گاهی اوقات مدت‎ها قبل از اخراج از کار متوجه می‌شوید که قرار است این اتفاق برایتان بیفتد. گاهی هم متاسفانه با شنیدن این خبر شگفت زده می‌شوید. برای اجتناب از غافلگیر شدن در مورد این موضوع مهم، بهتر است نشانه‎هایی را بشناسید که در پیش‌بینی اخراج شدن از کار به شما کمک می‌کنند.  در این مقاله از استارتاپت با ما همراه باشید تا ۱۹ نشانه برای پیش‌بینی اخراج از کار را به شما معرفی کنیم.

اخراج از کار می‎تواند واقعا شوکه کننده باشد. از دست دادن ناگهانی شغل همیشه یک تجربه سخت و ناخوشایند است. اما در برخی از موارد به کمک چند نشانه می‎توانید پیش‌بینی کنید که چنین آینده‌ای در انتظار شما است. فقط کافی است بدانید دقیقا باید به چه چیزهایی توجه کنید.

شاید رئیس‌تان دنبال پیدا کردن یک نقص در کار شما است. شاید هم اخیرا سر کار در مجادله‎ای دخالت داشته‌اید. یا شاید سازمان شما در حال انتقال یا ادغام با سازمان دیگری باشد. مهم نیست این نشانه دقیقا چه موردی است، در هر صورت به شما کمک می‎کند تا برای مواجهه با اخراج از کار آماده شوید.

لین تیلور (Lynn Taylor)، متخصص محیط کار و نویسنده کتاب «محیط وحشتناک کارتان را رام کنید: چطور رفتار کودکانه رئیس‎تان را مدیریت کنید و در شغلتان پیشرفت کنید»، گفت متخصصان متمایز همیشه حواسشان به نشانه‎هایی است که به آنها می‎گوید شغلشان در خطر است. به این ترتیب، اگر متوجه بروز این نشانه‎ها شدند می‎توانند سعی کنند تا شرایط را تغییر دهند.

۱. دریافت بیانیه‎ای مبنی بر مطلوب نبودن عملکردتان

به گفته تیلور، ارزیابی منفی همیشه به معنای این نیست که قرار است اخراج شوید. اما در کنار بازخوردهای بد می‎تواند به معنی دردسر باشد. «کارفرمای شما برای اخراجتان باید یک زنجیره کاغذی درست کند، بنابراین در کنار اخطارها از بیانیه ارزیابی عملکرد هم استفاده می‎کند تا مشکلات کار با شما را مستند بسازد.»

اخراج از کار دریافت بیانیه‎ای مبنی بر مطلوب نبودن عملکردتان

مایکل کر (Michael Kerr)، سخنران بین‎المللی کسب‎وکار و نویسنده کتاب «فواید شوخ‌طبعی»، در ادامه سخنان تیلور می‎افزاید اگر چندین نامه مبنی بر نارضایتی از عملکرد دریافت کردید باید جداً نگران شوید.

کر در گفت‎وگوی خود با بیزنس اینسایدر عنوان می‎کند «با توجه به میزان وخامت اولین نامه ارزیابی عملکرد، ممکن است این شانس را داشته باشید که سعی کنید شرایط خود را بهبود دهید. اما دریافت چندین نامه ارزیابی منفی یکی از نشانه‎های بزرگ پیش‎بینی اخراج از کار است».

اگر دلیل اخطاریه‎ها بی‎تجربگی یا آموزش‎ ندیدن شما در یک حوزه خاص است، این شانس را دارید که آن را برطرف کنید. اما عبارات انتقادی مهمی که باید در نامه‎ها به آن توجه داشته باشید از این قرار است «شما با فرهنگ شرکت تناسب ندارید»، «شما برای کار تیمی مناسب نیستید»، «به نظر می‎رسد سبک یا شخصیت شما با تیم هماهنگی ندارد» یا «شما از نظر نگرشی داری مشکلات عمده هستید».

