در حالی ‌که کسب‌وکارهای کوچک متعلق به زنان، هنوز در اقلیت هستند، تعداد آن‌ها رو به افزایش است و تعداد بیشتر و بیشتری از زنان، کسب‌وکارهای نوپای خود را با اشتیاق راه‌اندازی می‌کنند. بی شک باور غلط بازدارنده رشد در آن‌ها اثری نخواهد داشت!

چرا بسیاری از زنان، کسب‌وکار خودشان را شروع می‌کنند؟ برای بسیاری از ما، دلیل آن تعادل میان کار و زندگی است. ما معتقدیم که رئیس خودمان بودن به معنای انعطاف‌پذیری و آزادی بیشتر برای نظم دادن به زندگی‌مان به روشی است که خودمان می‌خواهیم.

واقعیت این است که یک کار کوچک می‌تواند در مراحل اولیه خود به صورت شگفت‌انگیزی پرزحمت و پر مسئولیت باشد و بیش از نیمی از کسب‌وکارهای کوچک در سه سال اول شکست می‌خورند. وسوسه‌انگیز است که بتوانید کسب‌وکار نوپای خود را کوچک و «قابل مدیریت» نگه دارید، اما کسب‌وکارهایی با گردش مالی سالیانه کمتر از ۵۰۰۰۰ دلار، کمترین نرخ تاب‌آوری را دارند، در حالی‌که آن‌هایی که بیش از ۱۰ میلیون دلار یا بیشتر از آن گردش مالی دارند، شانس بیشتری برای دوام‌ آوردن خواهند داشت.

در حالی ‌که رشد می‌تواند باعث ایجاد ترس شود، ما می‌خواهیم زنان کارآفرین بیشتری را ببینیم که سقف درآمد هفت و هشت رقمی را شکافته و همچنین به این ‌که رئیس خودشان هستند، افتخار می‌کنند.

اجازه ندهید که باور غلط خود و سایرین، مانع رشد شما در یک بازی بزرگ‌تر شوند:

باور غلط بازدارنده رشد شماره ۱: کوچک ماندن به معنای انعطاف‌پذیر ماندن است

بسیاری از زنان کارآفرین، وقتی تصمیم می‌گیرند رئیس خود باشند، از انعطاف‌پذیری، انگیزه می‌گیرند. سپس آن‌ها این واقعیت را کشف می‌کنند که اداره یک کسب‌وکار در هر اندازه‌ای سخت است. در اوایل کار، احساس کردم در کارم گیر افتاده‌ام، زیرا همه مشتری‌های ما می‌خواستند تا با من شخصا روبه‌رو شوند. من اعتقاد داشتم که بزرگ‌تر کردن کار باعث می‌شود که آن ‌‌کار، حتی سخت‌تر شود.

به نظر غیر منطقی می‌رسد که انجام کارها با رشد کسب‌وکار آسان‌تر شود، اما در حالی ‌که کسب‌‌وکارتان فقط شامل شما (و چند کارمند) باشد، به شما متکی است و باید ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته را در دسترس باشید و درگیر آن شوید. هنگامی‌ که کسب‌وکارتان، رشد کرد و یک تیم قابل اعتماد را پرورش و آموزش دادید تا بتوانند آن‌چه را که شما توسعه داده‌اید، اجرا کنند، آزادی بیشتری برای ترک کردن محل کار خود به صورت روزانه خواهید داشت.

من اکنون این فرآیند را با چند کسب‌وکار نوپا شروع کرده‌ام و هر بار دایره آسایش من گسترده‌تر می‌شود.

باور غلط بازدارنده رشد

باور غلط شماره ۲: اگر می‌خواهم این ‌کار به خوبی انجام شود، باید خودم آن ‌را انجام دهم

در هنگام کار: اگر اصرار داشته باشید که تنها چهره کسب‌وکار خود باشید، هرگز آزادی نخواهید شد. اگر این ‌کار را انجام دهید، مشتری‌های شما هرگز نمی‌خواهند با افراد دیگری غیر از شما سروکار داشته باشند. این وظیفه شما است که فرهنگی را رواج دهید تا تیم شما یاد بگیرد که در کسب‌وکار، همانطور که شما می‌خواهید، عمل کند.

شراکت با افراد هم‌فکر برای رشد ضروری است، اما یافتن یک شریک خوب، کار سختی است. چند اصل مهم را دنبال کنید و می‌توانید براساس ارزش‌های مشترک، مشارکت سالم و قدرتمندی را پرورش دهید.

