شغل مناسب و دلخواه شما چیست؟ بسیاری از ما، پارامترهای زیادی برای شغل مورد تایید خود، در نظر داریم و خودمان را درون مشتی ایده‌آل که حتی برخی از آن‌ها غیر قابل دسترس هستند، غرق کرده‌ایم. از طرفی باید بدانیم که همیشه، انتخاب شغل ما بر اساس آن پارامترها استوار نیستند؛ حتی اگر کاملا از این موضوع آگاه باشیم. پس چرا همیشه در انتخاب شغل مشکل داریم؟ با استارتاپت همراه باشید تا راه‌های انتخاب شغل رویایی خود را بیاموزید.

نحوه انتخاب شغل ایده‌آل

اکثر افراد، ۳ آرمان مشخص و تایید شده را از شغل خود می‌خواهند:

احساس صلاحیت و تسلط به کار: انتخاب شغلی که در آن این شانس را داشته باشیم تا فراتر از انتظارات، به وظایف محوله خود عمل کنیم و از طریق یادگیری و شناسایی موقعیت‌ها، در جهت هر چه بهتر شدن، رشد کنیم.

احساس ارتباط و پیوستگی در کار: این احساس محصول روابط محترمانه و منصفانه با همکاران است که البته تشکر و قدردانی در محیط کار هم در همین دسته قرار می‌گیرد. به همین دلیل فرهنگ حاکم در یک شرکت، یکی از فاکتورهای بسیار مهم و اساسی برای ایجاد رضایت شغلی کارمندان است.

احساس هدف‌دار بودن در کار: این که احساس کنیم برای کار خاصی در شرکت، ساخته شده‌ایم و امور محوله را به بهترین شکل انجام می‌دهیم، از جمله شرایط انتخاب شغل است.

چرا هنگام انتخاب شغل نمی‌توانیم این ۳ ایده‌آل را باهم پیدا کنیم؟

انتخاب شغل ایده‌آل و آرمان های ما

البته، بسیار ساده لوحانه است که فکر کنیم، تمام افراد روی کره زمین، انتخاب شغل خود را به گونه‌ای انجام داده‌اند که هر ۳ مورد بالا را تیک می‌زنند. اما در عین حال، بسیاری از کارگران و کارمندان در سراسر دنیا، بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کلان، پتانسیل‌ها و استعدادها، انتظار دارند تا به این اهداف دست پیدا کنند. اکثر افراد، یک خواسته درونی مشترک دارند؛ اینکه دائما به دنبال شغل رویایی و کامل خود باشند یا حداقل موقعیت خود را در شغل فعلی بهبود بخشند. از نگاه آکادمیک به این کار، ساخت شغل (Job Crafting) می‌گویند.

البته این اتفاق بدی نیست. این که شغل فعلی خود را رفته رفته به گونه‌ای سر و سامان دهید که با توانایی‌ها و علایق شما سازگار باشد تا احساس و عملکرد بهتری داشته باشید. این موضوع آن قدر واضح است که نیاز به اثبات مدرک ندارد اما با این حال محققان، گزارش خود را آماده کردند. نتایج نشان داد که ساختن یک شغل، رابطه مستقیمی با درگیر شدن کارمندان و قابلیت‌های شغلی دارد. تحقیقی دیگر نشان داده است که ساخت شغل باعث افزایش تندرستی کارمندان و کارگران می‌شود.

اما سوال‌ بسیار مهمی که در این بین پرسیده می‌شود، این است که اگر افراد در مورد کسب و کار مورد علاقه خود، صادق و مطمئن هستند؛ پس چرا بسیاری از ما در انتخاب شغل، مرتکب اشتباه می‌شویم؟ خصوصا زمانی که انتخاب‌های مختلفی پیش روی خود داریم.

تحقیقات به عمل آمده، پاسخ این سوال را در ۴ بخش به خوبی بیان کرده است:

۱. پول حرف می‌زند و مردم گوش می‌کنند

انتخاب شغل بهتر با پول بیشتر

یک مطالعه تحلیلی نشان داده که رابطه میان حقوق دریافتی و رضایت شغلی، تقریبا صفر است. برای مثال، وکلایی که در یک سال ۱۶۰ هزار دلار درآمد دارند، به همان اندازه از شغل خود راضی هستند که یک پرستار با دریافت سالانه ۳۵ هزار دلار از شغل خود رضایت دارد. البته که این امر برای کشورهای مختلف متفاوت است.

با این که پول دریافتی به آن اندازه رضایت بخش نیست؛ اما پول، محرک و انگیزه بخش است. ما بسیاری از تصمیمات و انتخاب شغل خود را بر اساس تمرکز روی انگیزه مالی انجام می‌دهیم. شاید دیده باشید که عده‌ای بگویند، حاضر هستند حقوق دریافتی خود را نصف اما کمتر کار کنند یا کمتر رفت و آمد کنند. همچین با حقوق کمتر، شغلی جذاب‌تر داشته باشند، اما اکثر اوقات زمانی که پای انتخاب شغل در میان باشد، این تصمیمات را عملی نمی‌کنند و ترجیحا به شغلی می‌چسبند که درآمد بالاتری داشته باشد.