به گفته کر «اگر یکی از این انتقادها را دریافت کردید زمان آن رسیده که رزومه خود را به روز کنید زیرا مشکلات نگرشی بسیار عمیق هستند و نمی‎توان آن را برطرف کرد.»

۲. شما را در خارج از حلقه نگه می‌دارند

خارج از حلقه اخراج از کار

تیلور می‎گوید اگر به طور ناگهانی متوجه شدید دیگر به داده‎های مهم (داده‌هایی که به شما کمک می‌کنند عملکرد بهتری در شغل خود داشته باشید) دسترسی ندارید، اگر ایمیل‎های کلیدی دریافت نمی‎کنید و یا اگر در جلسات مهم از شما دعوت نمی‎شود، ممکن است این موارد نشانه‎ی قرار گرفتن شما در مسیر سرازیری باشد.

کر می‎گوید «دلایل دیگری هم می‎تواند برای این اتفاقات وجود داشته باشد، اما مطمئناً نشان می‎دهد مدیرتان اعتماد خود به قابلیت‎های شما را از دست داده است. این موضوع باعث می‎شود در خطر اخراج از کار قرار بگیرید.

۳. وقتی کار شما به یک ماموریت غیرممکن تبدیل می‌شود

اخراج از کار ماموریت غیرممکن

تیلور: «وقتی برای اولین بار نقش کاری‎تان را بر عهده می‎گیرید، دستورالعمل‎هایی به شما محول می‌شود که از عهده انجام آن برمی‎آیید. حالا پس از گذشت مدتی متوجه می‎شوید انجام پروژه‎هایی که به شما سپرده شده به دشواری صعود از کوه اورست است آن هم با چشم‎های بسته!

کر: «خودتان را شکست‎خورده می‎بینید و دقیقا در همان مسیر قرار می‎گیرید. گاهی این اتفاق به دلیل مدیریت ضعیف پیش می‎آید اما معمولا دلیلش این است که شرکت می‎خواهد از شر شما راحت شود. البته برای اخراج شما به دلایل و مدارکی نیاز دارد. بنابراین قرار دادن شما در یک مسیر طاقت‎فرسا یکی از نشانه‎هایی است که ثابت می‎کند شما دیگر متعلق به آنجا نیستید.»

۴. مدیر شخصا به شما هشدار می‎دهد

تیلور: «هشدارهای رسمی هیچ‎وقت خوشایند نیستند. شاید شما یک هشدار زبانی دریافت کرده باشید، یک هشدار کتبی، و حتی شاید این هشدار کتبی را دو بار دریافت کرده باشید. اگر شاهد تمام این موارد بودید بهتر است بدانید خبرهای بد دیگری هم برایتان در راه است.»

۵. اگر رابطه شما با مدیرتان خوب پیش نمی‎رود

علائم اخراج از کار رابطه بد با مدیر

قبلا با هم رابطه‎ای دوستانه داشتید – اما حالا وقتی در یک اتاق هستید احساس تنش می‎کنید.

کر:‌‌ «وقتی رابطه شما با مدیر خوب پیش نمی‎رود مدیر با شما چه رفتاری دارد؟ شما را نادیده می‎گیرد یا در جمع رفتاری با شما دارد که برایتان ناخوشایند است. این یک نشانه روشن است و می‎توانید با مشاهده آن پیش‎بینی کنید قرار است از کارتان اخراج شوید.»

۶. از شما گزارش مفصلی درباره زمان یا هزینه خواسته می‌شود

رابرت دیلنشنیدر (Robert Dilenschneider)، نویسنده کتاب ۵۰ پلاس: تصمیمات مهم حرفه‌ای برای بقیه عمرتان (Critical Career Decisions for the Rest of Your Life) در مصاحبه خود با بیزنس اینسایدر گفت «بررسی‌های موشکافانه و زیاد پدیده‌ای است که به ندرت توسط بخش حسابداری انجام می‌شود. پس اگر مورد بررسی قرار گرفتید شاید مدیر معتقد است که شما زمان یا هزینه‌های زیادی را به هدر داده‌اید. حتی اگر شما صد در صد بی‌گناه باشید اهمیتی ندارد. دقت داشته باشید که آیا شما تنها شخصی هستید که مورد بررسی قرار می‌گیرد یا خیر.

