کسب و کارهای کوچک، باید خود را با حضور همیشگی و فزاینده تهدید هکرها و مجرمان آنلاین، وفق بدهند. اقدامات بسیاری برای حفاظت کسب و کارهای کوچک از جرایم سایبری می‌توان انجام داد. بهتر است راهکارهایی که در این مقاله از استارتاپت به شما معرفی می‌شود را امتحان کنید و کسب و کار خود را در برابر این حملات، ایمن سازید. با گذشت زمان، جرایم سایبری پیچیده‌تر می‌شوند، بنابراین باید از شما و کسب و کارتان، برای اجتناب از این حملات، محافظت شود.

چگوگی حفاظت کسب و کارهای کوچک از جرایم سایبری

در گزارش ارائه شده از کسب و کارهای عضو شرکت مشاوره FSB، این شرکت متوجه شد که ۴۱ درصد از اعضا، در سال ۲۰۱۳، قربانی جرایم سایبری شده‌اند. این حملات برای هر کسب و کار، حدود ۴۰۰۰ پوند هزینه داشته است. از هر ۱۰ عضو، ۳ نفر قربانی کلاه‌برداری از سوی مشتری یا کارمند خود بودند (۱۳ درصد). همچنین آمار کلاه‌برداری از طریق کارت‌های بانکی، ۱۰ درصد بوده است.

تحقیقات نشان داد که تقریبا ۲۰ درصد آن ها، تقریبا هیچ اقدامی برای حفاظت کسب و کارهای کوچک از جرایم سایبری انجام نداده بودند. با این حال، ۳۶ درصد از شرکت‌هایی که از آن ها نظرسنجی شد، اذعان داشتد که به طور مرتب، از صفحات امنیتی برای پیشگیری از کلاه برداری، استفاده می‌کردند. در این میان، تقریبا از هر ۱۰ شرکت ۶ مورد، نرم‌افزارهای ضد ویروس خود را به طور مرتب آپدیت می‌کردند تا احتمال مواجهه با جرایم آنلاین را به حداقل برسانند.

شما چگونه از خودتان محافظت می‌کنید؟ مخصوصا که به نظر می‌رسد در اینترنت، کلاه‌برداران همیشه یک قدم جلوتر از ابزاری هستند که برای حفظ امنیت خود، از آن،ها استفاده می‌کنید.

راه‌های حفاظت کسب و کارهای کوچک از جرایم سایبری

در این مقاله ۱۰ نکته کاربردی را به شما معرفی می‌کنیم که برای حفاظت کسب و کارهای کوچک از جرایم سایبری مفید هستند. همچنین استفاده از آن‌ها می‌تواند امنیت شما را در دنیای آنلاین، افزایش دهد.

حفاظت کسب و کارهای کوچک از جرایم سایبری و هک کردن

۱. از ترکیب راهکارهای حفاظتی – امنیتی، استفاده کنید (آنتی ویروس، آنتی اسپم، فایروال)

۲. ابزار امنیتی موجود روی تمامی دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای مهم را، به طور مرتب آپدیت کنید.

۳. امنیت شبکه وایرلس خود را بالا ببرید.

۴. برای رمز عبور خود یک سیاست انعطاف پذیر داشته باشید که شامل حداقل ۸ حرف باشد و آن را مرتبا تغییر دهید.

۵. رویه‌های روشن و مشخصی را برای استفاده از ایمیل، اینترنت و دستگاه‌های موبایل به کار بگیرید.

۶. روش‌های امنیتی لازم را به کارکنان خود آموزش داده و سوابق کارمندان را بررسی کنید.

۷. از برنامه‌ها و اطلاعات مهم، بک‌آپ بگیرید و در صورت مواجهه با فجایع، روش‌های بازیابی را در دسترس داشته باشید.

۸. به طور منظم ارزیابی ریسک انجام دهید، تا سیستم‌ها و اطلاعات مهم را شناسایی کنید.

۹. روی وب‌سایت‌های کسب و کاری، به طور منظم تست‌های امنیتی انجام دهید.

۱۰. هنگام استفاده از از سرویس‌های ابری، با دقت مفاد قرارداد و اعتبار آن را بررسی کنید.

امیدواریم این مقاله تاثیری هر چند کوچک، در حفاظت از کسب و کار شما داشته باشد. اگر ایده دیگری هم دارید که ما آن را ذکر نکرده‌ایم، از مشاهده آن در بخش نظرات خوشحال خواهیم شد و مطمئنا سایر مخاطب‌های این مقاله هم می‌توانند از نظرات شما استفاده ببرند.