همه سایمون کاول (Simon Cowell) را به عنوان بهترین داور سختگیر، اما محبوب تلویزیون انگلستان و آمریکا می‌شناسند. او  فردی صادق و رک گو است که عیب و نقص مسابقه‌دهندگان را در برنامه زنده به آن‌ها می‌گوید. به طوری که نظرات او در مورد فرد مسابقه‌دهنده در حین اجرا، اشک طرف مقابل را در می‌آورد. البته بسیاری از شرکت‌کننده‌ها، ‌انتقادات رک و بی‌پرده کاول را می‌پذیرند و برای ادامه مسابقه، تلاش خود را بیشتر از قبل می‌کنند. حس فوق‌العاده، لفظ عجیب و غریب و انتقادات بی‌پرده او باعث شده تا سایمون کاول از سایر داوران مسابقات زنده تلوزیونی متمایز باشد.

اگر دوست دارید میزان درآمد و دارایی و همچنین رازهای زندگی شخصی این کارآفرین موفق را بدانید، در این مقاله از استارتاپت با ما همراه باشید. در این مقاله همچنین توصیه‌های سایمون کاول برای موفقیت کسب و کار را بیان خواهیم کرد.

حوزه فعالیت‌های سایمون کاول به مجری‌گری در مسابقات موسیقی امریکن آیدل و داوری در این مسابقات محدود نمی‌شود. عناوینی مانند مدیر برنامه هنرمندان مشهور، تهیه کننده موفق و مدیر تولید برنامه‌های استعدادیابی تلوزیونی BMG انگلستان که به معرفی خوانندگان جوان و موفق می‌پردازد،‌ در کارنامه کاری او به چشم می‌خورد.

بیوگرافی سایمون کاول قبل از شهرت

کاول در ۷ اکتبر ۱۹۵۹ در محله لامبث در شهر لندن انگلستان متولد شد. مادر او، جولی برت رقصنده باله و پدرش اریک سلیگ فیلیپ کاول یک کارشناس املاک و موسیقی بودند. آن‌ها در زمان کودکی سایمون، سخت مشغول کار بودند و او تا قبل از رفتن به مدرسه شبانه‌روزی،‌ تحت مراقبت پرستار خود قرار داشت. وی در شانزده سالگی تحصیل را ترک کرد و از مدرسه اخراج شد.

خانواده کاول

سایمون کاول دارای یک خواهر (لیندزی الیزابت)، یک برادر کوچک‌تر (نیکلاس)، سه برادر ناتنی (جان، مایکل، تونی) و یک خواهر ناتنی (ژوئن) است. مادر و پدر او به نام های جولی کاول و اریک کاول بودند. پدرش در شغل املاک و همچنین یکی از عوامل اصلی توسعه موسیقی بود .

از زمانی که سایمون در امریکن آیدل مشغول به کار شد با چندین زن وارد رابطه رمانتیک شده است. شایعات بعد از اینکه کاول به همراه پائولا عبدال، همکار و مجری میزبان در امریکن آیدل، در اماکن تفریحی مشاهده شد. با این حال، هر دوی این سلبریتی‌های مشهور تایید کردند که به رغم وجود روابط صمیمانه، آنها فقط دوست هستند.

در اوایل سال ۲۰۱۰، سایمون با یک دختر ایرانی به نام مژگان حسینی که گریمور برنامه او بود، وارد رابطه شد. او پس از مدتی اعلام کرد که او با گریمور برنامه خود نامزد کرده است. این زن و شوهر در سال ۲۰۱۲ از یکدیگر جدا شدند و سایمون در این باره گفت: «ما به این نتیجه رسیدیم که من یک همسر و دوست پسر ناامیدکننده هستم». او همچنین گزارش داد که یک عمارت ۵ میلیون پوندی در بورلی هیلز را به عنوان یک هدیه جدایی به مژگان حسینی بخشیده است.

در دسامبر همان سال، کاول تایید کرد که او با بازیگر و مدل مشهور کارمن الکترا دوست شده است. البته این رابطه فقط چند ماه طول کشید و او تایید کرد که این دو در اوایل ۲۰۱۳ از هم جدا شدند.

