این روزها شبکه‌های اجتماعی، همه در مورد مستندسازی هستند. این که کجا می‌روید، چه می‌خورید، چه می‌نوشید، چه کسی را می‌بینید و چه چیزی از همه به یادماندنی‌تر است. این موارد خوراک استوری های اینستاگرام هستند؛ جلوه‌های چند ثانیه‌ای از زندگی مردم که تنها به مدت ۲۴ ساعت در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شوند.

در این مطلب ما یک راهنما برای شما آماده کرده‌ایم تا بدانید که استوری‌ اینستاگرام چیست، چگونه آن را با طرفداران خود به اشتراک بگذارید و چگونه مطمئن شوید که این استوری‌ها دقیقا همان چیزی هستند که مخاطبین شما می‌خواهند ببینند.

استوری‌ اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهد عکس‌ها و فیلم‌ها را در استوری خود (برای فالوورهای حساب کاربری آن‌ها قابل مشاهده است و برای کاربران خاصی که ارسال‌کنندگان استوری را دنبال می‌کنند) به اشتراک بگذارند. استوری های اینستاگرام نیز مانند اسنپ‌ چت موقت هستند، به این معنی که بعد از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند.

استوری اینستاگرام می‌تواند به طور جداگانه از عکس‌ها و فیلم‌های موجود در گالری در پروفایل اینستاگرام شخصی شما منتشر ‌شود. گرچه ممکن است اصول اولیه به اشتراک‌گذاری آن‌ها را بدانید، ابزارهای پنهانی در داخل این برنامه وجود دارند که می‌توانند عکس‌ها و فیلم‌هایی را که به استوری خود اضافه می‌کنید، خلاقانه‌تر و جذاب‌تر سازند.

استوری اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

استوری های اینستاگرام می‌توانند تعامل بسیار زیادی ایجاد کنند، خواه یک استوری را از حساب تجاری یا حساب شخصی خود به اشتراک گذاشته باشید.

از زمان راه‌اندازی مجدد در آگوست ۲۰۱۶، در مجموع ۲۵۰ میلیون کاربر اینستاگرام شروع به اشتراک‌گذاری محتوا در استوری های اینستاگرام کرده‌اند که باعث شده کاربران از ۲۴ تا ۳۲ دقیقه زمان را در این اپلیکیشن صرف کنند.

علاوه بر این، بسیاری از برندها قبلا شاهد موفقیت انتشار محتوا در این پلتفرم بوده‌اند. استوری های اینستاگرام باعث رشد برندهایی مانند Teen Vogue ، Insider و Bustle شده‌اند. خواه ناشران سعی در افزایش آگاهی از برند، افزایش ترافیک به سمت فیلم یا خبرنامه در خارج از اینستاگرام داشته باشند یا این که بخواهند یک محتوای حمایت‌شده مالی را به اشتراک بگذارند، همگی برای انتشار محتوای سرگرم‌کننده‌، در اینستاگرام جمع شده‌اند.

علاوه بر این، استوری های اینستاگرام از طریق رشد گسترده دایرکت اینستاگرام (امکان ارسال پیام خصوصی فرد‌به‌فرد میان کاربران درون این اپلیکیشن) اعتبار بیشتری پیدا کرده‌اند. دایرکت اینستاگرام با رقم حیرت‌‌آور ۳۷۵ میلیون کاربر به یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان در جهان تبدیل شده است.

جالب‌تر این که TechCrunch گزارش می‌دهد که از هر پنج استوری به اشتراک گذاشته‌شده در اینستاگرام توسط یک برند، یک استوری یک پاسخ در دایرکت دریافت می‌کند. به این ترتیب یک خط مستقیم را در اختیار برندها قرار می‌دهد تا با مخاطبین خود ارتباط برقرار کرده و اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها کسب کنند.

استوری های اینستاگرام چه مدت زمانی باقی می‌مانند؟

استوری های اینستاگرام پیش از ناپدید شدن، ۲۴ ساعت در پروفایل شما باقی می‌مانند. همچنین برای بارگذاری فیلم در استوری، ویدیوی شما باید کمتر از ۱۵ ثانیه باشد. البته می‌توانید از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید تا یک ویدیوی طولانی‌تر از ۱۵ ثانیه را به استوری خود اضافه نمایید.

درست همان‌طور که استوری های اینستاگرام پیش از ناپدید شدن تنها ۲۴ ساعت ماندگاری دارند، هنگامی ‌که کاربران آن‌ها را مشاهده و پخش می‌کنند، خود عکس و ویدیو نیز محدودیت زمانی دارد.

