بازاریابی در شبکه‌ اجتماعی یک راه ایده‌آل برای معرفی و تبلیغ کسب و کار است. رایگان، راحت و معمولا، جذاب! اما چطور می‌توان در آن موفق بود؟ مشکل شبکه‌های اجتماعی این است که اکثر اوقات می‌تواند بی‌روح یا بسیار اشباع شده باشد و به همین دلیل سخت خواهد بود که برای بازاریابی در شبکه اجتماعی نتایج کار خود را در آن دنبال کنید یا به نتیجه دلخواه برسید.

منابع بسیار زیادی از بازاریابی در شبکه اجتماعی وجود دارد که به اندازه کافی در مورد شبکه‌های مختلف و چگونگی استفاده از آن‌ها صحبت کرده‌اند. اما متاسفانه، آن‌ها قادر نبوده‌اند تا توضیح درستی از چگونگی استفاده صحیح از شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات در آن بیان کنند.

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که در بازاریابی در شبکه اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کنید، در این مطلب از استارتاپت نقشه‌ای از بازاریابی را شرح خواهیم داد که بدون صرف وقت بسیار زیاد می‌تواند موثر واقع شود.

بخش اول: پیش برنامه‌ریزی استراتژی بازاریابی در شبکه اجتماعی

قبل از اینکه وارد شبکه‌های اجتماعی شوید و از کسب و کار خود صحبت کنید، باید ابتدا مطمئن شوید که پروفایل شما در هر شبکه‌ اجتماعی از جمله فیسبوک، توییتر و اینستاگرام، آماده تبلیغات و کسب و کار است تا بتوانید نتیجه‌ای که می‌خواهید را دریافت کنید. اولین قدم برای این کار این است که به تمام شبکه‌های اجتماعی خود سر بزنید و مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم را رعایت کنید:

استراتژی بازاریابی در شبکه اجتماعی

۱. عکسی مناسب برای پروفایل خود قرار دهید

سعی کنید حتما عکسی مناسب و شایسته یک کسب و کار را آپلود کنید، مگر آن که شما فروشنده لباس‌های زیر باشید یا سرویس‌های گردشگری ارایه دهید. یک تصویر با لباس شنا یا لباس‌های غیر عادی در زمینه کسب و کار هرگز نمی‌تواند آن طور که می‌خواهید به صورت جدی شما را وارد کسب و کار کند. ابتدا کسب و کار خود و بازاری را که به دنبال‌ آن هستید بسنجید و سپس عکس مناسب آن را بگیرید و آپلود کنید. جالب است بدانید که یک تصویر از شما، بسیار بیشتر از یک لوگو تاثیر گذار خواهد بود حتی با وجود این که یک لوگو به منظور به تصویر کشیدن برند و به یاد ماندن در ذهن مردم مهم است، اما این تصویر شخص خواهد بود که اولین بازخورد را خواهد داشت. بنابراین مطمئن شوید که عکس شما از کیفیت خوبی برخوردار است. البته حتما هم نیازی نیست توسط یک عکاس حرفه‌ای ثبت شده باشد.

۲. بخش‌های عمده و مهم پروفایل را پر کنید

برخی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستند که بخش‌های مختلفی از تفریحات شخصی گرفته تا فیلم مورد علاقه را قرار داده‌اند تا آن‌ها را پر کنید. اما منظور این موارد نیستند چرا که در یک کسب و کار اهمیتی ندارند. اما برای بازاریابی در شبکه اجتماعی باید بخش‌های مهمی که وابسته به کسب و کار شما هستند را پر کنید. هر پلتفرمی تفاوت‌های خاص خود را دارد اما حداقل در آن‌ها باید نام خود و نام کسب و کار را بیان کنید، جایی برای قرار دادن آدرس وبسایت خود داشته باشید و همچنین بیوگرافی کوچکی هم از تجارتی که مشغول به آن هستید آماده کنید. اگر جایی برای قرار دادن آدرس دیگر شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، حتما این بخش را هم باید پر کنید.

