محتوای بصری در شبکه‌های اجتماعی، جذابیت زیادی برای کاربران دارد. از این رو، ۷۱ درصد بازاریابان آنلاین در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود، از سرمایه‌های بصری استفاده می‌کنند؛ زیرا مردم به این نوع محتوا، پاسخ مثبت می‌دهند. بنابراین، مهارت اشتراک‌گذاری چنین محتواهایی در پلتفرم‌های مختلف، یک سرمایه محسوب می‌شود. یکی از بهترین روش‌ها برای انجام این کار، اتصال اینستاگرام (Instagram) به صفحه فیسبوک (Facebook) است که باعث افزایش تعداد بازدیدکنندگان محتوای بصری شما می‌شود. اگر شما هم می‌خواهید نحوه اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک را یاد بگیرید؛ تا انتهای این مقاله از استارتاپت، با ما همراه باشید. ما سعی داریم تا در ۶ مرحله، به شما توضیح دهیم که اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک به چه شکل، انجام می‌شود.

قبل از اینکه به کمک استراتژی تحلیل بازاریابی اینستاگرام خود، اقدامی کنید؛ باید این ۲ حساب‌ را به هم متصل کنید. به اشتراک گذاشتن تصاویر صفحه کسب و کاری فیسبوک (نه صفحه شخصی)، فقط به چند تغییر در تنظیمات نیاز دارد.

نحوه اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک

برای این منظور، لازم است ۶ مرحله ساده را پشت سر بگذارید. در ادامه مطلب، این مراحل را یاد می‌گیریم.

مرحله اول: آغاز راه با پروفایل اینستاگرام

در قدم اول، وارد حساب اینستاگرام موبایل خود شده و آیکون پروفایل (در گوشه پایین سمت راست) را انتخاب کنید. سپس آیکون چرخ دنده (تنظیمات) که در گوشه بالایی سمت راست قرار دارد را لمس کنید. (اگر از دستگاه اندروید استفاده می‌کنید، ممکن است بخش تنظیمات، به صورت ۳ نقطه نمایش داده شود.)

اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک و بخش تنظیمات

با لمس چرخ دنده یا بخش تنظیمات، وارد قسمت گزینه‌ها (Options) می‌شوید و برخی از تنظمات مورد نظر خود را انجام دهید. تنظیمات اجتماعی هم در این بخش، گنجانده شده است.

اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک و بخش تنظیمات اجتماعی

مرحله دوم: بروزرسانی حساب‌های متصل

پس از ورود به بخش Options در مسیر Settings > Linked Accounts، وارد بخش حساب‌های متصل می‌شوید. با ورود به این قسمت، می‌توانید تنظیم کنید که تصاویر اینستاگرام‌تان، در کدام یک از حساب‌های شبکه‌های اجتماعی‌ شما نمایش داده شود.

اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک و شبکه های اجتماعی

روی گزینه Linked Account بزنید. گزینه‌هایی که در این صفحه نمایش داده می‌شوند، حساب‌هایی است که می‌توانید اینستاگرام خود را به آن‌ها متصل کنید.

اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک و نمایش گزینه ها

مرحله سوم: اتصال به فیسبوک

در تصویر بالا می‌بینید که حساب اینستاگرام هاب‌اسپات، در حال حاضر به فیسبوک متصل است. اگر شما به حساب خود در این شبکه اجتماعی وصل نیستید، برای اشتراک‌گذاری محتوا در آن، مجبور به دریافت مجوز هستید. برای انجام این مرحله، باید از طریق موبایل به حساب فیسبوک خود وارد شوید. پس از ورود به حساب، در صفحه تنظیمات، گزینه اشتراک‌گذاری (Share Setting) روی Facebook را انتخاب کنید.

در ادامه از شما خواسته می‌شود که با انتخاب عبارت Continue as، به مسیر ادامه دهید.

ادامه مسیر اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک

سپس از شما تقاضا می‌شود تا تنظیمات مربوط به حریم شخصی خود را انجام دهید. از آنجا که شما قصد دارید، تصاویر خود را با یک صفحه کسب و کاری به اشتراک بگذارید؛ می‌توانید گزینه Friends را انتخاب کنید. در واقع افرادی که تصاویر شما را می‌بینند، فقط اشخاصی هستند که صفحه شما را لایک کرده‌اند. در مراحل بعدی به توضیح این موضوع می‌پردازیم.

اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک و لایک صفحه

با لمس دکمه OK، دوباره به تنظیمات قسمت اشتراک‌گذاری (Share Setting)، بازگردانده می‌شوید. در این بخش باید فیسبوک را انتخاب کنید و لوگوی آن باید به رنگ آبی، ظاهر شود. این عمل نشان می‌دهد که شما در حال اشتراک‌گذاری پست‌های خود، در فیسبوک هستید.

اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک و اشتراک گذاری در فیسبوک

مرحله چهارم: انتخاب نحوه اشتراک‌گذاری در فیسبوک

پس از اینکه فیسبوک را به اینستاگرام متصل کردید، باید از تنظیمات اشتراک‌گذاری (Share Setting) برای تعیین نحوه به اشتراک گذاشتن پست‌های اینستاگرام روی فیسبوک، استفاده کنید. اگر فیسبوک شما با اینستاگرام اتصال پیدا کرده است، تصاویر به صورت پیش‌فرض روی پروفایل شخصی‌تان به اشتراک گذاشته می‌شوند.

اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک پروفایل شخصی

روی گزینه Share to بزنید، با این کار گزینه‌های مختلفی که می‌توانید برای اشتراک‌گذاری پست‌های اینستاگرام روی فیسبوک انتخاب کنید، نمایش داده می‌شوند. همچنین گزینه تایم‌لاین شخصی یا هر صفحه کسب و کاری که مدیریت آن بر عهده شما است، در این بخش قرار دارد.

اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک و صفحه کسب و کار

در اینجا ما هاب‌اسپات را انتخاب می‌کنیم. زمانی که صفحه فیسبوک مورد نظر را برای پست‌های اینستاگرام انتخاب کردید، به بخش تنظیمات اشتراک‌گذاری (Share Setting) بازگردید.

اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک و پست اینستاگرام

اکنون باید مشخص باشد که تصاویر اینستاگرام شما روی صفحه کسب و کاری منتخب‌تان، پست می‌شود.

مرحله پنجم: اطمینان یافتن از واکنشگرا بودن پست‌های به اشتراک گذاشته شده

اگر شما برای هر ۲ حساب شخصی و کسب و کاری خود از اینستاگرام استفاده می‌کنید، به خاطر داشته باشید که هر بار برای تغییر محل اشتراک‌گذاری پست‌ها، باید این تنظیمات را اصلاح کنید.

اگر واقعا نگران پیامدهای استفاده از یک حساب اینستاگرام برای ۲ صفحه هستید، شاید بهتر باشد که یک حساب اینستاگرام مخصوص شرکت، افتتاح کرده و آن را به طور کامل از حساب شخصی خود، مجزا کنید.

در این صورت باید مراحلی که پیش از این برای اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک ذکر کردیم را تکرار کنید. خبر خوب اینکه اینستاگرام این ویژگی عالی را دارد که به شما اجازه می‌دهد تا در بین حساب‌های مختلف، عقب و جلو بروید.

مرحله ششم: شروع به اشتراک‌گذاری

اکنون حساب‌های شما متصل شده‌اند. حال می‌توانید به صفحه خانه، بازگردید و انتخاب کنید که می‌خواهید کدام تصاویر خود را پست کنید.

اتصال اینستاگرام به صفحه فیسبوک و صفحه خانه

هنگامی که برای اشتراک‌گذاری تصاویر خود آماده شدید، مطمئن شوید که فیسبوک را به عنوان یکی از محل‌هایی که می‌خواهید تصویرتان در آن پست شود، انتخاب کرده‌اید.

چگونگی استفاده از اینستاگرام پس از اتصال آن به صفحه فیسبوک

در ابتدایی‌ترین سطح، باید محتوایی را پست کنید که با برند و مخاطب هدف شما، ارتباط داشته باشد. این امر شامل موارد پشت صحنه هم می‌شود مثل کارهایی که برند برای رضایت مشتری انجام می‌دهد یا جملات الهام‌بخش و مطالب طنز و فکاهی.

اشتراک گذاشتن تصاویر اینستاگرام روی صفحه کسب و کاری فیسبوک، به شما اجازه می‎دهد تا از امکانات بصری قوی، با چند کلیک ساده در پلتفرم‌های مختلف بهره بگیرید و جنبه شخصی کسب و کارتان را به نمایش بگذارید. زمانی که پای مخاطبان هدف در میان باشد، راه درازی در پیش خواهید داشت. از طرفی هم احتمال اشتراک‌گذاری محتوای بصری در شبکه‌های اجتماعی نسبت به سایر انواع محتوا، ۴۰ درصد بیشتر است.