امروزه با توجه به گسترش کسب و کارهای B2B، رقابت در این زمینه، بسیار مطرح است. از این رو بحث بازاریابی محتوایی B2B از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ما در این مقاله از استارتاپت،‌ قصد داریم تا شما را بیشتر با این مقوله آشنا کنیم.

اعجاب‌انگیزترین لحظه‌ها در هاب اسپات (HubSpot)، زمانی رخ می‌دهند که می‌خواهیم محصولات و ویژگی‌های جدیدی را ارزیابی و امتحان کنیم. در این زمان، ما به افرادی تبدیل می‌شویم که عاشق تکنولوژی هستند؛ مانند هیجانی که هنگام به بازار آمدن آیفون و فصل جدید سریال‌های نتفلیکس (Netflix) داریم. اما افسوس که این شادی، به دلیل نرم‌افزاری است که هر روز در محل کار از آن استفاده می‌کنیم و در نهایت، توسط سایر بازاریابان به اشتراک گذاشته می‌شود.

بسیاری از بازاریابان B2B، حداقل یک‌بار محتوای B2C را مشاهده کرده‌اند و از خود پرسیده‌اند: «چرا آن‌ها این همه سرگرمی دارند؟» اما لحظاتی مانند ورود نسل جدید آیفون، وجود دارند که به ما یادآور می‌شوند که شرکت‌های B2B به اندازه شرکت‌های B2C نسبت به محصولات خود شور و اشتیاق دارند. از طرفی، برای هر محصول B2B حتی تعداد بیشتری کاربر B2B وجود دارند که به دنبال الهام گرفتن از اطلاعات هستند تا راه حل‌های لازم، برای آن‌ها ارائه شوند.

نکته مهم: اگر به چند روش خاص توجه داشته باشید، هیچ بازاریابی، از جمله محتوا، جالب نخواهد بود. بازاریابی محتوایی B2B مطمئنا می‌تواند هماهنگ و حتی گاهی رقیب خلاقیت‌های بهترین محتواهای B2C باشد. ما قصد داریم برندهایی را که در حال شکستن این قالب‌ها هستند، بشناسیم و محتوای خوبی ایجاد کنیم تا باعث رشد مخاطبان پراشتیاق و اختصاصی شود. در ادامه، موارد لازم در استراتژی‌های بازاریابی محتوایی B2B را خواهید یافت.

۱. خبرنامه CB Insights

بازاریابی محتوایی B2B و خیرنامه

جانسا لانتز (Janessa Lantz)، مدیر ارشد بازاریابی هاب اسپات (HubSpot) می‌گوید:

۲ مورد که من در مورد خبرنامه CB Insights دوست دارم، عبارتند از:

اول، به طرز شگفت‌آوری سرگرم‌کننده است (خطوط موضوع به تنهایی به آن ارزش می‌بخشند).

دوم، شما فقط با خواندن خبرنامه و بدون نیاز به کلیک روی تعداد زیادی لینک، مطالب زیادی یاد می‌گیرید.

جانسا لانتز (Janessa Lantz)

او در ادامه بیان می‌کند:

ما به این‌که چگونه این خبرنامه تمایل CB Insights را برای خیلی جدی نگرفتن خود نشان می‌دهد، علاقه داریم. بله، برخی از بهترین چشم‌انداز‌های مربوط به فناوری، سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز (VC) و مشاغل نوظهور را به اشتراک می‌گذارد، اما این کار را با تصاویر سرگرم‌کننده انجام می‌دهد که در نهایت به موضوع باز می‌گردد.

اما پیام‌رسانی حتی در میان اشارات نابخردانه، همچنان مرتبط است. با این وجود، CB Insights فناوری را برای افراد در فضای VC طراحی می‌کند، بنابراین وظیفه دارد محتوایی را ایجاد کند که برای مخاطبان گسترده جذاب باشد: مشتریان، مشتریان بالقوه، علاقه‌مندان به فناوری و سرمایه‌گذاران. به این ترتیب، تحت عنوان «بسیار غم‌انگیز: داشتن پدر VC دشوار است»، داده‌های مربوطه را در بر‌می‌گیرد. بله، گیف‌ها خنده‌دار و سرگرم‌کننده هستند؛ اما در بعضی زمینه‌ها، آن‌ها ۱۴۷ میلیون دلار ارزش دارند.