۳. افراد بانفوذ در صنعت خود را فالو کنید

افراد بانفوذ بازاریابی در شبکه اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی تنها در مورد اشخاصی نیستند که شما را دنبال می‌کنند بلکه مربوط به افرادی هم می‌شود که شما آن‌ها را دنبال می‌کنید. این مسئله را با فالو کردن افرادی شروع کنید که در صنعت خود آن‌ها را تحسین می‌کنید یا از کار آن‌ها لذت می‌برید. بهترین کار‌های آن‌ها را به اشتراک بگذارید و تا جای ممکن نسبت به پست‌های آن‌ها واکنش نشان دهید و سعی کنید به نوعی یک ارتباط با آن‌ها برقرار کنید.

۴. ادغام شبکه‌های اجتمااعی با وبسایت

در کمترین حالت ممکن، باید لینکی از شبکه‌های اجتماعی خود روی سایت یا وبلاگ خود داشته باشید تا مردم با بازدید از آن‌ها بتوانند به سراغ شبکه‌های اجتماعی شما بیایند. هر چند که راه‌های جذاب‌تر دیگری هم برای این کار وجود دارد که می‌تواند صرف زمان را کاهش و نتیجه مثبت را افزایش دهد. برای مثال، در پلتفرم وردپرس می‌توانید از پلاگین Click to Tweet استفاده کنید که امکان راحتی را برای کاربران ایجاد می‌کند تا تنها با یک کلیک محتوای شما را در شبکه اجتماعی خود توییت کنند. یا حتی ادغام کامنت‌های فیس بوک با وبلاگ ورد پرس می‌تواند درگیری کاربران با بازار شما را افزایش دهد.

۵. به این نتیجه برسید که از بازاریابی در شبکه اجتماعی چه نتیجه‌ای انتظار دارید

در نهایت، باید بدانید که هدف شما از بازاریابی در شبکه اجتماعی جذب مشتری است یا فروش. فراموش نکنید که اگر دائما در شبکه‌های اجتماعی خود بگویید: «محصولات من رو بخرید یا من رو استخدام کنید»، همیشه کارساز نیست و حتی در حقیقت باعث می‌شود تا فالوورهای خود را از دست بدهید. به جای آن، به این فکر کنید که چه چیزی می‌توانید پست کنید که در نهایت منجر به فروش شود. مانند افزایش ترافیک سایت یا دریافت عضویت‌های بیشتر. موارد زیر را برای اهداف بازاریابی در شبکه اجتماعی در نظر داشته باشید:

  • افزایش بازدید از بلاگ.
  • دریافت ایمیل‌های بیشتر در مورد کسب و کار.
  • یافتن فالوورهای بیشتر در شبکه‌های مختلف بیشتر، مانند معرفی پروفایل فیسبوک خود در توییتر و غیره.
  • افزایش نفوذ پذیری با گسترش هویت و محصولات خود در میان بازار مورد نظر در شبکه اجتماعی.
  • ایجاد فضایی جذاب و آرام برای بازار مورد نظر، برای مثال نشان دهید که با مشتریان و دنبال کنندگان خود دوست و رفیق (بدون زیاده‌ روی) هستید.

هر پستی در شبکه‌های اجتماعی باید دارای یک نتیجه مورد نظر باشد. برای مثال اگر شما آخرین مطلب خود روی وبسایت را در شبکه‌های اجتماعی خود پست می‌کنید، هدف از این کار شما باید افزایش بازدید از سایت و نفوذ باشد و به فالوورها نشان دهید که در زمینه کاری خود سعی در ایجاد روابطی خوب دارید.

بخش دوم: اهمیت اشتراک گذاری در بازاریابی در شبکه اجتماعی

زمانی که صحبت از بازاریابی در شبکه اجتماعی می‌شود، دو نقش را باید بر عهده بگیرید:

  • اشتراک گذاری چیزهایی را که بتوانند اهدافی که در بالا بیان کردیم به دست بیاورند
  • درگیر شدن با دیگران و کسب و کارهای مرتبط

ابتدا در مورد اشتراک گذاری محتوا می‌گوییم

محتوا و بازاریابی در شبکه اجتماعی

چالش اصلی پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی این است که به بالاترین حدِ «در معرض نمایش قرار گرفتن» برسید. این سخت است چرا که هر پلتفرم تفاوت‌های خاص خود را دارد. برای مثال برخی از شبکه‌ها دارای محدودیت‌های حروف هستند مانند توییتر و برخی‌های دیگر مانند اینستاگرام یا پینترست در درجه اول به عکس و تصاویر گرافیکی وابسته هستند. در ادامه مراحلی ساده را برای برنامه ریزی استراتژی اشتراک گذاری محتوا به منظور بازاریابی در شبکه اجتماعی را مرور می‌کنیم:

۱. تصمیم بگیرید که چه چیزی به اشتراک می‌گذارید

آیا یک پست از سایت خود را منتشر می‌کنید؟ یک ثبت نام ایمیلی؟ قصد دارید چند محصول را به رایگان هدیه دهید؟ قصد دارید پستی به منظور تبلیغ منتشر کنید؟ یا اصلا یک پست الهام بخش مرتبط با کسب و کار خود را به اشتراک بگذارید؟ در برنامه ریزی خود، باید چیزهای مختلفی برای به اشتراک گذاری در نظر داشته باشید، گوناگون و متوع. برای مثال می‌توانید مواردی که در ابتدا بیان کردیم را به صورت یک برنامه ریزی، یکی یکی منتشر کنید یا می‌توانید پست‌های قدیمی خود را که بازخورد خوبی داشتند یا فکر می‌کنید کم دیده شده‌اند را دوباره به اشتراک بگذارید یا گاهی به معرفی خود در دیگر شبکه‌های اجتماعی بپردازید.

۲. تصمیم بگیرید که چطور می‌خواهید این محتواها را به اشتراک بگذارید

آیا تنها یک متن پست خواهید کرد؟ آیا یک سلفی خواهید گرفتن و روی آن متنی خواهید نوشت؟ آیا پست شما یک ویدیو خواهد بود؟ یا یک تصویر گرافیکی چشم نواز؟ با این که یک متن هم قادر است تاثیر خود را بگذارد، اما بسیاری از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی با عکس‌ها، کارهای گرافیکی و ویدیو ارتباط بهتری دارند. یادگیری یک سری کارهای ساده گرافیکی می‌تواند در کار شما تاثیر مثبتی داشته باشد اما می‌توانید از قالب‌های گرافیکی رایگان یا کم هزینه هم استفاده کنید. هنگامی که آن را آماده کرده‌اید، زمان ادیت و پست کردن آن فرا می‌رسد.

یکی از دردسرهایی که ممکن است در هنگام استفاده از قالب‌های گرافیکی با آن مواجه شوید این است که هر شبکه اجتماعی دارای سایزبندی منحصر به فرد خود برای هر تصویر است. بنابراین اگر خود شما کارهای گرافیکی را انجام نمی‌دهید، سایت‌های مختلفی نظیر Canva یا Picmonkey وجود دارند که قالب‌های جذابی را با سایزبندی‌های مختلف متناسب با هر شبکه اجتماعی ارایه می‌دهند. فقط کافی است شبکه اجتماعی مورد نظر خود را انتخاب کنید، عکس خود را در قالب قرار دهید، متن مورد نظر را بنویسید و سپس آن را ذخیره کنید و به اشتراک بگذارید.

۳. برنامه ریزی پست کردن دوباره‌ محتوا برای روزهای آتی

نباید زمانی که صحبت از محتوای جدید می‌شود، محتوای گذشته خود را فراموش کنید. در عوض، می‌توانید یک پست قدیمی را در بازه‌های زمانی مختلف دوباره به اشتراک بگذارید. برای مثال، ممکن است توییتی حاوی متن‌هایی از سایت خود همراه با لینک داشته باشید که محتوای آن قدیمی نمی‌شود و می‌توانید ماهی یک بار آن را نشر دهید.

زمانی که صحبت از پست گذاشتن می‌شود، مراقب باشید که در یک شبکه اجتماعی خاص بیش از حد پست نگذارید. برای مثال، ایرادی ندارد که در طول روز در توییتر بیش از ۱۰ توییت منتشر کنید، اما این کار در شبکه‌ای مانند لینکدین پاسخگو نیست و باعث اذیت و مزاحمت فالوورها می‌شود. بر اساس کتابی به نام The Art of Social Media به قلم گای کواساکی و پگ فیتزپتریک، پیشنهاد شده است که در هنگام بازاریابی در شبکه اجتماعی بهتر است این میزان انتشار محتوا را در طول یک روز رعایت کنید: فیس بوک ۱ الی ۲ پست در روز، لینکدین ۱ پست در روز، پینترست ۶ پست در روز، اینستاگرام ۲ الی ۳ پست در روز و توییتر ۸ الی ۱۲ پست در روز. البته این ارقام بستگی به میزان فالوورها و شرایط کسب و کار شما هم دارد.