به عنوان یک قاعده کلی، فیلم‌هایی که به صورت مجزا به استوری اینستاگرام خود اضافه می‌کنید، هر کدام حداکثر زمان پخش ۱۵ ثانیه‌ای دارند. به عنوان مثال، اگر یک ویدیو را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید، این ویدیو صرف‌نظر از مدت زمان طولانی بودن فیلم اصلی، تا ۱۵ ثانیه پخش می‌شود و پس از آن به پایان می‌رسد.

با وجود محدودیت زمانی اجرای ۱۵ ثانیه‌ای استوری اینستاگرام، راه‌هایی برای پخش فیلم‌های طولانی‌تر در استوری شما وجود دارد. به ویژه، شما می‌توانید ویدیویی را که بیشتر از ۱۵ ثانیه است به بخش‌های ۱۵ ثانیه‌‌ای تقسیم کرده و هر بخش را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید تا آن‌ها یکی پس از دیگری نمایش داده شوند. در اینجا چند برنامه ویژه تلفن همراه وجود دارد که می‌توانند به شما در انجام این کار کمک کنند:

  • Continual (تنها برای iOS)
  • Storeo (تنها برای iOS)
  • Story Cutter برای iOS
  • Story Cutter برای اندروید
  • CutStory (تنها برای iOS)

نحوه مشاهده استوری های اینستاگرام

در اپلیکیشن اینستاگرام، استوری‌ها در بالای صفحه شما ظاهر می‌شوند. از آنجا که آن‌ها غالبا اولین محتوایی هستند که کاربران هنگام باز کردن اینستاگرام خود مشاهده می‌کنند، می‌توانند تعامل بسیار زیادی را ایجاد کرده و به تبلیغ محصول و خدمات شما کمک کنند.

۱. اینستاگرام را باز کرده و به صفحه اصلی بروید

برای شروع مشاهده استوری های اینستاگرام، اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کرده و روی آیکون خانه در گوشه سمت چپ صفحه نمایش خود ضربه بزنید.

پس از ورود به صفحه اصلی اینستاگرام، یک سری از آیکون‌های گرد را در قسمت بالا مشاهده خواهید کرد که هر کدام نمایانگر استوری های فعال ارسال‌شده توسط کاربرانی هستند که شما دنبال می‌کنید. استوری خودتان برای مشاهده (و اضافه کردن به آن) به عنوان اولین مورد در سمت چپ استوری‌هایی که دنبال می‌کنید، در دسترس است.

صفحه اصلی استوری های اینستاگرام

۲. روی آیکون گرد ضربه بزنید تا استوری آن کاربر را مشاهده کنید

هر آیکون گردی که در بالای صفحه اصلی خود مشاهده می‌کنید، یک پیش نمایش کوچک از استوری که آن کاربر ارسال کرده است، نشان می‌دهد. روی آن ضربه بزنید تا استوری کاربر باز شود. این استوری می‌تواند یک عکس یا یک فیلم باشد و اگر فیلم باشد، هنگامی‌ که روی استوری ضربه می‌زنید، به صورت خودکار پخش خواهد شد.

۳. برای حرکت در میان عکس‌ها و فیلم‌های استوری ضربه بزنید

یک استوری اینستاگرام می‌تواند حاوی تعداد زیادی عکس و فیلم‌های شخصی باشد که طبق خواسته کاربر پشت سرهم قرار گرفته‌اند. اولین بخش از محتوایی که مشاهده خواهید کرد، جدیدترین آن خواهد بود. روی صفحه نمایش تلفن همراه خود ضربه بزنید تا عکس یا ویدیوی بعدی را که کاربر در استوری خود ارسال کرده است، مشاهده کنید.

۴. برای حرکت از یک استوری اینستاگرام به دیگری، صفحه را با انگشت خود بکشید (swipe)

در هنگام مشاهده یک استوری اینستاگرام، کشیدن صفحه به چپ و راست به شما امکان می‌دهد بین استوری های کاربران مختلف حرکت کنید. وقتی برای اولین بار استوری اینستاگرام را باز می‌کنید، منویی برای شما نمایش داده می‌شود که حرکات دست برای نمایش استوری آموزش داده شده است.

حرکت از استوری های اینستاگرام

چگونه یک استوری اینستاگرام بسازیم؟

۱. اینستاگرام را باز کنید و روی آیکون دوربین در گوشه سمت چپ بالای گوشی خود ضربه بزنید.

۲. برای مرور گالری خود، یک عکس یا ویدیویی را که قبلا ضبط کرده‌اید، انتخاب کرده و به اشتراک بگذارید.

۳. برای گرفتن عکس یا فیلم در برنامه، لنز دوربین گوشی خود را انتخاب کنید.

۴. پس از ویرایش عکس یا ویدیوی خود، روی «استوری شما (your story)» یا روی گزینه «بعدی (next)» ضربه بزنید تا آن را در استوری خود و سایر دوستان به طور هم‌زمان به اشتراک بگذارید.