جانسا لانتز (Janessa Lantz)


نکات مهم برای بازاریابان: اهداف خریدار خود را به خاطر بسپارید

هنگامی ‌که می‌خواهید محتوای منحصر به فرد و پیشرفته‌ای را ایجاد کنید، به آسانی می‌توانید از محدوده رسالت و تمرکز سازمان خود دور شوید.

بنابراین، اگرچه فکر کردن در خارج از کادر بسیار جالب است، از خطوط موضوع هوشمندانه استفاده کنید، یا حتی هر ایمیلی را کلا با لحنی طنزآمیز بنویسید، آن ‌را مرتبط نگه دارید و اطلاعاتی را که افراد در وهله اول در حال خواندن آن ثبت‌نام کرده‌اند، وارد کنید. سپس، آن ‌را انسانی نگه دارید.

۲. مطالب مفید بخش Raise the Bar از سایت Mattermark

بازاریابی محتوایی B2B و اهداف خریدار

سوفیا برنازن (Sophia Bernazzani)، سردبیر وبلاگ موفقیت مشتری هاب اسپات (HubSpot) اشاره می‌کند:

Raise the Bar بهترین داستان‌ها را در مورد انواع مختلف صنایع مختلف جمع‌آوری می‌کند، عکس‌های جالبی از ترندها برای تماشا و داستان‌های خبری را بدون اینکه خودم در جستجوی آن‌ها باشم، به من ارائه می‌دهد.

سوفیا برنازن (Sophia Bernazzani)

یکی از بهترین ویژگی‌های تولید محتوای خوب و گلچین شده که به حوزه فعالیت شما مربوط می‌شود؛ این است که کار زیاد را حذف می‌کند. زمانی که ‌شما یک صفحه کامل را به دست می‌آورید؛ نگه‌داشتن اخبار و ترندها، هرگز آسان نیست. بنابراین، اگر شخص دیگری مطالب مورد نیازتان را دست‌چین کند، این‌طور حس می‌شود که شما سود زیادی می‌برید.

هدف Raise Bar، خلاصه کردن روزانه پست‌هایی در زمینه فروش، بازاریابی و مهندسی رشد است که باید آن‌ها را بخوانید. دانیل موریل (Danielle Morrill)، دستیار بنیانگذار شرکت Mattermark، در سال ۲۰۱۶ با انتشار خبرنامه‌ای در وبلاگ خود نوشت:

ما در حال تغییر جهت تمرکز خود، به سمت غربال كردن محتواهای پیرامون موضوع فروش، بازاریابی و رشد، در میان انبوهی از حجم محتوا هستیم تا به جامعه DOERS که شرکت‌ها را توسعه می‌دهند، کمک کنیم.

دانیل موریل (Danielle Morrill)

نکات مهم برای بازاریابان: خریداران خود را آموزش دهید

به مشکلی فکر کنید که محصول یا خدمات شما قصد دارد، برای مشتریان حل کند. سپس، آن‌ را به محتوای مربوطه تبدیل کنید که هم در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند و هم به مخاطبان شما اطلاع‌رسانی می‌کند و دسترسی به آن ‌را برای آن‌ها آسان سازید.

۳. برنامه تعیین زمان مالیات MYOB

بازاریابی محتوایی B2B و برنامه مالیات

MYOB، یک ارائه دهنده راه حل‌های مدیریت کسب‌و‌کار در استرالیا و نیوزلند است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا امور مالی خود را از طریق ارتباط با حسابداران و متخصصان خدمات مالی، مدیریت کنند. ۲ پرسونای خریدار اصلی وجود دارد:

  • کسب‌وکارهای کوچک که تازه در حال یادگرفتن راه‌ و چاه هستند.
  • شرکت‌های معتبر بیشتری که نیاز به چشم‌انداز بیشتر در مورد همه جنبه‌های عملکرد خود دارند.

