بدانید، در این مقاله با استارتاپت همراه شوید.

نرم افزار اسنپ چیست؟

اسنپ (Snapp) نخستین سرویس جابه‌جایی آنلاین در ایران و هفتمین استارت‌آپ حوزه حمل‌ونقل آنلاین در جهان است که از زمستان سال ۱۳۹۳ تحت عنوان «تاکسی‌یاب» تحت مالکیت گروه «اینترنت ایران» فعالیت خود را آغاز کرد. گروه اینترنت ایران پروژه‌های مانند بامیلو، اسنپ‌فود، اسنپ هیپ، اسنپ مارکت، اسنپ تریپ، پین تا پین و اسکانو را نیز در کارنامه خود دارد و توسط MTN Group و ایرانسل حمایت می‌شود.

داستان اسنپ را بدانید

داستان اسنپ با ۴ یا ۵ کارمند در ابتدا رقم می‌خورد و اکنون پس از ۵ سال فعالیت، بیش از ۱۰۰۰ کارمند و ۳۰۰ هزار راننده را تحت پوشش خود قرار داده است. روزانه بیش از ۱ میلیون درخواست تاکسی در این نرم‌افزار ثبت می‌شود و حداقل ۱۵ تا ۲۰ سفر توسط هر راننده تایید می‌گردد. تعداد کاربران این نرم‌افزار کاربردی به بیش از ۱۰ میلیون می‌رسد و در بیش از ۶۵ شهر فعالیت می‌کند. ارزش این کسب و کار الکترونیکی ۲۴ ساعته، بین ۱/۴ تا ۱/۷ میلیارد دلار پیش‌بینی می‌شود.

اسنپ اکو با جابه‌جایی کلیه مسافران، اسنپ‌رز با رانندگی زنان ویژه‌ی مسافران مونث، اسنپ‌باکس پیک موتوری ویژه‌ی ارسال سریع و آسان مرسولات و اسنپ‌بایک که سیستم جابه‌جایی مسافر به وسیله‌ی موتور از سرویس‌های این نرم‌افزار پرطرفدار هستند. در حال حاضر نرم‌افزار اسنپ برای ۳ سیستم عامل اندروید و آی‌اواس و ویندوزفون منتشر شده ‌است.

برای درخواست هر یک از این سرویس‌ها کافی است، پس از انتخاب نوع سفر (رفت و برگشت به مبدا، انتخاب سفر دوم یا توقف در مسیر)، مبدا درخواست و مقصد سفر خود را روی نقشه الکترونیکی بیابید و روی گزینه «درخواست اسنپ» کلیک کنید. در صورت تایید درخواست شما توسط یکی از راننده‌های نزدیک به محل، اطلاعات راننده، مشخصات خودرو و موقعیت کنونی آن بر روی صفحه نمایش، ارائه می‌شود و شما می‌توانید نحوه پرداخت هزینه سفر خود را تعیین نمایید و در محل مربوطه منتظر سرویس خود باشید.

این نرم‌افزار از دو پرداخت الکترونیکی و نقدی هزینه برخوردار است و بیش از ۴۰ درصد از هزینه‌های سفر به صورت تراکنش‌های اینترنتی توسط کاربران پرداخت می‌گردد. در محاسبه قیمت سفر توسط اسنپ، سه فاکتور کیلومتر یا مسافت، زمان و دشواری در نظر گرفته می شود. امکانات این نرم افزار عبارت است از: برآوردهزینه سفر، امتیازدهی به راننده، امتیازدهی به مسافر، امکان به اشتراک‌گذاری سفر، انتخاب نوع سرویس، گزینه‌های سفر و کد تخفیف.

