این روزها گیاه خواری، بسیار رایج شده است و داشتن یک اپلیکیشن گیاه خواری و وگان مناسب، اهمیت ویژه‌ای دارد. بدن انسان از سبزیجات تغذیه و رشد می‌کند، بنابراین جای تعجب ندارد که هر روز، افراد بیشتری زندگی بر مبنای سبزیجات را انتخاب می‌کنند. همان طور که بقراط (Hippocrates) می‌گوید:

غذا داروی شما و دارو، همان غذای شما است.

بقراط

اما مشکل سبک زندگی گیاه خواری، این است که دنیا بر مبنای آن ساخته نشده است. هر کجا را که نگاه کنید، می‌توانید انواع فست‌فود، غذاهای فرآوری‌شده و مقادیر زیادی گوشت بیابید. برای این‌که اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما، سالم و بیشتر بر مبنای سبزیجات است؛ باید حتما برای آن تلاش و برنامه‌ریزی داشته باشید. ما در این مطلب از استارتاپت، ۷ اپلیکیشن یا اپلیکیشن گیاه خواری و وگان را به شما معرفی می‌کنیم تا تلاش‌های شما در این جهت، ساده‌تر شوند.

مترجم برنامه‌ گیاه خواری و وگان

۱. Gontuss مترجم وگان

اپلیکیشن Gontuss خودش را به عنوان مترجم وگان معرفی می‌کند. در واقع این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا غذاهای ناسالم را با سبزیجات مناسب جایگزین‌ کنید. آگاهی از روش‌هایی برای راحت‌تر کردن تلاش‌های قدیمی در جهت پیدا کردن جایگزین‌های مناسب گیاه‌خواری، می‌تواند کمک شایانی در سبک زندگی شما باشد.

برخی از امکانات این اپلیکیشن به شرح ذیل است:

آشپزی و برنامه‌ گیاه خواری و وگان
 • جستجو برای جایگزین‌های گیاه‌خواری و وگان شامل دستور غذایی، مواد اولیه و محصولات
 • دایره‌المعارف وگان که حاوی اطلاعاتی در مورد مواد اولیه خام وگان است و به شما اجازه می‌دهد تا در مورد این مواد اولیه دانش کسب کنید و آن‌ها را تشخیص دهید.
 • محاسبه‌گر تخم‌مرغ که به شما اجازه می‌دهد تا مواد جایگزین تخم‌مرغ را اندازه‌گیری کنید.
 • محسابه‌گر پروتئین که به شما کمک می‌کند تا مواد اولیه با مقدار پروتئین یکسان در غذای غیر وگان را اندازه‌گیری کنید.

این اپلیکیشن یکی از اپلیکیشن‌های کاربردی برای افرادی است که در ابتدای راه سبک زندگی بر مبنای غذاهای گیاهی هستند.

۲. اپلیکیشن Vegan Amino

برای این‌که همیشه انگیزه‌ لازم برای ادامه‌ مسیر را داشته باشید، هیچ راهی بهتر از صحبت با وگان‌های دیگر در مورد انتخاب‌های غذایی و نکات آشپزی نیست.

اپلیکیشن Vegan Amino فقط یک اپلیکیشن برای پیدا کردن غذاهای جدید وگان یا کسب دانش در مورد مواد اولیه غذاهای وگان نیست؛ بلکه در اصل، جامعه‌ای متشکل از افرادی است که سبک زندگی وگان را انتخاب کرده‌اند. در این اپلیکیشن هر فرد، در یک مرحله از زندگی جدید خود است؛ بنابراین همیشه می‌توان از آن‌ها درس‌ گرفت.

برخی از امکانات این اپلیکیشن به قرار زیر است:

آمینو یکی از برنامه‌ گیاه خواری و وگان
 • جامعه‌ای متشکل از افرادی در سراسر جهان، که می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید.
 • غذاهایی که دیگران پخته‌اند را می‌توانید در این اپلیکیشن ببینید و در مورد نکته‌های آشپزی با آن‌ها صحبت کنید.
 • در قسمت سوالات می‌توانید سوال‌های خود را در مورد زندگی وگان بپرسید و به سوالات بقیه پاسخ دهید.
 • از قسمت دایره‌المعارف می‌توانید برای دسترسی به اطلاعاتی مانند کتاب‌های آشپزی، دستورهای غذایی، نکات تغذیه‌ای و … استفاده کنید.

