صنعت برنامه‌ریزی رویداد در ۵ سال اخیر رو به رشد بوده است و انتظار می‌رود که این رشد ادامه داشته باشد. با فرصت‌های جدید کسب و کار، انتظار می‌رود که رقابت در این صنعت بالا برود. بنابراین، برای این‌که از فرصت‌های جدید بیشترین بهره را ببرید و در بازار موقعیت خود را حفظ کنید، باید بهترین باشید و با محیطی که دائما در حال تغییر است، خود را وفق دهید. برای شناخت بیشتر این تغییرات با استارتاپت همراه باشید.

تنوع، کلید اصلی برنامه‌ریزی رویداد است

زمانی که انواع کسب و کار در حال توسعه است، تنوع خدمات نقشی اساسی در موفقیت دارد. اولین بار که تصمیم گرفتید برنامه‌ریز رویداد باشید، احتمالا دوست داشتید که برای عروسی‌ها و سالگرد‌ها برنامه‌ریزی کنید. اگرچه ممکن است که این روند در سال‌های اول نتیجه‌ی خوبی داشته باشد اما در سال‌های بعد قطعا نیاز به توسعه کار وجود دارد.

به محیط کسب و کار در منطقه خود با دقت نگاه کنید و بررسی کنید که چه فرصت‌هایی برای ارتقای کسب و کار شما وجود دارد. ممکن است چشم اندازی از همکاری با شرکت‌های بازاریابی برای برنامه‌ریزی مهمانی‌های راه‌اندازی برندها داشته باشید. علاوه بر این، اگر در منطقه شما شرکت‌های زیادی وجود دارد، این شرکت‌ها را هدف قرار دهید تا رویداد‌های شرکتی را به پورتفولیوی خود اضافه کنید. دانش و تجربه‌، اعتماد به نفس لازم را به شما می‌دهد تا بدون توجه به نوع رویداد برای آن برنامه‌ریزی کنید.

اگر برای رویداد‌های شرکتی برنامه‌ریزی می‌کنید، برنامه‌ریزی برای عروسی‌ها و دیگر رویداد‌های شخصی نیز ایده‌ی خوبی به نظر می‌آید. فرصت‌های زیادی از جمله مهمانی‌های فارغ‌التحصیلی، سمینار‌های درسی، کارگاه‌های آموزشی، کنفرانس‌ها و مهمانی‌های ارتقای برند برای شما وجود دارد. پیدا کردن مشتری در صنعت‌های مختلف موجب سود‌دهی هر چه بیشتر کسب و کار شما می‌شود و اداره کسب و کار را ساده تر می‌کند.

شیوه های برنامه‌ریزی رویداد

تعامل با مخاطب هدف

به اتاق بازرگانی محلی خود بپیوندید و در جلسات و رویداد‌های آن‌ها شرکت کنید. این روش یک روش عالی برای ارتباط با مردم از صنایع مختلف است. تعامل با مخاطب به صورت مداوم می‌تواند فرصت‌های جدید برنامه‌ریزی رویداد را برای شما ایجاد کند.

به محیط آنلاین وارد شوید. وبسایت خود را چک کنید. آیا سایت شما به اندازه‌ی کافی جذابیت دارد؟ آیا کار با این سایت راحت است؟ اگر نیست، بهترین زمان برای بهبود سایت همین الان است. اگر در بلاگ سایت خود مطالب جدید ندارید، همین الان دست به کار شوید. با استفاده از کلمه‌های کلیدی صحیح، بلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌توانید به خط مقدم صنعت خود برسید.

هشتگ‌های توییتری که برای رویداد‌های شما ایجاد شده‌اند، روشی عالی برای ارتقای کسب و کار و با خبر شدن از واکنش‌های مردم است. با مدیریت هوشمندانه‌ی شبکه‌های اجتماعی، شما قادر به تعامل با مخاطب بدون صرف هیچ گونه هزینه هستید.

هیچ وقت برای ارتقای کار خود دست از تلاش برندارید

در محیط کسب و کار اشباع شده، همه برای بیشتر دیده شدن و بیشتر شنیده شدن تلاش می‌کنند. بنابراین، در حد توان کسب و کار خود را ارتقا بدهید تا در رقابت پیروز شوید. المان‌های تعاملی در شبکه‌های اجتماعی مانند هشتگ‌ها و بلاگ‌ها بدون هیچ هزینه ای به شما کمک می‌کنند تا کسب و کار خود را ارتقا دهید.

اگر جدیدا جایگاه آنلاین خود را بررسی نکرده‌اید، همین الان دست به کار شوید. بازاریابی دیجیتال ابزاری عالی برای کمک به شما است تا بتوانید رهبر یک صنعت شوید. پیشنهاد می‌شود که از یک آژانس بازاریابی دیجیتال کمک بگیرید تا بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، نتایج ارگانیک در موتور‌های جستجو، بازاریابی محتوایی و … را مدیریت کند. اما اگر شرایط مالی استفاده از این آژانس‌ها را ندارید، می‌توانید خودتان شروع به یادگیری کنید و تمام این کار‌ها را خودتان انجام دهید.

اگر بلاگ نویسی را از قبل شروع کرده باشید، بازاریابی محتوایی را هم احتمالا پوشش داده اید. با بهینه‌سازی موتور‌های جستجو می‌توانید ترافیک لازم را به سایت خود وارد کنید. هربار که خواننده وارد سایت می‌شود، باید تجربه‌ای جدید و مرتبط با تجربه‌های قبلی داشته باشد. بنابراین، باید به صورت منظم مطالب جدید را در بلاگ سایت قرار دهید. علاوه بر این، برای ارتقای کسب و کار می‌توانید ویدیو‌های خود را در یوتیوب قرار دهید.

در کمپین‌های ایمیلی سرمایه‌گذاری کنید تا مشتری‌های شرکتی را هدف قرار دهید. اگر به پایگاه داده‌ای درست دسترسی پیدا کنید، پول خود را در جای درست خرج کرده اید. هیچ‌وقت متوجه نمی‌شوید که چه کسی پس از یک جلسه‌ی صبحگاهی ایمیل خود را برای برنامه‌ریزی یک کنفرانس بزرگ چک می‌کند. اگر در زمان درست در جای درست باشید، حتی اگر از طریق ایمیل باشد، فرصت جدید برای شما ایجاد می‌شود.

عوامل مهم در برنامه‌ریزی رویداد

صحبت نهایی در خصوص برنامه‌ریزی رویداد

اگر یک کسب و کار کوچک با کارمندان و بودجه‌ی محدود داشته باشید، ممکن است همه‌ی این کار‌ها به نظر سخت باشد. با این حال، با شروع این کار‌ها و قرار گرفتن در مسیر کاری متوجه خواهید شد که همه‌ی این‌ها راحت تر از آن چیزی است که به نظر شما می‌آمده است و در نهایت به صورت روتین و روزانه همه‌ی این کار‌ها را انجام می دهید.