هر مخاطب مجموعه نگرانی‌های خود و قطب اطلاعاتی مطابق با سایت MYOB.com را دارد و MYOB برای هر یک، استراتژی بازاریابی محتوایی B2B را ایجاد کرده تا نشان دهد تا جه اندازه، مشتریان خود را درک می‌کند.

MYOB تشخیص می‌دهد که بسیاری از کسب‌وکارها، حین رشد در پی بررسی تصمیمات حسابداری و مالی هستند. به همین منظور، این محتوا ایجاد شده تا بهترین منبع برای کمک به آن دسته از کسب‌وکارها باشد. به عنوان مثال، مرکز زمان مالیات، متناسب با نیازهای هر ۲ گروه مشتری است. این برنامه نکاتی را برای افراد تازه‌کار و راهنمایی‌هایی را برای کسب موفقیت با وجود دشواری‌ها در مراحل جدید توسعه، ارائه می‌کند.

نکات مهم برای بازاریابان: همراه با خریداران خود رشد کنید

هنگامی ‌که شما شروع به یورش فکری می‌کنید و ایده‌هایی را برای محتوا طرح‌ریزی می‌کنید، از خود بپرسید: «آیا واقعا مخاطبان خود را درک می‌کنم؟» اگر تردید دارید که این ایده چطور می‌تواند برای مخاطبان شما سودمند یا مفید باشد، پاسخ می‌تواند «خیر» باشد و البته اشکالی هم ندارد. مانند هر زمینه دیگری، مردم و مخاطبان، تکامل پیدا می‌کنند؛ بنابراین مسئله‌ای نیست که از نو شروع کنیم.

۴. سایت تبادل نظرUnbounce: Page Fights (R.I.P)

اگر تا به حال یک بازاریاب رشد را مشاهده کرده باشید، می‌دانید که فردی پر انرژی و پر از هیجان است. کمپانی Unbounce، یک شرکت نرم‌افزاری صفحه فرود مستقر در ونکوور کانادا است که این هیجان را درک می‌کند. به همین منظور، تصمیم گرفت تا با همکاری شرکت بهینه‌سازی Conversion XL، از آن برای ایجاد یک میکروسایت جذاب و سرگرم‌کننده به نام Page Fights، استفاده کند.

این پروژه پس از گذشت یک سال به پایان رسید، اما در زمانی‌که وجود داشت، Page Fights شامل پخش زنده (livestream) از پانل‌های متخصص بهینه‌سازی بازاریابی بود که صفحات فرود را بی‌درنگ نقد می‌کردند. این محتوا بود که بسیار فراتر از کلمه نوشته شده بود و این چیزی بود که آن‌ را فوق‌العاده کرده بود.

مطمئنا، Unbounce وبلاگ موفقی دارد، اما Page Fights را یک فرصت برای گسترش فراتر از آن نسخه کپی دید. Unbounce می‌دانست که وب به خصوص در بازاریابی و طراحی وب، به طور فزاینده‌ای با محتوا شلوغ می‌شود. برای پرداختن به آن، قالب تخصص خود را متنوع کرد، تا مخاطب خود را جذب کرده و آن‌ها در حال یادگیری حفظ کرده و نگه دارد.

نکات مهم برای بازاریابان: کانال‌های خود را متنوع کنید

اینترنت فقط شلوغ‌تر می‌شود و با توجه به اینکه محدوده توجه انسان در حال کاهش است. این امر به ایجاد محتوا یا همان بازاریابی محتوایی B2B که توجه مخاطبان شما را به خود جلب می‌کند، اهمیت بیشتری می‌بخشد.