شما می‌توانید استوری های اینستاگرام را با موفقیت بسازید، اما این کار به چند نکته و ترفند بیشتر نیاز دارد تا استوری‌های شما مانند استوری‌های برندها و تاثیر‌گذاران بزرگ به نظر برسند.

بیایید ابتدا مبانی نحوه اشتراک‌گذاری یک استوری اینستاگرام را مرور کنیم:

۱. اینستاگرام را باز کنید و روی نماد دوربین در گوشه سمت چپ بالای گوشی خود ضربه بزنید.

آیکون دوربین در استوری های اینستاگرام

۲. عکس یا ویدیویی را که قبلا گرفته‌اید از گالری خود به اشتراک بگذارید.

مرور گالری و استوری های اینستاگرام

۳. برای گرفتن عکس یا فیلم در برنامه، لنز دوربین را انتخاب کنید.

گرفتن عکس در استوری های اینستاگرام

شما در این قسمت گزینه‌های مختلفی برای انتخاب دارید:

۳-۱. پخش زنده (live)

اگر در صفحه خود گزینه «live» را انتخاب کنید، فیلمبرداری و پخش مستقیم در اینستاگرام شروع خواهد شد. مانند لایو فیس ‌بوک، دوستانتان می‌توانند شما را دنبال کنند و نظرات خود را بنویسند و هنگامی‌ که پخش ویدیوی شما به پایان رسید، می‌توانید انتخاب کنید که ویدیو ناپدید شود، آن را ذخیره کنید یا به مدت ۲۴ ساعت دیگر آن را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید.

۳-۲. نرمال (Normal)

در این حالت آنچه به شما گفته می‌شود به این معنی است: با یک‌بار ضربه زدن، یک عکس گرفته می‌شود و با نگه داشتن آن یک فیلم ضبط خواهد شد. فیلم‌های استوری اینستاگرام می‌توانند ۱۵ ثانیه باشند، بنابراین اگر می‌خواهید ویدیویی که طولانی‌تر است را به اشتراک بگذارید، با محدودیت (stint) ۱۵ ثانیه‌ای فیلم بگیرید یا از برنامه CutStory استفاده کنید تا کلیپ طولانی‌تر خود را به بخش‌های ۱۵ ثانیه‌ای تقسیم کنید.

۳-۳. بومرنگ (boomerang)

فیلم‌های حالت بومرنگ، گیف‌هایی تا سه ثانیه ایجاد می‌کنند.

۳-۴. بزرگنمایی (Superzoom)

Superzoom روی سطح لنزهای ضبط ویدیو است که روی موضوع شما هرچه نزدیک‌ و نزدیک‌تر زوم می‌کند. اما ولوم صدا را بالا ببرید و می‌توانید از Superzoom برای ایجاد موسیقی دراماتیک برای همراهی در ویدیوی خود استفاده کنید.

بزرگنمایی در استوری های اینستاگرام

۳-۵. Rewind

برای فیلم گرفتن به صورت معکوس از لنز عقب استفاده کنید.

۳-۶. Stop Motion

برای فیلمبرداری با وقفه از این لنز استفاده کنید: چند تصویر ثابت مختلف که در یک فیلم یکپارچه کنار هم قرار گرفته‌اند. این ویدیوها تداعی‌کننده کتاب‌هایی هستند که در هر صفحه آن یک تصویر کشیده شده و با ورق زدن سریع کتاب، گویی حرکتی اتفاق میفتد (flip book).

فیلمبرداری با وقفه در استوری های اینستاگرام

۳-۷. Hands-Free

اگر می‌خواهید دوربین خود را تنظیم کنید تا برای شما یک فیلم بگیرد، از حالت هندزفری استفاده کنید. قبل از این که گزینه «action» را انتخاب کنید، حتما گوشی را در جای ثابتی قرار دهید.

۴. پس از ویرایش عکس یا ویدیوی خود، روی «استوری شما (your story)» یا روی گزینه «بعدی (next)» ضربه بزنید تا آن را در استوری خود و سایر دوستان به طور هم‌زمان به اشتراک بگذارید.

شما می‌توانید عکس یا فیلم ویرایش‌شده خود را با ضربه زدن بر روی گزینه «save» در قسمت پایین، گوشه سمت چپ، در گالری خود ذخیره کنید.