همسر و فرزند کنونی کاول

در ماه ژوئیه ۲۰۱۳ یک منبع معتبر در ویکلی یو اس (US Weekly) از اولین فرزند کاول با لورن سیلورمن، پرده برداشت. جالب است بدانید که لارن سیلورمن همسر دوست صمیمی سایمون یعنی «اندرو سیلورمن» بوده است که سایمون به دوست خود خیانت می‌کند و با همسر او وارد رابطه مخفیانه می‌شود.

اگر چه در زمان انتشار این خبر هنوز اندرو و لارن سیلورمن از نظر قانونی همچنان زن و شوهر بودند، این منبع اعلام می‌کند که طلاق این زوج مدتی است که در حال انجام است. لارن پس از طلاق از اندرو ۴ میلیون دلار از شوهر خود، مهریه و نفقه نیز دریافت کرد.

پس از آنکه لارن سیلورمن در همان سال طلاق گرفت، کاول در نهایت تایید کرد که لارن در زمان فرآیند طلاق، فرزند او را باردار بوده است. نهایتا در اوایل سال ۲۰۱۴، فرزند ‌آن‌ها متولد شد.

سایمون و همسرش در ۱۴ فوریه ۲۰۱۴ در سن ۵۴ سالگی صاحب یک پسر به نام «اریک» شدند. او نام فرزندش را به یاد پدرش اریک کاول نامگذاری کرد. سایمون درباره پدر شدنش گفته است: «من از همان اول برای پدر شدن آفریده شده بودم.»

برخی معتقدند که سیلورمن علاوه بر پول و ملک، شیفته شهرت نیز هست. آن‌ها ادعا می‌کنند که او پس از ازدواج با کاول، کنترل و مسئولیت تمام دارایی سایمون را در دست گفته است. برخی دیگر نیز مدعی هستند که لارن از سایمون خواسته او را به یک ستاره دنیای ریالیتی شو تبدیل کند و می خواهد یک برنامه تلویزیونی مانند برنامه کارداشیان ها را برای خود تدارک ببیند.

آغاز زندگی کاری سایمون کاول

کاول کار خود را به عنوان یک کارمند پست الکترونیکی برای انتشارات موزیک EMI، جایی که پدرش (اریک کاول) کار می‌کرد، آغاز نمود. طولانی نکشید که او برای تبدیل شدن به یک تولید کننده رکوردهای جهانی از کار خود استعفا داد و برای ایجاد یک شرکت مستقل موسیقی به نام «E&S Music» اقدام کرد. اما در این راه با شکست روبه‌رو شد و مجدد به EMI بازگشت. این اول شکست در بیوگرافی سایمون کاول بود. او مدتی بعد با کمک آیین برتون (Iain Burton)، قرارداد همکاری خود را با شرکت فن‌فار رکورد (Fanfare Records) به ثبت رساند. فن فار از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۹، به لطف هنرمندانی مانند سینیت (Sinitt)، محبوبیت یافت.

اواسط زندگی کاری سایمون کاول

استعدادها و پتانسیل بالقوه کاول در سال ۱۹۸۹ دیده شد. شرکت BMG، کاول را در سن ۳۰ سالگی به عنوان مشاور A&R معرفی کرد. همکاری با این شرکت به فرصتی برای رشد و محبوبیت کاول تبدیل شد و کمک رویاهای او را به واقعیت تبدیل کرد و نقطه‌ی درخشانی در بیوگرافی سایمون کاول بود.

رزومه کاری و بیوگرافی سایمون کاول بعد از شهرت

۱. موفقیت در پاپ آیدل و امریکن آیدل

کاول اولین بار در سال ۲۰۰۱ در فصل اول برنامه پاپ آیدل (Pop Idol) در شبکه آی تی وی انگلیس به عنوان داور و سپس در سال ۲۰۰۲ در برنامه امریکن آیدل (American Idol) در شبکه فاکس آمریکا ظاهر شد.

پاپ آیدل یک برنامه استعدادیابی بریتانیایی در شبکه آی تی وی انگلستان است که استعداد بهترین خواننده‌های جوان و ناشناخته کشور انگلستان را کشف می‌کند. مجموعه دوم این برنامه به خواست بینندگان در سال ۲۰۰۳ پخش شد و در نهایت در سال ۲۰۰۴ با عنوان اکس فاکتور به کار خود ادامه داد. برنامه‌ امریکن آیدل در سال ۲۰۰۲ برای شناسایی استعدادهای موسیقی و خوانندگی به تقلید از برنامه پاپ آیدل در آمریکا ساخته شد.