بنابراین، در حالی‌که ما توصیه نمی‌کنیم وبلاگ‌ها را به طور کامل رها کنید، با این وجود، محتوای نوشتاری هنوز برای سئو بسیار مهم است. ما بر اهمیت متنوع‌سازی قالب‌های محتوا تاکید می‌کنیم. به عنوان مثال، بازاریابانی که ویدئو را در استراتژی‌های محتوای خود گنجانده‌اند؛ رشد سودشان ۴۹ درصد، سریع‌تر از افرادی است ‌که این‌کار را انجام نداده‌اند. آن نکته را به خاطر می‌آورید که «آن ‌را انسانی نگه دارید» که قبلا به آن اشاره کردیم؟ این یک نکته عالی در مورد فیلم زنده به طور خاص است. این امر در به تصویر کشیدن برندها و افراد آن‌ها به صورت درست و واقعی، کمک می‌کند.

۵. چشم‌انداز‌های Deloitte

کانال‌های بازاریابی محتوایی B2B

Deloitte یک شرکت خدمات حرفه‌ای است که در زمینه مشاوره، تکنولوژی، حسابرسی و … تخصص دارد. این شرکت با بخش گسترده‌ای از صنایع، از سازمان‌های دولتی گرفته تا علوم زندگی کار می‌کند و طیف گسترده‌ دانش، نقطه فروش عمده است که خریداران را برای خرید متقاعد می‌کند. به همین علت، ایجاد محتوای آگاهانه و مفید برای مخاطبان خاص و فردی برای استراتژی بازاریابی آن اساسی است.

اما Deloitte همچنین از این ثروت دانش استفاده کرده است تا خود را به عنوان منبعی برای اشخاصی که می‌خواهند بدانند Deloitte چه چیزی می‌داند، قرار دهد. بنابراین، در میان قطب‌های تخصصی آن، مراکز محتوای آموزشی از جمله Deloitte Insights (با نام انتشارات سابق دانشگاه Deloitte Press) وجود دارد.

مانند برخی دیگر از بازاریابی محتوایی B2B که با آن‌ها روبه‌رو شده‌ایم‌، نه تنها قطعات مختلفی از محتوای بسیار مفید، بلکه انواع مختلفی از قالب‌ها را هم گردآوری می‌کند. از پست‌های وبلاگ و پخش اینترنتی گرفته تا تهیه پادکست‌ها، Deloitte Insights برای افرادی که می‌خواهند درباره تخصص‌های آن و صنایعی که با آن کار می‌کنند، مطالبی بیاموزند؛ از هر موضوع، کمی اطلاعات دارد.

نکات مهم برای بازاریابان: پرسوناهای خریدار خود را جدا کنید

ایجاد یک استراتژی محتوا برای خشنود کردن مخاطبان در مقیاس گسترده مانند Deloitte چالش برانگیز است. این امر می‌تواند به سرعت بدون تمرکز شود. اما اگر شرکت شما دارای تعدادی تخصص است، ایجاد میکروسایت‌های محتوا برای هر یک از آن‌ها یکی از راه‌های نگه‌داشتن آن اطلاعات سازمان یافته، قابل کشف و آسان برای ناوبری است.

به علاوه، هیچ‌گاه نمی‌توانید برند خودتان را به عنوان بهترین منبع تبدیل کنید. بنابراین، هنگامی ‌که این قطب‌‌های محتوا را در بازاریابی محتوایی B2B ایجاد می‌کنید، یک «مرکز دانش» را در میان آن‌ها اضافه کنید که به آموزش مخاطبان شما اختصاص داشته باشد تا چیزهای ارزشمندی را به آن‌ها بیاموزد.

