بازاریابی دیجیتال یکی از عوامل تعیین کننده در موفقیت بسیاری از کسب و کارهای مدرن است. این شیوه علاوه بر امکان حضور در کانال‎های اصلی ارتباطی، به دلیل نامحدود بودن و کم هزینه بودن کمپین‎های بازاریابی، برای کسب و کارهای کوچک مفید است. همه روزه تعداد زیادی از مشتریان، در شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام و لینکدین توسط انواع روش‌های بازاریابی آنلاین، سرگرم می‌شوند. از این رو، کسب و کارهای هوشمند به دنبال روش‌هایی هستند تا با برندسازی در دنیای آنلاین، برای مشتریان خود را مشغولیت ایجاد کنند.

اگر شما در حال توسعه استراتژی بازاریابی دیجیتال کسب و کار خود هستید، فکر می‎کنید چه مواردی را باید در اولویت قرار دهید؟ فدراسیون کسب و کارهای کوچک با تحقیق روی رفتار اعضای موفق خود، عواملی را معرفی کرده که در موفقیت بازاریابی دیجیتال، نقش کلیدی دارند. با ما در این مقاله از استارتاپت همراه باشید تا با این ۵ فاکتور آشنا شوید.

بازاریابی دیجیتال برای موفقیت

۱. انتخاب یک یا ۲ کانال و تمرکز روی آن

 برخی از کسب و کارها در دام راه‌اندازی پروفایل در شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های مختلف می‌افتند. به نظر می‌رسد روز به روز برنامه‌های جدیدی در شبکه‌های اجتماعی ساخته می‌شوند و هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده هم کاربرد داشته باشند. آیا کسی MySpace را به خاطر می‌آورد؟ به جای اینکه نگران هم مسیر شدن با دنیای همیشه در تحول دیجیتال باشید، بهتر است روی یک یا ۲ برنامه از شبکه‌های اجتماعی متناسب با کار خود، تمرکز کنید. در کسب و کارهای B2B بازاریابی توییتر و لینکدین، بهتر جواب می‌دهد. کسب و کارهای B2C هم می‌توانند توجه خود را به بازاریابی اینستاگرام و فیس‌بوک معطوف کنند. مخصوصا که قابلیت نمایش محصولات و درگیر ساختن خریداران در این ۲ وجود دارد و می‎تواند بازخورد خوبی داشته باشد. شما باید برای کانال‌های انتخابی خود وقت صرف کنید و واقعا آن‌ها را توسعه دهید.

۲. به اشتراک گذاشتن اطلاعات

بازاریابی دیجیتال با اشتراک گذاشتن اطلاعات

پس از انتخاب کانال‌های مورد نظر، روی توسعه آن‌ها سرمایه گذاری کنید. دقت داشته باشید که استراتژی‎های بازاریابی و پیام‌رسانی شما باید از روی فکر باشد و اطلاعاتی را با فالوورها و مشتریان احتمالی‌تان به اشتراک بگذارید که در پیشبرد اهدافتان موثر باشند. درباره محصولات خود صحبت کرده و مشتریان طرفدار خود را هم ترغیب کنید تا این کار را انجام دهند. از پیشنهاد فروش‌های سنگین اجتناب کنید. بهتر این است که در سطوح وسیع و در قالب اطلاعات مفید و جالب، آنچه که انجام می‎دهید را با کاربران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که ایجاد محتوای ارزش‌ساز، برای موفقیت آنلاین، عاملی تعیین کننده است.

۳. شناخت مخاطبان

دنیای آنلاین مملو از ناشناخته‌ها است اما بازاریابان باید بدانند مخاطب آن‌ها چه کسی و از چه جنسی است. به دنبال فرصت‎های مناسبی باشید که می‌توانید از آن طریق فالوورها را به سمت وب‌سایت کسب و کار خود هدایت کنید تا اطلاعات بیشتری درباره هویت مشتریان احتمالی خود به دست آورید. از برگزاری مسابقه و رقابت، برای بالا بردن آمار افراد ثبت نامی در سایت خود استفاده کنید.

۴. گوش دادن و یاد گرفتن

بازاریابی دیجیتال با گوش دادن و یاد گرفتن

مشاوران زیادی در حوزه بازاریابی دیجیتال فعالیت دارند. این افراد می‌توانند استراتژی‌های پیچیده‌ای را برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی کسب و کار شما ایجاد کنند. البته بسیاری از شرکت‌های کوچک با مدیریت صحیح، پیشرفت و یادگیری مداوم، می‌توانند در این زمینه عملکرد موفقی داشته باشند. داشتن صدای معتبر در این بخش تعیین کننده است؛ چرا که باعث می‌شود برند شما دارای شخصیت انسانی به نظر برسد و از حالت یک شرکت بی‌نام و نشان خارج شود. اتفاقاتی که اطرافتان رخ می‌دهد را با دقت تماشا کرده، از آنها یاد بگیرید و از اشتباه کردن نترسید. ذهنتان را باز نگه دارید، صادق و فروتن باشید و به این ترتیب ارزش‌هایی را نشان دهید که شما و کسب و کارتان را در بین رقبا متمایز می‌کند. مطمئن باشید این روش روی مشتریان جواب می‎دهد.

۵. سخن گفتن از امیدهای خود در وبلاگ

وبلاگ‌نویسی بهترین راه برای مورد پیگیری قرار گرفتن، در دنیای آنلاین است، اما باز هم در اینجا محتوا حرف اول را می‌زند. سعی نکنید که یک وبلاگ بسازید و محتوای آن را با کلیدواژه‌های متناسب با سئو  پر کنید. بلکه درباره چیزهایی بنویسید که برای آن‌ها اهمیت قائلید، شما را به هیجان می‌آورند و درباره آن‌ها اطلاعات دارید. البته باید این موارد با کسب و کار شما مرتبط باشند و ارزش واقعی شرکت را به فالوورها نشان دهد. به این ترتیب، احتمال آن زیاد است که با گذشت زمان، فروش شما تقویت شده و بتوانید مشتریان خود را حفظ کنید.