آیا شما یک استارت آپ یا کسب و کار نوپا را راه‌اندازی کرده‌اید؟ برای تبلیغات و ترویج معصول خود چه برنامه‌ای دارید؟ آیا به دنبال شیوه‌ای موثر برای بازاریابی و فروش هستید؟ تاکنون به بازاریابی شبکه های اجتماعی فکر کرده‌اید؟ اگر در این‌باره اطلاعی ندارید، ‌در این مقاله با استارتاپت همراه شوید. همچنین اگر در رابطه با دیجیتال مارکتینگ یا راه‌های بازاریابی، به مشاوره نیاز دارید می‌توانید با تیم استارتاپت در تماس باشید.

شبکه های اجتماعی به سرعت به یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال تبدیل شدند. این رسانه‌ها با ایجاد دسترسی به میلیون‌ها مشتری در سراسر جهان،‌ مزایای باور نکردنی را برای کسب و کار شما فراهم می‌آورند. اگر از این منبع سودآور استفاده نکنید، فرصت بازاریابی بزرگی را از دست می دهید، زیرا بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌توانند نام تجاری کسب و کار شما را در تمام جهان، بر سر زبان‌ها بیاورند.

دلایل اهمیت بازاریابی شبکه های اجتماعی

۹ دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد شما به بازاریابی شبکه های اجتماعی برای توسعه کسب و کار نیاز دارید.

۱. بهبود آگاهی درباره برند

بهبود آگاهی درباره برند در بازاریابی شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از پلتفرم‌های بدون استرس و سودآور بازاریابی دیجیتال هستند که می‌توانند مشتریان بیشتری را با برند تجاری شما آشنا سازند. برای شروع، در معروف‌ترین رسانه‌های اجتماعی برای کسب و کار خود، پروفایل تجاری ایجاد و درباره محصول و تجارت خود اطلاع‌رسانی کنید. استراتژی‌های بازاریابی شبکه های اجتماعی کمک می‌کنند تا نام تجاری شما به طور قابل توجهی به رسمیت شناخته شود. بیش از ۹۱٪ از بازاریابان ادعا می‌کنند که با صرف چند ساعت زمان برای  بازاریابی شبکه های اجتماعی در طول هفته، می‌توان نمایش نام تجاری خود را افزایش داد و آگاهی کاربران را درباره محصول خود چند برابر کرد. بدون تردید، داشتن صفحه کاربری در شبکه های اجتماعی و استفاده منظم از آن‌ها، به نفع نام تجاری شما است؛ زیرا می‌توانید در زمان بسیار کوتاهی، مخاطبان گسترده‌ای را برای کسب و کار خود ایجاد کنید.

۲. صرفه اقتصادی

بدون شک بازاریابی در شبکه های اجتماعی به صرف‌ترین روش برای تبلیغات تجاری است. ایجاد یک حساب کاربری و ثبت نام در اکثر شبکه‌های اجتماعی، رایگان است. اما اگر تصمیم دارید از تبلیغات غیر رایگان در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید، همیشه از تبلیغات کوچک و ارزان بهره ببرید تا از تاثیر آن‌ها مطمئن شوید. مقرون به صرفه بودن استراتژی‌های بازاریابی برای تمام کسب و کارها مهم است؛ زیرا کمک می‌کند تا درآمد بیشتری را برای سرمایه‌گذاری کسب کنند و بودجه بیشتری برای پرداخت‌های بازاریابی و کسب و کار خود داشته باشند. شرایط فروش شما با سرمایه‌گذاری اندک در رسانه‌های اجتماعی، بهبود می‌یابد و بنابراین پس از مدت کوتاهی می‌توانید سرمایه‌گذاری اولیه خود را برگردانید. 

۳. برقراری ارتباط با مشتریان

ارتباط با مشتریان در بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی راه خوبی برای تعامل و ارتباط با مشتریان است. هرچه با مخاطبان خود بیشتر ارتباط برقرار کنید، برای توسعه و پیشرفت کسب و کار خود شانس بیشتری دارید. هدف خود را برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی برقراری ارتباط دو طرفه با مخاطبان در نظر بگیرید تا خواسته‌ها و نیازهای آنان را شناسایی کنید و علایق و سلیقه مشتریان را مورد توجه قرار دهید. علاوه بر این، برقراری ارتباط و تعامل با مشتریان، یکی از راه‌های جلب توجه آن‌ها و انتقال پیام تبلیغاتی شما است. بدین ترتیب، صدای برند شما از طریق بازاریابی در شبکه های اجتماعی بیش از پیش به مخاطبین خواهد رسید و رسمیت نام تجاری شما را به ارمغان خواهد آورد.

۴. بهبود وفاداری به برند

بهبود وفاداری به برند در بازاریابی شبکه های اجتماعی

هنگامی که شما در رسانه‌های اجتماعی حضور دارید، دسترسی مشتریان به شما آسان‌تر می‌شود و می‌توانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند.هر چه نقاط  اتصال مشتریان به کسب و کار شما بیشتر باشد، ‌احتمال وفاداری و حفظ آن‌ها افزایش می‌یابد. توسعه وفاداری مشتری یکی از مهم‌ترین اهداف هر کسب و کاری است که استراتژی‌های بازاریابی شبکه های اجتماعی، فرصت دستیابی به این هدف مهم را برای تمام کسب و کارها فراهم ساخته است. معمولا رضایت مشتری و وفاداری به برند از طریق برقراری ارتباط با مشتریان حاصل می‌شوند. از این رو ضروری است که غالبا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و پیوند قوی را میان خود و آنان ایجاد نمایید. بازاریابی شبکه های اجتماعی، تنها به معرفی محصول شما محدود نمی‌شود، بلکه یک پلتفرم پیشرو برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی است. مشتریان، شبکه‌های اجتماعی را مانند کانال‌های ارتباطی می‌بینند که می‌توانند آن‌ها را به نیازها و خواسته‌های‌شان متصل کنند.