۶. مجلات First Round

بازاریابی محتوایی B2B و پرسونای خریدار

در اینجا مثال دیگری از یک برند وجود دارد که با استفاده از طبقه‌بندی‌های مختلف دانش، کار بزرگی را انجام می‌دهد. First Round، یک شرکت VC در مراحل اولیه است که دانشی را که در میان کارآفرینان و رهبران به اشتراک گذاشته نشده بود شناسایی کرد. دانشی که می‌تواند برای همرتبه‌های آن‌ها بسیار سودمند باشد و First Round Review را به عنوان مکانی برای به اشتراک گذاشتن آن ایجاد کرد. این مکان بیانیه‌ها را می‌خواند و برای آزاد کردن ایده‌ها و تخصص‌هایی که «در ذهن دیگران گرفتار شده‌اند»، به کار می‌رود.

اما آزاد کردن این دانش بسیار بکر و استخراج نشده می‌تواند به همان مشکلی منجر شود که در بالا به آن اشاره کردیم، انبوهی از محتوای بدون تمرکز که کشف دقیق آن‌چه را که شما به دنبال آن هستید، دشوار می‌کند. به همین دلیل است که First Round Review را به مجموعه‌ای از نه مجله آنلاین، که هر یک در جنبه‌های مختلف ایجاد یک کسب‌وکار تخصص دارند، سازمان‌دهی کرد.

نکات مهم برای بازاریابان: با رهبران فکر کار کنید

اگر تا به حال فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید از ثروت دانش خارج از سازمان خود و در داخل شبکه حرفه‌ای خود استفاده کنید، اینجا یک مثال عالی است.

نترسید که به کارآفرینان و رهبرانی که با آن‌ها ملاقات کرده‌اید ابراز علاقه کنید، یا تنها به سادگی آن‌ها را تحسین کنید تا بفهمید که چگونه می‌توانند با شما همکاری کنند تا محتواهایی را با تجارب آموزنده‌ای ایجاد کنید که مخاطبان شما برای آن‌ها ارزش قائل شوند. اشتراک حساب‌های دست اول مفید و قابل اعتماد، انتقال فکر را منتقل می‌کند، این امر به جلب اعتماد بین خوانندگان کمک می‌کند.

۷. سایت تحلیلیNextView Ventures: Better Everyday

بازاریابی محتوایی B2B و برنامه تحلیلی

ما کاملا دوست داریم که به شرکت‌های B2B که حضور فعالی در Medium دارند، برخورد کنیم. یک مثال عالی موسسه VC به نام NextView Ventures ‘Better Everyday، یک انتشارات Medium است که در «داستان‌ها، تجزیه و تحلیل‌ها و منابع برای کمک به بنیانگذاران مرحله کشت ایده برای طراحی مجدد روزمره متمرکز شده است.»

اما چرا NextView می‌خواهد یک وبلاگ کاملا مجزا ایجاد کند که حتی در وب‌سایت آن وجود ندارد؟ خب، این یک تمرین برای ایجاد محتوای خارج از سایت است: موادی که شما در اختیار دارید اما در وب‌سایت شما حضور ندارند. با اجرای صحیح، این امر می‌تواند به ناشران، افزایش قابل توجهی در قابلیت کشف، تنوع و کیفیت آن ببخشد، خصوصا هنگام استفاده از یک پلتفرم بسیار مشهور مانند Medium.

از آن‌جا که Better Everyday به نشانی اینترنتی اصلی شرکت وصل نشده است، این امکان را برای NextView فراهم می‌کند تا با لحن‌ها، صداها و داستان‌های مختلف آزمایش کند، همه از متخصصان مختلفی که قبلا می‌توانند از Medium برای کشف و کمک به مطالب منحصر به فرد استفاده کنند. به علاوه، با توانایی داخلی Medium برای افراد جهت توصیف، برجسته کردن و جستجوی داخلی برای محتوای مرتبط، این اثر را می‌توان در آنجا منتشر کرد که بیشتر قابل اشتراک است.