اشتراک هم‌زمان استوری های اینستاگرام

نحوه استفاده از استوری های اینستاگرام برای کسب‌وکار

دانستن نحوه پست کردن استوری اینستاگرام، یک مسئله است، اما دانستن این که چه چیزی پست شود، داستان دیگری است! کسب‌وکارهایی که به دنبال این هستند که استوری خود را در اینستاگرام نشان دهند، باید بدانند که فالوورهای ایده‌آل، چه کسانی بوده و به دیدن چه چیزهایی در اینستاگرام علاقه‌مند هستند. به یاد داشته باشید، اینستاگرام یک پلتفرم تصویری است، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید چیزی را در این فرآیند، آموزش داده یا تبلیغ کنید.

در این قسمت چند ایده برای استفاده از استوری های اینستاگرام جهت جذب فالوور و ایجاد پایگاه مشتری بیان شده است.

۱. ارسال فیلم از یک رویداد اداری

گاهی اوقات، بهترین کاری که یک کسب‌وکار در اینستاگرام می‌تواند انجام دهد، این است که تا حد ممکن انسانی باشد. روشی برای انجام این کار، ارسال یک فیلم کوتاه از عملکرد شرکت است. خواه این رویداد، یک مهمانی تعطیلات اداری باشد یا یک ضیافت، ارسال فیلم از آن در استوری برای شما کار آسانی است و برای فالوورهای شما نیز جنبه سرگرم‌کننده دارد. این محتوا همچنین به مردم نشان می‌دهد که شما در کسب‌وکارتان برخوردی صمیمی و دوستانه دارید.

۲. اخبار دست اول مربوط به صنعت خود را ارسال کنید

دقیقا همان‌طور که در وبلاگ شرکت عمل می‌کنید، می‌توانید از استوری اینستاگرام خود برای گزارش آخرین اتفاقات در صنعت خودتان استفاده کنید. با یک طراحی صحیح، می‌توانید اخبار جدیدی را که نیازی به یک مقاله مفصل ندارند، در استوری اینستاگرام منعکس کنید. این کار باعث می‌شود تا کاربران به سمت شما بازگردند و نسبت به بازار آگاهی داشته و به روز باشند. شما حتی می‌توانید از کاربران بپرسید که چه فکر می‌کنند. استیکرهای اینستاگرام در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

اخبار دست اول در استوری های اینستاگرام

۳. محصول خود را نشان دهید

شاید محصول شما، ساده‌ترین یا جالب‌ترین محصول در نگاه عامه نباشد. استوری اینستاگرام، یک قالب مناسب برای نشان دادن نحوه استفاده از آن محصول به مشتریان بالقوه است. یک ویدیوی طولانی را که به کلیپ‌های ۱۵ ثانیه‌ای تقسیم شده، پست کنید که به کاربران نشان می‌دهد محصول یا خدمات شما چه کاری انجام می‌دهد و چگونه به مشتریان شما کمک می‌کند.

به عنوان مثال، اگر فروشنده نرم‌افزار هستید، می‌توانید با استفاده از ابزار ضبط مانند Loom، ویدیویی از صفحه رایانه خود ضبط کنید که به مردم نشان می‌دهد چگونه باید وارد سیستم شوند، از داشبورد نرم‌افزار استفاده کرده و به عملکردهای مختلف موجود در محصول دسترسی پیدا کنند.

فقط به یاد داشته باشید که قبل از آپلود کردن ویدیو در استوری اینستاگرام خود، ابعاد فیلم خود را اصلاح کنید. به خاطر داشته باشید، ابعاد تصویر اینستاگرام با ارتفاع px1920 و عرض px1080، با نسبت ابعاد 9:16 است.

۴. یک رویداد شرکت را تبلیغ کنید

آیا سازمان شما هر سال میزبان یک کنفرانس تجاری است یا در یک کنفرانس بزرگ شرکت می‌کند؟ برای تبلیغ این رویداد از استوری اینستاگرام خود استفاده کنید و به فالوورهای خود بگویید که شما را در آنجا دنبال کنند. با یک طراح گرافیک کار کنید یا خودتان کارهای هنری انجام دهید تا آگهی رویداد را با تمام اطلاعاتی که افراد برای یافتن شما نیاز دارند، به نمایش بگذارید. بیشتر این کارها را می‌توانید مستقیما در اینستاگرام انجام دهید. به عنوان مثال، از گزینه‌های متن بومی (native text) در استوری خود استفاده کنید:

  • نام رویداد
  • جایی که این رویداد برگزار می‌شود
  • تاریخ‌هایی که در آن حضور خواهید داشت
  • شماره غرفه شما
  • هشتک رسمی این رویداد

۵. پیش نمایش یکی از پست‌های وبلاگ شرکت شما

پست‌های وبلاگ شما باید هرچه بیشتر در معرض نمایش قرار گیرند. حتی اگر شبکه‌های اجتماعی، منبع اصلی ترافیک وبلاگ شما نباشند، استوری اینستاگرام شما می‌تواند به خوانندگان کمک کند تا برای اولین بار از وبلاگ شما مطلع شده و بعدا آن را بیابند.

