نوعی سرمایه‌گذاری غیرمالی به نام «حق سهام در ازای کار» وجود دارد که در آن صاحبان یا کارکنان یک شرکت، در یک فعالیت اقتصادی و کسب و کار مشارکت می‌کنند. کسب و کارهای نوپا و کارآفرینان، غالبا از این نوع سرمایه برای تامین بودجه کسب و کار خود استفاده می‌کنند و به جای پول، به کارکنان خود سهام می‌دهند. این امر همچنین به هم‌تراز شدن سوددهی و ریسک‌پذیری کمک می‌کند. در املاک و مستغلات هم اصطلاح حق سهام در ازای کار به رشد ارزشی که توسط صاحبان خانه برای املاک آن‌ها ایجاد شده است، اشاره دارد.

ما در این مقاله از استارتاپت سعی داریم تا مطالبی در جهت درک بهتر اطلاح حق سهام در ازای کار ارائه دهیم.

درک اهمیت حق سهام در ازای کار

درک چگونگی عملکرد حق سهام در ازای کار

حق مالکیت در ازای کار غالبا به تلاش صاحبان و کارکنان یک شرکت اطلاق می‌شود که با هم در یک پروژه مشارکت می‌کنند. در استارتاپ‌هایی که از نظر مالی در مضیقه هستند، صاحبان و کارکنان در ازای دریافت سهام، حقوق‌هایی پایین‌تر از حد معمول دریافت می‌کنند. آن‌ه امیدوار هستند که با فروش نهایی، از آن کسب و کار سود خواهند برد.

حق سهام در ازای کار و زحمت به جای دستمزد

مثلا کارآفرینی که در شروع کار خود ۱۰۰٫۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کرده است، ۲۵٪ از سهام شرکت خود را به یک سرمایه‌گذار نجات‌دهنده (فرشته) به مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ دلار می‌فروشد. به این ترتیب به کسب و کار خود، ارزش ۲ میلیون دلاری می‌بخشد. در واقع حق مالکیت آن‌ها، افزایش ارزش سرمایه‌گذاری اولیه از ۱۰۰٫۰۰۰ دلار به ۱/۵ میلیون دلار یا ۱/۴ میلیون دلار می‌باشد.

نکته: مالکیت در ازای کار که نوعی سرمایه غیر مالی است، به عنوان جبران حقوق صاحبان سهام هم شناخته می‌شود. این مالکیت می‌تواند به صورت گزینه‌های سهام، واحدهای سهام محدود (RSU) و سهام عملکردی به کار رود.

جهت حفظ مشارکت، ممکن است سهام برای مدیران و کارکنان با تخفیف صادر شود، در حالی ‌که در صورت برآورده شدن برخی اهداف مشخص، سهام عملکردی اعطا می‌شود. این اهداف شامل سودآوری در هر سهم (EPS)، بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) یا کل بازده سهام شرکت در رابطه با یک شاخص است. به طور معمول دوره‌های عملکرد، بیشتر از یک افق زمانی چند ساله هستند.

مثلا ممکن است سرمایه‌گذاری خصوصی (PE)، مقدار قابل توجهی از سهام اقلیت را در شرکت‌های خریداری شده، ذخیره کند. به این ترتیب در جهت تشویق مدیریت و هم‌راستا کردن منافع خود با سرمایه‌گذاران PE، اقدام می‌کند.

حق مالکیت در ازای کار در املاک و مستغلات

حق سهام در ازای کار در املاک و مستغلات

اصطلاح حق سهام در ازای کار در واقع به رشد ارزش تولیده شده با کار و زحمت زیاد، اطلاق می‌شود. این دقیقا همان مفهوم حق مالکیت در ازای کار در املاک و مستغلات، پروژه‌های بازسازی و مرمت خودرو و قایق می‌باشد. از حق مالکیت در ازای کار می‌توان برای کاهش هزینه‌های مالکیت خانه استفاده کرد؛ همانطور که سازمان همیاری در ساخت خانهHabitat for Humanity، این عمل را انجام می‌دهد.

صاحبان خانه‌های Habitat for Humanity قبل از این‌که در خانه خود اقامت کنند، باید حداقل ۳۰۰ ساعت کار صرف ساختن خانه‌های خود و همسایگان خود کنند. این برنامه در کنار افزایش توان مالی در جامعه، به صاحبان خانه حس موفقیت و غرور می‌دهد. در برخی مواقع صاحبخانه‌ها، در ازای انجام تعمیرات و خدمات نگهداری منزل، مایل به معامله حق سهام ملک خود هستند.

سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات که خانه‌ها را برای سود معامله می‌کنند هم می‌توانند از این روش استفاده کنند. آن‌ها با انجام تعمیرات و نوسازی املاک قبل از فروش در بازار، می‌توانند از حق سهام در ازای کار جهت سودآوری بهره‌ ببرند. هزینه نجار، نقاش و پیمانکار می‌تواند بسیار زیاد باشد. بنابراین نوسازی توسط خود شخص با استفاده از حق سهام در ازای کار می‌تواند هنگام فروش، سودآور خواهد بود.

نتایج کلیدی

نتایج حق سهام در ازای کار
  • حق سهام در ازای کار، تلاش بدون دستمزد کارکنان و کارآفرینانی است که در مضیقه مالی هستند و در یک پروژه مشارکت می‌کنند، خواه یک سرمایه‌گذاری نوپا باشد و یا نوسازی یک ملک.
  • حق سهام در ازای کار به عنوان جبران حقوق صاحبان سهام نیز شناخته می‌شود و می‌تواند به صورت گزینه‌های سهام، واحدهای محدود سهام (RSU) و سهام عملکردی به کار رود.
  • در استارت‌آپ‌هایی که از نظر مالی در مضیقه هستند، صاحبان و کارمندان به طور معمول در ازای دریافت سهم در شرکت، حقوق‌هایی کمتر از حد معمول را پذیرفته و دریافت می‌کنند.