نکات مهم برای بازاریابان: انتشار محتوای خارج از دامنه (Off-Domain)

از امکان استفاده از پلتفرم‌های محتوای خارج سایت استفاده کنید. همانطور که همکار من، سام ملیکاراجونان، در «چرا Medium کار می‌کند» می‌نویسد، انتشار پیوسته در وبلاگ شرکت شما پیش از آن‌که به کشش قابل توجهی برسد، می‌تواند تا ۶ ماه طول بکشد. ما از این امر دلسرد نمی‌شویم، آن‌ را دنبال کنید و راه‌هایی را برای تکمیل این تلاش‌ها بیابید. اما محتوای خارج از سایت، مخاطب شما را با جذب خواننده‌هایی که احتمالا وب‌سایت شما را به طریق دیگری پیدا نمی‌کنند، متنوع می‌سازد.

به عنوان مثال، Medium، محتوای شما را با افرادی که بیشترین احتمال را دارد که آن‌را خوانده باشند، مرتبط می‌کند. به علاوه، شما در حال ایجاد یک انتشار بر روی پلتفرمی هستید که مخاطب داخلی را با حداقل ۳/۶ میلیون کاربر به همراه دارد.

۸. اینستاگرام Wistia

بازاریابی محتوایی B2B و اینستاگرام

علی‌رغم این‌که بارها گفته شده، ما نمی‌توانیم به اندازه کافی بر اهمیت برند‌های B2B در حفظ عنصر انسانی تاکید کنیم. به همین دلیل ما دوست داریم وقتی شرکت‌ها از کانال‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند تا به افرادی که محصولات و خدمات عالی را که آن‌ها دوست دارند، می‌سازند، «نگاهی به درون» ارائه دهیم.

Wistia، یک پلتفرم میزبانی ویدیو می‌باشد که این‌کار را به ویژه با به اشتراک گذاشتن محتوای تصویری در اینستاگرام به خوبی انجام می‌دهد. این شرکت نه تنها با نام تجاری خود مطابقت دارد. با این وجود، این شرکت فناوری را برای کسب‌وکارهایی که راه حل‌های میزبانی برای محتوای بصری خود می‌خواهند، ارائه می‌دهد، بلکه هوشمند است. از بین دیگر مزایای آن، محتوای تصویری می‌تواند به نگهداری و ابقای بیننده در مواردی مانند اطلاعات برند کمک کند.

نکات مهم برای بازاریابان: محتوای تصویری را درج کنید

لطفا، لطفا، لطفا از ترکیب تصاویر در استراتژی محتوای خود غافل نشوید. مطمئنا حضور در کانال‌های دارای دید بصری مانند اینستاگرام و یوتیوب بسیار مهم است؛ اما وقتی نوبت به محتوای نوشتاری شما می‌رسد، از استفاده از تصاویر در آن نترسید. از این گذشته، مقالات با یک تصویر در هر ۷۵ الی ۱۰۰ کلمه، میزان به اشتراک‌گذاری اجتماعی ۲ برابر نسبت به مقالات با تصاویر کمتر دارند.

همچنین اگر می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که با هسته اصلی محصول یا خدمات شما مطابقت داشته باشد هم عالی است. همانطور که قبلا اشاره کردیم، Wistia فناوری محتوای بصری را ایجاد می‌کند؛ بنابراین منطقی است که از محتوای بصری منحصر به فرد در بازاریابی محتوایی B2B برخوردار باشد. کارهایی که کسب‌وکار شما به ویژه خوب انجام می‌دهد را شناسایی کنید و سپس بیشتر از کانالی استفاده کنیدکه با نقاط قوت شما بهترین هماهنگی را داشته باشد.

۹. برنامه مهندسی Zendesk

بازاریابی محتوایی B2B و تصویری

این‌بار، کمبانی مهندسی Zendesk که یک سازنده نرم‌افزار خدمات به مشتری است که با انتشارات Medium، کاری منحصر به فرد انجام داده است.

Zendesk ممکن است یک متخصص در راه حل‌های ارائه شده توسط محصول خود باشد؛ اما در پشت این محصول، گروهی از متخصصان با مهارت و کارآمد، افرادی که نرم‌افزار را می‌سازند و مهندسی می‌کنند، قرار دارند. این شرکت دریافت که مخاطبی وجود دارد که به دنبال چشم‌انداز و تخصص از جهت فنی محصول است، بنابراین از آن برای ساختن یک ویژگی محتوای کاملا مستقل در بازاریابی محتوایی B2B استفاده کرد.

