اطراف همه‌ی ما افراد موفق و افراد ناموفق زیادی وجود دارند. اگر به رفتارها و سبک زندگی این افراد توجه کنید به راحتی می توانید تفاوت‌های این دو دسته را متوجه شوید.

با کمی دقت، تفاوت‌های رفتاری افراد موفق و افراد ناموفق را به خوبی درک خواهید کرد. با دانستن این تفاوت‌ها و اجرای عادت‌های افراد موفق، شما نیز به موفقیت‌ می‌رسید. کافی است برای تغییر، تلاش کنید.

افراد موفق، به راحتی اشتباه دیگران را می‌بخشند و وقت خود را صرف کینه‌توزی و انتقام نمی‌کنند. افراد ناموفق، همواره دنبال انتقام گرفتن و تلافی کردن کارهای بقیه هستند و فکر و وقت خود را صرف این کار می کنند.

افراد موفق، دوست دارند در پیشرفت سایرین سهمی داشته باشند و تا جایی که در توانشان باشد به موفقیت دیگران کمک می‌کنند. در صورتی که افراد ناموفق، تنها برای موفقیت خود تلاش می‌کنند و نه تنها به فکر کمک به پیشرفت دیگران نیستند، بلکه از شکست و عدم موفقیت آن‌ها نیز خوشحال می‌شوند.

افراد موفق همواره در حال مطالعه و یادگیری مطالب جدید هستند، اما افراد ناموفق فکر می‌کنند همه چیز را می‌دانند و نیاز به یادگیری ندارند.

افراد ناموفق هر روز تلویزیون تماشا می‌کنند و بیشتر وقت خود را به تفریح و گردش می‌پردازند اما افراد موفق ترجیح می‌دهند ذهن خود را صرف ایجاد ایده‌های جدید کنند.

افراد موفق، سپاس‌گذار لطف و کمک دیگران هستند اما افراد ناموفق همواره دید طلبکارانه نسبت به بقیه دارند و لطف و کمک دیگران را وظیفه‌ی آن‌ها می‌دانند.

افراد موفق خودشان را مسئول شکست‌هایشان می‌دانند، در صورتی که افراد ناموفق در مواجه با شکست، دیگران را مقصر می‌دانند و آن‌ها را سرزنش می کنند.

حضور افراد موفق در یک جمع، موجب ایجاد حس شادی و انگیزه در افراد می‌شود اما حضور افراد ناموفق باعث حس نارضایتی و عصبانیت در افراد می‌شود.

از دیگر عادت‌های افراد موفق می‌توان به داشتن هدف و برنامه مشخص، دفتر خاطرات روزانه و دفتر برنامه‌ریزی اشاره کرد. همچنین این افراد تمام تلاش خود را می‌کنند تا در انجام کارها نوآوری داشته باشند.

افراد موفق و افراد ناموفق