این اپلیکیشن یکی از برترین اپلیکیشن‌ها است، زیرا بهترین راه برای ادامه این سبک از زندگی معاشرت با افرادی است که هر روز مانند شما زندگی می‌کنند.

۳. اپلیکیشن Vegan Recipe Club

یکی از سخت‌ترین جنبه‌های گیاه‌خواری یا وگان ماندن، پیدا کردن غذاهای متنوع است. در حقیقت گزینه‌های زیادی برای گیاه‌خوارها وجود دارد اما این گزینه‌ها در کتاب‌های آشپزی و سایت‌های دستورهای غذایی وجود ندارد. از این رو، اپلیکیشن Vegan Recipe Club بسیار کاربردی است؛ زیرا شامل بیش از ۶۰۰ دستور غذای وگان است و هر هفته دستورهای غذایی جدید به آن اضافه می‌شود.

برخی از امکانات این اپلیکیشن شامل موارد ذیل است:

دستور غذایی و برنامه‌ گیاه خواری و وگان
 • توانایی دسته‌بندی دستورهای غذایی طبق نیازهای رژیمی، وعده‌های غذایی، تعطیلات و … .
 • دستورهای غذایی شامل هر نوغ غذا حتی خورشت‌ها می‌شود.
 • این اپلیکیشن دارای یک گزینه است که با فعال کردن آن، صفحه گوشی شما هنگام آشپزی، خاموش نمی‌شود.

از آن‌جایی که بیشترین تلاش و سختی زندگی گیاهی، مربوط به قسمت آشپزی آن است؛ این اپلیکیشن به شدت ارزشمند است.

۴. اپلیکیشن Happy Cow

زمانی که حوصله آشپزی ندارید، ممکن است تصمیم بگیرید که برای شام به یک رستوران بروید. در این زمان پیروی از این سبک زندگی گیاهی، سخت می‌شود. پیدا کردن رستوران‌ گیاه‌خواران و غذاهای وگان، همیشه ساده نیست؛ پس وارد اپلیکیشن Happy Cow شوید. این اپلیکیشن همه گاوهای سراسر جهان را خوشحال می‌کند، زیرا به شما کمک می‌کند تا حتی وقتی بیرون از خانه غذا می‌خورید، به سراغ گوشت نروید.

برخی از امکانات این اپلیکیشن به شرح زیر است:

 • جستجو برای رستوران‌های گیاه‌خواری و وگان در محدوده شما
 • جستجو از طریق محل کنونی شما یا هر محلی که مد نظر شما است
 • دسته بندی و فیلتر گزینه‌ها بر مبنای رژیم غذایی گیاهی مورد انتخاب شما
 • ذخیره مکان‌های محبوب شما

اپلیکیشن Happy Cow یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین اپلیکیشن‌های جستجوی رستوران گیاهی است. کار با این اپلیکیشن، اصلا سخت نیست. یک جستجوی ساده و چندین فهرست، همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

۵. اپلیکیشن Vanilla Bean

رستورا گیاهی و برنامه‌ گیاه خواری و وگان

اپلیکیشن Vanilla Bean یک اپلیکیشن پیشرفته‌تر برای جستجوی رستوران‌های گیاهی است. اگر به دنبال اپلیکیشنی با امکانات‌ بیشتر هستید، این اپلیکیشن برای شما کاربرد دارد و خوشبختانه شامل عکس‌های رستوران‌ها و غذاهای آن‌ها است. در حقیقت صفحه اصلی این اپلیکیشن، یک موتور جستجوی ساده است. شما می‌توانید از طریق آیکن‌های پایین صفحه اصلی به امکانات دیگر دسترسی داشته باشید.

