کمپانی‌ها نیاز به افراد با مهارت دارند، نه جمع کردن مدارک‌‌ افرادی که بسیاری از آن‌ها شاید قادر نباشند به خوبی خواسته‌های آن‌ها را برآورده کنند. با وجود حقیقت آشکار، بسیاری از مردمی که دارای توانایی‌های خاصی هستند، برای شغل‌‌هایی که ربطی به مدرک تحصیلی آن‌ها ندارند اقدام نمی‌کنند، حتی اگر توانایی‌های آن‌ها برای آن شغل بسیار مناسب باشد و آن‌ها را به پیشرفت‌های موفقیت‌آمیزی هدایت کند. حتی برخی‌ها بر این باور هستند که استخدام بدون مدرک تحصیلی یک رویای عجیب است، اما آن‌ها سخت در اشتباه هستند!

این پدیده یا بهتر است بگوییم عارضه، در برخی از صنایع و زمینه‌های شغلی بیش از سایرین قابل مشاهده است. طبق تحقیقات دانشگاه کسب و کار هاروارد، در سال ۲۰۱۵ در حالی که ۶۷ درصد از آگهی‌های شغلی نیازمند به مدرک تحصیلی بود،‌ تنها ۱۶ درصد از مردم توانستند با مدرکی که از دانشگاه گرفته‌اند در این شغل‌ها استخدام شوند.

استخدام بدون مدرک تحصیلی با داشتن مهارت

آیا استخدام بدون مدرک تحصیلی امکان‌پذیر است و مهارت مهم‌تر از هر چیز دیگر است؟

این مسائل و بسیاری از تحقیقات دیگر، تفاوت‌های میان سازمان‌ها و شرکت‌هایی که فکر می‌کنند چه چیزی می‌خواهد و آن‌هایی را که می‌دانند واقعا به چه چیزی نیاز دارند نشان می‌دهد. حقیقت این است که برخی از کاندید‌های شغلی که دارای مدرک تحصیلی مورد نظر نیستند، قادر هستند به همان اندازه افرادی که دارای مدرک هستند کار خود را به خوبی انجام دهند؛ یا حتی بهتر!

یکی از شرکت‌هایی که در این گونه مطالعات و تحقیقات مورد بررسی قرار گرفت، در طی ۲۰ هفته جلسه یادگیری برنامه به منظور توسعه نرم‌افزار، هیچ فرقی بین شخصی که دارای مدرک تحصیلی پی اچ دی بود با شخصی که دارای مدرک تحصیلی عادی بود ندیدند. طبق تجربیات این شرکت، در حالی که مدرک تحصیلی در برخی زمینه‌ها مفید است، اما اصلا نمی‌توان از آن به عنوان سندی قابل تکیه برای شخصی با توانایی‌های انجام کار مورد نظر یاد کرد.

متاسفانه، مدرک تحصیلی باعث شده است تا برخی‌ از افرادی که به اندازه کافی مهارت ندارند، به راحتی توسط شرکت‌ها استخدام شوند و برخی‌های دیگر بدون مدرک تحصیلی و با مهارت به مراتب بیشتر، مورد توجه قرار نگیرند یا استخدام برای آن‌ها سخت باشد. بنابراین این افراد نیاز دارند تا یاد بگیرند چطور باید در بازار رقابت شغلی، در برابر افرادی با مدرک تحصیلی که مهارت لازم را ندارند ایستادگی کرد.

در این مطلب از استارتاپت، راه و روش‌های استخدام بدون مدرک تحصیلی را مرور می‌کنیم.

۱. خارج از درخواست شغلی فکر کنید

درخواست شغل و استخدام بدون مدرک تحصیلی

اگر رزومه شما، شامل مدرک مورد نظر نمی‌شود، به راه‌های خلاقانه دیگری برای تمیز دادن و برجسته کردن خود فکر کنید. نمونه‌ کارهایی را در رزومه خود قرار دهید که شامل فعالیت‌هایی باشند که مهارت‌های مورد نظر در زمینه و بازاری که قصد فعالیت در آن را دارید نشان دهد. این نمونه فعالیت و کارها می‌توانند شامل سایت شخصی، نمونه کارها، کارهای تمرینی، پروژه‌هایی که تا به حال انجام داده‌اید یا هر چیزی که مسیر، اشتیاق و اهداف شما را در بر بگیرد، باشد.

در بسیاری از کمپانی‌های بزرگ خارجی، افراد ارشدی که قصد استخدام اشخاص مختلف را دارند، از اهمیت یک پروفایل لینکدین شکیل می‌گویند که جزییات زیادی در آن‌ها نوشته شده است. همچنین آن‌ها علاقه زیادی به دیدن پروژه‌هایی که پیش از این انجام داده‌اید، پیوست‌های لازم، ویدیوها و بلاگ‌ها، دارند.

این گونه موارد اضافی در رزومه که به نوعی تقویت کننده‌های غیر متعارف رزومه محسوب می‌شوند، قادر هستند یک نظر اجمالی غیر متداول را در نگاه شرکت استخدام کننده ایجاد کنند که قادر نباشند فرقی بین شما و فردی که تنها مدرک تحصیلی ارایه داده است قائل شوند. با به نمایش گذاشتن محتویاتی که ارزش توانایی‌های شما را ثابت می‌کند، قادر هستید شرکت‌ها را متقاعد کنید که به جای دیدن مدرک تحصلی، به ارزش‌هایی که ارایه می‌دهید نگاه کنند.