پست‌های وبلاگ شرکت در استوری های اینستاگرام

۶. شرکت‌های دیگری که شما را فالو کرده یا با شما کار می‌کنند، منشن کنید

با رشد فالوورهای اینستاگرام، نهایتا حساب‌های تجاری دیگری را که می‌خواهند شما را فالو کنند، انتخاب خواهید کرد. چه آن حساب‌ها شرکای تجاری شما باشند و چه طرفدار شما، توجه داشته باشید که در استوری اینستاگرام خود، اسکرین‌شاتی از صفحه اینستاگرام آن‌ها را پست کرده و با احترام از آن‌ها قدردانی (shoutout) کنید. این یک روش منفعل اما موثر برای پرورش روابط شما با کاربرانی است که بیشترین اهمیت را برای رشد و پیشرفت کسب‌وکار شما دارند. ما در مورد چگونگی لینک دادن به حساب‌های دیگر در یک استوری اینستاگرام در قسمت زیر توضیح خواهیم داد.

اکنون که با اصول و مبانی کار آشنا شده‌اید، بیایید نکات و ترفندهایی را برای ایجاد استوری های اینستاگرام با کیفیت بالا و قابل انتخاب بررسی کنیم.

آشنایی با ۱۱ ترفند برای ساخت استوری های اینستاگرام

۱. از برچسب‌ها (استیکرها) استفاده کنید

پس از گرفتن یک عکس یا ویدیوی فوق‌العاده، وقت آن است که با استیکرهای سرگرم‌کننده، آن را جذاب سازید. به محض گرفتن عکس یا فیلم، با ضربه زدن روی آیکون خندان در پایین صفحه گوشه سمت راست، می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید یا این که قسمت پایین صفحه نمایش خود را به سمت بالا (swip up) بکشید.

برچسب‌ها در استوری های اینستاگرام

۱-۱. اندازه استیکرهای خود را تغییر دهید

می‌توانید هنگامی ‌که استیکر را به استوری خود اضافه کردید، آن را فشار دهید تا اندازه آن، افزایش یا کاهش یابد. همچنین می‌توانید برای تغییر موقعیت استیکر، روی آن ضربه زده و در هر جهتی بکشید.

اندازه استیکرها در استوری های اینستاگرام

۱-۲. استیکرها را هر روز برای انواع جدید و منحصر به فرد بررسی کنید

اینستاگرام اغلب استیکرهای منحصر به فرد استوری را منتشر می‌کند. این استیکرها شاید دوشنبه، تعطیلات یا در طول یک فصل، منتشر شوند. هر روز این بخش را بررسی کنید تا استیکرهای جدید و مناسب را به استوری خود اضافه نمایید.

استیکرهای جدید در استوری های اینستاگرام

۱-۳. استیکرهای مربوط به موقعیت مکانی، هشتک، نظرسنجی و سلفی را اضافه کنید

تعامل در استوری اینستاگرام خود را با باز کردن آن برای سایر افرادی که همان کارهای شما را انجام می‌دهند، تقویت کنید. بخش استیکرها را باز کنید و برای سفارشی کردن استوری خود روی هر یک از دکمه‌ها ضربه بزنید.

نظرسنجی و سلفی در استوری های اینستاگرام

۱-۴. برچسب موقعیت مکانی

هرجا که هستید، مکان آن را تایپ کنید. می‌توانید یک استیکر مخصوص جغرافیایی قرار داده تا نشان دهید که کجا هستید.

برچسب موقعیت مکانی در استوری های اینستاگرام

وقتی افراد استوری شما را مشاهده می‌کنند، می‌توانند روی استیکر موقعیت مکانی ضربه بزنند و سایر عکس‌ها و استوری‌هایی که در همان مکان وجود دارند، مشاهده کنند.

استیکر موقعیت مکانی در استوری های اینستاگرام

۱-۵. استیکرهای هشتک

اگر این استیکر را اضافه کرده و یک هشتک تایپ کنید، استوری شما در نتیجه جستجوی آن هشتک نمایش داده می‌شود و بینندگان می‌توانند روی آن کلیک کرده و ببینند چه فرد دیگری از آن هشتک استفاده می‌کند.

استیکرهای هشتک در استوری های اینستاگرام

۱-۶. استیکرهای نظرسنجی و رأی دادن

شما می‌توانید نظرسنجی دو گزینه‌ای را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید و حتی می‌توانید پاسخ‌های ممکن را سفارشی سازید تا منحصر به فردتر از «بله» یا «خیر» باشند. اگر افراد واقعا در محتوای شما مشارکت می‌کنند، از استیکر نظرسنجی استفاده کنید.

