همه ما مرتکب اشتباه می‌شویم، درست است؟ با این حال اعتراف به اشتباه برای افرادی که در محیط کسب‌وکار خود دچار اشتباه می‌شوند کار دشواری است آن هم وقتی که شخص دیگری به خاطر اشتباه آنها سرزنش می‌شود. در این حالت نمی‌دانند چطور باید عذرخواهی کرده و اطمینان دهند که برای حل مشکلات ناشی از اشتباه خود تلاش خواهند کرد. گاهی هم پشت سر هم دروغ می‌گویند و از قبول مسئولیت شانه خالی می‌کنند. مطمئنا این اتفاق برای خیلی از افراد پیش آمده و خواهد آمد.

 زمانی را به خاطر دارم که یک کارمند به خاطر دروغ‌گویی اخراج شد. وقتی اوضاع خوب پیش نرفت او نه تنها دروغ گفت بلکه انگشت اتهام را به سوی شرکت و سایر کارکنان گرفت. زندگی کوتاه‌تر از آن است که بخواهیم با چنین رفتاری خواب شب را به خود حرام کنیم.

همیشه وقتی متوجه می‌شویم این ماییم که مرتکب اشتباه شده‌ایم در یک لحظه سرنوشت‌ساز اخلاقی قرار می‌گیریم. زمان آن می‎رسد که سینه سپر کرده، عواقب را بپذیریم و به اشتباه خود اعتراف کنیم یا اینکه به دنبال یک راه فرار باشیم، به دنبال ساختن دروغی باشیم که اشتباهمان را لاپوشانی کند یا سرمان را در برف فرو کنیم و امیدوار باشیم هیچ کس متوجه آن نشود.

صرف نظر از اینکه اشتباه ما چه کسی (مشتری، کارمند زیردست، همکار، ارائه دهنده و …) را تحت تاثیر قرار داده و صرف‎نظر از پیامدهای اشتباهی که مرتکب آن شدیم استارتاپت چند مرحله را به ما معرفی می‎کند که در چنین موقعیتی می‎توان از آن استفاده کرد.

سریع عمل کنید

وقتی اشتباه شما آشکار شد عذرخواهی کاری اجباری به نظر می‌رسد. شما دست بالا را بگیرید – به محض اینکه متوجه اشتباه خود شدید با افرادی که تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند ارتباط گرفته و اظهار تاسف کنید.

در صورت امکان حضورا عذرخواهی کنید

سال‎ها پیش که در چنین موقعیتی قرار گرفته بودم یک شخص بسیار خردمند من را تشویق کرد تا این کار را انجام دهم. عذرخواهی حضوری بسیار دشوارتر از انجام این کار به کمک ایمیل است اما ارادت خالصانه و شخصیت قوی شما را نشان می‎دهد. وقتی افرادی که باید از آنها عذرخواهی کنید در دسترس شما نیستند هم عذرخواهی تلفنی بهتر از انجام این کار به واسطه ایمیل است. با این حال، اگر اشتباهتان طوری بوده که باید از یک گروه عذرخواهی کنید می‌توان گفت ارسال ایمیل بهترین راه حل محسوب می‌شود.

بدون سرزنش دیگران توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده است

در هنگام اعتراف به اشتباه، اینکه کاملا توضیح دهید چه اتفاقی افتاده اهمیت زیادی دارد زیرا اگر طرف مقابل به درستی متوجه نشود چه اتفاقی افتاده است نخواهید توانست تغییر مثبتی ایجاد کنید. سعی کنید به حقایق بپردازید مخصوصا وقتی پای دیگران هم در میان باشد. گاهی اقات عمل دیگران هم دخالت‌هایی ایجاد می‌کند اما در نهایت اشتباه از شما بوده است. مسئولیت کامل اشتباهتان را بپذیرید و در برابر وسوسه مقصر انگاشتن دیگران مقاومت کنید.

اطمینان دهید که اشتباهتان تکرار نمی شود

اطمینان دهید که تمام اقدامات لازم را انجام می‌دهید تا از وقوع دوباره‌ی این اشتباه جلوگیری کنید. هیچ اشتباهی بد نیست البته در صورتی که از آن درس بگیرید و آموخته‌های شما موجب رشد یا تغییراتی مثبت در سازمان شود. اگر لازم است نگهبان یا سیستم امنیتی جدیدی برای کاهش ریسک وقوع مجدد اشتباه بگمارید. توضیح دهید که شما متوجه چه چیزی شده‌اید و اقدامات لازم را انجام دهید.

اعتراف به اشتباه در محیط کار

عذرخواهی کنید!

این کار برای برخی از افراد کار بسیار دشواری است. آنها می‎توانند اعتراف به اشتباه را از سر بگذرانند، درباره اشتباه خود توضیح داده و اقداماتی برای جلوگیری از وقوع مجدد آن انجام دهند اما در مقابل گفتن «معذرت می‌خواهم» زره می‌پوشند و حالت تدافعی به خود می‌گیرند. بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد چیست؟ چرا پذیرفتن اینکه هیچ کس کامل نیست برای برخی از افراد تا این حد دشوار است آن هم وقتی که هیچ کس کامل نیست؟ فقط بیانش کنید: معذرت می‌خواهم. خیلی متاسفم. لطفا عذرخواهی من را بپذیرید. لطفا من را ببخشید. در هر حال این کار را انجام دهید. شما باید غرورتان را بشکنید. تحقیقات نشان داده اکثر افراد در مقابل عذرخواهی صادقانه واکنش خوبی نشان می‌دهند. (برای این کار بد نیست به مقاله ما با عنوان روش صحیح عذرخواهی هم نگاهی بیندازید).

در صورت امکان، غرامت آن را بپردازید یا جبران کنید

این مورد هم اهمیت زیادی دارد مخصوصا اگر اشتباه شما یک مشتری را تحت تاثیر قرار داده باشد. شاید روابط شخصی بلندمدتی با مشتریان خود داشته باشید، اما رابطه شما هنوز هم بر پایه کسب‌وکارتان است. شاید نتوانید خسارت مشتری را به طور کامل و نحوی که می‌پسندید پرداخت کنید اما باز هم تلاش برای جبران بهتر از بی‌تفاوتی است.

در پایان باید گفت عمل عذرخواهی (چه در زندگی شخصی و چه در کسب و کار) وجود یک دوز سالم از خود آگاهی در شما را نشان می‌دهد. خودآگاهی، شناخت اعمال خود و تاثیری که این اعمال روی دیگران بر جای می‌گذارد است. وقتی می‌توانید در ارزیابی کاری که انجام دادید و تاثیری که داشته با خودتان صادق باشید، به طور طبیعی احتمال ارتکاب مجدد آن اشتباه بسیار پایین می‌آید. در روابط واقعی و ارتباطات خود در محیط کسب و کار، نیاز خود به همه چیز تمام بودن و لغزش ناپذیر بودن را کنار بگذارید.

در صورت تمایل می‌توانید تجربه اعتراف به اشتباه خود را در بخش نظرات با مخاطبان این مقاله به اشتراک بگذارید تا آنها هم در مبادرت به این کار مصمم شوند.