۵. افزایش رضایت مشتری

افزایش رضایت مشتری در بازاریابی شبکه های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی در ایجاد شبکه و ارتباطات با مشتری نقش حیاتی را بازی می‌کنند. با کمک این رسانه‌ها، صدا شما به مشتریان می‌رسد و نحوه عملکرد و پاسخگویی شما، تصویر مثبت ذهنی مشتریان را درباره برند شما می‌سازد. مشتریان از این که هنگام اعلام نظرات خود، با یک پیام کامپیوتری رو‌به‌رو نمی‌شوند و پاسخ واقعی شما را می‌شنوند، احساس رضایت می‌کنند. شاید پاسخ دادن به پیام های شخصی کاربران در فضای مجازی دشوار و زمان‌بر باشد؛ اما این کار یک سرمایه‌گذاری دراز مدت در رضایت مشتری است که نام تجاری شما را در میان مشتریان ارزشمند می‌کند.

۶. آگاهی از بازار

یکی از بهترین راه‌های کشف نیاز و خواسته‌ مشتری، به جای برقراری ارتباط مستقیم با او، آگاهی از وضعیت بازار است. آگاهی از بازار، از سودمند‌ترین مزیت بازاریابی شبکه های اجتماعی محسوب می‌شود. شما با مشاهده فعالیت‌ نمایه‌های تجاری رقبای خود می‌توانید، بدون حضور و فعالیت در رسانه‌های اجتماعی، دیدگاه مشتریان و نظرات آن‌ها را به طور غیرمستقیم شناسایی کنید. رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به عنوان یک ابزار مکمل تحقیقاتی، به آگاهی و درک بهتر از صنعت و بازار کسب و کار کمک کنند. شما می‌توانید برای کسب موفقیت بیشتر در رسانه‌های اجتماعی، از ابزارهای ویژه بررسی ویژگی‌های جمعیت‌شناختی مشتریان خود بهره ببرید.

۷. افزایش اعتبار و قدرت نام تجاری

وفاداری برند و رضایت مشتری، برای ایجاد کسب و کاری قوی و معتبر، نقش مهمی را ایفا می‌کنند، اما هر دوی آن‌ها به برقراری ارتباط موثر با مشتریان ختم می‌شوند. وقتی مشتریان، عملکرد شرکت شما (به ویژه پاسخگویی به پرسش‌های آن‌ها و ارسال محتویات اصلی) را در رسانه‌های اجتماعی مشاهده می‌نمایند ، در ذهن خود، تصویر مثبتی از برند شما ایجاد می‌کنند. تعامل منظم با مشتریان خود، ثابت می‌کند که شما و کسب و کارتان به مشتریان اهمیت می‌دهید و نسبت به آن‌ها متعهد هستید. هنگامی که برخی از مشتریان با رضایت از خرید خود صحبت می‌کنند، می‌توانید با به اشتراک ‌گذاری قدردانی مشتریان راضی، نظر سایر کاربران را به خود جلب کنید.

۸. افزایش بازدید از وب سایت

بازاریابی شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که به افزایش بازدید از وب سایت تجاری شما کمک می‌کند. در صورت دلسرد بودن از وب سایت خود می‌توانید با به اشتراک گذاشتن مطالب در رسانه‌های اجتماعی، به وب سایت خود نیز رونق ببخشید. هر چه شما در حساب کاربری شبکه اجتماعی خود، محتوای با کیفیت بیشتری را به اشتراک می‌گذارید، بازدید از وب سایت تجاری شما نیز افزایش می‌یابد و فرصت‌های فروش اینترنتی بیشتری برای شما ایجاد می‌گردد.

۹. پیشرفت در رتبه‌بندی سئو

امروزه حضور در رسانه‌های اجتماعی به یک عامل حیاتی در محاسبه رتبه‌بندی سئو تبدیل شده است. به طور مداوم نیازهای SEO برای تضمین موفقیت در رتبه‌بندی موتورهای جستجو، تغییر می‌کند. بنابراین، لازم است برای بهینه‌سازی جستجوی وب سایت خود در موتورهای جستجو، به طور مرتب وبلاگ خود را به روز کنید. شرکت‌هایی که محتوای خود را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند، یک سیگنال نام تجاری را به موتورهای جستجو ارسال می‌کنند که اعتبار، یکپارچگی و پایداری نام تجاری آن‌ها را اثبات می‌کند.

سخن پایانی

هیچ کسی نمی‌تواند مزایای به کارگیری استراتژی‌های بازاریابی شبکه های اجتماعی برای راه‌اندازی و توسعه کسب و کار انکار کند. افزایش بازدید و بهینه‌سازی جستجوی وب سایت، بهبود وفاداری به برند و رضایت مشتریان، تنها با به روز رسانی مناسب و منظم استراتژی‌های بازاریابی شبکه های اجتماعی میسر می‌گردد. روز به روز رقابت و ورود کسب و کارها به رسانه‌های اجتماعی شدت می‌یابد، بنابراین پیش از ورود رقبا به رسانه‌های اجتماعی و جذب مشتریان بالقوه توسط آن‌ها، برای ورود و بازاریابی شبکه های اجتماعی اقدام کنید. هر چه زودتر، بازاریابی شبکه های اجتماعی آغاز کنید، سریع‌تر نیز رشد و توسعه می‌یابید. پس تعلل نکنید و با ایجاد یک حساب کاربری، کار خود را آغاز نمایید و از مزایای حضور در شبکه‌های اجتماعی بهره‌مند شوید.