جمله‌ معروف و پرکاربردی وجود دارد که بر سر زبان‌ها است و ممکن است شما هم آن را شنیده باشید. جمله‌ای که بر ضرورت وجود افراد تاثیرگذار در زندگی هر شخص، اشاره می‌کند.

همسر شاد، زدگی شاد!

افرادی که این عبارت را به کار می‌برند، تصور می‌کنند که تنها فرد تاثیرگذار زندگی هر شخص، همسرشان است. اگر شما متاهل هستید، قطعا تاثیر این جمله را روی زندگی خود حس کردید و با آن موافق هستید. اما زندگی شاد و راحت، تنها در صورت وجود همسر خوب، محیا نمی‌شود؛ بلکه باید در نظر داشته باشید که نکات مثبت دیگری هم در زندگی شما موثر هستند.

لزوم افراد تاثیرگذار در زندگی

دوستان خوب و شاد، فرزندان پر انرژی، همکاران شاد، رئیس خوب و افرادی که شادی آن‌ها روی زندگی شما موثر است، عواملی هستند که می‌توانند زندگی شما را شاد کنند. شاد کردن بقیه، شغل شما و اطرافیان نیست، اما تحقیقات نشان داده‌اند که داشتن انرژی مثبت یا منفی، مسری است. اگر اطراف آدم‌هایی با انرژی منفی باشید، انرژی و استعدادهای شما را از بین می‌برد. پس اطراف خود را با آدم‌های مثبت، خلاق و پر انرژی، پر کنید. با این کار، آن‌ها روی شما تاثیر می‌گذارند و باعث رشد اخلاقیات مثبت می‌شوند.

وجود افراد تاثیرگذار به این معنا نیست که فقط با انسان‌های موفق در ارتباط باشید، یا اطراف خود را تنها با آدم‎های همیشه شاد، پر کنید. بلکه به این معناست که اطراف خود را با آدم‌هایی که رفتار‌های خوب شما را تقویت می‌کنند پر کنید. قطعا شما به انسان‌هایی نیاز دارید که در زندگیتان، تنوع ایجاد کنند. پیشنهاد ما به شما، معرفی ۳ دسته از افراد تاثیرگذار است که من به آن ها پایه‌، پل‌ و بسط‌ می‌گویم.

پایه‌ها و افراد تاثیرگذار زندگی

۱. پایه‌ها

این‌ دسته، افرادی را شامل می‌شود که در سختی‌ها بسیار محکم هستند. این دسته از آدم‌ها، بی‌توجه به همه چیز، پشت شما خواهند بود. بهترین دوستان، حاضر هستند تا همه چیز را به خاطر شما کنار بگذارند؛ و هر موقع از شبانه روز که باشد برای شما وقت دارند. همچنین در محیط کار، برای شما راهنما می‌شوند تا ترفیع بگیرید. همیشه مراقبتان هستند و نمی‌گذارند مشکلی برای شما پیش بیاید. شما به افراد دیگری هم نیاز دارید اما قطعا به چنین فردی که همیشه به شما اعتماد داشته و حمایتتان کند، نیاز دارید.

۲. پل‌ها

پل‌ها، بسطها و افراد تاثیرگذار

قطعا به افرادی نیاز دارید تا شما را با افراد جدید و دنیای بیرون آشنا کنند.

یک پل ممکن است فردی باشد که شما را به یک حزب یا یک باشگاه دعوت کند. همچنین ممکن است یک سرمایه‌گذار معرفی کند تا روی پروژه شما سرمایه‌گذاری کند.

شما زمانی متوجه می‌شوید که شخصی یک پل به حساب می‌آید که منابع و ارتباطات او با دیگران و با شما، یکسان نباشد. نیازی نیست یک پل حتما شما را با افراد ثروتمند یا درجه‌ بالای اجتماعی آشنا کند.

۳. بسط ها

ما همیشه به افراد تاثیرگذار که ما را به بیرون از محدوده آرامش خود، هدایت می‌کنند؛ نیاز داریم. این اشخاص می‌تواند یک الگو یا یک دوست باشند و مهارت‌ها یا علاقه‌مندی‌های متفاوت با شما، داشته باشند.

برای مثال من فردی خجالتی و درون‌گرا هستم، پس به فردی برون‌گرا نیاز دارم تا من را با دنیای بیرون، آشنا کند تا تجربه‌های بیشتری کسب کنم.

من فردی هستم که می‌توانم چند کار را با هم انجام دهم و به همکاری با تمرکز بالا، با توجه به جزئیات و جهت دهنده نیاز دارم، تا من را در پروژه‌ها کنترل کند.

اکثر اوقات ما به افرادی جذب می‌شویم که رفتار و شخصیتی شبیه به ما داشته باشند. اما تحقیقات نشان داده است که برای ایجاد تنوع در زندگی، باید تفاوت افراد با خود را بپذیریم.

به این مسئله توجه کنید و افراد اطراف خود را بررسی کنید. افرادی را که رفتارها و علایقتان را کامل می‌کنند و شما را به سمت تکامل هدایت می‌کنند؛ را پیدا کنید و با آن‌ها آشنا شوید.