۲. نقاط ضعف کمپانی‌ها را بشناسید

گاهی اوقات پیش می‌آید که به دنبال استخدام در یک کمپانی باشید، اما همه چیز در آن کمپانی به خوبی طی می‌شود و دیگر نیاز به استخدام و جذب فردی مثل شما نمی‌بیند. اما باید زرنگ باشید، وقت بگذارید و نیازهای آن شرکت را بررسی کنید و برای آن نقاط ضعف، به دنبال راه حل‌هایی باشید که با استخدام شما امکان پذیر خواهد بود.

اگر در رقابت برای استخدام با افرادی که دارای مدارک تحصیلی هستند باشید، گاهی اوقات حل مشکلات یک کمپانی که هنوز از آن با خبر نیستند و تجربیات شما می‌تواند آن نقطه ضعف را پوشش دهد، به راحتی یک امتیاز مثبت به شمار می‌رود. زمانی که در مصاحبه شغلی قرار می‌گیرید، سوال پرسیدن را فراموش نکنید. در مورد نقاطی که پیش از مصاحبه بررسی کرده بودید از مدیر استخدام سوال کنید و نشان دهید که نه تنها از برخی از مشکلات شرکت آگاه هستید، بلکه این توانایی و تجربه را در اختیار دارید تا به حل آن مشکلات بپردازید و افکار خود را برای از بین بردن نقاط ضعف به خوبی پیاده کنید.

با تمرکز روی مشکل و طوفان فکری راه حل‌ها، می‌توانید به مدیر استخدام نشان دهید که چگونه در بین مشکلات می‌توانید کار کنید و ثابت کنید که فرد مناسبی برای آن شغل هستید.

۳. توانایی یادگیری را نشان دهید

توانایی یادگیری و استخدام بدون مدرک تحصیلی

کمپانی‌ها، به افرادی نیاز دارند که از همان روز اول خیلی از کارها را بلد باشند و بتوانند در طول دوران کاری نیز توانایی‌های خود را تیزتر کنند.

برخی از شرکت‌ها هستند که افرادی با شخصیت و افکار ذهنی قابل رشد را نسبت به افرادی با مهارت‌های مشخص و به خصوص مدارک تحصیلی برای استخدام ترجیح می‌دهند. آن‌ها اعتقاد دارند که کنجکاوی، اشتیاق و عشق به یادگیری، در کنار هم می‌توانند شخصی به مراتب بهتر و بزرگ‌تر نسبت به فردی با تجربه و مدارک تحصیلی قبلی تبدیل شوند. اهمیت و موفقیت از شخصی می‌آید که یکدلی و درک را در محل کار نشان دهد؛ صفاتی که نمی‌توانید از یک کتاب و مدرک تحصیلی یاد بگیرید.

پیش از اینکه به سراغ استخدام بروید، در مورد کمپانی مورد نظر تحقیق کنید. به خوانندگان رزومه خود نشان دهید که در مورد آن‌ها و شغل مورد نظر چقدر تحقیق کرده‌اید و چقدر برای یادگیری مشتاق هستید.

۴. ایجاد روابط در صنعت

اول مشخص کنید که هدف و برنامه‌های شما چیست، سپس سعی کنید با افرادی که در این صنعت فعالیت می‌کنند آشنا شوید. حتی یک ارتباط کوچک و ساده با شخصی که در کمپانی مورد نظر شما مشغول فعالیت است، می‌تواند تفاوت‌های زیادی ایجاد کند؛ حتی ممکن است این کار باعث شود گاهی رزومه شما دور انداخته نشود!

سعی کنید در رویداد‌ها، ملاقات‌ها، ورکشاپ‌ها و دیگر مناسبت‌های مربوط به صنعت مورد نظر خود شرکت کنید. در لینکدین و دیگر شبکه‌های اجتماعی، به دنبال چنین افرادی باشید و دائما پروفایل خود و پروژ‌ه‌ها و تمرین‌هایی که انجام می‌دهید را تازه و تیز نگه دارید تا باعث جلب توجه آن‌ها شوید.

۵. اجازه ندهید که نداشتن مدرک تحصیلی، شما را نا امید کند

اعتماد به نفس برای استخدام بدون مدرک تحصیلی

یک مدرک تحصیلی به تنهایی نمی‌تواند اشتیاق، انگیزه و اراده برای رشد و موفقیت را نشان دهد. کمپانی‌ها به دنبال افرادی هستند که خواسته‌ی آن‌ها، تکامل حرفه‌ای است. افرادی که چالش‌ها را به عنوان راهی هیجان انگیز برای اثبات خود می‌بینند، نه یک مانع سخت و غیرقابل عبور. نه فقط به رئیس‌ها و مدیران، بلکه باید به دیگر کارمندان نشان دهید که استخدام شما، راه حلی برای مشکلی در شرکت است که همیشه منتظر آن بوده‌اند.

حتی اگر پایین‌ترین مدرک تحصیلی یا تجربه لازم مورد نیاز را ندارید، هنوز هم می‌توانید به شغل رویایی خود برسید. امروزه می‌توانید همه چیز را به صورت آنلاین یاد بگیرید. فراموش نکنید که ارزش مدرک تحصیلی، به دانش و توانایی‌های یک فرد بستگی دارد. زمانی که مهارت‌های تجربی و عملی شما فراتر از یک مدرک تحصیلی باشد و اشتیاق به یادگیری هرگز از وجودتان خارج نشود، رسیدن به شغل رویایی سخت نخواهد بود. بنابراین اجازه ندهید عدم داشتن مدرک تحصیلی در پروسه حرفه‌ای شما تاثیر منفی بگذارد؛ استخدام بدون مدرک تحصیلی یک رویا نیست!