۴. توجه به زمان انتشار

در نهایت فراموش نکنید که اگر کسب و کاری دارید که مردم زیادی را در سرتاسر دنیا جذب کرده‌ است، زمان بندی مناسب برای انتشار پست در زمان بیداری یا فعالیت آن‌ها را در نظر داشته باشید. حتی برای مخاطبین و فالوورهای خود که در کشور شما هستند باید دقت داشته باشید. برای مثال پستی که در ساعات پایانی روز یا صبح منتشر می‌کنید تاثیر کمتری نسبت به پستی که عصر منتشر می‌کنید خواهند داشت. این موارد را می‌توانید با تحلیل اطلاعات گذشته به دست آورید.

۵. یک تقویم داشته باشید

داشتن یک تقویم برای بازاریابی در شبکه اجتماعی کمک می‌کند تا به یاد داشته باشید که چه زمانی باید چه محتوایی را پست کنید. حتی برخی از شبکه‌های اجتماعی  یا ابزارهای مرتبط با آن اجازه می‌دهند تا برای انتشار پست خود زمان بندی داشته باشید. برای مثال، می‌توانید یک پست از بلاگ خود را به مدت شش ماه به صورت ماهانه منتشر کنید. برخی از ابزار شبکه‌های اجتماعی نظیر CoSchedule یا Smarter Queue هستند که توسط آن‌ها قادر هستید پست خود را زمان بندی کنید تا آن‌ها به صورت خودکار آن را برای شما منتشر کنند.

۶. نتایج کاربردی را دنبال کنید

ابزارهای مختلف شبکه‌های اجتماعی و Google Analytics، نتایج به دست آمده از پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اید را به شما نشان می‌دهند. تحلیل و بررسی اطلاعات همیشه یکی از بهترین راه‌های پیشرفت است و این امر در شبکه‌های اجتماعی هم صدق می‌کند. این ابزار نشان خواهند داد که کدام پست‌ها، چه نوع پست‌هایی و چه اهدافی توانسته‌اند بهترین بازخورد را در شبکه‌های اجتماعی شما داشته باشند. پس با بررسی آن‌ها می‌توانید برای بازاریابی در شبکه اجتماعی خود تصمیمات بهتری بگیرید.

درگیر شدن در شبکه‌های اجتماعی

این مرحله یکی از بخش‌هایی است که بسیاری از دارندگان کسب و کارها به آن توجه ندارند. اما برای موفقیت در بازاریابی در شبکه اجتماعی اهمیت ویژه‌ای دارد. پست کردن محتوا اما بدون هرگونه توجه به این که دیگران چه کاری انجام می‌دهند مانند این است که به یک جشن بروید و فقط از خودتان صحبت کنید و کاری به کار دیگران نداشته باشید. بنابراین در حالی که برای شبکه‌های اجتماعی خود محتوا تدارک می‌بینید، به برنامه ریزی استراتژی به منظور کامنت گذاشتن، اشتراک گذاشتن و درگیر شدن با دیگران نیاز دارید.

در ادامه به منظور درگیر شدن برای بازاریابی در شبکه اجتماعی چند توصیه را بیان می‌کنیم:

۱. استفاده از ابزار مدیریت شبکه اجتماعی

ابزاری نظیر HootSuite وجود دارند که می‌توانید با ثبت نام در آن تمامی شبکه‌های اجتماعی خود را در یک صفحه مدیریت کنید و همچنین زمان‌بندی پست محتوا از دیگر ویژگی‌های آن است. داشتن یک ابزار شبکه‌های اجتماعی که چنین ویژگی خوبی را به شما ارایه می‌دهد، می‌تواند قدرت مدیریت شما را به بالاترین حد برساند و با کاهش صرف زمان و بازخورد بهتر رو به رو شوید. می‌توانید کامنتها را بخوانید و پاسخ دهید، افرادی که می‌توانند شما را در شبکه‌های اجتماعی درگیر کنند دنبال کنید و حتی با استفاده از فیلتر منحصر به فرد آن، از افراد و صفحه‌هایی که باعث سردرگمی شما می‌شوند دوری کنید.

