کریستی رایت، مربی کسب‌وکار می‌گوید، ایده نداشتن برای کسب‌و کارها،خیلی خطرناک است. اگر در حال محک زدن ایده‌های خود هستید و می‌خواهید بدانید که آیا ایده‌های شما می‌توانند به یک سرمایه‌گذاری موفق و اقتصادی تبدیل شوند، این تکینک طوفان فکری را امتحان کنید.

روی یک کاغذ خالی یک جدول با شش ستون بکشید. بالای ستون‌ها‌، این۶ کلمه را بنویسید، داستان، مهارت‌، نقاط قوت، موقعیت مکانی، سرگرمی و راه حل. در ردیف‌های سمت چپ ستون‌ها، ایده‌های خود را فهرست کنید. حالا زمان سخت‌گیری نیست. هر چیزی را که به فکرتان می‌رسد، فهرست کنید. اگر در این کار مشکلی دارید، از ۶ طبقه‌بندی‌ به عنوان راهنما استفاده کنید.

هنگامی‌ که همه ایده‌هایتان روی کاغذ نوشته شدند، در میان ستون‌ها شروع به کار کرده و یک علامت تایید را در کنار هر ایده‌ای که با آن پارامترها تناسب و هماهنگی دارند، قرار دهید. اگر ایده فقط با یکی از شش مورد مطابقت دارد، احتمالا بهترین ایده شما نیست. این روند را ادامه دهید تا زمانی‌که تعداد آن‌ها را به حدود پنج ایده که بیشترین علامت تایید را دارند، برسانید. این‌ها مواردی هستند که ارزش کشف کردن را دارند.

کریستی رایت در سمینار دروه آموزشی ایده کسب‌وکار، برای شرکت‌کنندگان در این فرآیند توضیح می‌دهد، بازخورد ارائه می‌کند و سپس بهترین ایده‌ها را با استفاده از یک آزمون توانمندی برای تعیین نحوه عملکرد آن‌ها در بازار، اجرا می‌کند.

تکینک طوفان فکری برای رسیدن به خلاقیت

داستان، هر شخصی داستانی دارد

این پیشینه و جزئیات زندگی شما است که در وهله اول، شما را به سمت این ایده جذب می‌کند. طوفان فکری مانند بسیاری از ایده‌ها است که می‌تواند از پیشینه شما به دست آید. به عنوان مثال، اگر مادربزرگ شما بهترین دستورالعمل کوکی‌های زنجبیلی را به ارث گذاشته است، ممکن است بتوانید چیز جدیدی را تولید کنید.

همه ما در طول زندگی مهارت‌هایی آموخته ایم

این مورد خیلی واضح است. چه گواهینامه‌هایی دارید؟ سوابق تحصیلی شما چیست؟ اگر دبیرستان را تمام نکرده‌اید یا به دانشگاه نرفته‌اید، نگران نباشید. شروع یک کار جانبی نیازی به مدرک MBA ندارد. ما به دنبال آن هستیم تا مهارتی را که قبلا داشته‌اید، به یاد بیاورید و از آن منبع کسب درآمد بسازید.

شناسایی نقاط قوتی که در هر فرد وجود دارد

شاید شما ذاتا یک نقاش باشید یا در زمینه طراحی داخلی صاحب ‌نظر باشید. اگر در تلاش برای شناسایی نقاط قوت خود هستید، از همسر خود یا یک دوست نزدیک، بپرسید. بعضی اوقات ما به خودمان خیلی سخت می‌گیریم و نمی‌توانیم چیزهایی را ببینیم که در آ‌ن‌ها استعداد ذاتی داریم.

تکینک طوفان فکری برای خلق ایده های تازه

 موقعیت جغرافیای چهارمین مورد تکینک طوفان فکری فکری

این مورد همیشه قابل استفاده نیست اما ممکن هم هست قابلیت استفاده داشته باشد. ممکن است یک نانوایی محلی تعطیل شود و شما می‌توانید تمام تجهیزات و لوازم آن‌ها را با هزینه عمده فروشی به صورت یک‌جا خریداری کنید. یا شاید کوچکترین فرزند شما به تازگی به دانشگاه رفته است و این زمان مناسبی در زندگی شما برای کشف یک فرصت شغلی جدید باشد.

 پنجمین مورد تکینک طوفان فکری، سرگرمی

این طبقه برای سرگرمی‌های شما است. در اوقات فراغت خود چه کار لذت‌بخشی انجام می‌دهید؟ چه کارهایی را ادامه می‌دهید، حتی اگر هرگز بابت آن مبلغی دریافت نکرده باشید؟ در اینجا پاسخ‌های سخاوتمندانه بدهید. باز هم، هر سرگرمی به نظر نمی‌رسد در آینده به عنوان یک کار جانبی موثر و موفق باشد، اما کشف هر فرصتی مهم است.

 راه حل آخرین مورد تکنیک طوفان فکری

مهارت‌های حل مسئله خود را در این ستون وارد کنید. برخی از موفق‌ترین شرکت‌های جهان فقط با ارائه راه حلی برای یک مشکل روزمره، شروع به کار کرده‌اند.تکینک طوفان فکری را جدی بگیرید.