نظرات محکم و صادقانه سایمون کاول در این دو برنامه محبوب، به پله‌های ترقی و شهرت روزافزون او تبدیل شد. فصل اول پاپ آیدل بیش از ۱۱ میلیون و امریکن آیدل حدود ۲۲ میلیون تماشاچی را به خود جذب کرد. سایمون بعد از ساخت و داوری ۹ فصل، با جمله «باید بدانی چه موقع از مهمانی بروی» از برنامه امریکن آیدل خداحافظی کرد و به کشورش انگلیس بازگشت. سایمون پس از برگشت به انگلیس، نتوانست دوری از آمریکا را تحمل کند. او این بار با قدرت بیشتری به آمریکا برگشت و برنامه‌ای متفاوت از امریکن آیدل را با عنوان ایکس فاکتور (X Factor) را روی آنتن شبکه فاکس آمریکا برد.

۲. ساخت آیدل

ساخت آیدل شاید بهترین بخش بیوگرافی سایمون کاول باشد. کاول در سال ۲۰۰۲ با دو فینالیست آخرین برنامه فصل اول پاپ آیدل،‌ رکورد جدیدی را با نام اس رکورد (S Records) ثبت کرد. یکی از فینالیست‌ها به نام ویل یانگ (Will Young) با حضور در این برنامه، ‌اولین نسخه آلبوم خود را به ۱/۸ میلیون نفر فروخت. کاول با هوشمندی خود توانست، سهم خود را از حق امتیاز یانگ به دست بیاورد و نیمی از درآمد فروش یانگ با ارزش ۴۲ میلیون دلار را از آن خود کند. این امر او را به یک مولتی میلیونر تبدیل ساخت.

۳. موفقیت در پروژه ایل دیوو

ایل دیوو (Il Divo) یک گروه موسیقی چند ملیتی با چهار عضو است که در سال ۲۰۰۳ میلادی زیر نظر کاول شکل گرفت. آن‌ها برای ترکیب موسیقی کلاسیکِ با سبک‌هایی مانند پاپ، لاتین، فولک، بولرو و تانگو شناخته می‌شوند.

بیوگرافی سایمون کاول داور

در سال ۲۰۰۱، یک روند جهانی برای قدردانی از موسیقی کلاسیک شکل گرفت. در این راستا سایمون کاول برای جمع‌آوری یک گروه چهار عضوی از خوانندگان چند ملیتی جوان، جذاب و مردمی که  موسیقی کلاسیک و دیگر موسیقی‌های سنتی را اجرا می‌کردند، پروژه‌ای را آغاز کرد. 

کاول طی دو سال جستجو در سراسر جهان، دیوید میلر (David Miller) با صدای تنور از ایالات متحده آمریکا، کارلوس مارین (Carlos Marín) با صدای باریتون از اسپانیا، اورس بوهلر (Urs Bühler) صدای تنور از سوئیس و سباستین ایزمبار (Sébastien Izambard) با صدای تنور از فرانسه را برای این پروژه انتخاب کرد.

آن‌ها توانستند در سطح بین‌المللی از میان ۲۶ گروه،‌ رتبه ۱ را به دست آورند و بیش از ۱۳ میلیون آلبوم رابه فروش برسانند. آن‌ها بیش از ۲ میلیون بلیت فروختند و بیش از ۱۰۰ جایزه طلا و پلاتین را در سراسر جهان دریافت کردند.

۴. بعد از ایل دیوو

بیوگرافی سایمون کاول بعد از ایل دیوو

در دسامبر ۲۰۰۳، سایمون کاول جمله کلیدی خود را به کتابی با عنوان «من نمی‌خوام بی ادب باشم اما …» تبدیل کرد و تجربیات خود در صنعت موسیقی و اجرای نمایش‌های تلوزیونی آیدل را به اشتراک گذاشت. به این ترتیب اول کتاب در بیوگرافی سایمون کاول ثبت شد. کاول همچنین چند برنامه تلوزیونی دیگر را تحت حمایت شرکت خود یعنی سایکو (Syco)، تولید کرد.