۷. پروژه‌های کمتری به شما سپرده می‌شود

اخراج از کار

کارهای کمتری به شما سپرده میشود

این علامت خوبی نیست. به ناگاه می‎بینید زمان زیادی را بیکار هستید زیرا کار زیادی به شما محول نمی‌شود. تیلور: «هر چقدر سعی می‎کنید روند عادی کاری را داشته باشید، به نظر می‌رسد مدیران و یا رئیس‌تان کمتر در این زمینه همکاری می‌کنند. آنها به طور ناگهانی شما را در شرایط سختی قرار می‌دهند این یک نشانه برای اخراج از کار است».

۸. کار گروهی با شما تناسب ندارد

تناسب پیدا کردن با فرهنگ شرکت اهمیت زیادی دارد. لاری روتیمن (Laurie Ruettimann) در گفت‎وگوی خود با ریدرز دایجست (Reader’s Digest) گفت: «اگر از شما بخواهیم به یک سفر کاری بروید یا در یک کنفرانس حاضر شوید، این یک خواهش نیست. اگر بگویید نه ممکن است کارتان را از دست بدهید».

۹. رئیس تمام مدت حواسش به شما است

آیا مرتبا از شما خواسته می‌شود گزارش پیشرفت بنویسید؟ آیا متوجه شدید رئیس‎تان مدام در حال نظارت روی کار شما است؟

اگر اینطور است، شاید بهتر باشد به دنبال کار جدیدی بگردید.

۱۰. مدیریت کمی روی کارهای شما انجام می‎گیرد یا نادیده گرفته می‎شوید

تیلور:‌«به نظر می‌رسد در کار کردن افراط و تفریط می‎کنید. فرقی ندارد مدیر شاهد تمام قدم‎هایتان باشد یا اینکه اصلا توجهی نداشته باشد. در هر صورت این وضعیت یک شرایط ناراحت کننده را ایجاد می‎کند. اگر روی کارتان نظارت کنند احساس می‎کنید به شما اعتماد ندارند. اگر شما را نادیده بگیرند در یک وضعیت ساکن، یکنواخت و بی‎پایان از پروژه حبس می‎شوید.

۱۱. امتیازات شما کم کم ناپدید می‌شود

اخراج از کار از بین رفتن امیتازهای کاری

تمام همکاران شما به مراکش فرستاده شدند تا در یک کنفرانس شرکت کنند اما شما دعوت نشده‎اید. به شما گفته شده به جای پرواز با کلاس تجاری با کلاس معمولی پرواز کنید. ناگهان می‎بینید که جایگاه خود در اداره را از دست دادید و شما را به بخش انبار منتقل کرده‌اند. قابلیت و امتیازات بخش مهمی از کار است و اگر احساس کردید این موارد در شما در حال نابود شدن هستند حق دارید که نگران شوید.

۱۲. دیگر به خاطر کارتان تحسین نمی‌شوید

تیلور: «حتی اگر عملکرد معجزه‎آسایی داشتید که هرگز کسی پیش از این به این درجه از عملکرد نرسیده، باز هم می‎بینید رئیس درباره آن حرفی نمی‎زند. دلیل این بی‎تفاوتی این است که می‎خواهد شما را از شرکت حذف کند».