استیکرهای نظرسنجی در استوری های اینستاگرام

۱-۷. استیکرهای سلفی

منوی استیکرها را باز کنید و روی آیکون دوربین ضربه بزنید.

استیکرهای سلفی در استوری های اینستاگرام

سپس، از خودتان سلفی بگیرید یا از چهره هر فرد دیگری عکس بگیرید. حالا می‌توانید از آن چهره برای تزئین استوری اینستاگرام خود استفاده کنید. گاهی ممکن است خوشایند نباشد، اما می‌تواند بسیار به‌یادماندنی و خنده‌دار هم باشد.

چهره هر فرد دیگر در استوری های اینستاگرام

۲. یک ویدیوی اینستاگرام به صورت هندزفری ضبط کنید

اگر به طور مکرر در اینستاگرام ویدیو ضبط می‌کنید، می‌دانید که باید تا زمان اتمام ضبط، انگشت خود را روی دکمه ضبط نگه دارید. این کار می‌تواند برای فیلم‌های پویا و جالب که نیاز به تحرک بیشتر دست دارند، فیلمبرداری را خسته‌کننده کند. ویژگی ویدیوی هندزفری را می‌توان ‌در گردونه گزینه‌های لنز دوربین در زیر دکمه ضبط، پیدا کرد. برای شروع فیلم‌برداری، کافی است یک بار روی دکمه ضبط ضربه بزنید و بعد از این که فیلم مورد نظر خود را گرفتید، دوباره ضربه بزنید تا متوقف شود.

ضبط ویدیوی اینستاگرام با هندزفری در استوری های اینستاگرام

۳. به بینندگان اجازه دهید استوری‌های شما را به اشتراک بگذارند

با اجازه دادن به بینندگان برای اشتراک استوری‌های شما با دوستان خود به صورت پیام‌های دایرکت، مشارکت در استوری اینستاگرام خود و بازدید از آن را افزایش دهید.

بینندگان استوری های اینستاگرام

به پروفایل خود بروید، روی آیکون چرخ‌دنده ضربه بزنید و به «تنظیمات استوری» بروید. گزینه «مجاز به اشتراک‌گذاری» را روشن کنید تا بینندگان بتوانند استوری شما را به دوستان خود DM کنند تا مخاطبین شما افزایش یابند.

آیکون چرخ‌دنده در استوری های اینستاگرام

۴. از قلم استفاده کنید

از قلم استفاده کنید تا تزئینات، نمادها یا متن بیشتری را به استوری خود اضافه نمایید. اگر به محض گرفتن عکس یا فیلم، روی آیکون قلم در گوشه سمت راست بالای صفحه خود ضربه بزنید، گزینه‌های آن برایتان نمایش داده می‌شود.

قلم در استوری های اینستاگرام

از آنجا، می‌توانید ضخامت قلم خود را تنظیم کرده یا رنگی را که می‌نویسید، تغییر دهید (بیشتر برای مورد بعدی).

می‌توانید از قلم هایلایت (گزینه سوم) استفاده کنید تا روی کلمات تاکید نمایید یا حتی عکس‌ها یا فیلم‌های خود را هایلایت کنید.

قلم هایلایت در استوری های اینستاگرام

۵. یک رنگ پس‌زمینه اضافه کنید

اگر می‌خواهید یک استوری با یک رنگ پس‌زمینه به اشتراک بگذارید، می‌توانید رنگ آن را از پالت رنگ انتخاب کنید.

یک عکس بگیرید (لازم نیست تصویر خاصی باشد) و سپس روی آیکون قلم برای باز کردن پالت رنگ ضربه بزنید.

برای استوری های اینستاگرام عکس بگیرید

می‌توانید یکی از رنگ‌ها را از میان سه منوی موجود انتخاب کنید یا اگر سایه خاصی از یکی از آن رنگ‌ها مد نظر شما است، می‌توانید با فشار دادن و نگه داشتن یکی از رنگ‌ها، طیف کامل آن رنگ را باز کنید.

انتخاب رنگ در استوری های اینستاگرام

سپس، هر جای صفحه خط خطی کنید و انگشت خود را پایین نگه دارید تا رنگ پس‌زمینه مورد نظر را به دست آورید.

خط خطی در استوری های اینستاگرام
رنگ پس‌زمینه در استوری های اینستاگرام

می‌توانید از ابزار پاک‌کن (گزینه چهارم) برای ایجاد کلمات یا شکل‌های جدید از پس‌زمینه هم استفاده کنید.

