تمام کسب‌وکارها یک روز به نقطه‌ای می‌رسند که برای رشد یافتن باید کارمندان جدیدی را استخدام کنند. در این مقاله از استارتاپت توضیح خواهیم داد که به منظور آماده شدن برای استخدام کارمند چه کارهایی باید انجام دهید.

شناسایی نیازهای کسب‌وکار

قبل از اینکه در بازار استخدام کارمند، آگهی جذب نیرو بدهید باید زمان مناسبی را به تفکر گذرانده و ببینید در چه قسمتی از کسب‌وکارتان به نیروی کار نیاز دارید. از خودتان بپرسید برای تکمیل چه ماموریت‌هایی باید کارمند استخدام کنم؟ آیا داشتن یک کارمند بیشتر باعث افزایش فروش و پیشرفت کسب و کار می‌شود یا خیر؟ دقیقا کارمند باید چه مشخصه‌هایی داشته باشد تا بتواند رشد کسب‌وکار من را تسهیل ببخشد؟

 باید کاملا آگاه باشید که به چند کارمند نیاز دارید و این کارمندان تا چه حد می‌توانند از فشار کاری شما بکاهند. طبق قانون کار کشور بریتانیا، کارمندان در سال می‌توانند ۵ تا ۶ هفته مرخصی داشته باشند. در صورتی که بیماری آن‌ها بیش از ۴ روز طول بکشد هم طبق قانون باید از مرخصی با حقوق برخوردار باشند. با توجه به قوانین کاری حاکم در مورد مرخصی، ببینید اگر کارمند شما مرخصی بگیرد یا غایب باشد می‌توانید به طور موقت حجم کار او را نیز پیش ببرید یا در این صورت برای کسب‌وکارتان مشکل ایجاد می‌شود؟

فرآیند استخدام کارمند جدید

پس از اینکه موارد بالا برایتان روشن شد باید یک آگهی استخدام تهیه کرده و موارد زیر را در آن بگنجانید:

  • انتظار دارید کارمند شما دارای چه مهارت‌ها و چه سطحی از تجربه باشد
  • توصیفی کوتاه از کسب‌وکارتان ارائه دهید
  • جزئیات و عنوان دقیق شغل را ذکر کنید
  • مسئولیت‌های شغل مورد نظر را درج کنید

به این ترتیب افراد واجد این شرایط با شرکت شما تماس خواهند گرفت. سعی کنید متن آگهی به خوبی نوشته شود تا افراد جویای کار به آن علاقمند شوند.

فرآیند استخدام کارمند

وقتی مشخص شد چه نوع کارمندی لازم دارید باید در صدد یافتن افراد مناسب برآیید. برای این کار می‌توانید آگهی خود را در روزنامه، سایت‌های کاریابی یا مراکز کاریابی به اشتراک بگذارید. اگر همه چیز خوب پیش برود چندین رزومه برایتان ارسال خواهد شد و شما می‌توانید با افرادی که واجد شرایط هستند قرار مصاحبه کاری را بگذارید.

با این حال باید حواستان باشد پیدا کردن کاندیدهای مناسب برای شغل مورد نظر شما ممکن است کمی زمان ببرد. برای پیش بردن فرایند استخدام عجله به خرج ندهید چون ممکن است کسی را استخدام کنید که با کار مورد نظر تناسب نداشته و جدای از خسارت مالی، مجبور شوید دوباره این فرایند را تکرار کنید.

تحقق قوانین کار

وقتی مصاحبه کاری را انجام داده و چند نامزد را انتخاب کردید باید تعیین کنید که آیا این افراد صلاحیت لازم برای کار با شما را دارند یا خیر. مهم نیست در حال اداره چه نوع کسب‌وکاری هستید در هر صورت باید همه چیز را با توجه به قوانین کار بسنجید.

در صورتی که بین نامزدهای منتخب شما افراد خارجی هم حضور دارند باید پاسپورتشان تایید شود یا مطمئن شوید ویزای آن‌ها صحت دارد. اگر مردد هستید بررسی کنید که از لحاظ قوانین دولتی صلاحیت کار کردن با شما را دارند یا نه. اگر کسب‎وکار شما با بهداشت و مراقبت‌های پزشکی یا کار با کودکان ارتباط دارد باید سوابق کیفری فرد بررسی شود. در صورتی که مانعی برای کار آنها وجود دارد (مثل کم بینایی برای رانندگی یا تردید در سلامت کافی برای انجام کارها) چک‌آپ پزشکی هم ضرورت پیدا می‌کند.  داشتن اطلاعات به روز درباره قوانین مربوط به مسائل پزشکی و امنیتی در محیط کار، ضروری است و طبق قانون مراقبت از کارکنان وظیفه شما محسوب می‌شود.

وقتی مطمئن شدید افراد مورد نظر می‎توانند با شما همکاری داشته باشند زمان آن می‎رسد که کارمند بودن آن‌ها را به عنوان یک کارفرما به ثبت برسانید. این مورد فرایند ساده‌ای دارد و می‌توانید آن را به صورت آنلاین انجام دهید، اما حواستان باشد این کار را قبل از پرداخت اولین حقوق به کارمندان انجام دهید. به همین ترتیب باید یک برنامه بیمه هم برای کارکنان خود در نظر بگیرید که تا سقف مناسبی آنها را تحت پوشش قرار دهد.

برای استخدام کارمند باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید و شاید گاه به نظر برسد مسائل پیچیده شده است. در صورت داشتن هر نوع سوال در این زمینه می‌توانید سوالتان را مطرح کرده و از خدمات مشاوران متخصص ما در استارتاپت بهره بگیرید.