۲. یک الی دو زمان خاص در طول روز برای درگیر شدن با شبکه‌های اجتماعی داشته باشید

سعی کنید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در طول روز برای گذراندن در شبکه‌های اجتماعی صرف کنید. البته این مقدار زمان نباید شامل آماده کردن پست و مراحلی که در این مطلب بیان کردیم باشد. بهتر است یک تایمر هم داشته باشید تا ناگهان متوجه نشوید که دو ساعت از زمان خود را مثلا در اینستاگرام گذرانده‌اید. فراموش نکنید که هدف اصلی شما این است که با دنبال کنندگان خود درگیر شوید و با آن‌هایی که شما را فالو می‌کنند ارتباط برقرار کنید.

۳. انتشار ۲ الی ۳ پست مناسب و مرتبط با کسب و کار

سعی کنید با دنبال کردن یک سری از صفحات یا سایت‌های مناسب، محتوای جالب و در خوری را پیدا کنید که فکر می‌کنید برای دنبال کنندگان شما جذاب هستند.

۴. انتشار ۲ الی ۳ پست از افرادی که دنبال می‌کنید

به اشتراک گذاری پست‌های دیگران یکی از بهترین روش‌های برقراری ارتباط با دنبال کنندگان است که باعث می‌شود آن‌ها هم شما را به اشتراک بگذارند. مانند ریتوییت کردن یک توییت یا استوری کردن یکی از پست‌های جالب دنبال کنندگان.

۵. کامنت گداشتن زیر پست دنبال کنندگان

این هم یکی دیگر از بهترین روش‌های ارتباط با دیگران است. این کار را به شکلی دوستانه انجام دهید تا بازخورد خوبی بگیرید.

۶. پاسخگویی به افرادی که زیر پست شما نظر داده‌اند

پاسخ ندادن به افرادی که زیر پست شما نظری داده‌اند می‌تواند بی‌ادبانه تلقی شود. همانند این است که شما افرادی را که دوست دارند با شما ارتباط بر قرار کنند نادیده بگیرید. امروزه مردم دوست دارند سراغ کسب و کارهایی بروند که پاسخگو هستند بنابراین مطمئن شوید که جواب آن‌ها را می‌دهید.

۷. لایک کردن پست دیگران که می‌تواند برای شما مناسب باشد

Like در فیسبوک و اینستاگرام، Upvote در انجمن‌هایی نظیر ردیت یا Favorite در توییتر، و دیگر کلید‌های مشابه در دیگر شبکه‌های اجتماعی شاید به اندازه اشتراک گذاری یا کامنت گذاشتن تاثیر گذار نباشند، اما به هر حال کار خود را می‌کنند. آن را یک مکمل برای درگیر شدن با کسب و کار خود بدانید.

۸. این وظایف را تکرار کنید

بازاریابی در شبکه اجتماعی و موفقیت در آن به این صورت نیست که عملی را انجام دهید و سپس انجام آن را فراموش کنید. باید به صورت روزانه پست بگذارید و خود را درگیر کنید. اما این کار را با یک نقشه انجام دهید چرا که شبکه‌های اجتماعی همانند هیولایی هستند که می‌توانند شما را ببلعند و نگذارند به کارهای اصلی خود برسید. بنابراین برای استفاده از آن برنامه داشته باشید، زمان داشته باشید، هدف داشته باشید.

آیا باید یک مسئول شبکه اجتماعی استخدام کنید؟

این امکان وجود دارد که یک مسئول شبکه اجتماعی استخدام کنید تا به راحتی تمامی پلتفرم‌های شما برای بازاریابی در شبکه اجتماعی را هدایت و کنترل کند. این کار می‌تواند هم از نظر تولید محتوا، هم از نظر کارهای گرافیکی و هم از نظر صرف زمان به شما کمک کند. اما مسئله این است که استخدام چنین فردی به کسب و کار شما بستگی دارد. اگر یک کسب و کار گروهی دارید، بله داشتن یک مسئول شبکه اجتماعی بسیار مفید است و می‌تواند بهتر از خود شما کارها را پیش ببرد. اما اگر یک کسب و کار کوچک‌تر دارید، فراموش نکنید که خود شما به عنوان مدیریت این کسب و کار باید با مردم در ارتباط باشید نه شخص دیگر.