نکات مهم برای بازاریاب‌ها: داستان برند خود را تعریف کنید

زیرساخت راه حل‌هایی را که شرکت شما ارائه می‌دهد، کاووش کنید. شما راه حل‌هایی ارائه می‌دهید، اما روند شما چیست؟ چه چیزی آموخته‌اید که باعث می‌شود آنچه را که انجام می‌دهید خوب به انجام برسانید و چگونه به آن‌جا رسیدید؟

مطمئنا، مباحثی مانند مهندسی ممکن است به طور سنتی «غیر جذاب» باشند، اما زمانی که از یک شیوه قصه‌گویی استفاده شده و ارتباط برقرار شود، می‌توانند مطالب قابل توجهی را ارائه دهند.

۱۰. گزارش سالانه Hexagon

بازاریابی محتوایی B2B و داستان برند

چه کسی می‌گوید محتوای نوشتاری باید ۲ بعدی باشد؟ از نظر کمپانی Hexagon، یک ارائه‌دهنده راه حل‌های فناوری اطلاعات، «AR» فقط نشان‌دهنده گزارش سالانه نیست. با در نظر گرفتن این موضوع، اخیرا این کمپانی یک ارائه به سرمایه‌گذاران خود را با روشی خلاقانه «افزوده» است.

Hexagon از واقعیت افزوده (Augmented Reality) (AR) برای آراستن گزارش كتبی شركت خود استفاده كرد و به سرمایه‌گذاران تجربه تعاملی‌تری هنگام یادگیری آخرین به روزرسانی‌ها در این شرکت ارائه داد. واقعیت افزوده چگونه کار می‌کند؟ یک اپلیکیشن تلفن همراه، مبتنی بر فناوری سامسونگ (Samung) و zSpace، یک نمایش مجازی از محصول را هنگامی‌که خواننده دستگاه تلفن همراه خود را بر روی یک «Trigger Image» از آن محصول در آن گزارش نگه می‌دارد، نشان می‌دهد.

نکات مهم برای بازاریابان: خریداران خود را به چالش بکشید

با بازاریابی محتوایی B2B به راحتی می‌توانید با داشتن رسانه خود احساس محدودیت کنید، به ویژه برای مخاطبان کسب‌وکاری که همه موافقت کرده‌اید که این رسانه راحت است.

اما برای اینکه بازاریابی محتوایی B2B بتواند خوانندگان را تغییر داده و باعث تحریک و برانگیختن رشد شود، باید گاهی اوقات دیدگاه مخاطبان خود را مختل کند. یک شرکت برای محتوای خود کار نمی‌کند؛ محتوا برای شرکت خود کار می‌کند. اگر نیاز به گفتن چیزی دارید که یک وبلاگ به تنهایی قادر به انجام آن نیست، کسب‌وکار از شما درخواست می‌کند که آن ‌را عملی کنید، خواه این بدان معنا باشد که یک کانال یوتیوب را راه‌اندازی کنید یا این‌که ببینید چگونه می‌توانید یک ابزار AR را در کتاب اینترنتی بعدی خود ادغام کنید.

و این فهرست همچنان ادامه دارد

ما خوشبین هستیم که قلمرو دیجیتال پر از تلاش‌های بازاریابی محتوایی B2B است و قصد داریم در مورد آن‌ها بشنویم. اما حتی بیشتر از آن، می‌خواهیم بشنویم که چگونه این نمونه‌ها از شما الهام می‌گیرند. همانطور که آن‌ها نشان می‌دهند، دنیایی از فرصت‌های محتوا وجود دارد که تنها منتظر حضور بازاریابان خلاق B2B و بازاریابی محتوایی B2B هستند تا به کار گرفته شوند.