ابزار پاک‌کن در استوری های اینستاگرام

۶. یک حساب کاربری دیگر را در استوری اینستاگرام خود منشن کنید

گاهی اوقات، تنها ارسال یک استوری اینستاگرام به یک شخص خاص کافی نیست. شما باید در خود عکس یا ویدیو shoutout کنید. در این موارد، اینستاگرام به شما امکان می‌دهد تا حداکثر ۱۰ دسته خاص را به طور مستقیم در عکس یا فیلم استوری خود تگ کنید.

برای منشن کردن یک حساب کاربری اینستاگرام در استوری خود، یک عکس یا ویدیو بگیرید و سپس روی آیکون «A» در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. با تایپ کردن نماد «@» و حرف اول حساب کاربری، حسابی را که می‌خواهید، وارد کنید. حساب‌های پیشنهادی که در زیر نشانگر شما ظاهر می‌شوند را اسکرول کرده تا زمانی که حساب کاربری مورد نظر خود را پیدا کنید، روی آن ضربه بزنید.

منشن حساب کاربری دیگر را در استوری های اینستاگرام

هنگامی ‌که این استوری را ارسال می‌کنید، شخص یا حسابی که در عکس یا فیلم تگ کرده‌اید، بدون توجه به این که آیا شما استوری را برای او ارسال کرده‌اید یا خیر، اعلان (shoutout) ‌را دریافت می‌کند.

۷. متن خود را سرگرم‌کننده‌تر سازید

متن در استوری های اینستاگرام بسیار مهم است. با این ترفندها آن را جذاب کنید.

۷-۱. رنگ‌های خود را سفارشی کنید

اگر از پالت رنگی که اینستاگرام ارائه می‌دهد، راضی نیستید، با استفاده از یکی از رنگ‌های موجود در عکس یا ویدیویی که ضبط کرده‌اید، رنگ مورد نظر خود را ایجاد کنید.

آیکون متن را باز کنید و روی آیکون eyedropper در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش خود ضربه بزنید.

آیکون متن در استوری های اینستاگرام

برای نمونه‌برداری از یک نمونه رنگ از هر نقطه از تصویری که گرفته‌اید، از قطره چکان استفاده کرده و هنگام تایپ متن یا استفاده از ابزار قلم از آن استفاده کنید.

نمونه‌برداری از یک نمونه رنگ در استوری های اینستاگرام

۷-۲. یک سایه برجسته را به استوری خود اضافه کنید

اگر می‌خواهید جذابیت‌های بیشتری به متن خود اضافه کنید، با نوشتن یا تایپ مجدد متن خود با یک رنگ متفاوت، هایلات یا سایه به آن اضافه کنید. توصیه می‌شود سیاه و سفید را انتخاب کنید تا روی رنگ روشنی که انتخاب کرده‌اید، بیشتر تاکید کنید. سپس متن را در بالا یا زیر متن، روشن‌تر حرکت دهید تا جاذبه مورد نظر خود را به کلمات اضافه کنید.

۷-۳. متن خود را به رنگین‌کمان تبدیل کنید

این مورد، کمی مشکل است، اما شما در واقع می‌توانید متن خود را به یک گرادیان رنگین‌کمان تبدیل کنید.

روی آیکون متن ضربه بزنید و پیام خود را تایپ کنید تا به استوری شما اضافه شود. سپس متن خود را هایلایت کنید.

ترفند مشکل اینجا است: تلفن خود را به پهلو بچرخانید تا بتوانید یک انگشت خود را در سمت راست متن خود نگه داشته و با انگشت دیگر روی یک رنگ ضربه بزنید و نگه‌ دارید تا چرخه رنگ ظاهر شود.

سپس، به آرامی هر دو انگشت را روی متن و چرخه رنگ از راست به چپ بکشید تا متن رنگین‌کمانی ایجاد شود. به آرامی این کار را انجام دهید، حرف به حرف تا زمانی که یک رنگین‌کمان ایجاد کنید.

۷-۴. به تدریج متن را به یک استوری اضافه کنید

گاهی اوقات، شاید بخواهید متن یا استیکرها را به یک تصویر اضافه کنید تا به آن ضمیمه شود. شاید برای تبلیغ یک محتوا یا رویداد یا برای این که بینندگان را ترغیب کنید که برای خواندن لینکی که به اشتراک گذاشته‌اید، صفحه را به سمت بالا بکشند (این مورد فقط برای حساب‌های کاربری تایید شده در دسترس قرار دارد).

ویرایش عکسی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، شروع کرده و آن را ارسال کنید و در camera roll ذخیره نمایید. سپس، صفحه نمایش خود را به سمت بالا بکشید تا اسکرین‌شات اضافه شده به قسمت بعدی استوری شما اضافه شود. متن یا استیکرهای جدید به بالای اولین عکس اضافه می‌شوند. این کار را تا زمانی که می‌خواهید استوری باقی بماند، ادامه دهید، فقط حواستان باشد که از آخرین عکس خود اسکرین‌شات بگیرید، سپس می‌توانید متن را به آن اضافه کنید.