روند شکل‌گیری اسنپ

داستان اسنپ با کمک یک تیم ۵ نفره از شرکت اینترنت ایران رقم خورده است. این پروژه در سال ۱۳۹۳ با الگوبرداری از مدل کسب و کار نرم افزار اوبر نیویورک در جهت رفع یک نیاز اساسی در حوزه حمل و نقل، تحت عنوان «تاکسی یاب» کار خود را آغاز می‌کند. در طی ۱ سال تجربه، این مجموعه به این نتیجه می‌رسد که نرم‌افزارش برای کاربرپسند شدن به تغییرات جامعی نیاز دارد. از این رو با در نظر گرفتن بازخورد مشتریان خود یک نرم‌افزار جدید با عنوان «اسنپ» را در ۱۳۹۴ منتشر می‌کند.

روند شکل گیری داستان اسنپ

مدت زیادی از موفقیت ورژن جدید نرم‌افزار این مجموعه نمی‌گذرد که صنف تاکسیرانی از کرایه‌های کم اسنپ گله می‌کند و عملکرد این مجموعه را با طرح نامنی زیر سوال می‌برد. مجموعه اسنپ در برابر این مشکلات و موانع کمر خم نمی‌کند و با در نظر گرفتن تمهیدات بیشتر، امنیت کسب و کار خود را تضمین می‌نماید. رشد این مجموعه در آغاز سال ۱۳۹۵ به بیش ۱۰۰ درصد می‌رسد و موفقیت این داستان اسنپ را نوید می‌دهد.

موفقیت این مجموعه در همان سال‌های ابتدای کار موجب می‌شود تا در سال ۱۳۹۵، مورد حمایت و سرمایه‌گذاری شرکت ایرانسل قرار گیرد و بیش از ۲۰ میلیون دلار حمایت مالی دریافت کند.  

در این سال‌ها داستان اسنپ با جوانی به نام «شهرام شاهکار» گره خورده که مدیر اجرایی ارشد این مجموعه را برعهده گرفته است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا است و بیش از ۱۰ سال در مدیریت و توسعه کسب و کار بین‌المللی در اروپا، امریکای شمالی و خاورمیانه سابقه دارد.

داستان اسنپ تنها با مدیریت شهرام شاهکار به این مرحله از بلوغ دست نیافته و فردی به نام «ژوبین علاقمند» (مدیر گروه استراتژی شرکت اینترنت ایران) نیز در این موفقیت سهیم است. ژوبین علاقمند به عنوان نائب رییس هیئت مدیره، فرآیند تایید رانندگان اسنپ توسط پلیس امنیت نیروی انتظامی را پیگیری کرد و اکنون رانندگان این فرآیند را ظرف ۴۸ ساعت طی می‌کنند.

تازه‌ترین اخبار درباره اسنپ

تازه‌ترین خبر درباره اسنپ، انتشار بیانیه‌ای درباره تغییر لوگو این مجموعه در سال جدید است. متن بیانیه اسنپ به شرح زیر است:

«با نزدیک شدن به ماه‌ پایانی سال، گویی میل به نو شدن تکثیر می‌شود. هر کسی به نوبه خود تحت تاثیر حال ‌وهوای این روزها قرار می‌گیرد و خانه‌تکانی و تغییر را از جایی آغاز می‌کند. امسال، نو شدن برای ما در خانواده اسنپ متفاوت‌تر از همیشه اتفاق افتاده است. در یک اقدام مشترک تصمیم گرفتیم هویت بصری مجموعه اسنپ را تغییر دهیم تا همه لباسی نو به تن کنیم و بیش از پیش به یکپارچگی برسیم. ما در خانواده اسنپ قصد داریم تا همسو با چشم‌اندازمان در مسیر رسیدن به زمین سبز قدم برداریم؛ به امید روز‌هایی که به یاری خدمات‌ هوشمند انرژی کمتری از زمین گرفته شود. به خوبی می‌دانیم هنوز انتظاراتی وجود دارد که برآورده نساختیم؛ اما همیشه نگا‌همان رو به جلو بوده و با درس گرفتن از تجربه‌ها، تلاش کردیم رویاهای‌مان را به واقعیت تبدیل کنیم.»