برای این که آینده کاری دلخواه خود را بسازید باید گزینه‌های که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم مد نظر قرار دهید. اگر علاقه‌مند به اشتراک گذاشتن دانش خود و ساختن یک زندگی خوب با تخصص خود هستید، این نکات را در نظر داشته باشید:

۱. کمک گرفتن از فناوری

هر کسی با یک گوشی هوشمند می‌تواند تصویر خود را پخش کند، طرز تفکر خود را به اشتراک بگذارد و به سؤالات مبتدیان در صنعت خود پاسخ دهد. شما به عنوان یک متخصص باید از پلتفرم‌های موجود برای ارتباط هر چه بیشتر استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود تا میزان فروش خود را نیز افزایش دهید و آینده کاری بهتری داشته باشید.

۲. برون سپاری شرکت

داشتن استراتژی و بهبود آینده کاری

شرکت‌های بزرگ و کوچک، فهمیده‌اند که به صورت مداوم نیازمند رشد و افزایش مهارت‌های خود هستند این در حالی است که به جای تکیه بر منابع داخل سازمانی، آنها به مشاوران و کارشناسان خارجی برای آموزش روی می‌آورند. آخرین گزارش‌های مربوط به هزینه‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌ها در حدود 60 درصد از آموزش، تسهیلات و راهکارهای عملکرد سفارشی خود را، برون سپاری می‌کنند و به این شیوه آینده کاری خود را تضمین می‌کنند.

۳. داشتن استراتژی

داشتن استراتژی برای بهبود آینده کاری امری ضروری است. تهیه یک استراتژی که نه تنها جزئیات اینکه چگونه شما تخصص خود را به بازار ارائه می‌دهید، بلکه چگونه زندگی شما با این تخصص شکل می‌گیرد را در برگیرد.

۴. شما خود، نام تجاری هستید

مطمئنا، مردم برای تخصص شما هزینه می‌کنند، اما واقعا، آن‌ها یک نام تجاری را خریداری می‌کنند که شما هستید. اگر شما برای برند شدن خود تلاش نکنید، دانش شما بی اهمیت است. حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که پرسونال برندینگ به شما کمک می‌کند تا ارزش‌هایی را خلق کنید که به آینده کاری شما کمک کند.

۵. داشتن اعتماد به نفس الزامی است

‌شما ممکن است دوست نداشته باشید جزییات زندگی روزمره خود را برای همه  نمایان سازید، اما اگر قصد دارید خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنید، باید مدارک تحصیلی خود را اعلام کنید. اگر به مردم نگویید که چه چیزی ارزش شنیدن برای‌شان دارد، کسی از مقصود و نیت شما آگاه نمی‌شود.

۶. شما می توانید نیروها را به هم پیوند دهید

شرکت‌های بزرگی مانند Gerson Lerhman Group، AlphaSights و Guidepoint در خارج از کشور و استارتاپت در ایران به شرکت‌هایی که نیاز به آموزش دارند کمک می‌کنند تا با کارشناسان ارتباط برقرار کنند. شما می‌توانید به کمک این شرکت‌ها شهرت خود را به عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات به دست‌آورید.

‌۷. کارشناسان همیشه یاد می گیرند

به عنوان یک متخصص، باید در بالاترین نقطه در صنعت خود باشید. این بدان معناست که نه تنها خدمات فعلی، مشتریان شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه به دنبال نوآوری‌هایی باشید که بر خدمات شما تأثیر بگذارد. باید همچنین به برگزاری کلاس‌ها، آموزش مربیان و پیدا کردن دیگر متخصصان در صنعت خود برای برقراری ارتباط بپردازید. هرچه بیشتر نگرش شما به روز شده‌تر باشد، چشم‌انداز ارزشمندتری خواهید داشت.

۸. داشتن هدف مداوم

هنگامی که شما شروع به ارائه خدمات جدیدتر، برگزاری سمینار یا دوره‌های آموزشی می‌کنید، به مخاطبان یادآوری می‌کنید که برای رسیدن به هدف‌تان انگیزه دارید. این موضوع را مد نظر داشته باشید که دانش و تجربه زندگی شما می‌تواند بزرگترین دارایی شما باشد. پس یک برنامه داشته باشید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. شما نباید فقط به داشتن یک زندگی عالی فکر کنید، بلکه باید یک میراث عالی نیز خلق کنید .