روز‌ به روز به تعداد کسانی که قبل از خرید در مورد محصول مد‌نظر خود تحقیقات آنلاین انجام می‌دهند، افزوده می‌شود. به‌هنگام تصمیم‌گیری برای خریداری یک محصول، بهترین توصیه، توصیه‌نامه‌ی مشتریان است که قبلا آن محصول را خریداری کرده اند. در نتیجه، بسیاری از افراد به توصیه‌های شخصی بسیار اعتماد دارند. در این مقاله استارتاپت، در مورد توسعه‌ی کسب و کار از طریق توصیه‌نامه‌ی مشتریان صحبت می‌کنیم.

چرا باید از توصیه‌نامه‌ی مشتریان استفاده کرد؟

رضایت مشتریان یکی از کلید‌های اصلی برای رشد و ثبات هر کسب و کار در نظر گرفته می‌شود. در دنیای دیجیتال امروز، توصیه‌های مشتریان عاملی بسیار قدرتمند تلقی می‌شود. توصیه‌نامه می تواند در نهایت سئو سایت شما را بهبود ببخشد و بازدیدکنندگان سایت را به مشتری تبدیل کند.

خیلی سریع اطمینان می‌بخشد

برای یک مشتری، شنیدن یا خواندن نظرات مشتریان قبلی در مورد یک محصول، بسیار اطمینان‌بخش است.

تایید اجتماعی ارائه می‌دهد

تایید اجتماعی، مدرکی بدون تعصب و غرض‌ورزی است که از ادعای شما حمایت می‌کند اما منشا آن شرکت شما نیست. برای مثال، «این محصول مشکل  من را حل کرد و به این دلایل بهتر از محصولات دیگر است …» خیلی قانع‌کننده‌تر از «محصول ما مشکل شما را حل می‌کند» است.

توسعه کسب و کار به کمک توصیه‌نامه‌ی مشتریان

نشان می‌دهد که شما حرفه ای هستید

شما بیشتر به چه کسی اعتماد می‌کنید؟ کسی که خودش در مورد حرفه‌ای بودن خود صحبت می‌کند؟ یا کسی که بقیه در مورد حرفه‌ای بودن او صحبت می‌کنند؟ توصیه‌نامه‌ی مشتریان در مورد اعتبار شما، بدون اینکه مشتریان دیگر را خسته کند، آنها را به شما جذب می‌کند.

نرخ تبدیل شما را افزایش می‌دهد

برخی از کابرانی که وارد سایت می‌شوند، آماده‌ی خرید هستند. با این حال، برخی از افراد هنوز آماده‌ی خرید نیستند و توصیه‌نامه‌‌های استراتژیک ممکن است این افراد را به خرید ترغیب کند.

سئو شما را بهبود می‌بخشد

اگر در سایت‌هایی نظیر گوگل و فیسبوک نظرات خوب دریافت کرده باشید، سئو شما بهبود داده می‌شود و در نتیجه، مردم بهتر شما را در فضا‌های آنلاین پیدا می‌کنند. یادتان باشد که پروفایل خود را به وبسایت خود لینک دهید.

۶ روش برای دریافت توصیه‌نامه‌ی‌ مشتریان

نظرات مثبت برای کسب و کار‌ها سودمند است. در این قسمت چندین روش برای دریافت نظرات مثبت مشتریان معرفی شده است.

۱. به هنگام تحویل محصول از مشتری درخواست کنید

مشتریان در این زمان بسیار هیجان زده و علاقه‌مند به محصول شما هستند.

اگر یک طراح فریلنسر هستید، می‌توانید روی بسته‌ی ارسالی جمله‌ای نظیر این جمله بنویسید:

«ممنونم از این‌که من را انتخاب کردید. امیدوارم که از این کار راضی باشید. خیلی دوست دارم نظر شما را در مورد این محصول و نقاط ضعف و قوت خود بدانم. نظرات شما به من کمک می‌کند تا بتوانم مشتریان عالی مثل شما پیدا کنم.»

همیشه درخواست برای ارسال توصیه‌نامه‌ را در برنامه خود قرار دهید تا بانکی از توصیه‌نامه‌‌های مشتریان داشته باشید.

نحوه دریافت توصیه‌نامه‌ی مشتریان

۲. همیشه اجازه کتبی دریافت کنید

قبل از استفاده از توصیه‌نامه‌ها با ذکر نام و اعتبار مشتری، رضایت او را دریافت کنید. اگر از موارد قانونی اطمینان ندارید، حتما با یک مشاور قانونی مشورت کنید.