۱۳. به شما مرخصی اجباری با حقوق یا بدون حقوق اعطا می‌شود

اگر از شما خواسته شد مدتی را غیبت داشته باشید احتمالا باید نگران شوید. این یکی از نشانه‎های بزرگ قبل از اخراج از کار است زیرا نشان می‎دهد که مشکلی وجود دارد. حتی اگر در شرایطی هستید که به این مرخصی نیاز دارید باز هم باید نگران شوید. این درست مانند رابطه‎ای است که یکی از دو طرف می‎خواهد کمی از هم دور باشند و همه ما می‎دانیم که این رابطه‎ها معمولا تمام می‎شوند.

۱۴. متوجه شایعات و رفتار عجیب همکاران می‎شوید

وقتی به نظر می‎رسد دیگران از شما خجالت می‎کشند و دوری می‎کنند و این مورد را بیشتر درباره افرادی مشاهده می‎کنید که با آنها دوست هستید، احتمالا به این معنی است که خبری شده است. اغلب وقتی همکاران شایعاتی درباره اخراج یا مجازات می‎شنوند از شما دوری می‎کنند و از ماندن در کنارتان احساس گناه می‎کنند.

۱۵. رئیس مستقیما به سراغ زیردستان شما می‎رود

این نشانه شبیه دور گذاشته شدن از حلقه است. اما البته بدتر هم هست. اکثر سازمان‎ها دارای یک زنجیره مدیریتی هستند. و وقتی این زنجیره گسسته شود روشن است که این نشان می‎دهد دیگر به وجود شما نیازی نیست.

۱۶. دسترسی شما به داده‎های خاصی محدود می‎شود

اخراج از کار با محدود کردن دسترسی به داده

وقتی شرکت آماده می‎شود تا فردی را اخراج کند گاهی اوقات محدودیت‎هایی برای او ایجاد می‎کند یا اینکه اجازه نمی‎دهد او به حساب‎های محرمانه دسترسی داشته باشد.

اگر پسورد ایمیل شما دیگر کار نمی‎کند یا اینترنت داخلی شرکت بر روی شما قفل شده یعنی زنگ خطر برایتان به صدا درآمده است.

۱۷. دیگر در تصمیمات کلیدی از شما نظر نمی‌خواهند

نظر نخواستن از شما به این معنی است که رئیس‌تان دیگر به شما بها نمی‎دهد و برای آنچه می‎گویید اهمیتی قائل نیست. این علامت نشان می‎دهد که کم کم در حال کنار گذاشته شدن هستید.

۱۸. اخیرا بین شما و سازمان دیگری ادغام صورت گرفته اما اطلاعات بسیار کمی دریافت کردید

بعد از ادغام شدن سازمان‎ها معمولا اخراج کردن چند کارمند کاری عادی است، گاهی حتی این اخراج از کار، در سطح وسیعی از کارکنان رخ می‎دهد.

اگر احساس می‎کنید شغل‌تان در خطر است، با خبر ادغام سازمان‎ها باید شصت‌تان خبردار شود.

۱۹. احساس غریزی‌تان به شما می‌گوید مشکلی وجود دارد

اگر فکر می‌کنید همه کارها را در حد توان به خوبی انجام داده‎اید اما باز هم این احساس را دارید که « ممکن است اخراج شوم» احتمالا حق با شما است و وقت آن رسیده که کار دیگری پیدا کنید. اندی بیلی (Andy Baily) به خبرنگار بیزنس اینسایدر گفت «شاید شما یک کارمند درجه یک باشید اما پیدا کردن جای دیگری برای کار فکر بهتری باشد. به دنبال موقعیت‎های کاری دیگری باشید که در آن می‎توانید توانایی‎ها و شخصیت کاری خود را به شکلی بهتر منعکس کنید».

کتی سالم (Ketti Salemme) از شرکت TINYPlus، نیز به بیزنس اینسایدر گفت احساس غریزی‌تان را دست کم نگیرید.

گاهی این نشانه اخراج از کار می‎تواند فقط یک احساس باشد، تغییر فرهنگ شرکت، وظایف کاری یا روابط شما با همکاران همه این‎ها می‎توانند به اندازه کافی به شما نشان دهند که قرار است اخراج شوید.