در خانه: یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد، زنانی که درآمد بیشتری نسبت به شریک زندگی خود داشته‌اند، سهم بیشتری از کارهای روزمره خانه را هم انجام می‌دهند. سپردن کنترل این کارها به شریک زندگی، اعضای خانواده یا استخدام نیروی کمکی، یک ضعف نیست. این کار به شما آزادی بیشتری می‌بخشد تا انرژی خود را متمرکز کنید. روی زمینه‌هایی که ارزش منحصر به فردی به شما می‌بخشند، متمرکز شوید و دیگران را به زندگی خود دعوت کنید و از بقیه مراقبت کنید.

باور غلط بازدارنده رشد شماره ۳: من منابع لازم برای ورود به بازار بین المللی را ندارم

بردن محصول شما به بازار جهانی می‌تواند یک مانع بزرگ ذهنی باشد. با این حال، رشد محلی نیز زمان و تلاش زیادی را می‌طلبد. به انرژی مورد نظر خود فکر کنید که به هر حال می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید و سپس موثرترین راه برای سرمایه‌گذاری ‌را در نظر بگیرید.

شما می‌توانید در تختخواب خود بمانید و تمام روز شروع به کار کنید تا محصول خود را در خانه تبلیغ کنید. یا این ‌که می‌توانید یک شب در هواپیما بخوابید و همان مقدار انرژی را صرف برگزاری جلسات بسیار بزرگ‌تر در پکن یا نیویورک کنید.

در مورد خودم، شریک تجاری من، «Janine»، از آن‌جا که می‌تواند ارائه محصول «Gutsii» در ایالات متحده را با ارائه آن در استرالیا هماهنگ کند، با گرفتن یک آپارتمان در لس‌آنجلس، سبک زندگی را با کسب‌وکار ترکیب کرد. یکی دیگر از مزایای این‌ کار عدم نیاز به تلاش برای انجام همه کارها به تنهایی است!

شناخت باور غلط بازدارنده رشد

باور غلط شماره ۴: بهتر است یک ماهی بزرگ در یک برکه کوچک باشید

شما رشد نخواهید کرد، مگر این ‌که آماده باشید یک ماهی کوچک در یک برکه بزرگ باشید. وقتی انتخاب می‌کنم که با چه کسی وقت بگذرانم، می‌خواهم افرادی را انتخاب کنم که من را به چالش بکشند. من دوست دارم با افرادی که کمی به من تشر بزنند، کار کنم. آن افراد می‌توانند چیزی را به من بیاموزند!

جستجوی افرادی که باهوش‌تر، ثروتمندتر، باتجربه‌تر یا ریسک‌پذیر‌تر از شما هستند، ترسناک است، اما آن‌چه که به دست می‌آورید، ارزش آن ‌را دارد. شما نمی‌توانید انواع ارتباطاتی را که برقرار می‌کنید یا افرادی که با آن‌ها ملاقات خواهید کرد، پیش‌بینی کنید.

وقتی Janine، شانس خود را برای انتقال به لس‌آنجلس امتحان کرد، نمی‌دانست در آن جا چه چیزی در انتظار او است، او فقط می‌دانست که می‌خواهد با افراد الهام‌بخش‌‌تری وقت بگذراند و ببیند آیا محصولات ما می‌توانند در یک بازار بهتر ایستادگی کرده و دوام بیاورند؟ با وجود این ‌که او تنها ۵ ماه پیش به لس‌آنجلس نقل مکان کرده، به تازگی به عنوان رهبر سلامتی در شهر معرفی شده است. این در حالی است که اگر او در دایره آسایش خود می‌ماند، هرگز این اتفاق نمی‌افتاد.

بیرون کشیدن کسب‌وکارتان از حاشیه امن آن‌، شامل ریسک شخصی و مالی است و می‌تواند بار عاطفی بزرگی را به همراه بیاورد. حمایت خانواده شما خصوصا برای زنان بسیار مهم است. همه ما به یک کتاب کوچک نیاز داریم که نام افرادی را در آن‌ها بنویسیم که بتوانیم با آن‌ها برای مشاوره، منابع و تخصص تماس بگیریم تا به ما در مدیریت چالش‌های رشد سریع کمک کنند.

البته بهترین راه برای گسترش خانواده خود و دیدار با افراد شگفت‌انگیز این است که از حلقه آسایش خود خارج شوید و قدم به یک بازی بزرگ‌تر بگذارید.