برخی از امکانات این اپلیکیشن شامل موارد ذیل است:

 • فیلترهایی برای معیارهایی از جمله غذاهای خام گیاه‌خواری و …
 • صفحه‌ای حاوی رستوران‌های اطراف شما که تا کنون به آن‌ها سر نزده‌اید
 • یک نقشه که امکان مشاهده موقعیت رستوران‌ها را مانند گوگل مپ در اختیار شما قرار می‌دهد

اگر در یک روز کاری برای صرف ناهار به رستوران بروید یا حتی به صورت کلی از خانه به قدری دور باشید که دیگر نتوانید در خانه غذا میل کنید، می‌توانید از اپلیکیشن ‌Vanilla Bean کمک بگیرید تا بدون تلاش زیاد بتوانید به رژیم غذایی خود ادامه دهید.

۶. اپلیکیشن Mealime

 اگر بخواهید که در خانه آشپزی کنید، به اپلیکیشنی نیاز دارید که نه تنها در پیدا کردن دستور‌ غذایی، بلکه در خرید مواد اولیه هم به شما کمک می‌کند. در این زمان Mealime به کمک شما می‌آید.

زمانی که این اپلیکیشن را نصب می‌کنید، از شما سوال‌هایی را می‌پرسد تا گزینه‌های غذایی را با توجه به انتخاب‌های شما نشان دهد. در این اپلیکیشن می‌توانید نوع رژیم غذایی گیاهی و غذاهای مورد علاقه و غیر مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

برخی از دیگر امکانات این اپلیکیشن شامل:

دستور غذایی و برنامه‌ گیاه خواری و وگان
 • دستورهای غذایی دقیق همراه با جزییات که به راحتی می‌توانید با کمک آن‌ها آشپزی کنید.
 • صدها انتخاب غذایی برای شما
 • هر دستورغذایی را که انتخاب کنید، به صورت اتوماتیک مواد اولیه آن در لیست خرید شما قرار می‌گیرد.

اگر می‌خواهید در سبک زندگی گیاه‌خواری یا وگان موفق شوید، باید از آشپزخانه خود شروع کنید. یادگیری آشپزی با مواد اولیه جدید و علاقه به غذاها، بخشی از این سبک زندگی جدید است.

۷. اپلیکیشن Hebbars Kitchen

فرهنگ هندی سبک زندگی گیاه‌خواری و وگان را بسیار محترم می‌شمارد. از آن‌جایی که غذاهای هندی شامل سبزیجات، گیاهان و ادویه‌ها است؛ احتمالا به عنوان یک گیاه‌خوار یا وگان غذاهای آن‌ها را دوست دارید. این اپلیکیشن مواد اولیه مورد نیاز و دستور غذایی لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد.

غذاهای هندی یکی از سالم‌ترین غذاها در سراسر دنیا هستند. تنوع سبزیجاتی این غذاها برای شما عالی است و اپلیکیشن Hebbars Kitchen شامل هزاران دستورغذایی گیاهی هندی است.

برخی از امکانات این اپلیکیشن شامل:

 • دستورهای غذایی ساده شامل آموزش‌های مرحله به مرحله است
 • می‌توانید دستورهای غذایی را ذخیره و دسته‌بندی کنید
 • شامل نکته‌های آشپزی برای مواردی از جمله ذخیره سبزیجات، جذب پروتئین بیشتر و … است
رژیم غذایی و برنامه‌ گیاه خواری و وگان

رژیم‌های گیاهی با اپلیکیشن‌های گیاه خواری و وگان

گیاه‌خوار یا وگان بودن فراتر از فقط نخوردن گوشت حیوانات است. مصرف مغذی‌ترین غذاها برای بدن شما، ارزشمند است. این مساله باید به عادت روزانه شما تبدیل شود و این ۷ اپلیکیشن گیاه خواری و وگان در اصل به همین منظور طراحی شده‌اند.

برای شروع می‌توانید کیترینگ‌هایی را پیدا کنید که غذاهای گیاهی دارند.