۸. ببینید چه کسی استوری اینستاگرام شما را مشاهده کرده است

کاربران اسنپ ‌چت در طی ۲۴ ساعتی که استوری قابل مشاهده است، همیشه می‌توانند ببینند که کدام یک از دوستانشان استوری‌های آن‌ها را مشاهده کرده‌اند. استوری های اینستاگرام هم دقیقا به همان روش می‌توانند همین کار را انجام دهند.

برای دیدن این که چه کسی استوری اینستاگرام شما را مشاهده کرده است، به صفحه اصلی اینستاگرام خود بروید و روی آیکون مدوری که استوری شما را نشان می‌دهد، کلیک کنید.

از صفحه اصلی اینستاگرام روی «Your Story» کلیک کرده و صفحه استوری خود را به سمت بالا بکشید. این کار فهرستی از همه حساب‌هایی که این محتوا را مشاهده کرده‌اند، نشان می‌دهد.

دیدن افرادی که استوری شما را مشاهده کرده‌اند، می‌تواند باعث اعتمادبه‌نفس و تقویت شخصیت شود، اما کاربران کسب‌وکارها از این طریق می‌توانند اطلاعات زیادی در مورد علاقه طرفداران خود به دست آورند. با دیدن این که کدام کاربران، کدام استوری‌ها را مشاهده می‌کنند، می‌توانید بفهمید که بهتر است به پست کردن کدام نوع عکس‌ها و فیلم‌ها ادامه دهید.

۹. متن و استیکرهای خود را در مرکز قرار دهید

وقتی در اطراف متن و استیکر استوری خود حرکت می‌کنید، خواهید دید که خطوط آبی به صورت عمودی یا افقی در قاب ظاهر می‌شوند. این خطوط راهنمایی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا مطمئن شوید همه چیز را در مرکز قرار داده‌اید.

متن خود را خیلی بالا یا خیلی پایین صفحه قرار ندهید

بدین ترتیب، مطمئن شوید که چیزی را به استوری خود اضافه نکنید که خیلی بالا یا خیلی پایین در قاب قرار گرفته باشد. در این صورت وقتی بینندگان، استوری شما را اسکرول می‌کنند، وقتی اینستاگرام چیزهایی مانند نام شما را اضافه می‌کند یا این که چند وقت قبل استوری خود را پست کرده‌اید، ممکن است متن با دقت ساخته شده شما را مسدود کرده و آن را جدا کند، در نتیجه متن شما دیده نخواهد شد.

۱۰. اضافه کردن موسیقی به استوری

این مورد آسان است: با استفاده از برنامه پخش موسیقی تلفن خود، یک موسیقی پخش کرده و یک فیلم ویدیویی ضبط کنید. پس از آماده شدن برای ویرایش و اشتراک‌گذاری، مطمئن شوید که آیکون صدا خاموش نباشد تا بینندگان شما بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

در مقابل، اگر ترجیح می‌دهید ویدیوی شما بدون صدا باشد، روی آیکون صدا ضربه بزنید تا علامت «×» روی آن ظاهر شود.

۱۱. استوری های اینستاگرام را ازcamera roll  گوشی خود بارگذاری کنید

استوری‌های عالی اینستاگرام تنها از طریق برنامه اینستاگرام ایجاد نمی‌شوند. شما می‌توانید محتوای عکس و فیلم را از camera roll  تلفن همراه خود نیز بارگذاری کنید.

برای بارگذاری یک عکس یا فیلم برای استفاده به عنوان یک استوری در اینستاگرام، لنز دوربین استوری اینستاگرام خود را باز کنید و روی آیکون مربع کوچک در قسمت پایین صفحه سمت چپ ضربه بزنید.

با ضربه زدن روی این آیکون، گالری تلفن همراه شما فراخوانی می‌شود، جایی که می‌توانید هر عکس یا ویدیویی را برای انتشار به عنوان یک استوری اینستاگرام انتخاب کنید. خیلی راحت است.

امیدواریم این نکات به شما کمک کنند استوری‌های محشری در اینستاگرام پست کنید، طوری که مخاطبین نتوانند از فالو کردن شما دست بردارند. روش‌های پنهان زیادی برای ارتقاء استوری‌های شما به سطح بالاتر وجود دارد که بعضی از آن‌ها حتی ممکن است در این مطلب بیان نشده باشند. بهترین توصیه ما چیست؟ به جستجوهای آنلاین خود ادامه دهید و ببینید که با جدیدترین به روزرسانی‌های این اپلیکیشن می‌توانید چه کارهایی انجام دهید.

با آرزوی پست‌های موفق برای شما!