۳. از عکس یا لوگو استفاده کنید

مشتریان به افراد واقعی اعتماد دارند. برای اینکه اعتماد آنها را افزایش دهید، از عکس فردی که توصیه‌نامه‌ را به شما ارائه داده است، استفاده کنید. اگر توصیه‌نامه را یک شرکت برای شما نوشته است، از لوگوی آن شرکت استفاده کنید.

۴. در عوض نوشتن توصیه‌نامه، یک پیشنهاد شگفت انگیز ارائه دهید

ترغیب مشتریان به نوشتن نظرات خود (مثبت یا منفی) یکی از روش‌های بسیار عالی برای افزایش نرخ موفقیت و ارتباط بهتر با آنها است. برای مثال، یک کد تخفیف برای خرید بعدی به مشتریان پیشنهاد دهید. همه‌ی نظرات، خوب نوشته نمی‌شوند، با این حال تمام آن‌ها برای پیشرفت شما لازم هستند.

۵. پروسه را آسان کنید

شما می‌توانید از ایمیل استفاده‌های مفید داشته باشید. برای مثال، می‌توانید در ایمیل لینک محل ارسال توصیه‌نامه یا لینک توصیه‌نامه‌های مشتریان قبلی را قرار دهید.

اهمیت توصیه‌نامه‌ی مشتریان

۶. گوگل، فیسبوک و پلتفرم‌های آنلاین دیگر را فراموش نکنید

اگر شما فقط در سایت خودتان توصیه‌نامه داشته باشید، ممکن است به نتیجه‌ی مطلوب نرسید. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهد که در تمام پلتفرم‌هایی که استفاده می‌کنند، پاسخ خود را دریافت کنند. علاوه بر این، حضور در شبکه‌های مختلف روشی عالی برای رشد مخاطب‌ها است.

هر روشی را که برای دریافت توصیه‌نامه از مشتریان انتخاب کرده‌اید، سوالاتی نظیر سوالات ذیل را از مشتری بپرسید تا جواب‌های بهتر و کامل‌تری از آنها دریافت کنید:

قبل از خرید این محصول با چه مشکلاتی روبرو بودید؟  آیا این مشکل حل شد؟

ویژگی مورد علاقه‌ی شما چیست؟ چرا؟

آیا ما را به بقیه پیشنهاد می‌کنید؟ چرا؟

چگونه از توصیه‌نامه‌ی مشتریان در سایت خود استفاده کنیم؟

نظرات را در صفحه‌ی قیمت محصولات، صفحه‌ی اصلی و صفحه‌های فرود قرار دهید

توصیه‌نامه‌ها را در هرجایی که احتمال حضور مشتری وجود دارد، قرار دهید. این توصیه‌نامه‌ها را به صفحات توضیحی خود اضافه کنید تا فروش را افزایش دهید.

در هر صفحه از توصیه‌نامه‌های مربوط به همان صفحه استفاده کنید. برای مثال، اگر آمار بازدید‌کنندگان سایت شما کاهش یافته، از توصیه‌نامه‌ای استفاده کنید که در مورد ارزش شما نوشته شده باشد.

از توصیه‌نامه‌های دقیق و کامل استفاده کنید

آنهایی را انتخاب کنید که به نتایج خاص و مزایای این محصول اشاره می‌کند. نظراتی که در مورد دلایل رضایت‌مندی مشتری است، به تصمیم‌گیری بهتر مشتریان جدید کمک می‌کند.

عکس را فراموش نکنید

برای اینکه اعتبار نظر مشتری را بالا ببرید، علاوه بر نام مشتری از عکس او استفاده کنید. همچنین، ارائه‌ی اطلاعاتی نظیر موقعیت شغلی، محل زندگی و محل کار نیز می‌تواند به افزایش اعتبار نظر مشتری کمک کند.

اگر آن شخص دارای کسب و کار خود است، به او پیشنهاد تبادل لینک دهید.

از توصیه‌نامه‌ی مشتریان مدام استفاده کنید

اگر توصیه‌نامه‌ی منحصر‌به‌فردی دریافت کردید، از آن در هرجایی که به ذهنتان می‌رسد، استفاده کنید. توصیه‌نامه را به پروپوزال‌ها، شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات پرینتی خود اضافه کنید.

نکته‌ی کلیدی: از توصیه‌نامه‌های رقبا استفاده کنید تا خدمات خود را بهتر کنید

هرچقدر هم که رقابت شدید باشد، باز هم جای پیشرفت وجود دارد. خواندن نظرات آنلاین یکی از روش های بسیار خوب برای یاد گرفتن از سایت رقبا است.

برای این‌کار محصول خود را گوگل کنید و نقد‌های مشابه را بخوانید. مشتریان به هنگام ارسال نظرات خود بسیار جدی و راست‌گو هستند.