اگر چه در برخی از تولیدات شرکت خود (به عنوان مثال برنامه Cupid)، چندان موفق نبود؛ اما در ایکس فاکتور (X-Factor)، گت تلنت (Got Talent)،‌ سلبریتی دوئت (Celebrity Duets) و امریکن اینورتور (American Inventor) مخاطبان زیادی داشت. کاول در سال ۲۰۱۰  در ایکس فاکتور انگلستان، گروه وان دایرکشن را هدایت کرد و باعث سوم شدن آن‌ها شد.

کسب و کار سایمون کاول 

کاول قرارداد ۵ ساله‌ای را برای امریکن آیدل امضا کرد که او را به شهرت بالایی رساند و این برنامه یه یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های تلوزیونی جهان شد. به طوری که در آخرین قسمت این برنامه حدود ۱۵۰ میلیون رای برای انتخاب بهترین خواننده نسل جوان امریکن آیدل ارسال شد. این برنامه سود دهی بالایی برای شبکه فاکس آمریکا داشت. سایمون کاول از این برنامه ۳۶ میلیون دلار در سال درآمد کسب کرد. این امر او را به یکی از پولدارترین مجری‌های تلوزیون تبدیل کرد.

کاول ششمین فرد ثروتمند بریتانیا در صنعت موسیقی است. به گزارش ساندی تایمز در سال ۲۰۱۵، او ۳۲۵ میلیون پوند انگلیس ثروت داشته‌ و خانه‌ای به ارزش ۲۲میلیون دلار در بورلی هیلز دارد. لازم به ذکر است که درآمد سایمون سالیانه بالغ بر ۹۵ میلیون دلار می‌باشد.

آمارها نشان می‌دهد که درآمد این سلبریتی در ۱۳ آپریل ۲۰۱۹ بیش از ۵۷۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

او در مصاحبه با بیزینس ‌وییک (BusinessWeek) گفت:

«شما به عنوان یک کارآفرین موفق، باید سخت کار کنید، صبور باشید و در حین یادگیری کسب و کار خود، انتقاد را بیاموزید. از غرایز درونی خود پیروی کنید و مصالحه نکنید.»

او بیش از این که خود را یک متخصص موسیقی بنامد،‌ یک ‌کارآفرین می‌داند و گوید:

«من همیشه از کارهای موسیقی که انجام داده‌ام، به عنوان یک کسب و کار یاد می‌کنم. شما باید کسب و کار خود را با تفکر انجام دهید، نه احساسات. من نیز با عقلانیتم موفق شدم، نه احساساتم.»

برخی از واقعیت‌ها درباره سایمون کاول

جالب است بدانید که زندگی سایمون کاول نیز رمز و رازهای خود را دارد که او را از سایرین متفاوت ساخته است:

  • سایمون کاول یک گیاه‌خوار است و به رژیم غذایی سالم بسیار اهمیت می‌دهد.
  • او عاشق تی‌شرت‌های گشاد است و بیش از ۳۰ مدل تی‌شرت Armani مشکی دارد.
  • او در سن ۱۲ سالگی یک اتوبوس را با تفنگ اسباب بازی خود ربود و به خاطر آن دستگیر شد.
  • سایمون کاول اعتراف کرده است که سالی دو بار از تزریق بوتاکس برای زیبایی صورت خود استفاده می‌کند.
    او درباره جراحی زیبایی و بوتاکس می‌گوید: «استفاده از بوتاکس برای من به اندازه استفاده از خمیردندان عادی است. به خصوص الان که سالی ۲ بار از آن استفاده و اتفاقا نتایج خوبی را از آن دریافت می‌کنم. چه اشکالی دارد؟»
  • کاول پس از مدرسه به عنوان یک دونده در مجموعه‌ای درخشان استنلی کوبریک مشغول به کار شد، اما پس از مدتی نتوانست با مربی خود کنار بیایید و از این مجموعه نیز اخراج شد.
  • او ادعا می‌کند که اغلب «افکار منفی و احساس بدبختی» دارد.
  • او به پشم گوسفند آلرژی دارد.

چیزی که در بیوگرافی سایمون کاول مشهود است، هوشیاری و ذکاوت وی در طول زندگی برای دستیابی به موفقیت و فرصت است. نظر شما درباره این سلبریتی جذاب چیست؟