این روزها، تعامل در شبکه های اجتماعی یکی از اجزای اصلی‌ بازاریابی موفق کسب و کارهای مختلف، محسوب می‌شود. شما به عنوان صاحب کسب و کار، برای افزایش فروش و تعداد مخاطبان خود، باید به شبکه‌های اجتماعی تسلط کامل داشته باشید. ارتباط با افراد، تعیین‌کننده شکست یا موفقیت تجارت است و شما از طریق تعامل در شبکه های اجتماعی به راحتی می‌توانید با مخاطبان خود در ارتباط باشید.

کنار آمدن با مشکلات کسب و کار، نیازمند آگاهی و اطلاع کامل از اتفاقاتی است که به مرور زمان رخ می‌دهند. صحبت‌های ابتدایی با افراد و فعالیت‌‌های وابسته به فروش در شبکه‌های اجتماعی، می‌تواند اولین راه برقراری ارتباط موثر باشد. ما در این مقاله از استارتاپت، ۱۰ روش برقراری ارتباط موثر و تعامل در شبکه های اجتماعی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

۱. اطلاعات مرتبط را با یکدیگر در میان بگذارید

اطلاعات اقتصادی، جزو مهمترین اطلاعات شرکت هستند و دانستن این که چه مطلبی را با سایرین به اشتراک بگذارید، معیار مهمی برای تخمین قابل قبول بودن برند شما است. هیچ‌کس از شما انتظار ندارد که اطلاعات حیاتی و مهم شرکت خود را فاش کنید؛ اما می‌توانید از طریق تعامل در شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان خود، از لحاظ مالی، معنوی و حتی احساسی، روی آن‌ها تاثیر بگذارید. شما با این عمل به راحتی، از رقبای خود پیشی خواهید گرفت.

در واقع، عرضه اطلاعاتی که برای مخاطبانتان ارزشمند است؛ محافظ شما در برابر ضربه‌ها و حمله‌های رقبا به حساب می‌آید. زیرا افرادی که به شرکت شما اعتماد ندارند، تحریک می‌شوند تا درباره‌ شما تحقیق کنند و اطلاعات به دست بیاورند.

۲. پیشنهادهای صادقانه برای همکاری به دیگران ارائه دهید

تعامل در شبکه های اجتماعی و پیشنهادهای صادقانه

در جلسات رسمی شرکت یا دورهمی‌های غیر رسمی با مشتریان، به ذکر راه‌های ارتباطی بپردازید و اعلام کنید که هر زمان به شما نیاز داشته باشند، در دسترس خواهید بود. مثلا پیشنهاد ذخیره آدرس ایمیل، محل و شماره تلفن شرکت را به آن‌ها بدهید و لینک صفحه‌های مختلف خود را در اختیارشان بگذارید. به مشتریان خود و حتی افرادی که در حال حاضر در شرکت شما مشغول به کار هستند، این امکان را بدهید که به مقاله‌ها، سخنرانی‎ها و کالاهای قدیمی شما دسترسی داشته باشند.

۳. افراد را آشکارا در فضای مجازی تایید کنید

گاهی افراد، مهربانی‌های خود نسبت به دیگران نادیده می‌گیرند و برای آن‌ها ارزشی قائل نمی‌شوند. دقیقا به همین دلیل، وقتی همکار یا شریک تجاریتان از شما تشکر می‌کند؛ به سرعت عکس‌ العمل نشان می‌دهید و این نشان می‌دهد که شما مستحق تشکر نبودید. اما راه بهتری که پیش روی شما است، پاسخ دادن همراه با لبخند و آرامش است. با این کار نه تنها فرد را ترغیب می‌کنید که مجددا از شما قدردانی کند بلکه این امکان را می‌دهد که در آینده بتوانید از لطف او، استفاده کنید.

تایید افراد و تعامل در شبکه‌های اجتماعی با آ‌ن‌ها، مزیت‌های بسیاری برای شما به همراه خواهد داشت. این امر باعث ایجاد رابطه‌ صمیمانه بین شما و مخاطبانتان می‌شود و به آن‌ها کمک می‌کند تا شما را بشناسند، دوست داشته باشند و به شما اعتماد کنند.

۴. محیط قابل اعتمادی بسازید

یکی از سخت‌ترین مسائل در ارتباطات رو در رو، ایجاد اعتماد بدون غرور و تکبر است. در این موقعیت، مهارت‌های کلامی شما، خود را نشان می‌دهند. شما در جایگاهی هستید که باید به مخاطب خود متعهد باشید، راه حل‌های منطقی اراپه دهید و با او همدل و مهربان باشید. این امر نیازمند آرامش، راستگویی و زکاوت است. حل کردن مشکلات مشتریان، افزایش تعداد مخاطبان برای شما به همراه خواهد داشت.

هنگامی که حرف تعامل در شبکه‌های اجتماعی به میان می‌آید، دیگر نیازی نیست که نگران لحن صحبت، بلندی صدا یا حتی زبان بدن برای برقراری ارتباط با افراد باشید. اما به شدت در انتخاب عبارات دقت کنید؛ چون کلمات و عباراتی که به کار می‌برید، نشان‌دهنده‌ لحن شما هستند.

۵. هنگام تعامل در شبکه های اجتماعی، مودب باشید

هنگام تعامل در شبکه های اجتماعی مودب باشید

شاید باور نکنید که توجه به نکات ظریفی مثل حفظ ادب، چه تاثیر مثبتی در ارتباط با افراد خواهد داشت. کلمه‌هایی مثل «لطفا» و «ممنونم»، ممکن است به نظر بی‌ارزش بیایند اما اگر در جای مناسب به کار بروند؛ در عین گیرایی می‌توانند نشان دهنده‌ تواضع‌ شما باشند.