۲. مردم برای تحمل شرایط بد شغلی، صبر زیادی دارند

بسیاری از ما احتمالا با شغل بد به راحتی کنار می‌آییم و آن را تحمل می‌کنیم. برخلاف باور عموم و متداول مردم که تصور می‌کنند زمانی که شخص به شغل خود بی‌علاقه است، سریعا آن را عوض می‌کند؛ اکثرا با این وضعیت کنار می‌آیند. زمانی که صحبت از انتخاب شغل و کسب و کار می‌شود، مردم فکر می‌کنند که بهتر است با یک رئیس بداخلاق یا محیط بد کاری که می‌شناسند، کار کنند تا این که به سراغ کاری جدید بروند که شناختی از محیط و رئیس آن ندارند. می‌توانید مردم را در شغل‌ها و وظایف بی‌معنی و تحت نظر یک مدیر بد قرار دهید و آن‌ها همچنان برای تجربه کاری جدید بی‌میل باشند. این امر فراگیر شدن میانگین درگیری کارمندان در موقعیت‌های شغلی را حتی میان موفق‌ترین کمپانی‌های بزرگ جهان، به خوبی توضیح می‌دهد.

۳. خودآگاهی ضعیف، انتخاب شغل هوشمندانه را محدود کرده است

انتخاب شغل ایده‌آل با خودآگاهی

متاسفانه این یک حقیقت است که بسیاری از مردم در ارزیابی و سنجش استعدادهای خود، ناتوان هستند. حتی زمانی که تصمیم می‌گیرند که هنگام انتخاب شغل مناسب، اشتیاق و علاقه خود را دنبال کنند؛ هیچ ضمانتی وجود ندارد که در نهایت به مقصد مناسبی برسند. این مسئله نشان می‌دهد که برای بسیاری از مردم در کشورهای مختلف، بازده سرمایه‌گذاری مشخصی وجود ندارد تا به آن‌ها اجازه دهد، ریسک کنند و شغل خود را تغییر دهند.

یکی از مثال‌های خوب در این مورد، فعالیت‌های کارآفرینان و استارتاپ‌ها است. با اینکه درخواست ایجاد کارآفرینی و یک شغل جدید توسط جوانان، زیاد است؛ این ایده که می‌توانند از این طریق رئیس خود باشند، بسیار به آن‌ها هیجان می‌دهد. اما شانس کمی برای موفقیت یا حتی رسیدن به مرزهای موفقیت وجود دارد.

البته که در این میان اقلیت‌هایی وجود دارند که ممکن است گوگل، اپل یا مایکروسافت بعدی شوند؛ اما این که هر یک از این کمپانی‌ها میلیون‌ها بار شکست‌های بزرگ خورده‌اند، بسیاری از جوانان را محدود کرده است و امنیت شغلی و مالی ندارند. به طور میانگین، اکثر مردمی که از شغل حال حاضر خود دست می‌کشند تا برای خود کار کنند، در نهایت به کار بیشتر و درآمد کمتر ختم می‌شوند؛ در حالی که در بسیاری از شرایط، این افراد برای کار کردن با دیگران بسیار خوشحال‌تر و موفق‌تر هستند.

۴. شناخت انتظارات از انتخاب شغل مورد نظر، سخت است

سازمان‌‌ها وقت زیادی را برای تبلیغ و بازاریابی شغل‌ها و کار‌های خود به شکلی کاملا مطلوب و جذاب صرف می‌کنند. برندینگ شغل یا برندینگ شرکت، یکی از بخش‌های تجارت برای جنگ بر سر استعدادها است. یک سر به سایت شرکت‌های مختلف بزنید و خواهید دید که اظهارات و بیانه‌هایی مجاب‌کننده در مورد تعهد آن‌ها به تنوع، خلاقیت، آموزش، فرهنگ و دیگر موارد این چنینی وجود دارد. حتی برخی از این سایت‌ها و شغل‌های ناچیز مملو از عناوین شغلی جذاب هستند که یک فرد را به سمت خود جذب می‌کنند. همین عناوین شغلی عجیب هستند که جلوی دید مردم را در انتخاب شغل مناسب می‌گیرند.

با در نظر گرفتن پیشینه، تخصص و صنعت، یک پروسه موفق، استخدام نیاز به پیدا کردن شخصی مناسب برای وظیفه و نقشی مناسب دارد، به این معنی که متقاضیان باید آگاهی کاملی از نقش و وظیفه خود در انتخاب شغل مناسب داشته باشند. اگر انتظارات شما برای یک شغل بسیار فراتر از واقعیت باشد، بنابراین بسیار سخت خواهد بود تا کاری مناسب را پیدا کنید.

به منظور یافتن و قرار گرفتن در شغلی که واقعا می‌خواهید، باید در مورد چیزهایی که در آن‌ها خوب هستید توجه ویژه‌ای داشته باشید. فراتر از آن، از این که فردی کمتر ارتجاعی باشید سود بیشتری خواهید برد!