۶. به اهداف‌ مخاطبان اعتماد کنید

قدرت مورد تایید بودن توسط مردم را دست کم نگیرید. افرادی که برای شنیدن نصیحت پیش شما می‌آیند، معمولا از اعتماد به نفس پایین رنج می‌برند. از این رو، چند عبارت تشویقی کوچک می‌تواند امید بزرگی برای رسیدن به موفقیت در آن‌ها ایجاد کند.

در مقابل شما هم از اینکه در زندگی یک فرد، تغییر محسوس (پول) یا نامحسوس (رابطه‌ دوستی) ایجاد کردید؛ راضی می‌شوید و حس خوبی به دست می‌آوردید. به همین دلیل، مطالب یا عکس‌های انگیزشی و انرژی بخش در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، فیسبوک و پینترست، بسیار محبوب هستند.

۷. هنگام تعامل در شبکه های اجتماعی مخاطبان را به اسم صدا کنید

بدون در نظر گرفتن اینکه چقدر مخاطب خود را می‌شناسید، صدا کردن آن‌ها به اسم کوچک، ایده خوبی به نظر می‌آید. زیرا مخاطبان با شنیدن اسم خود از زبان شما، احساس راحتی و آسودگی می‌کنند؛ به این ترتیب ارتباط خوبی با شما برقرار کرده‌ و ترقیب می‌شوند تا این ارتباط را حفظ کنند.

۸. کسب و کار خود را شبکه‌ای کنید

تعامل در شبکه های اجتماعی و شبکه سازی

اطلاعات شرکت، نباید فقط در اختیار موسس آن باشد. نسبت به افراد جدیدی که وارد شرکت می‌شوند، موضع نگیرید. اگر کارمندان خود را در جریان امور شرکت قرار دهید، ممکن است شما را با افراد مجربی آشنا کنند که هیچ‌وقت امکان آشنایی با آن‌ها را نداشتید. این عمل می‌تواند نتیجه‌ خوبی داشته باشد اما از طرفی ممکن است، نتیجه‌بخش نباشد.

به طور کلی کار کردن به صورت شبکه‌ای، می‌تواند شما را در موقعیت معرفی شدن قرار دهد و به توسعه‌ شرکت کمک کند. البته برای پیدا کردن افراد مجرب و حرفه‌ای، می‌توانید از سایت‌های معتبر هم، استفاده کنید.

۹. شنونده‌ خوبی باشید

شکی نیست که شما به عنوان صاحب کسب و کار، فردی ریسک‌پذیر، فعال و حرفه‌ای هستید؛ اما با این وجود، باید به نظرات و پیشنهادات دیگران هم توجه کنید. پس به آن‌ها اجازه دهید تا ایده‌های کاری و نگرانی‌های خود را با شما در میان بگذارند. این امر نیازمند ارتباط مستقیم با افراد است که از طریق تعامل در شبکه های اجتماعی حاصل می‌شود. با برگزاری جلسات مخصوصی برای این کار، می‌توانید از طوفان فکری استفاده کنید. همچنین روش دیگر برای رسیدن به این هدف، پخش پرسشنامه‌ بعد از جلسات است.

شنیدن به شما کمک می‌کند تا سازگاری خوبی با مخاطبان خود پیدا کنید. درباره‌ شروع کار، علایق خود برای آینده‌ شرکت و راه حل‌های مناسب، با آن‌ها سخن بگویید. هیچ‌وقت فراموش نکنید که با اختصاص دادن زمان برای ارتباط با مشتریان، در واقع به آن‌ها لطف کرده‌اید و مخاطبان این محبت را فراموش نمی‌کنند.

۱۰. در مورد مسئولیت‌های فردی صحبت کنید

چه به صورت گروهی کار کنید و چه فردی، در هر صورت شما مسئول شکست‌ها و موفقیت‌های خود هستید و باید عواقب آن را بپذیرید. تجربه‌ها و اتفاق‌های مختلف زندگیتان خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. با این عمل، ممکن است نظرات آن‌ها هنگام وقوع مشکلات بعدی، راهگشای شما باشد.

هرگز کارها را بی‌اهمیت جلوه دهید و به یاد داشته باشید که همین تلاش‌ها، باعث رسیدن شما به آرزوهایتان خواهد شد. از ارتباطات خود استفاده کنید و به دیگران نشان دهید که چه سختی‌هایی را برای انجام امور، متحمل شده‌اید. یک تیم حرفه‌ای را برای شروع و توسعه کسب و کار خود انتخاب کنید تا در سخت‌ترین شرایط، بهترین عملکرد را داشته باشند.

تاثیر تعامل در شبکه های اجتماعی

کسب و کارهای امروزی از مخاطبان خود درخواست می‌کنند تا از هر وسیله‌ای که در اختیارشان است، برای تعامل بیشتر با آن‌ها استفاده کنند. به کمک گوشی‌های هوشمند و شبکه های اجتماعی، اطلاعات جامع و کاملی در اختیار مردم قرار می‌گیرد. همچنین تعامل در شبکه های اجتماعی و بازاریابی از طریق آن، به مرور به عنصری حیاتی برای برندسازی کسب و کار، تبدیل می‌شود.

روش‌های زیادی برای افزایش ارتباط با مخاطبان، تعامل در شبکه های اجتماعی و شناخته شدن از طریق آن‌ها، وجود دارد؛ بهتر است تلاش کنید تا آن‌ها را بیاموزید.